H7V (2013/14)

Gruppspel
H7V
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-27 19:00 1317170171 Fjärdhundra SK U - IS Saga U 4 - 3 Henrik Isberg, Jonas Backman Fjärdhundra Sporthall
2013-09-28 12:00 1317170169 Lamadjurets AIBC U - FBC Uppsala U 1 - 9 Christoffer Stenlund, Anton Kindlund Örsundsbro Sporthall
2013-09-28 14:00 1317170170 IK Nordia - Enköping City IF 16 - 3 Tony Nyberg, Erik Rosvall Nordiahallen
2013-10-02 20:10 1317170172 Lokomotiv Grillby IBK - Västerlöfsta IBF U 12 - 3 Erik Rosvall, Theodor Jonsson Bergvretenhallen
2013-10-04 20:20 1317170174 FBC Uppsala U - Uppsala Teknologer U 6 - 8 Anton Kindlund, Erik Palmertz Allianshallen C
2013-10-04 21:20 1317170177 IS Saga U - IK Nordia 0 - 8 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson Allianshallen A
2013-10-05 14:00 1317170176 Västerlöfsta IBF U - Fjärdhundra SK U 3 - 5 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Heby Sporthall
2013-10-12 17:00 1317170178 Enköping City IF - Lamadjurets AIBC U 3 - 6 Anders Ståhlberg, Tony Nyberg S:t Ilianshallen
2013-10-05 14:20 1317170180 Lamadjurets AIBC U - IS Saga U 3 - 6 Erik Rosvall, Per-Olof Svensson Örsundsbro Sporthall
2013-10-12 14:00 1317170181 IK Nordia - Västerlöfsta IBF U 14 - 1 Victor Flemström, Christophe Ruziga Nordiahallen
2013-10-12 20:10 1317170183 Uppsala Teknologer U - Lokomotiv Grillby IBK 5 - 5 Lars Halvarsson, Thomas Tanskanen Allianshallen B
2013-10-20 17:20 1317170179 Enköping City IF - FBC Uppsala U 3 - 8 Henrik Isberg, Christophe Ruziga S:t Ilianshallen
2013-10-19 11:00 1317170184 IK Nordia - FBC Uppsala U 4 - 10 Christophe Ruziga, Victor Flemström Nordiahallen
2013-10-19 16:45 1317170185 Lamadjurets AIBC U - Fjärdhundra SK U 5 - 9 Anders Leander, Ian Engblom Örsundsbro Sporthall
2013-10-20 08:30 1317170187 Uppsala Teknologer U - IS Saga U 7 - 5 Leif Ericsson, Anders Leander Allianshallen A
2013-11-16 19:00 1317170186 Enköping City IF - Lokomotiv Grillby IBK 0 - 19 Christophe Ruziga, Jonas Backman Bergvretenhallen
2013-10-26 13:30 1317170191 IS Saga U - Lokomotiv Grillby IBK 1 - 10 Simon Johansson, Fabian Fahimi Allianshallen B
2013-10-26 14:00 1317170190 Västerlöfsta IBF U - Uppsala Teknologer U 3 - 7 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Heby Sporthall
2013-10-27 16:00 1317170192 Fjärdhundra SK U - Enköping City IF 13 - 3 Christophe Ruziga, Erik Rosvall Fjärdhundra Sporthall
2013-11-09 16:45 1317170189 Lamadjurets AIBC U - IK Nordia 4 - 2 Miodrag Djuric, Ian Engblom Örsundsbro Sporthall
2013-11-07 20:15 1317170195 IK Nordia - Lokomotiv Grillby IBK 2 - 6 Henrik Isberg, Erik Rosvall Nordiahallen
2013-11-09 14:00 1317170198 Västerlöfsta IBF U - IS Saga U 3 - 5 Vesa Petterson, Christophe Ruziga Heby Sporthall
2013-11-10 16:00 1317170194 Fjärdhundra SK U - FBC Uppsala U 2 - 6 Vesa Petterson, Johan Öberg Fjärdhundra Sporthall
2013-11-16 13:30 1317170196 Uppsala Teknologer U - Lamadjurets AIBC U 3 - 5 Anders Leander, Georgios Papadakis Allianshallen C
2013-10-23 20:10 1317170199 Lokomotiv Grillby IBK - Lamadjurets AIBC U 10 - 4 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Bergvretenhallen
2013-11-16 14:00 1317170200 IK Nordia - Fjärdhundra SK U 7 - 6 Christophe Ruziga, Jonas Backman Nordiahallen
2013-11-16 14:00 1317170203 Västerlöfsta IBF U - FBC Uppsala U 3 - 17 Erik Rosvall, Johan Öberg Heby Sporthall
2013-11-30 16:30 1317170202 Enköping City IF - Uppsala Teknologer U 5 - 13 Fabian Fahimi, Christophe Ruziga Bergvretenhallen
2013-11-23 18:15 1317170204 FBC Uppsala U - Lokomotiv Grillby IBK 3 - 4 Miodrag Djuric, Georgios Papadakis Gamlishallen
2013-11-23 18:20 1317170207 Lamadjurets AIBC U - Västerlöfsta IBF U 5 - 4 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Örsundsbro Sporthall
2013-11-24 15:00 1317170205 Fjärdhundra SK U - Uppsala Teknologer U 9 - 4 Christophe Ruziga, Vesa Petterson Fjärdhundra Sporthall
2014-02-08 16:30 1317170208 Enköping City IF - IS Saga U 5 - 9 Johan Öberg, Erik Rosvall Bergvretenhallen
2013-12-07 12:00 1317170210 IK Nordia - Uppsala Teknologer U 10 - 3 Christophe Ruziga, Vesa Petterson Nordiahallen
2013-12-07 20:00 1317170213 FBC Uppsala U - IS Saga U 10 - 5 Peter Ottehall, Lars Karlsson Allianshallen A
2013-12-13 19:00 1317170211 Fjärdhundra SK U - Lokomotiv Grillby IBK 1 - 14 Jonas Backman, Henrik Isberg Fjärdhundra Sporthall
2014-02-07 19:20 1317170212 Enköping City IF - Västerlöfsta IBF U 0 - 10 Christian Jensen, Erik Rosvall Bergvretenhallen
2013-12-01 11:50 1317170216 IS Saga U - Fjärdhundra SK U 9 - 4 Lucas Mörk, Oliver Halvarsson Allianshallen B
2013-12-14 16:00 1317170215 Västerlöfsta IBF U - Lokomotiv Grillby IBK 4 - 17 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Heby Sporthall
2013-12-15 20:00 1317170218 FBC Uppsala U - Lamadjurets AIBC U 8 - 7 Martin Holm, Johan Hällström Allianshallen A
2014-01-25 16:30 1317170217 Enköping City IF - IK Nordia 2 - 13 Erik Rosvall, Christian Jensen Bergvretenhallen
2014-01-11 11:00 1317170220 IK Nordia - IS Saga U 14 - 5 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Nordiahallen
2014-01-11 15:30 1317170219 Lamadjurets AIBC U - Enköping City IF 17 - 5 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Örsundsbro Sporthall
2014-01-11 15:30 1317170223 Uppsala Teknologer U - FBC Uppsala U 3 - 8 Mikael Eriksson, Jonathan Kumlin Allianshallen B
2014-01-12 15:30 1317170221 Fjärdhundra SK U - Västerlöfsta IBF U 5 - 2 Vesa Petterson, Christophe Ruziga Fjärdhundra Sporthall
2014-01-18 16:00 1317170226 Västerlöfsta IBF U - IK Nordia 1 - 10 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Heby Sporthall
2014-01-18 18:20 1317170224 Lokomotiv Grillby IBK - Uppsala Teknologer U 14 - 3 Vesa Petterson, Christophe Ruziga Bergvretenhallen
2014-01-19 13:30 1317170227 IS Saga U - Lamadjurets AIBC U 2 - 2 Arvid Englund, Michaela Pålsson Allianshallen B
2014-01-19 18:30 1317170228 FBC Uppsala U - Enköping City IF 9 - 1 Rikard Ohlström, Miodrag Djuric Allianshallen B
2014-01-14 20:20 1317170231 IS Saga U - Uppsala Teknologer U 5 - 12 Simon Hillerius Öberg, Lucas Mörk Allianshallen C
2014-01-26 16:30 1317170229 Fjärdhundra SK U - Lamadjurets AIBC U 5 - 13 Christian Jensen, Linus Andersson Fjärdhundra Sporthall
2014-01-26 18:20 1317170233 FBC Uppsala U - IK Nordia 5 - 6 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Allianshallen B
2014-03-04 20:45 1317170232 Lokomotiv Grillby IBK - Enköping City IF 20 - 1 Erik Rosvall, Theodor Jonsson Bergvretenhallen
2014-01-25 12:00 1317170236 Lokomotiv Grillby IBK - IS Saga U 9 - 4 Theodor Jonsson, Erik Rosvall Bergvretenhallen
2014-02-01 14:00 1317170234 IK Nordia - Lamadjurets AIBC U 9 - 5 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Nordiahallen
2014-02-02 16:00 1317170237 Uppsala Teknologer U - Västerlöfsta IBF U 3 - 8 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Allianshallen B
2014-03-02 16:00 1317170235 Enköping City IF - Fjärdhundra SK U 9 - 3 Christophe Ruziga, Johan Öberg Bergvretenhallen
2014-02-08 18:30 1317170239 Lamadjurets AIBC U - Uppsala Teknologer U 3 - 4 Arvid Englund, Christophe Ruziga Örsundsbro Sporthall
2014-02-09 17:40 1317170241 IS Saga U - Västerlöfsta IBF U 7 - 2 Matti Eronen, Lars Halvarsson Allianshallen B
2014-02-09 19:20 1317170243 FBC Uppsala U - Fjärdhundra SK U 11 - 1 Matti Eronen, Lars Halvarsson Allianshallen B
2014-02-15 12:00 1317170240 Lokomotiv Grillby IBK - IK Nordia 2 - 3 Pontus Kaneberg, Theodor Jonsson Bergvretenhallen
2014-02-23 15:45 1317170244 Fjärdhundra SK U - IK Nordia 1 - 8 Christophe Ruziga, Vesa Petterson Fjärdhundra Sporthall
2014-03-01 15:10 1317170246 Uppsala Teknologer U - Enköping City IF 7 - 4 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Allianshallen B
2014-03-01 16:50 1317170245 Lamadjurets AIBC U - Lokomotiv Grillby IBK 3 - 6 Johan Öberg, Jonas Backman Örsundsbro Sporthall
2014-03-02 16:40 1317170248 FBC Uppsala U - Västerlöfsta IBF U 12 - 2 Christoffer Stenlund, Ingemar Bodin Allianshallen B
2014-03-08 12:00 1317170253 Lokomotiv Grillby IBK - FBC Uppsala U 5 - 6 Theodor Jonsson, Christian Jensen Bergvretenhallen
2014-03-08 16:00 1317170249 Västerlöfsta IBF U - Lamadjurets AIBC U 5 - 5 Christophe Ruziga, Vesa Petterson Heby Sporthall
2014-03-08 17:40 1317170252 IS Saga U - Enköping City IF 7 - 5 Christoffer Stenlund, Anders Leander Allianshallen B
2014-03-09 19:00 1317170251 Uppsala Teknologer U - Fjärdhundra SK U 11 - 6 Mikael Rosenius, Emma Holmqvist Allianshallen C
2014-03-15 12:00 1317170254 Lokomotiv Grillby IBK - Fjärdhundra SK U 17 - 2 Vesa Petterson, Christophe Ruziga Bergvretenhallen
2014-03-22 16:00 1317170257 Västerlöfsta IBF U - Enköping City IF 15 - 5 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Heby Sporthall
2014-03-23 10:10 1317170255 Uppsala Teknologer U - IK Nordia 7 - 10 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Allianshallen B
2014-03-23 16:50 1317170258 IS Saga U - FBC Uppsala U 1 - 20 Lars Karlsson, Christoffer Stenlund Allianshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lokomotiv Grillby IBK 16 13 1 2 170-45 125 40
2. FBC Uppsala U 16 13 0 3 148-56 92 39
3. IK Nordia 16 13 0 3 136-61 75 39
4. Uppsala Teknologer U 16 8 1 7 100-106 -6 25
5. Lamadjurets AIBC U 16 6 2 8 88-90 -2 20
6. IS Saga U 16 6 1 9 74-118 -44 19
7. Fjärdhundra SK U 16 6 0 10 76-125 -49 18
8. Västerlöfsta IBF U 16 3 1 12 69-129 -60 10
9. Enköping City IF 16 1 0 15 54-185 -131 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis