Herrar Division 2 (2013/14)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-24 19:00 1312120001 WSK Lindesberg - IBK Wasahus-73 13 - 11 Krister Eklund, Nicklas Johansson Stadsskogsskolan
2013-09-27 19:00 1312120002 Kopparbergs BK - Varberga IBK 5 - 3 Tommy Nordin, Peter Widbark Ljusnarshallen
2013-09-28 11:00 1312120003 IBF Örebro Ungdom - Wadköping IBK 8 - 7 e.förl. Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2013-09-28 13:00 1312120006 Pålsboda IBF - Åsbro GOIF 3 - 10 Peter Widbark, Tommy Nordin Alléhallen, Hallsberg
2013-09-28 16:00 1312120005 Kumla IBK - Hovsta IF 12 - 3 Krister Eklund, Peter Widbark Kumlahallen
2013-10-04 20:00 1312120009 Hovsta IF - IBF Örebro Ungdom 5 - 6 Klas Leidö, Michael Nilsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2013-10-06 11:00 1312120007 Wadköping IBK - WSK Lindesberg 17 - 12 Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson Mellringehallen
2013-10-06 16:00 1312120008 KFUM Örebro - Kopparbergs BK 9 - 4 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Tegelbruket
2013-10-06 17:00 1312120012 Varberga IBK - Pålsboda IBF 14 - 5 Berndt Swärd, Krister Eklund Mellringehallen
2013-10-06 20:00 1312120011 IBK Wasahus-73 - Kumla IBK 3 - 20 Tommy Nordin, Peter Widbark Mellringehallen
2013-10-08 19:45 1312120014 Kopparbergs BK - IBK Wasahus-73 10 - 7 Krister Eklund, Nicklas Johansson Ljusnarshallen
2013-10-11 19:00 1312120013 WSK Lindesberg - Varberga IBK 5 - 6 e.förl. Krister Eklund, Nicklas Johansson Stadsskogsskolan
2013-10-12 11:00 1312120015 IBF Örebro Ungdom - KFUM Örebro 6 - 7 e.förl. Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2013-10-12 16:00 1312120017 Kumla IBK - Åsbro GOIF 17 - 3 Nicklas Johansson, Krister Eklund Kumlahallen
2013-10-13 16:00 1312120018 Pålsboda IBF - Hovsta IF 7 - 15 Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson Alléhallen, Hallsberg
2013-10-18 20:00 1312120019 Hovsta IF - WSK Lindesberg 7 - 5 Klas Leidö, Henrik Zegelsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2013-10-19 13:30 1312120020 Åsbro GOIF - Kopparbergs BK 12 - 8 Berndt Swärd, Tony Wennberg Åsbrohallen
2013-10-20 11:00 1312120023 Wadköping IBK - Kumla IBK 6 - 7 e.förl. Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Mellringehallen
2013-10-20 16:00 1312120024 KFUM Örebro - Pålsboda IBF 11 - 4 Klas Leidö, Michael Nilsson Tegelbruket
2013-10-20 20:00 1312120021 IBK Wasahus-73 - IBF Örebro Ungdom 8 - 7 Berndt Swärd, Tony Wennberg Mellringehallen
2013-10-22 19:00 1312120025 WSK Lindesberg - Åsbro GOIF 7 - 4 Berndt Swärd, Tony Wennberg Stadsskogsskolan
2013-10-22 19:00 1312120027 IBF Örebro Ungdom - Varberga IBK 6 - 4 Klas Leidö, Michael Nilsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2013-10-23 19:00 1312120026 Kopparbergs BK - Hovsta IF 8 - 11 Krister Eklund, Nicklas Johansson Ljusnarshallen
2013-10-23 19:00 1312120029 Kumla IBK - KFUM Örebro 7 - 2 Tommy Nordin, Peter Widbark Kumlahallen
2013-10-23 19:45 1312120030 Pålsboda IBF - Wadköping IBK 4 - 12 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Alléhallen, Hallsberg
2013-10-26 14:15 1312120032 Åsbro GOIF - IBF Örebro Ungdom 9 - 7 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Åsbrohallen
2013-10-26 16:00 1312120035 Kumla IBK - Varberga IBK 18 - 3 Tomas Persson, Krister Eklund Kumlahallen
2013-10-27 11:00 1312120031 Wadköping IBK - Kopparbergs BK 10 - 4 Klas Leidö, Henrik Zegelsson Mellringehallen
2013-10-27 16:00 1312120033 KFUM Örebro - WSK Lindesberg 8 - 6 Krister Eklund, Nicklas Johansson Tegelbruket
2013-10-27 20:00 1312120036 IBK Wasahus-73 - Pålsboda IBF 12 - 7 Berndt Swärd, Tobias Koivukorpi Mellringehallen
2013-11-11 19:00 1312120038 Kopparbergs BK - Kumla IBK 4 - 6 Krister Eklund, Nicklas Johansson Ljusnarshallen
2013-11-12 19:00 1312120037 WSK Lindesberg - IBF Örebro Ungdom 6 - 7 e.förl. Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Stadsskogsskolan
2013-11-12 19:00 1312120041 Varberga IBK - Hovsta IF 4 - 5 e.förl. Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson Mellringehallen
2013-11-13 19:30 1312120042 KFUM Örebro - Åsbro GOIF 5 - 4 Berndt Swärd, Tony Wennberg Tegelbruket
2013-11-14 19:00 1312120040 IBK Wasahus-73 - Wadköping IBK 8 - 16 Berndt Swärd, Krister Eklund Mellringehallen
2013-11-15 18:00 1312120044 Kumla IBK - WSK Lindesberg 10 - 5 Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson Kumlahallen
2013-11-16 11:00 1312120048 Wadköping IBK - Åsbro GOIF 9 - 5 Berndt Swärd, Tony Wennberg Mellringehallen
2013-11-16 17:30 1312120046 Hovsta IF - IBK Wasahus-73 11 - 6 Klas Leidö, Henrik Zegelsson Mellringehallen
2013-11-17 10:30 1312120047 Varberga IBK - KFUM Örebro 3 - 7 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Mellringehallen
2014-02-16 15:30 1312120045 IBF Örebro Ungdom - Pålsboda IBF 5 - 6 Daniel Kallin, Krister Eklund Birgittaskolan
2013-11-22 19:00 1312120051 Kopparbergs BK - Pålsboda IBF 7 - 5 Berndt Swärd, Krister Eklund Ljusnarshallen
2013-11-23 10:30 1312120049 IBF Örebro Ungdom - Kumla IBK 3 - 8 Klas Leidö, Peter Widbark Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2013-11-23 14:30 1312120054 Åsbro GOIF - Varberga IBK 8 - 7 e.förl. Krister Eklund, Nicklas Johansson Åsbrohallen
2013-11-24 11:00 1312120053 Wadköping IBK - Hovsta IF 9 - 7 Krister Eklund, Nicklas Johansson Mellringehallen
2013-11-24 14:00 1312120052 IBK Wasahus-73 - KFUM Örebro 5 - 4 e.förl. Klas Leidö, Tobias Koivukorpi Mellringehallen
2013-12-06 19:00 1312120055 Kopparbergs BK - WSK Lindesberg 8 - 7 e.förl. Joacim Eriksson, Mikael Eklund Ljusnarshallen
2013-12-06 19:00 1312120057 Pålsboda IBF - Kumla IBK 0 - 12 Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson Alléhallen, Hallsberg
2013-12-07 13:00 1312120060 Åsbro GOIF - Hovsta IF 9 - 7 Krister Eklund, Nicklas Johansson Åsbrohallen
2013-12-08 14:00 1312120058 Varberga IBK - IBK Wasahus-73 10 - 9 Berndt Swärd, Krister Eklund Mellringehallen
2013-12-08 18:00 1312120059 KFUM Örebro - Wadköping IBK 8 - 7 Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson Tegelbruket
2013-12-11 19:45 1312120061 WSK Lindesberg - Pålsboda IBF 11 - 6 Krister Eklund, Nicklas Johansson Stadsskogsskolan
2013-12-13 20:00 1312120066 Hovsta IF - KFUM Örebro 6 - 7 Henrik Zegelsson, Tommy Nordin Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2013-12-14 11:00 1312120062 IBF Örebro Ungdom - Kopparbergs BK 22 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2013-12-15 11:00 1312120065 Wadköping IBK - Varberga IBK 4 - 5 Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson Mellringehallen
2013-12-15 17:00 1312120064 IBK Wasahus-73 - Åsbro GOIF 8 - 5 Tobias Koivukorpi, Nicklas Johansson Mellringehallen
2013-12-17 20:00 1312120072 Åsbro GOIF - Pålsboda IBF 6 - 7 Tommy Nordin, Göran Johansen Åsbrohallen
2013-12-19 20:00 1312120069 Wadköping IBK - IBF Örebro Ungdom 4 - 5 Berndt Swärd, Tommy Nordin Mellringehallen
2013-12-20 20:00 1312120071 Hovsta IF - Kumla IBK 5 - 9 Krister Eklund, Nicklas Johansson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2013-12-21 11:00 1312120067 IBK Wasahus-73 - WSK Lindesberg 12 - 18 Klas Leidö, Henrik Zegelsson Mellringehallen
2013-12-22 14:00 1312120068 Varberga IBK - Kopparbergs BK 4 - 2 Daniel Kallin, Eddie Pettersson Mellringehallen
2014-01-10 19:00 1312120073 WSK Lindesberg - Wadköping IBK 5 - 10 Tommy Nordin, Peter Widbark Stadsskogsskolan
2014-01-10 19:00 1312120074 Kopparbergs BK - KFUM Örebro 8 - 8 Henrik Zegelsson, Berndt Swärd Ljusnarshallen
2014-01-11 11:00 1312120075 IBF Örebro Ungdom - Hovsta IF 2 - 7 Tommy Nordin, Peter Widbark Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2014-01-11 16:00 1312120077 Kumla IBK - IBK Wasahus-73 9 - 6 Berndt Swärd, Tobias Koivukorpi Kumlahallen
2014-01-12 16:00 1312120078 Pålsboda IBF - Varberga IBK 2 - 9 Tobias Koivukorpi, Tommy Nordin Alléhallen, Hallsberg
2014-01-17 20:00 1312120084 Hovsta IF - Pålsboda IBF 7 - 4 Berndt Swärd, Krister Eklund Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2014-01-18 15:00 1312120083 Åsbro GOIF - Kumla IBK 6 - 7 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Åsbrohallen
2014-01-19 14:00 1312120080 IBK Wasahus-73 - Kopparbergs BK 6 - 15 Klas Leidö, Henrik Zegelsson Mellringehallen
2014-01-19 16:00 1312120081 KFUM Örebro - IBF Örebro Ungdom 7 - 5 Tommy Nordin, Tobias Koivukorpi Tegelbruket
2014-01-19 17:00 1312120079 Varberga IBK - WSK Lindesberg 8 - 3 Eddie Pettersson, Daniel Kallin Mellringehallen
2014-01-21 19:00 1312120087 IBF Örebro Ungdom - IBK Wasahus-73 10 - 9 Nicklas Johansson, Krister Eklund Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2014-01-22 19:00 1312120089 Kumla IBK - Wadköping IBK 13 - 5 Nicklas Johansson, Krister Eklund Kumlahallen
2014-01-22 19:30 1312120086 Kopparbergs BK - Åsbro GOIF 9 - 6 Joacim Eriksson, Mikael Eklund Ljusnarshallen
2014-01-22 19:45 1312120085 WSK Lindesberg - Hovsta IF 9 - 11 Tommy Nordin, Göran Johansen Stadsskogsskolan
2014-01-22 19:45 1312120090 Pålsboda IBF - KFUM Örebro 3 - 10 Berndt Swärd, Michael Nilsson Alléhallen, Hallsberg
2014-01-25 11:00 1312120096 Wadköping IBK - Pålsboda IBF 15 - 6 Tommy Nordin, Tobias Koivukorpi Mellringehallen
2014-01-26 16:00 1312120092 Hovsta IF - Kopparbergs BK 9 - 4 Tommy Nordin, Anders Nordlund Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2014-01-26 16:00 1312120095 KFUM Örebro - Kumla IBK 1 - 6 Krister Eklund, Nicklas Johansson Tegelbruket
2014-01-26 17:00 1312120093 Varberga IBK - IBF Örebro Ungdom 2 - 4 Tomas Persson, Tobias Koivukorpi Mellringehallen
2014-01-31 18:30 1312120091 Åsbro GOIF - WSK Lindesberg 13 - 10 Tommy Nordin, Peter Widbark Åsbrohallen
2014-02-07 19:00 1312120097 Kopparbergs BK - Wadköping IBK 5 - 14 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Ljusnarshallen
2014-02-07 19:00 1312120099 WSK Lindesberg - KFUM Örebro 7 - 5 Tommy Nordin, Peter Widbark Stadsskogsskolan
2014-02-08 10:30 1312120098 IBF Örebro Ungdom - Åsbro GOIF 3 - 5 Tommy Nordin, Peter Widbark Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2014-02-09 16:00 1312120102 Pålsboda IBF - IBK Wasahus-73 6 - 5 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Alléhallen, Hallsberg
2014-02-09 17:00 1312120101 Varberga IBK - Kumla IBK 7 - 12 Berndt Swärd, Joakim Björnstad Mellringehallen
2014-02-14 19:00 1312120104 Kumla IBK - Kopparbergs BK 15 - 1 Daniel Kallin, Joakim Björnstad Kumlahallen
2014-02-14 20:00 1312120107 Hovsta IF - Varberga IBK 8 - 6 Krister Eklund, Michael Nilsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2014-02-15 11:00 1312120103 IBF Örebro Ungdom - WSK Lindesberg 5 - 7 Tommy Nordin, Daniel Kallin Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2014-02-15 11:00 1312120106 Wadköping IBK - IBK Wasahus-73 7 - 15 Roger Nilsson, Kenneth Ädelby Mellringehallen
2014-02-15 13:30 1312120108 Åsbro GOIF - KFUM Örebro 10 - 8 Nicklas Johansson, Krister Eklund Åsbrohallen
2014-02-23 11:00 1312120112 IBK Wasahus-73 - Hovsta IF 8 - 11 Nicklas Johansson, Krister Eklund Birgittaskolan
2014-02-23 16:00 1312120113 KFUM Örebro - Varberga IBK 6 - 5 e.förl. Tommy Nordin, Peter Widbark Tegelbruket
2014-02-23 17:45 1312120111 Pålsboda IBF - IBF Örebro Ungdom 11 - 8 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Alléhallen, Hallsberg
2014-02-23 18:30 1312120114 Åsbro GOIF - Wadköping IBK 8 - 9 e.förl. Nicklas Johansson, Krister Eklund Åsbrohallen
2014-03-02 18:00 1312120110 WSK Lindesberg - Kumla IBK 5 - 10 Krister Eklund, Peter Widbark Stadsskogsskolan
2014-02-28 19:00 1312120115 Kumla IBK - IBF Örebro Ungdom 11 - 3 Tommy Nordin, Oscar Carlsvärd Kumlahallen
2014-02-28 20:00 1312120119 Hovsta IF - Wadköping IBK 11 - 3 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2014-03-01 13:00 1312120117 Pålsboda IBF - Kopparbergs BK 6 - 5 Berndt Swärd, Tony Wennberg Alléhallen, Hallsberg
2014-03-02 17:00 1312120120 Varberga IBK - Åsbro GOIF 10 - 5 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Mellringehallen
2014-03-02 18:00 1312120118 KFUM Örebro - IBK Wasahus-73 16 - 9 Tomas Persson, Berndt Swärd Tegelbruket
2014-03-05 19:45 1312120121 WSK Lindesberg - Kopparbergs BK 5 - 6 Tommy Nordin, Oscar Carlsvärd Stadsskogsskolan
2014-03-07 20:00 1312120126 Hovsta IF - Åsbro GOIF 15 - 2 Tommy Nordin, Peter Widbark Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2014-03-08 11:00 1312120125 Wadköping IBK - KFUM Örebro 12 - 6 Henrik Zegelsson, Tommy Nordin Mellringehallen
2014-03-08 16:30 1312120123 Kumla IBK - Pålsboda IBF 14 - 1 Berndt Swärd, Tony Wennberg Kumlahallen
2014-03-09 13:00 1312120124 IBK Wasahus-73 - Varberga IBK 9 - 4 Oscar Carlsvärd, Tony Wennberg Mellringehallen
2014-03-15 17:30 1312120127 Pålsboda IBF - WSK Lindesberg 4 - 31 Daniel Kallin, Eddie Pettersson Alléhallen, Hallsberg
2014-03-15 17:30 1312120128 Kopparbergs BK - IBF Örebro Ungdom 6 - 5 Krister Eklund, Oscar Carlsvärd Ljusnarshallen
2014-03-15 17:30 1312120130 Åsbro GOIF - IBK Wasahus-73 7 - 9 Tomas Persson, Henrik Zegelsson Åsbrohallen
2014-03-15 17:30 1312120131 Varberga IBK - Wadköping IBK 5 - 9 Berndt Swärd, Tony Wennberg Mellringehallen
2014-03-15 17:30 1312120132 KFUM Örebro - Hovsta IF 6 - 9 Tommy Nordin, Peter Widbark Tegelbruket
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Kumla IBK 20 19 1 (1) 0 223-72 151 59
2. Hovsta IF 20 13 1 (1) 6 170-126 44 41
3. Wadköping IBK 20 11 3 (1) 6 185-147 38 37
4. KFUM Örebro 20 10 4 (2) 6 141-126 15 36
5. Varberga IBK 20 7 4 (1) 9 119-132 -13 26
6. WSK Lindesberg 20 7 3 (0) 10 177-168 9 24
7. Åsbro GOIF 20 7 2 (1) 11 137-165 -28 24
8. Kopparbergs BK 20 7 2 (1) 11 125-170 -45 24
9. IBF Örebro Ungdom 20 6 3 (2) 11 127-135 -8 23
10. IBK Wasahus-73 20 6 1 (1) 13 165-206 -41 20
11. Pålsboda IBF 20 5 0 (0) 15 97-219 -122 15
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis