Herrjuniorer (2013/14)

Gruppspel
Herrjuniorer
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-28 13:00 1321300005 Skälby IBK - WSK Lindesberg 14 - 6 Peter Pettersson, Anders Ernhjelm Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2013-09-29 10:30 1321300002 IBF Örebro Ungdom - Lillån IBK 10 - 8 Daniel Kallin, Håkan Mellblom Idrottshuset, Örebro
2013-09-29 13:00 1321300006 Kumla IBK - Tillberga IK 6 - 6 Tommy Nordin, Micael Svensson Skogstorpskolan
2013-09-29 19:00 1321300004 Sala Silverstaden IBK - IFK Arboga IBK 4 - 4 Tomas Karlsson, Lars Flink Sala Idrottshall
2013-10-04 19:00 1321300009 WSK Lindesberg - FC Europa Juniors 20 - 6 Daniel Kallin, Eddie Pettersson Stadsskogsskolan
2013-10-04 19:00 1321300012 Lillån IBK - Kumla IBK 1 - 7 Tommy Nordin, Jörgen Dahlström Birgittaskolan
2013-10-05 13:45 1321300010 Tillberga IK - Sala Silverstaden IBK 6 - 5 Tillberga Sporthall
2013-10-06 12:45 1321300011 Rönnby SK - Skälby IBK 2 - 9 Alexander Kedebro, Andreas Salomaa Kristiansborgshallen
2013-10-06 14:00 1321300008 IFK Arboga IBK - IBF Örebro Ungdom 10 - 5 Vasahallen
2013-10-11 19:00 1321300015 FC Europa Juniors - IFK Arboga IBK WO (5 - 0) Wenströmska Skolan
2013-10-12 16:45 1321300017 Skälby IBK - Tillberga IK 11 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2013-10-13 10:30 1321300014 IBF Örebro Ungdom - Rönnby SK 10 - 9 Peter Widbark, Tommy Nordin Idrottshuset, Örebro
2013-10-13 13:00 1321300018 Kumla IBK - WSK Lindesberg 6 - 5 Berndt Swärd, Tony Wennberg Skogstorpskolan
2013-10-18 19:00 1321300022 Lillån IBK - Sala Silverstaden IBK 4 - 2 Tommy Nordin, Berndt Swärd Birgittaskolan
2013-10-19 12:30 1321300024 IFK Arboga IBK - Kumla IBK 4 - 6 Mikael Åman, Martin Stockhult Sturehallen
2013-10-19 17:00 1321300020 Tillberga IK - IBF Örebro Ungdom 3 - 7 Tillberga Sporthall
2013-10-20 12:45 1321300021 Rönnby SK - FC Europa Juniors 9 - 14 Kristiansborgshallen
2013-10-25 19:00 1321300027 FC Europa Juniors - Lillån IBK 7 - 10 Wenströmska Skolan
2013-10-26 11:30 1321300026 IBF Örebro Ungdom - WSK Lindesberg 7 - 10 Martin Stockhult, Mikael Åman Idrottshuset, Örebro
2013-10-26 13:00 1321300028 Sala Silverstaden IBK - Rönnby SK 7 - 9 Sala Idrottshall
2013-10-27 13:00 1321300029 Skälby IBK - IFK Arboga IBK 9 - 1 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2013-11-16 13:00 1321300035 Skälby IBK - Lillån IBK 27 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2013-11-16 17:30 1321300032 Tillberga IK - FC Europa Juniors 22 - 9 Tillberga Sporthall
2013-11-17 12:45 1321300036 Rönnby SK - Kumla IBK 3 - 9 Kristiansborgshallen
2013-11-17 17:00 1321300034 WSK Lindesberg - Sala Silverstaden IBK 6 - 3 Jörgen Dahlström, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2013-11-22 20:00 1321300038 IBF Örebro Ungdom - Skälby IBK 6 - 15 Tommy Nordin, Peter Widbark Idrottshuset, Örebro
2013-11-24 13:00 1321300039 Kumla IBK - Sala Silverstaden IBK 12 - 1 Michael Nilsson, Robert Forslind Lovrencic Skogstorpskolan
2013-11-24 13:00 1321300041 Lillån IBK - WSK Lindesberg 6 - 6 Tommy Nordin, Peter Widbark Birgittaskolan
2013-11-24 14:00 1321300042 IFK Arboga IBK - Tillberga IK 9 - 11 Vasahallen
1321300045 FC Europa Juniors - Kumla IBK WO (5 - 0) Wenströmska Skolan
2013-11-29 19:00 1321300046 WSK Lindesberg - Rönnby SK 3 - 8 Anders Nordlund, Tommy Nordin Stadsskogsskolan
2013-11-30 19:00 1321300047 Lillån IBK - IFK Arboga IBK 10 - 14 Berndt Swärd, Henrik Zegelsson Birgittaskolan
2013-12-14 17:45 1321300043 Sala Silverstaden IBK - IBF Örebro Ungdom 9 - 5 Sala Idrottshall
2013-12-06 19:00 1321300049 FC Europa Juniors - Skälby IBK 2 - 23 Wenströmska Skolan
2013-12-07 17:00 1321300054 Tillberga IK - Lillån IBK 7 - 6 Tillberga Sporthall
2013-12-08 15:30 1321300052 Rönnby SK - IFK Arboga IBK 8 - 4 Kristiansborgshallen
2014-03-31 18:00 1321300051 IBF Örebro Ungdom - Kumla IBK 7 - 4 Håkan Mellblom, Berndt Swärd Idrottshuset, Örebro
2013-12-13 19:30 1321300058 Lillån IBK - Rönnby SK 6 - 7 Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson Birgittaskolan
2013-12-14 13:30 1321300060 Tillberga IK - WSK Lindesberg 9 - 12 Tillberga Sporthall
2013-12-15 18:00 1321300057 Kumla IBK - Skälby IBK 10 - 11 Berndt Swärd, Tony Wennberg Kumlahallen
2013-12-15 18:30 1321300056 Sala Silverstaden IBK - FC Europa Juniors 11 - 8 Sala Idrottshall
2014-01-08 19:45 1321300066 WSK Lindesberg - IFK Arboga IBK 9 - 4 Klas Leidö, Michael Nilsson Stadsskogsskolan
2014-01-10 19:00 1321300062 FC Europa Juniors - IBF Örebro Ungdom 6 - 10 Dan Barthlen, Daniel Östling Wenströmska Skolan
2014-01-11 15:30 1321300063 Skälby IBK - Sala Silverstaden IBK 15 - 3 André Medin, Robin Lindberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-01-12 11:30 1321300064 Rönnby SK - Tillberga IK 10 - 9 Felix Carlsson, Jonathan Eriksson Kristiansborgshallen
2014-01-17 19:00 1321300071 WSK Lindesberg - Skälby IBK 2 - 10 Mattias Frohm, Tommy Nordin Stadsskogsskolan
2014-01-18 12:15 1321300070 IFK Arboga IBK - Sala Silverstaden IBK 7 - 6 Pertti Nikka, Niklas Laine Vasahallen
2014-01-18 12:30 1321300072 Tillberga IK - Kumla IBK 8 - 12 Daniel Stahre, Robin Lindberg Tillberga Sporthall
2014-01-19 13:00 1321300068 Lillån IBK - IBF Örebro Ungdom 7 - 4 Niels Lassbo, Pontus Grönberg Birgittaskolan
2014-01-24 19:00 1321300075 FC Europa Juniors - WSK Lindesberg 9 - 13 Kevin Holmberg Moreno, Andreas Salomaa Wenströmska Skolan
2014-01-25 16:15 1321300077 Skälby IBK - Rönnby SK 9 - 4 Patrik Ådemark, Dan Barthlen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-01-26 13:00 1321300078 Kumla IBK - Lillån IBK 13 - 3 Tomas Persson, Tobias Koivukorpi Skogstorpskolan
2014-01-26 18:30 1321300076 Sala Silverstaden IBK - Tillberga IK 6 - 10 Robin Lindberg, Mikael Leander Sala Idrottshall
2014-03-02 11:00 1321300074 IBF Örebro Ungdom - IFK Arboga IBK 2 - 4 Tommy Nordin, Peter Widbark Mellringehallen - Örebro
2014-02-01 15:30 1321300083 Tillberga IK - Skälby IBK 5 - 10 Daniel Stahre, Robin Lindberg Tillberga Sporthall
2014-03-13 19:30 1321300084 WSK Lindesberg - Kumla IBK 7 - 14 Eddie Pettersson, Tommy Nordin Stadsskogsskolan
2014-03-29 18:30 1321300080 Rönnby SK - IBF Örebro Ungdom 10 - 4 Marcus Karppinen, William Ringkvist Kristiansborgshallen
2014-04-01 19:15 1321300081 IFK Arboga IBK - FC Europa Juniors 29 - 2 Pertti Nikka, Linus Viborg Vasahallen
2014-02-07 19:00 1321300087 FC Europa Juniors - Rönnby SK 5 - 28 Simon Lundin, Jakob Flodell Wenströmska Skolan
2014-02-08 13:30 1321300086 IBF Örebro Ungdom - Tillberga IK 4 - 6 Tommy Nordin, Daniel Kallin Idrottshuset, Örebro
2014-02-09 13:00 1321300090 Kumla IBK - IFK Arboga IBK 5 - 3 Pontus Grönberg, Niels Lassbo Skogstorpskolan
2014-02-09 17:45 1321300088 Sala Silverstaden IBK - Lillån IBK 5 - 6 Axel Norin, Jonas Ahlin Sala Idrottshall
2014-02-12 19:45 1321300092 WSK Lindesberg - IBF Örebro Ungdom 8 - 5 Tomas Persson, Jörgen Dahlström Stadsskogsskolan
2014-02-15 17:00 1321300093 Lillån IBK - FC Europa Juniors 20 - 5 Niels Lassbo, Pontus Grönberg Mellringehallen - Örebro
2014-02-16 14:00 1321300094 Rönnby SK - Sala Silverstaden IBK 12 - 5 Tobias Söderberg, Kevin Holmberg Moreno Kristiansborgshallen
2014-02-16 17:00 1321300095 IFK Arboga IBK - Skälby IBK 2 - 11 Pertti Nikka, Linus Viborg Vasahallen
2014-02-21 19:00 1321300098 FC Europa Juniors - Tillberga IK 13 - 13 Felix Carlsson, Marcus Karppinen Wenströmska Skolan
2014-02-22 15:00 1321300101 Lillån IBK - Skälby IBK 4 - 12 Peter Widbark, Tommy Nordin Lillåns skola
2014-02-22 18:00 1321300100 Sala Silverstaden IBK - WSK Lindesberg 12 - 4 Jonas Ahlin, Axel Norin Sala Idrottshall
2014-03-05 20:00 1321300102 Kumla IBK - Rönnby SK 3 - 0 Håkan Mellblom, Berndt Swärd Skogstorpskolan
2014-03-02 13:00 1321300105 Sala Silverstaden IBK - Kumla IBK 5 - 11 Henrik Syversen, Linus Andersson Sala Idrottshall
2014-03-08 10:30 1321300104 Skälby IBK - IBF Örebro Ungdom 9 - 8 Felix Carlsson, Anders Hedman Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-03-08 15:30 1321300108 Tillberga IK - IFK Arboga IBK 5 - 18 Jonathan Eriksson, Felix Carlsson Tillberga Sporthall
2014-03-09 13:00 1321300107 WSK Lindesberg - Lillån IBK 10 - 9 Henrik Zegelsson, Eddie Pettersson Stadsskogsskolan
2014-03-14 20:00 1321300109 IBF Örebro Ungdom - Sala Silverstaden IBK 12 - 7 Tommy Nordin, Alexander Widbark Idrottshuset, Örebro
2014-03-15 17:00 1321300111 Kumla IBK - FC Europa Juniors 46 - 2 Peter Strömbäck, Niels Lassbo Skogstorpskolan
2014-03-16 12:30 1321300113 IFK Arboga IBK - Lillån IBK 11 - 11 Pertti Nikka, Felix Carlsson Vasahallen
2014-03-23 13:00 1321300112 Rönnby SK - WSK Lindesberg 12 - 10 Jakob Flodell, Simon Lundin Kristiansborgshallen
2014-03-21 19:00 1321300120 Lillån IBK - Tillberga IK 9 - 5 Peter Widbark, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2014-03-22 10:30 1321300115 Skälby IBK - FC Europa Juniors 30 - 1 Tobias Söderberg, Anders Hedman Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-03-23 11:00 1321300117 Kumla IBK - IBF Örebro Ungdom 11 - 4 Oscar Carlsvärd, Peter Widbark Kumlahallen
2014-04-03 19:30 1321300118 IFK Arboga IBK - Rönnby SK 7 - 7 Linus Viborg, Pertti Nikka Vasahallen
2014-03-26 19:30 1321300123 Skälby IBK - Kumla IBK 10 - 5 Anders Ernhjelm, Peter Pettersson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-03-28 19:00 1321300122 FC Europa Juniors - Sala Silverstaden IBK 15 - 10 Jonathan Eriksson, Felix Carlsson Wenströmska Skolan
2014-03-29 14:00 1321300126 WSK Lindesberg - Tillberga IK 6 - 9 Tomas Persson, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2014-03-30 11:30 1321300124 Rönnby SK - Lillån IBK 7 - 8 Marcus Karppinen, Juha Vanninen Kristiansborgshallen
2014-03-30 12:00 1321300129 Sala Silverstaden IBK - Skälby IBK 3 - 9 Linus Andersson, Christian Jensen Sala Idrottshall
2014-04-05 14:30 1321300130 Tillberga IK - Rönnby SK 7 - 3 Patrik Lindberg, Mikael Leander Tillberga Sporthall
2014-04-06 14:00 1321300132 IFK Arboga IBK - WSK Lindesberg 18 - 9 Pertti Nikka, Linus Viborg Vasahallen
2014-04-06 19:30 1321300128 IBF Örebro Ungdom - FC Europa Juniors 22 - 7 Peter Widbark, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skälby IBK 18 18 0 0 244-75 169 54
2. Kumla IBK 17 13 1 3 180-80 100 40
3. Rönnby SK 18 9 1 8 148-129 19 28
4. Tillberga IK 18 8 2 8 146-156 -10 26
5. WSK Lindesberg 18 8 1 9 146-161 -15 25
6. IFK Arboga IBK 17 7 3 7 149-120 29 24
7. Lillån IBK 18 7 2 9 134-159 -25 23
8. IBF Örebro Ungdom 18 7 0 11 132-143 -11 21
9. Sala Silverstaden IBK 18 3 1 14 104-155 -51 10
10. FC Europa Juniors 16 2 1 13 111-316 -205 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis