Äldre pojkar (2014/15)

Gruppspel
P15B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-04 12:00 170152005 Skutskärs IBK - Stenhagens KK 10 - 2 Jacob Holmström, Marcus Svedinger Rotskärsskolans Sporthall
2014-10-04 13:30 170152004 Morgongåva SK - Storvreta IBK 1 6 - 2 Heby Sporthall
2014-10-04 14:20 170152001 Alunda IBF - IK Sirius IBK 2 5 - 2 Martin Hallén Almroth, Linda Gustafsson Olandshallen
2014-10-04 15:30 170152003 IK Sirius IBK 1 - Storvreta IBK 2 3 - 1 Allianshallen C
2014-10-05 11:20 170152002 FBC Uppsala/FBC Uppsala Ungdom 2 - Väddö IF 7 - 1 Felicia Hassan, Linda Gustafsson Bolandskolan
2014-10-12 14:00 170152010 Skutskärs IBK - Morgongåva SK 11 - 2 Magnus Undén, Richard Öhneskog Rotskärsskolans Sporthall
2014-10-12 15:00 170152006 Väddö IF - Alunda IBF 4 - 7 Lars Karlsson, Jarmo Kuusisto Vikingahallen
2014-10-12 15:00 170152009 Stenhagens KK - IK Sirius IBK 1 0 - 9 Christophe Ruziga, Wictoria Fahimi Stenhagenskolans Sporthall
2014-10-12 15:20 170152007 Storvreta IBK 2 - IK Sirius IBK 2 6 - 3 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Ärentunaskolan
2014-10-12 16:30 170152008 Storvreta IBK 1 - FBC Uppsala/FBC Uppsala Ungdom 2 4 - 4 e.förl. Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Ärentunaskolan
2014-10-17 19:20 170152013 IK Sirius IBK 2 - Stenhagens KK 4 - 7 David Wigfeldt, Ian Engblom Allianshallen B
2014-10-19 12:10 170152011 Alunda IBF - Storvreta IBK 2 2 - 5 Thomas Tanskanen, Martin Hallén Almroth Olandshallen
2014-10-19 13:40 170152014 FBC Uppsala/FBC Uppsala Ungdom 2 - Skutskärs IBK 1 - 10 Felicia Hassan, Mikael Rosenius Bolandskolan
2014-10-19 15:00 170152012 Väddö IF - Storvreta IBK 1 3 - 5 Ronnie Eriksson, Thomas Tanskanen Vikingahallen
2014-10-19 16:40 170152015 IK Sirius IBK 1 - Morgongåva SK 7 - 2 Andreas Bengtsson, Wictoria Fahimi Allianshallen C
2014-11-08 13:30 170152019 Morgongåva SK - IK Sirius IBK 2 4 - 1 Christian Jensen, Rasmus Pehkonen Heby Sporthall
2014-11-09 13:00 170152017 Stenhagens KK - Storvreta IBK 2 8 - 6 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Stenhagenskolans Sporthall
2014-11-09 15:30 170152020 IK Sirius IBK 1 - FBC Uppsala/FBC Uppsala Ungdom 2 2 - 2 Nick Kyller, William Lindgren Fahimi Allianshallen B
2014-11-09 16:00 170152016 Storvreta IBK 1 - Alunda IBF 2 - 4 Leif Ericsson, Miodrag Djuric Ärentunaskolan
2015-01-16 19:00 170152018 Skutskärs IBK - Väddö IF 9 - 1 Torbjörn Ström, Richard Öhneskog Rotskärsskolans Sporthall
2014-11-16 11:40 170152022 Storvreta IBK 1 - Skutskärs IBK 6 - 2 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Vattholma Sporthall
2014-11-16 12:50 170152023 Storvreta IBK 2 - Morgongåva SK 10 - 2 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Vattholma Sporthall
2014-11-16 13:10 170152025 IK Sirius IBK 2 - FBC Uppsala/FBC Uppsala Ungdom 2 4 - 3 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen C
2014-11-16 13:30 170152024 Väddö IF - IK Sirius IBK 1 3 - 4 Per Ericsson, Niklas Arvidsson Vikingahallen
2014-12-21 16:00 170152021 Alunda IBF - Stenhagens KK 8 - 1 Johnny Söderqvist, Nick Kyller Olandshallen
2014-11-21 18:30 170152028 IK Sirius IBK 1 - Storvreta IBK 1 8 - 1 Per-Olof Svensson, Arvid Englund Gamlishallen
2014-11-22 11:20 170152027 Morgongåva SK - Stenhagens KK 3 - 1 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2014-11-22 19:00 170152029 FBC Uppsala/FBC Uppsala Ungdom 2 - Storvreta IBK 2 6 - 8 Per-Olof Svensson, Simon Hillerius Öberg Allianshallen C
2014-11-23 13:30 170152026 Skutskärs IBK - Alunda IBF 2 - 6 Hampus Andersson, Petter Lundgren Rotskärsskolans Sporthall
2014-11-23 16:40 170152030 IK Sirius IBK 2 - Väddö IF 8 - 1 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Allianshallen C
2014-11-29 09:30 170152032 Skutskärs IBK - IK Sirius IBK 1 4 - 2 Hampus Andersson, Johan Stefansson Rotskärsskolans Sporthall
2014-11-30 14:20 170152031 Alunda IBF - Morgongåva SK 9 - 1 Pontus Orebrand, Lars Halvarsson Olandshallen
2014-11-30 14:40 170152035 Storvreta IBK 2 - Väddö IF 9 - 1 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Ärentunaskolan
2014-11-30 15:50 170152034 Storvreta IBK 1 - IK Sirius IBK 2 5 - 5 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Ärentunaskolan
2014-12-03 20:15 170152033 Stenhagens KK - FBC Uppsala/FBC Uppsala Ungdom 2 5 - 5 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Stenhagenskolans Sporthall
2014-12-06 15:30 170152036 IK Sirius IBK 1 - Alunda IBF 2 - 5 Daniel Tallkvist, Kim Karlberg Allianshallen C
2014-12-07 13:30 170152039 Väddö IF - Stenhagens KK 2 - 1 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Vikingahallen
2014-12-07 14:20 170152038 IK Sirius IBK 2 - Skutskärs IBK 2 - 3 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Allianshallen C
2014-12-07 17:00 170152037 FBC Uppsala/FBC Uppsala Ungdom 2 - Morgongåva SK 9 - 4 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Gamlishallen
2014-12-07 18:40 170152040 Storvreta IBK 2 - Storvreta IBK 1 2 - 2 Felicia Hassan, Daniel Tallkvist Vattholma Sporthall
2014-12-13 13:40 170152045 Stenhagens KK - Storvreta IBK 1 4 - 4 Miodrag Djuric, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2014-12-13 15:00 170152044 Skutskärs IBK - Storvreta IBK 2 2 - 1 Hampus Andersson, Erik Linderdahl Rotskärsskolans Sporthall
2014-12-13 15:40 170152041 Alunda IBF - FBC Uppsala/FBC Uppsala Ungdom 2 6 - 6 Anders Leander, Thomas Tanskanen Olandshallen
2014-12-19 18:30 170152042 IK Sirius IBK 1 - IK Sirius IBK 2 5 - 1 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Gamlishallen
2015-02-28 13:00 170152043 Morgongåva SK - Väddö IF 3 - 8 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2015-01-10 20:10 170152048 Storvreta IBK 2 - IK Sirius IBK 1 4 - 3 Anders Leander, Fabian Fahimi Ärentunaskolan
2015-01-11 10:20 170152049 Storvreta IBK 1 - Morgongåva SK 8 - 0 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Vattholma Sporthall
2015-01-11 14:20 170152046 IK Sirius IBK 2 - Alunda IBF 3 - 5 Felicia Hassan, Christoffer Stenlund Allianshallen C
2015-01-11 15:00 170152047 Väddö IF - FBC Uppsala/FBC Uppsala Ungdom 2 1 - 7 Anders Leander, Thomas Tanskanen Vikingahallen
2015-01-30 18:30 170152050 Stenhagens KK - Skutskärs IBK 1 - 3 Erik Palmertz, Vesa Petterson Stenhagen BoKC
2015-01-17 14:30 170152055 Morgongåva SK - Skutskärs IBK 0 - 12 Linus Andersson, Tony Nyberg Heby Sporthall
2015-01-18 13:40 170152053 FBC Uppsala/FBC Uppsala Ungdom 2 - Storvreta IBK 1 3 - 4 Christoffer Stenlund, Nick Kyller Bolandskolan
2015-01-18 15:10 170152051 Alunda IBF - Väddö IF 4 - 1 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Olandshallen
2015-01-18 17:10 170152054 IK Sirius IBK 1 - Stenhagens KK 6 - 2 Anders Leander, Lars Halvarsson Allianshallen C
2015-01-18 18:20 170152052 IK Sirius IBK 2 - Storvreta IBK 2 1 - 5 Anders Leander, Lars Halvarsson Allianshallen C
2015-01-22 20:00 170152060 Morgongåva SK - IK Sirius IBK 1 0 - 5 Theodor Jonsson, Vesa Petterson Heby Sporthall
2015-01-24 13:30 170152058 Stenhagens KK - IK Sirius IBK 2 0 - 1 Nick Kyller, Jacob Granberg Stenhagenskolans Sporthall
2015-01-24 17:00 170152057 Storvreta IBK 1 - Väddö IF 7 - 2 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Ärentunaskolan
2015-01-25 13:45 170152059 Skutskärs IBK - FBC Uppsala/FBC Uppsala Ungdom 2 2 - 5 Jakob Westerlund, Karim Boudiaf Rotskärsskolans Sporthall
2015-01-25 17:20 170152056 Storvreta IBK 2 - Alunda IBF 1 - 5 Felicia Hassan, Josef Berndtsson Ärentunaskolan
2015-01-31 14:20 170152061 Alunda IBF - Storvreta IBK 1 3 - 3 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Olandshallen
2015-01-31 14:20 170152064 IK Sirius IBK 2 - Morgongåva SK 6 - 4 Nick Kyller, Pontus Wirdby Allianshallen C
2015-02-01 10:50 170152065 FBC Uppsala/FBC Uppsala Ungdom 2 - IK Sirius IBK 1 1 - 3 Nick Kyller, Erik Palmertz Bolandskolan
2015-02-01 11:40 170152062 Storvreta IBK 2 - Stenhagens KK 3 - 3 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Vattholma Sporthall
2015-02-01 12:00 170152063 Väddö IF - Skutskärs IBK 3 - 5 Anders Leander, Thomas Tanskanen Vikingahallen
2015-02-07 19:00 170152070 FBC Uppsala/FBC Uppsala Ungdom 2 - IK Sirius IBK 2 5 - 2 Miodrag Djuric, Niklas Arvidsson Allianshallen B
2015-02-08 12:00 170152067 Skutskärs IBK - Storvreta IBK 1 15 - 6 Johan Stefansson, Per Linderdahl Rotskärsskolans Sporthall
2015-02-08 13:50 170152066 Stenhagens KK - Alunda IBF 1 - 5 Simon Hillerius Öberg, Erik Palmertz Stenhagenskolans Sporthall
2015-02-08 17:50 170152069 IK Sirius IBK 1 - Väddö IF 5 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Allianshallen C
2015-02-14 09:30 170152068 Morgongåva SK - Storvreta IBK 2 4 - 9 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Heby Sporthall
2015-03-01 13:30 170152075 Väddö IF - IK Sirius IBK 2 4 - 4 Johnny Söderqvist, Lars Halvarsson Vikingahallen
2015-03-01 13:50 170152073 Storvreta IBK 1 - IK Sirius IBK 1 3 - 3 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Vattholma Sporthall
2015-03-01 14:40 170152071 Alunda IBF - Skutskärs IBK 6 - 2 Thomas Tanskanen, Anders Leander Olandshallen
2015-03-01 17:20 170152072 Stenhagens KK - Morgongåva SK 4 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Stenhagenskolans Sporthall
2015-03-02 20:20 170152074 Storvreta IBK 2 - FBC Uppsala/FBC Uppsala Ungdom 2 4 - 5 Christer Andersson, Nick Kyller Vattholma Sporthall
2015-02-19 20:20 170152076 Morgongåva SK - Alunda IBF 2 - 8 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2015-03-07 19:40 170152079 IK Sirius IBK 2 - Storvreta IBK 1 4 - 5 Christoffer Stenlund, Georgios Papadakis Allianshallen C
2015-03-08 12:30 170152078 FBC Uppsala/FBC Uppsala Ungdom 2 - Stenhagens KK 9 - 3 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Bolandskolan
2015-03-08 13:10 170152077 IK Sirius IBK 1 - Skutskärs IBK 4 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Allianshallen B
2015-03-08 13:30 170152080 Väddö IF - Storvreta IBK 2 4 - 4 Georgios Papadakis, Jarmo Kuusisto Vikingahallen
2015-03-14 11:30 170152082 Morgongåva SK - FBC Uppsala/FBC Uppsala Ungdom 2 3 - 5 Marcus Granberg, Jacob Granberg Heby Sporthall
2015-03-14 14:40 170152084 Stenhagens KK - Väddö IF 5 - 3 Nick Kyller, Theodor Jonsson Stenhagen BoKC
2015-03-14 15:00 170152083 Skutskärs IBK - IK Sirius IBK 2 6 - 8 Karim Boudiaf, Robert Brodin Rotskärsskolans Sporthall
2015-03-15 10:30 170152085 Storvreta IBK 1 - Storvreta IBK 2 5 - 2 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Vattholma Sporthall
2015-03-15 12:40 170152081 Alunda IBF - IK Sirius IBK 1 5 - 3 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Olandshallen
2015-03-20 18:30 170152087 IK Sirius IBK 2 - IK Sirius IBK 1 5 - 3 Erik Palmertz, Christoffer Stenlund Gamlishallen
2015-03-21 13:30 170152088 Väddö IF - Morgongåva SK 8 - 3 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Vikingahallen
2015-03-21 15:30 170152089 Storvreta IBK 2 - Skutskärs IBK 5 - 5 Lars Halvarsson, Nick Kyller Ärentunaskolan
2015-03-21 19:00 170152090 Storvreta IBK 1 - Stenhagens KK 3 - 2 Lars Halvarsson, Nick Kyller Ärentunaskolan
2015-03-22 10:40 170152086 FBC Uppsala/FBC Uppsala Ungdom 2 - Alunda IBF 1 - 3 Thomas Stenman, Victor Flemström Bolandskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Alunda IBF 18 15 2 1 96-42 54 47
2. Skutskärs IBK 18 11 2 5 107-61 46 35
3. IK Sirius IBK 1 18 10 3 5 77-46 31 33
4. Storvreta IBK 1 18 8 6 4 75-72 3 30
5. Storvreta IBK 2 18 8 4 6 85-64 21 28
6. FBC Uppsala/ FBC Uppsala Ungdom 2 18 8 4 6 84-69 15 28
7. IK Sirius IBK 2 18 6 2 10 64-76 -12 20
8. Stenhagens KK 18 3 4 11 50-88 -38 13
9. Väddö IF 18 3 2 13 53-97 -44 11
10. Morgongåva SK 18 3 1 14 47-123 -76 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis