Flickor 12-16 år DM (2014/15)

Gruppspel
Flickor A DM Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-27 09:00 167550001 IK Standard (Flickor A) - IFK Gnesta (Flickor A) 1 - 1 Charlie Videgren, Kim Ekenhall Gökstensskolan
2014-09-27 09:45 167550002 Järna SK (Flickor A) - Trosa Edanö IBK Fl-A (Flickor A) 3 - 0 Charlie Videgren, Kim Ekenhall Gökstensskolan
2014-09-27 12:00 167550003 Trosa Edanö IBK Fl-A (Flickor A) - IK Standard (Flickor A) 3 - 0 Zemone Samuelsson, Håkan Rask Gökstensskolan
2014-09-27 12:45 167550004 Järna SK (Flickor A) - IFK Gnesta (Flickor A) 2 - 2 Håkan Rask, Zemone Samuelsson Gökstensskolan
2014-09-27 15:00 167550005 IK Standard (Flickor A) - Järna SK (Flickor A) 1 - 6 Charlie Videgren, Kim Ekenhall Gökstensskolan
2014-09-27 15:45 167550006 Trosa Edanö IBK Fl-A (Flickor A) - IFK Gnesta (Flickor A) 0 - 1 Zemone Samuelsson, Håkan Rask Gökstensskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Järna SK (Flickor A) 3 2 1 0 11-3 8 7
2. IFK Gnesta (Flickor A) 3 1 2 0 4-3 1 5
3. Trosa Edanö IBK Fl-A (Flickor A) 3 1 0 2 3-4 -1 3
4. IK Standard (Flickor A) 3 0 1 2 2-10 -8 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor A DM Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-27 10:30 167551001 Telge SIBK (Flickor A) - Nykvarns IF (Flickor A) 0 - 2 Mats Hällgren, Mathias Lindvall Gökstensskolan
2014-09-27 11:15 167551002 Katrineholms IBF (Flickor A) - Onyx IBS F99/00 3 - 1 Mats Hällgren, Mathias Lindvall Gökstensskolan
2014-09-27 13:30 167551003 Onyx IBS F99/00 - Telge SIBK (Flickor A) 0 - 3 Charlie Videgren, Kim Ekenhall Gökstensskolan
2014-09-27 14:15 167551004 Katrineholms IBF (Flickor A) - Nykvarns IF (Flickor A) 0 - 3 Kim Ekenhall, Charlie Videgren Gökstensskolan
2014-09-27 16:30 167551005 Telge SIBK (Flickor A) - Katrineholms IBF (Flickor A) 4 - 2 Håkan Rask, Zemone Samuelsson Gökstensskolan
2014-09-27 17:15 167551006 Onyx IBS F99/00 - Nykvarns IF (Flickor A) 1 - 4 Zemone Samuelsson, Håkan Rask Gökstensskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF (Flickor A) 3 3 0 0 9-1 8 9
2. Telge SIBK (Flickor A) 3 2 0 1 7-4 3 6
3. Katrineholms IBF (Flickor A) 3 1 0 2 5-8 -3 3
4. Onyx IBS F99/ 00 3 0 0 3 2-10 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor B DM Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-27 09:00 167554001 Järna SK (Flickor B) - Katrineholms IBF (Flickor B) 2 - 1 Filip Broström, Måns Ericsson Ellfolk Arena
2014-09-27 09:45 167554002 Onyx IBS Nyköping - Strängnäs IBK (Flickor B) 5 - 1 Måns Ericsson, Filip Broström Ellfolk Arena
2014-09-27 10:30 167554003 Strängnäs IBK (Flickor B) - Järna SK (Flickor B) 0 - 5 Ludwig Modh, Lars Gustavsson Ellfolk Arena
2014-09-27 11:15 167554004 Onyx IBS Nyköping - Katrineholms IBF (Flickor B) 3 - 1 Ludwig Modh, Lars Gustavsson Ellfolk Arena
2014-09-27 14:30 167554005 Järna SK (Flickor B) - Onyx IBS Nyköping 1 - 2 Lars Gustavsson, Ludwig Modh Ellfolk Arena
2014-09-27 15:15 167554006 Strängnäs IBK (Flickor B) - Katrineholms IBF (Flickor B) 0 - 5 Fredrik Wernqvist, Ludwig Modh Ellfolk Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Onyx IBS Nyköping 3 3 0 0 10-3 7 9
2. Järna SK (Flickor B) 3 2 0 1 8-3 5 6
3. Katrineholms IBF (Flickor B) 3 1 0 2 7-5 2 3
4. Strängnäs IBK (Flickor B) 3 0 0 3 1-15 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor B DM Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-27 12:00 167555001 IFK Gnesta (Flickor B) - Nykvarns IF 0 - 22 Filip Broström, Måns Ericsson Ellfolk Arena
2014-09-27 16:00 167555002 Nykvarns IF - Torshälla IBK (Flickor B) 7 - 3 Ludwig Modh, Fredrik Wernqvist Ellfolk Arena
2014-09-27 18:30 167555003 Torshälla IBK (Flickor B) - IFK Gnesta (Flickor B) 12 - 1 Fredrik Jansson, Jan Berg Ellfolk Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 2 2 0 0 29-3 26 6
2. Torshälla IBK (Flickor B) 2 1 0 1 15-8 7 3
3. IFK Gnesta (Flickor B) 2 0 0 2 1-34 -33 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor B DM Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-27 13:15 167556001 Telge SIBK (Flickor B) - Onyx IBS Oxelösund 10 - 2 Filip Broström, Måns Ericsson Ellfolk Arena
2014-09-27 17:15 167556002 Onyx IBS Oxelösund - Trosa Edanö IBK Fl-B (Flickor B) 0 - 4 Jan Berg, Jesper Höglund Ellfolk Arena
2014-09-27 19:45 167556003 Trosa Edanö IBK Fl-B (Flickor B) - Telge SIBK (Flickor B) 0 - 3 Jesper Höglund, Jan Berg Ellfolk Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Telge SIBK (Flickor B) 2 2 0 0 13-2 11 6
2. Trosa Edanö IBK Fl-B (Flickor B) 2 1 0 1 4-3 1 3
3. Onyx IBS Oxelösund 2 0 0 2 2-14 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Flickor A DM slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-28 09:00 Semifinal 2 167553002 IFK Gnesta (Flickor A) - Nykvarns IF (Flickor A) 2 - 8 Jan Berg, Göran Engfors Ellfolk Arena
2014-09-28 10:15 Semifinal 1 167553001 Telge SIBK F99/00 (Flickor A) - Järna SK (Flickor A) 0 - 1 Göran Engfors, Jan Berg Ellfolk Arena
2014-09-28 14:15 Final 167553003 Nykvarns IF (Flickor A) - Järna SK (Flickor A) 2 - 1 David Nilsson, Tommy Nyring Ellfolk Arena
Flickor B DM slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-28 10:15 Semifinal 2 167557002 Telge SIBK F01/02 (Flickor B) - Onyx IBS F01/02 Nyköping (Flickor B) 2 - 0 Richard Himberg, Dennis Wagermark Gökstensskolan
2014-09-28 12:45 Semifinal 1 167557001 Torshälla IBK (Flickor B) - Nykvarns IF (Flickor B) 3 - 8 Richard Himberg, Dennis Wagermark Gökstensskolan
2014-09-28 16:45 Final 167557003 Telge SIBK F01/02 (Flickor B) - Nykvarns IF (Flickor B) 1 - 3 Jan Berg, Göran Engfors Ellfolk Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis