Flickor 14 Division 1 (2014/15)

Gruppspel
Flickor 14 division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-21 10:15 150124004 Huddinge IK (A) - Täby FC (B) 2 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Storängshallen
2014-09-21 17:30 150124005 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC (A) 0 - 2 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2014-09-27 16:00 150124006 Täby FC (A) - Huddinge IK (A) 4 - 0 Emil Kirchner, Simon Åbom Skarpängskolan B
2014-09-28 10:45 150124008 FBI Tullinge (A) - Nynäshamns IBK 5 - 8 Jonathan Håkansson, Daniel Eriksson Tullingehallen
2014-10-04 12:45 150124012 Nynäshamns IBK - Täby FC (B) 7 - 1 Johan Engvall, Daniel Mårtensson Kvarnängshallen
2014-10-05 11:15 150124014 Huddinge IK (A) - Nacka Wallenstam IBK 2 - 4 Alexander Stjärnekull, Adam Nikolausson Storängshallen
2014-10-05 12:30 150124011 Bele Barkarby IF IBF (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 0 Andreas Mattsson, Thomas Josbrink Björkebyhallen
2014-10-18 13:00 150124018 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Skarpängskolan B
2014-10-19 18:45 150124017 Täby FC (A) - Nynäshamns IBK 3 - 1 Jonas Jatko, Rebecca Staffas Skarpängskolan B
2014-10-25 10:45 150124022 Nynäshamns IBK - Nacka Wallenstam IBK 4 - 5 , Kari Malmros Kvarnängshallen
2014-10-26 14:30 150124021 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 5 - 4 Ghasem Tajalli, Arne Brovig Björkebyhallen
2014-11-09 10:15 150124026 Huddinge IK (A) - Nynäshamns IBK 2 - 5 Arash Sohrevardi, Robin Karke Storängshallen
2014-11-09 15:00 150124027 Nacka Wallenstam IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Ormingehallen
2014-11-09 16:00 150124029 Täby FC (B) - FBI Tullinge (A) 3 - 2 Sebastian Ström, Simon Åbom Skarpängskolan B
2014-11-15 15:00 150124034 FBI Tullinge (A) - Täby FC (A) 1 - 4 Kent Kastell, Petra Dynesius Tullingehallen
2014-11-16 12:15 150124031 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IK (A) 6 - 2 Joakim Levin, Juha Tammerström Björkebyhallen
2014-11-30 13:00 150124039 Täby FC (A) - Täby FC (B) 4 - 2 Daniel Mårtensson, Simon Åbom Tibblehallen CC
2014-11-30 14:00 150124038 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge (A) 7 - 2 Christian Neemé, Kevin Neemé Ormingehallen
2014-12-06 10:00 150124043 Täby FC (B) - Nacka Wallenstam IBK 2 - 5 Markus Almén, Anton Hemström Skarpängskolan B
2014-12-06 16:00 150124044 FBI Tullinge (A) - Huddinge IK (A) 5 - 1 Jonathan Håkansson, Erik Nyman Tullingehallen
2014-12-07 14:45 150124041 Bele Barkarby IF IBF (A) - Nynäshamns IBK 4 - 2 Gustav Levin, Joakim Levin Björkebyhallen
2014-12-13 12:00 150124046 Täby FC (A) - Nacka Wallenstam IBK 1 - 4 Filip Ekstrand, Tobias Hagelin Skarpängskolan B
2014-12-13 13:00 150124047 Täby FC (B) - Huddinge IK (A) 8 - 6 Filip Ekstrand, Tobias Hagelin Skarpängskolan B
2015-01-10 15:30 150124052 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge (A) 5 - 3 Jonas Jatko, Kari Malmros Kvarnängshallen
2015-01-11 10:15 150124054 Huddinge IK (A) - Täby FC (A) 0 - 2 Jonathan Håkansson, Daniel Eriksson Storängshallen
2015-01-24 13:00 150124058 Täby FC (B) - Nynäshamns IBK 6 - 2 John Tullsten, Daniel Lagneskog Skarpängskolan B
2015-01-24 13:15 150124059 FBI Tullinge (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 5 Adam Nikolausson, Rebecka Nyman Tullingehallen
2015-01-25 14:15 150124056 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IK (A) 6 - 1 Johan Ståhl, Rebecca Staffas Ormingehallen
2015-01-31 13:30 150124062 Nynäshamns IBK - Täby FC (A) 1 - 7 Michaela Stensveden, Wilma Mattisson Kvarnängshallen
2015-02-01 13:15 150124061 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (B) 4 - 2 Thomas Josbrink, Sandhya Karlsson Björkebyhallen
2015-02-08 13:00 150124067 Nacka Wallenstam IBK - Nynäshamns IBK 6 - 4 Felix Fernström, Emil Pagrot Ormingehallen
2015-02-08 13:15 150124068 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 6 - 5 Markus Almén, Anton Hemström Erikslundshallen
2015-02-14 12:45 150124072 Nynäshamns IBK - Huddinge IK (A) 7 - 5 Mikael Andersson, Johan Engvall Kvarnängshallen
2015-02-14 13:15 150124074 FBI Tullinge (A) - Täby FC (B) 4 - 4 Jessika Forsberg, Robin Berger Tullingehallen
2015-02-15 16:00 150124071 Bele Barkarby IF IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK 4 - 3 Niklas Forsman, Joakim Levin Björkebyhallen
2015-03-08 10:15 150124077 Huddinge IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 0 - 8 Nihada Cenanovic, Karl-Johan Leijon Storängshallen
2015-03-08 10:30 150124079 Täby FC (A) - FBI Tullinge (A) 6 - 2 Stefan Flöjt, Helen Wennström Tibblehallen CC
2015-03-14 15:00 150124083 Täby FC (B) - Täby FC (A) 2 - 4 Dennis Hagelin, John Tullsten Skarpängskolan B
2015-03-14 15:00 150124084 FBI Tullinge (A) - Nacka Wallenstam IBK 1 - 4 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2015-03-21 15:15 150124086 Nynäshamns IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 7 Sebastian Öhman, Wilma Mattisson Kvarnängshallen
2015-03-22 11:00 150124089 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC (B) 5 - 3 Madelene Westerberg, Emil Glenngård Ormingehallen
2015-03-22 14:15 150124088 Huddinge IK (A) - FBI Tullinge (A) 0 - 2 Kent Kastell, Christian Hamnström Huddingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK 12 10 0 2 53-27 26 30
2. Bele Barkarby IF IBF (A) 12 10 0 2 56-31 25 30
3. Täby FC (A) 12 10 0 2 47-23 24 30
4. Nynäshamns IBK 12 5 0 7 51-54 -3 15
5. Täby FC (B) 12 3 1 8 36-48 -12 10
6. FBI Tullinge (A) 12 2 1 9 28-51 -23 7
7. Huddinge IK (A) 12 1 0 11 21-58 -37 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis