P14 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera P14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 11:00 170141005 Morgongåva SK - Livets Ord IF 4 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2015-10-10 12:00 170141001 Midas IBK - IK Sirius IBK 1 (svart) 0 - 6 Johnny Söderqvist, Olle Isacsson Hallstaviks Sporthall
2015-10-10 14:30 170141127 Björklinge BK - Stenhagens KK 2 (02) 4 - 4 Josef Berndtsson, Ronnie Eriksson Björklinge Sporthall
2015-10-10 15:00 170141002 IBK Östhammar - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 8 - 3 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Frösåkersskolan
2015-10-11 13:30 170141006 Alunda IBF - Storvreta IBK (01) 2 - 9 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Olandshallen
2015-10-11 15:30 170141004 IBK Roslagen - SK Vide 2 - 3 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Sportcentrum
2015-10-11 16:00 170141007 Rimbo IBK - Bålsta FBC 9 - 2 Olle Isacsson, Maximilian Halvarsson Sparbankshallen
2015-10-16 18:15 170141003 Stenhagens KK 1 - IK Sirius IBK 2 (blå) 3 - 2 Rasmus Pehkonen, Josef Berndtsson Gamlishallen
2015-10-17 11:20 170141010 SK Vide - IK Sirius IBK 1 (svart) 1 - 7 Rikard Ohlström, Arvid Englund Alsike sporthall
2015-10-17 12:45 170141013 Bålsta FBC - Morgongåva SK 4 - 4 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Fridegårdsskolan
2015-10-17 14:15 170141008 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Midas IBK 3 - 14 Anders Leander, Christoffer Wallenborg Örbyhus Sporthall
2015-10-17 15:00 170141011 Livets Ord IF - Stenhagens KK 1 2 - 6 Jacob Granberg, Marcus Granberg Allianshallen B
2015-10-17 19:20 170141012 Storvreta IBK (01) - Björklinge BK 6 - 1 Rasmus Pehkonen, Josef Berndtsson Ärentunaskolan
2015-10-18 14:20 170141009 IK Sirius IBK 2 (blå) - IBK Östhammar 8 - 2 Maximilian Halvarsson, Josef Berndtsson Allianshallen B
2015-10-18 14:20 170141136 Stenhagens KK 2 (02) - IBK Roslagen 3 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Stenhagenskolans Sporthall
2015-10-25 11:30 170141014 Rimbo IBK - Alunda IBF 8 - 6 Per Ericsson, Andreas Bengtsson Sparbankshallen
2015-10-22 20:00 170141020 IBK Roslagen - Rimbo IBK 6 - 6 Maximilian Halvarsson, Lars Halvarsson Sportcentrum
2015-10-23 17:30 170141016 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Stenhagens KK 2 (02) 1 - 8 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Örbyhus Sporthall
2015-10-23 19:15 170141128 Björklinge BK - SK Vide 5 - 1 Nick Kyller, Josef Berndtsson Björklinge Sporthall
2015-10-23 20:20 170141017 IK Sirius IBK 1 (svart) - Livets Ord IF 6 - 5 Miodrag Djuric, Christoffer Wallenborg Allianshallen C
2015-10-24 10:40 170141021 Morgongåva SK - Alunda IBF 9 - 4 Eric Cederholm, Matti Eronen Heby Sporthall
2015-10-24 12:30 170141019 Stenhagens KK 1 - Bålsta FBC 6 - 2 Christoffer Wallenborg, Fabian Fahimi Stenhagenskolans Sporthall
2015-10-24 13:20 170141015 Midas IBK - IK Sirius IBK 2 (blå) 2 - 9 Anders Ståhlberg, Andreas Bengtsson Hallstaviks Sporthall
2015-10-24 15:00 170141018 IBK Östhammar - Storvreta IBK (01) 4 - 4 Anders Leander, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2015-10-25 19:00 170141100 IK Sirius IBK 2 (blå) - IK Sirius IBK 1 (svart) 0 - 0 Allianshallen C
2015-11-07 09:30 170141028 Morgongåva SK - IBK Roslagen 4 - 2 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Heby Sporthall
2015-11-07 10:50 170141023 Livets Ord IF - Björklinge BK 4 - 3 Niklas Arvidsson, Jonas Nordqvist Allianshallen B
2015-11-07 12:45 170141025 Bålsta FBC - IK Sirius IBK 1 (svart) 3 - 8 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2015-11-07 15:30 170141022 SK Vide - Midas IBK 9 - 4 Arvid Englund, Rikard Ohlström Alsike sporthall
2015-11-08 12:20 170141024 Storvreta IBK (01) - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 13 - 0 Nick Kyller, Georgios Papadakis Vattholma Sporthall
2015-11-08 13:00 170141026 Rimbo IBK - IBK Östhammar 4 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Sparbankshallen
2015-11-08 14:20 170141137 Stenhagens KK 2 (02) - IK Sirius IBK 2 (blå) 3 - 10 Tony Nyberg, Jan-Olov Cederholm Stenhagenskolans Sporthall
2015-11-08 14:50 170141027 Alunda IBF - Stenhagens KK 1 0 - 4 Thomas Tanskanen, Jelena Spasic Olandshallen
2015-11-14 12:10 170141129 Björklinge BK - Morgongåva SK 2 - 3 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Björklinge Sporthall
2015-11-14 13:00 170141032 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Rimbo IBK 2 - 14 Anders Leander, Thomas Tanskanen Örbyhus Sporthall
2015-11-14 13:10 170141029 Midas IBK - Livets Ord IF 16 - 4 Jörgen Olsson, Anders Holm Hallstaviks Sporthall
2015-11-14 16:20 170141034 IBK Östhammar - Stenhagens KK 2 (02) 3 - 4 Fredrik Longgren, Jouni Myller Frösåkersskolan
2015-11-14 16:35 170141030 SK Vide - Storvreta IBK (01) 0 - 7 Jelena Spasic, Tony Nyberg Hälsohuset
2015-11-15 13:10 170141035 Stenhagens KK 1 - IBK Roslagen 7 - 3 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Stenhagenskolans Sporthall
2015-11-15 16:40 170141031 IK Sirius IBK 2 (blå) - Bålsta FBC 6 - 3 Andreas Persson Stenberg, Christoffer Wallenborg Allianshallen B
2015-11-15 17:50 170141033 IK Sirius IBK 1 (svart) - Alunda IBF 9 - 0 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen B
2015-11-01 14:20 170141039 Alunda IBF - IK Sirius IBK 2 (blå) 2 - 2 Sarah Ejderskog, Olle Isacsson Olandshallen
2015-11-20 17:30 170141040 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Björklinge BK 3 - 11 Leif Ericsson, Erik Palmertz Örbyhus Sporthall
2015-11-21 10:10 170141038 SK Vide - Rimbo IBK 4 - 2 Maximilian Halvarsson, August Fricking Alsike sporthall
2015-11-21 15:15 170141037 Bålsta FBC - Livets Ord IF 3 - 4 Johan Öberg, Christian Jensen Fridegårdsskolan
2015-11-22 11:30 170141041 IBK Roslagen - IK Sirius IBK 1 (svart) 0 - 9 Theodor Jonsson, David Wigfeldt Sportcentrum
2015-11-22 13:10 170141042 Stenhagens KK 1 - IBK Östhammar 6 - 1 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Stenhagenskolans Sporthall
2015-11-22 14:20 170141138 Stenhagens KK 2 (02) - Morgongåva SK 5 - 5 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Stenhagenskolans Sporthall
2015-11-22 17:30 170141036 Storvreta IBK (01) - Midas IBK 12 - 5 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Vattholma Sporthall
2015-12-05 10:10 170141046 SK Vide - Morgongåva SK 3 - 5 Tony Nyberg, Felicia Hassan Alsike sporthall
2015-12-05 14:20 170141047 IK Sirius IBK 2 (blå) - IBK Roslagen 5 - 4 Felicia Hassan, Mikael Rosenius Allianshallen C
2015-12-05 15:00 170141049 IBK Östhammar - IK Sirius IBK 1 (svart) 2 - 2 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Frösåkersskolan
2015-12-05 15:30 170141045 Livets Ord IF - Alunda IBF 3 - 4 Mikael Rosenius, Felicia Hassan Allianshallen C
2015-12-05 16:30 170141130 Björklinge BK - Bålsta FBC 2 - 1 Andreas Persson Stenberg, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2015-12-06 11:00 170141048 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Stenhagens KK 1 1 - 20 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Örbyhus Sporthall
2015-12-06 15:30 170141043 Stenhagens KK 2 (02) - Midas IBK 9 - 4 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg Stenhagenskolans Sporthall
2015-12-06 17:15 170141044 Storvreta IBK (01) - Rimbo IBK 1 - 2 Niklas Arvidsson, Joakim Ottosson Vattholma Sporthall
2015-12-12 14:00 170141052 Morgongåva SK - Storvreta IBK (01) 6 - 10 Thomas Stenman, Fabian Fahimi Heby Sporthall
2015-12-12 15:00 170141051 Alunda IBF - Björklinge BK 2 - 2 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Olandshallen
2015-12-12 15:00 170141055 IBK Östhammar - IK Sirius IBK 2 (blå) 5 - 6 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Frösåkersskolan
2015-12-12 15:30 170141054 SK Vide - Stenhagens KK 1 0 - 7 Rikard Ohlström, Arvid Englund Alsike sporthall
2015-12-12 17:50 170141056 IK Sirius IBK 1 (svart) - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 12 - 1 Per-Olof Svensson, Leif Ericsson Allianshallen C
2015-12-13 13:10 170141139 Stenhagens KK 2 (02) - Bålsta FBC 8 - 3 Jonas Nordqvist, Andreas Persson Stenberg Stenhagenskolans Sporthall
2015-12-13 13:30 170141053 IBK Roslagen - Livets Ord IF 8 - 1 Victor Flemström, Christoffer Flemström Sportcentrum
2015-12-13 15:30 170141050 Rimbo IBK - Midas IBK 2 - 4 Thomas Tanskanen, Tony Nyberg Sparbankshallen
2015-12-19 10:50 170141061 Livets Ord IF - Stenhagens KK 2 (02) 4 - 5 Joakim Ottosson, Ronnie Eriksson Allianshallen C
2015-12-19 12:00 170141063 IK Sirius IBK 2 (blå) - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 7 - 3 Ronnie Eriksson, Joakim Ottosson Allianshallen C
2015-12-19 12:10 170141131 Björklinge BK - IBK Östhammar 10 - 5 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg Björklinge Sporthall
2015-12-19 12:30 170141059 Bålsta FBC - IBK Roslagen 5 - 5 Erik Rosvall, Rasmus Larsson Fridegårdsskolan
2015-12-19 13:10 170141057 Midas IBK - Alunda IBF 7 - 4 Anders Leander, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2015-12-19 13:30 170141058 Rimbo IBK - Morgongåva SK 10 - 6 Roland Carlsson, Oliver Halvarsson Långsjöhallen
2015-12-19 16:40 170141062 IK Sirius IBK 1 (svart) - SK Vide 6 - 4 Andreas Persson Stenberg, Miodrag Djuric Allianshallen C
2015-12-20 11:00 170141060 Storvreta IBK (01) - Stenhagens KK 1 1 - 3 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Vattholma Sporthall
2016-01-08 19:10 170141068 IK Sirius IBK 1 (svart) - Storvreta IBK (01) 6 - 2 Maximilian Halvarsson, Lars Halvarsson Allianshallen C
2016-01-09 10:50 170141064 Morgongåva SK - Midas IBK 9 - 5 Vesa Petterson, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2016-01-09 13:00 170141069 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Livets Ord IF 1 - 13 Stina Dingfors, David Kolsmyr Örbyhus Sporthall
2016-01-09 15:00 170141067 IBK Östhammar - Bålsta FBC 10 - 0 Ronnie Eriksson, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2016-01-10 10:00 170141065 IBK Roslagen - Björklinge BK 3 - 4 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Sportcentrum
2016-01-10 12:00 170141070 IK Sirius IBK 2 (blå) - SK Vide 11 - 2 Christoffer Stenlund, Tony Nyberg Allianshallen B
2016-01-10 15:30 170141140 Stenhagens KK 2 (02) - Alunda IBF 4 - 4 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Stenhagenskolans Sporthall
2016-01-10 17:50 170141066 Stenhagens KK 1 - Rimbo IBK 9 - 1 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Stenhagenskolans Sporthall
2016-01-16 13:30 170141132 Björklinge BK - IK Sirius IBK 2 (blå) 1 - 3 Andreas Persson Stenberg, Josef Berndtsson Björklinge Sporthall
2016-01-16 13:40 170141071 Midas IBK - IBK Roslagen 6 - 5 Jonas Nordqvist, Oliver Halvarsson Hallstaviks Sporthall
2016-01-16 15:15 170141075 Bålsta FBC - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 13 - 1 Eric Cederholm, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2016-01-17 11:00 170141076 Storvreta IBK (01) - Stenhagens KK 2 (02) 4 - 3 Mikael Rosenius, Ian Engblom Vattholma Sporthall
2016-01-17 11:20 170141073 Alunda IBF - IBK Östhammar 1 - 4 Per Ericsson, Josef Berndtsson Olandshallen
2016-01-17 13:10 170141072 Stenhagens KK 1 - Morgongåva SK 7 - 1 Marko Spasic, Georgios Papadakis Stenhagenskolans Sporthall
2016-01-17 14:30 170141074 Rimbo IBK - IK Sirius IBK 1 (svart) 5 - 6 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Långsjöhallen
2016-01-17 20:10 170141077 Livets Ord IF - SK Vide 7 - 5 Andreas Persson Stenberg, Josef Berndtsson Allianshallen C
2016-01-23 13:00 170141081 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Alunda IBF 2 - 8 , Tomas Hallenberg Örbyhus Sporthall
2016-01-23 13:10 170141082 IK Sirius IBK 2 (blå) - Rimbo IBK 7 - 5 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg Allianshallen B
2016-01-23 13:10 170141133 Björklinge BK - Midas IBK 7 - 2 Felicia Hassan, Emma Holmqvist Björklinge Sporthall
2016-01-23 14:20 170141084 Livets Ord IF - Storvreta IBK (01) 2 - 11 Andreas Persson Stenberg, Joakim Ottosson Allianshallen B
2016-01-23 15:00 170141079 IBK Östhammar - IBK Roslagen 3 - 3 Johnny Söderqvist, Jarmo Kuusisto Frösåkersskolan
2016-01-23 16:40 170141080 IK Sirius IBK 1 (svart) - Morgongåva SK 2 - 2 Andreas Persson Stenberg, Joakim Ottosson Allianshallen A
2016-01-23 20:10 170141083 SK Vide - Bålsta FBC 5 - 6 Jelena Spasic, Marko Spasic Alsike sporthall
2016-01-24 16:40 170141078 Stenhagens KK 1 - Stenhagens KK 2 (02) 3 - 1 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Stenhagenskolans Sporthall
2016-01-30 12:10 170141088 Morgongåva SK - IK Sirius IBK 2 (blå) 4 - 3 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Heby Sporthall
2016-01-30 13:00 170141091 Bålsta FBC - Storvreta IBK (01) 1 - 6 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2016-01-30 13:10 170141085 Midas IBK - IBK Östhammar 8 - 1 Niklas Arvidsson, Sarah Ejderskog Hallstaviks Sporthall
2016-01-31 11:00 170141087 IBK Roslagen - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 9 - 2 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Sportcentrum
2016-01-31 12:15 170141090 Rimbo IBK - Livets Ord IF 6 - 6 Per Ericsson, Roland Carlsson Sparbankshallen
2016-01-31 14:20 170141089 Alunda IBF - SK Vide 7 - 7 Jonas Backman, Olle Isacsson Olandshallen
2016-01-31 15:30 170141086 Stenhagens KK 1 - Björklinge BK 7 - 3 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Stenhagenskolans Sporthall
2016-03-04 17:45 170141141 Stenhagens KK 2 (02) - IK Sirius IBK 1 (svart) 2 - 5 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg Stenhagenskolans Sporthall
2016-02-13 11:30 170141096 Livets Ord IF - Morgongåva SK 5 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Allianshallen B
2016-02-13 14:15 170141093 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - IBK Östhammar 2 - 6 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2016-02-13 14:20 170141094 IK Sirius IBK 2 (blå) - Stenhagens KK 1 3 - 7 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Allianshallen C
2016-02-13 14:20 170141142 Midas IBK - Rimbo IBK 5 - 7 Per Ericsson, Georgios Papadakis Hallstaviks Sporthall
2016-02-13 14:30 170141098 Bålsta FBC - Alunda IBF 6 - 5 Thomas Stenman, Ian Engblom Fridegårdsskolan
2016-02-14 12:00 170141092 IK Sirius IBK 1 (svart) - Björklinge BK 5 - 2 Miodrag Djuric, Joakim Ottosson Allianshallen B
2016-02-14 17:50 170141095 SK Vide - Stenhagens KK 2 (02) 6 - 4 Ian Engblom, Mikael Rosenius Hälsohuset
2016-02-17 19:45 170141097 Storvreta IBK (01) - IBK Roslagen 6 - 4 Per Ericsson, Tony Nyberg Ärentunaskolan
2016-02-06 11:00 170141105 Alunda IBF - Stenhagens KK 2 (02) 6 - 7 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Olandshallen
2016-02-18 20:15 170141101 IBK Östhammar - SK Vide 3 - 9 Thomas Tanskanen, Pontus Orebrand Frösåkersskolan
2016-02-20 10:00 170141104 Morgongåva SK - Bålsta FBC 2 - 1 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Heby Sporthall
2016-02-20 12:00 170141099 Midas IBK - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 7 - 0 Jarmo Kuusisto, Johnny Söderqvist Hallstaviks Sporthall
2016-02-21 10:00 170141103 IBK Roslagen - Storvreta IBK (01) 1 - 5 Thomas Tanskanen, Anders Leander Sportcentrum
2016-03-06 14:20 170141102 Stenhagens KK 1 - Livets Ord IF 4 - 3 Christoffer Wallenborg, Rasmus Pehkonen Stenhagenskolans Sporthall
2016-03-10 18:15 170141134 Björklinge BK - Rimbo IBK 7 - 2 Per Ericsson, Peter Alenbring Björklinge Sporthall
2016-02-06 10:00 170141145 IK Sirius IBK 1 (svart) - Stenhagens KK 1 5 - 3 Thomas Tanskanen, Anders Leander Allianshallen A
2016-03-05 10:10 170141107 SK Vide - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 5 - 2 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Alsike sporthall
2016-03-05 13:30 170141110 Bålsta FBC - Midas IBK 1 - 3 Jörgen Olsson, Anders Holm Fridegårdsskolan
2016-03-05 18:20 170141108 Livets Ord IF - IBK Östhammar 5 - 1 Rasmus Pehkonen, Andreas Persson Stenberg Allianshallen B
2016-03-06 11:00 170141109 Storvreta IBK (01) - IK Sirius IBK 2 (blå) 7 - 3 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Vattholma Sporthall
2016-03-06 13:40 170141112 Alunda IBF - IBK Roslagen 4 - 6 Peter Alenbring, Joakim Ottosson Olandshallen
2016-03-06 14:15 170141111 Rimbo IBK - Stenhagens KK 2 (02) 3 - 5 Pierre Engström, Olle Isacsson Sparbankshallen
2016-03-17 18:30 170141143 Morgongåva SK - Björklinge BK 5 - 7 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2016-03-11 19:10 170141114 IK Sirius IBK 2 (blå) - Livets Ord IF 4 - 3 Christoffer Stenlund, Christoffer Wallenborg Allianshallen C
2016-03-12 13:10 170141113 Midas IBK - Stenhagens KK 1 5 - 7 Thomas Tanskanen, Rasmus Pehkonen Hallstaviks Sporthall
2016-03-12 16:00 170141115 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - SK Vide 2 - 7 Leif Ericsson, Per Ericsson Örbyhus Sporthall
2016-03-12 16:00 170141117 IBK Östhammar - Morgongåva SK 6 - 5 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Frösåkersskolan
2016-03-12 17:30 170141135 Björklinge BK - Alunda IBF 8 - 4 Georgios Papadakis, Peter Alenbring Björklinge Sporthall
2016-03-13 11:30 170141119 IBK Roslagen - Rimbo IBK 2 - 2 Jarmo Kuusisto, Georgios Papadakis Sportcentrum
2016-03-13 12:00 170141118 Stenhagens KK 2 (02) - Storvreta IBK (01) 0 - 6 , Simon Bernhardsson Stenhagenskolans Sporthall
2016-03-13 15:40 170141116 IK Sirius IBK 1 (svart) - Bålsta FBC 11 - 0 Tony Nyberg, Andreas Persson Stenberg Allianshallen B
2016-03-19 10:00 170141125 Morgongåva SK - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 11 - 0 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2016-03-19 12:30 170141122 Bålsta FBC - IK Sirius IBK 2 (blå) 2 - 7 Thomas Stenman, Rasmus Pehkonen Fridegårdsskolan
2016-03-20 10:30 170141121 Storvreta IBK (01) - SK Vide 7 - 2 Ian Engblom, Leif Ericsson Vattholma Sporthall
2016-03-20 10:50 170141120 Livets Ord IF - Midas IBK 4 - 6 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Allianshallen A
2016-03-20 11:00 170141124 Alunda IBF - IK Sirius IBK 1 (svart) 2 - 6 Christoffer Stenlund, Peter Alenbring Olandshallen
2016-03-20 11:15 170141126 IBK Roslagen - Stenhagens KK 1 2 - 5 Thomas Tanskanen, Anders Leander Sportcentrum
2016-03-20 14:20 170141144 Stenhagens KK 2 (02) - IBK Östhammar 7 - 2 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Stenhagenskolans Sporthall
2016-03-20 14:45 170141123 Rimbo IBK - Björklinge BK 3 - 3 Thomas Tanskanen, Anders Leander Sparbankshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stenhagens KK 1 18 17 0 1 114-36 78 51
2. IK Sirius IBK 1 (svart) 18 15 3 0 111-34 77 48
3. Storvreta IBK (01) 18 14 1 3 117-45 72 43
4. IK Sirius IBK 2 (blå) 18 12 2 4 96-58 38 38
5. Björklinge BK 18 9 3 6 82-63 19 30
6. Morgongåva SK 18 9 3 6 89-78 11 30
7. Stenhagens KK 2 (02) 18 8 3 7 82-77 5 27
8. Midas IBK 18 9 0 9 103-99 4 27
9. Rimbo IBK 18 7 4 7 91-84 7 25
10. SK Vide 18 7 1 10 73-94 -21 22
11. Livets Ord IF 18 6 1 11 77-97 -20 19
12. IBK Östhammar 18 5 3 10 69-87 -18 18
13. IBK Roslagen 18 4 4 10 69-80 -11 16
14. Bålsta FBC 18 3 2 13 56-102 -46 11
15. Alunda IBF 18 2 4 12 65-103 -38 10
16. Tobo/ Örbyhus FF/ Tierp IBK 18 0 0 18 29-186 -157 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis