Skånemästerskapen Pojkar B (2015/16)

Gruppspel
Skånemästerskapen Pojkar B (P00) Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-02 08:45 138029001 Malmhaug KFUM IBF - Skurups IBK 1 - 0 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Svedala Sporthall
2016-04-02 10:15 138029002 Lomma FBC - SST NET Landskrona IBK 2 - 8 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Svedala Sporthall
2016-04-02 12:00 138029003 SST NET Landskrona IBK - Malmhaug KFUM IBF 3 - 0 Kevin Prahl, Rikard Ohlin Svedala Sporthall
2016-04-02 13:30 138029004 Skurups IBK - Lomma FBC 2 - 0 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Svedala Sporthall
2016-04-02 15:15 138029005 SST NET Landskrona IBK - Skurups IBK 4 - 1 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Svedala Sporthall
2016-04-02 16:45 138029006 Malmhaug KFUM IBF - Lomma FBC 4 - 1 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Svedala Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. SST NET Landskrona IBK 3 3 0 0 15-3 12 9
2. Malmhaug KFUM IBF 3 2 0 1 5-4 1 6
3. Skurups IBK 3 1 0 2 3-5 -2 3
4. Lomma FBC 3 0 0 3 3-14 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Pojkar B (P00) Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-02 08:00 138030001 FBC Engelholm - Munka Ljungby IBK Akademi 3 - 1 Malena Björnlund, Per-Ivar Kullman Kungsgårdshallen
2016-04-02 08:45 138030002 Örkelljunga IF - Bjärreds IBK 1 - 1 Malena Björnlund, Per-Ivar Kullman Kungsgårdshallen
2016-04-02 11:00 138030003 Bjärreds IBK - FBC Engelholm 0 - 4 Anders Jaensson, Malena Björnlund Kungsgårdshallen
2016-04-02 12:00 138030004 Munka Ljungby IBK Akademi - Örkelljunga IF 1 - 7 Anders Jaensson, Malena Björnlund Kungsgårdshallen
2016-04-02 14:15 138030005 Bjärreds IBK - Munka Ljungby IBK Akademi 2 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Kungsgårdshallen
2016-04-02 15:15 138030006 FBC Engelholm - Örkelljunga IF 2 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Kungsgårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örkelljunga IF 3 2 1 0 13-4 9 7
2. FBC Engelholm 3 2 0 1 9-6 3 6
3. Bjärreds IBK 3 0 2 1 3-7 -4 2
4. Munka Ljungby IBK Akademi 3 0 1 2 4-12 -8 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Pojkar B (P00) Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-02 09:00 138031001 IBK Höllviken - Åstorp/Kvidinge IBS 0 - 9 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2016-04-02 09:45 138031002 IBK Lund - Bromölla IBK 3 - 0 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2016-04-02 10:30 138031003 Perstorp Bälinge IK - IBK Höllviken 3 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2016-04-02 11:15 138031004 Åstorp/Kvidinge IBS - Bromölla IBK 11 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2016-04-02 12:00 138031005 Perstorp Bälinge IK - IBK Lund 1 - 8 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2016-04-02 13:00 138031006 Bromölla IBK - IBK Höllviken 2 - 2 Erik Götborg, Johan Salomonsson Åstorps Sporthall
2016-04-02 13:45 138031007 Åstorp/Kvidinge IBS - Perstorp Bälinge IK 9 - 4 Erik Götborg, Johan Salomonsson Åstorps Sporthall
2016-04-02 14:30 138031008 IBK Höllviken - IBK Lund 0 - 10 Johan Salomonsson, Erik Götborg Åstorps Sporthall
2016-04-02 15:15 138031009 Bromölla IBK - Perstorp Bälinge IK 4 - 5 Erik Götborg, Johan Salomonsson Åstorps Sporthall
2016-04-02 16:15 138031010 IBK Lund - Åstorp/Kvidinge IBS 3 - 4 Erik Götborg, Johan Salomonsson Åstorps Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åstorp/ Kvidinge IBS 4 4 0 0 33-9 24 12
2. IBK Lund 4 3 0 1 24-5 19 9
3. Perstorp Bälinge IK 4 2 0 2 13-23 -10 6
4. Bromölla IBK 4 0 1 3 8-21 -13 1
5. IBK Höllviken 4 0 1 3 4-24 -20 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Skånemästerskapen Pojkar B (P00) Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-03 09:00 Kvartsfinal 1 138032001 FBC Engelholm - IBK Lund 0 - 3 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Skurups Sparbank Arena
2016-04-03 09:45 Kvartsfinal 2 138032002 Örkelljunga IF - Malmhaug KFUM IBF 2 - 5 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Skurups Sparbank Arena
2016-04-03 12:30 Semifinal 1 138032003 SST NET Landskrona IBK - IBK Lund 4 - 7 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Skurups Sparbank Arena
2016-04-03 13:15 Semifinal 2 138032004 Åstorp/Kvidinge IBS - Malmhaug KFUM IBF 5 - 2 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Skurups Sparbank Arena
2016-04-03 16:00 Final 138032005 IBK Lund - Åstorp/Kvidinge IBS 2 - 1 Leon Fuchs, Petter Niklasson Skurups Sparbank Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis