Damer (2016/17)

Gruppspel
Damer Division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 12:00 162000002 Järna SK - Trosa Edanö IBK U 7 - 0 Admir Brkic, Tommy Nyring Hölö Allaktivitetshall
2016-10-01 16:30 162000001 IFK Gnesta - Endre IF U 5 - 8 Ivan Wahlström, Mika Ristanen Frejahallen
2016-10-02 13:45 162000003 Katrineholms IBF - Telge SIBK U 6 - 3 Arne Brattehag, Sigge Maurer Duveholmshallen A
2016-10-02 15:00 162000005 Endre IF U - FBC Nyköping 7 - 6 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Wasa Sporthall
2016-10-08 13:30 162000006 Telge SIBK U - IFK Gnesta 5 - 1 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Västergård Arena A
2016-10-08 16:00 162000008 Kolpenäs IBF - Katrineholms IBF 1 - 15 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Wasa Sporthall
2016-10-15 14:00 162000009 FBC Nyköping - Trosa Edanö IBK U 4 - 3 Ivan Wahlström, Mika Ristanen Nyköpings Sporthall
2016-10-15 14:00 162000010 Endre IF U - Telge SIBK U 4 - 5 e.förl. Tommy Nyring, Mathias Lindvall Wasa Sporthall
2016-10-15 14:15 162000012 Järna SK - Katrineholms IBF 5 - 3 Christian Johnsson, Daniel Pettersson Hölö Allaktivitetshall
2016-10-15 18:15 162000011 IFK Gnesta - Kolpenäs IBF 9 - 4 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Frejahallen
2016-10-22 14:00 162000013 Telge SIBK U - FBC Nyköping 5 - 2 Sigge Maurer, Admir Brkic Wasa Sporthall
2016-10-22 14:30 162000016 Järna SK - IFK Gnesta 3 - 2 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Hölö Allaktivitetshall
2016-11-27 14:00 162000015 Kolpenäs IBF - Endre IF U 5 - 8 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Wasa Sporthall
2016-10-29 14:00 162000018 Telge SIBK U - Kolpenäs IBF 9 - 3 Göran Karlsson, Tommy Nyring Västergård Arena A
2016-10-29 16:00 162000020 Endre IF U - Järna SK 6 - 7 Sigge Maurer, Bemir Brkic Hölö Allaktivitetshall
2016-11-20 18:30 162000019 Trosa Edanö IBK U - Katrineholms IBF 4 - 5 Admir Brkic, Sigge Maurer Hedebyhallen
2016-11-12 14:30 162000023 Järna SK - Telge SIBK U 5 - 4 Martin Morén, Martin Dalsgard Hölö Allaktivitetshall
2016-11-12 15:00 162000021 Kolpenäs IBF - FBC Nyköping 4 - 10 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Wasa Sporthall
2016-11-12 16:00 162000024 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK U 1 - 2 Sigge Maurer, Admir Brkic Frejahallen
2016-11-19 13:00 162000025 FBC Nyköping - Katrineholms IBF 7 - 2 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Nyköpings Sporthall
2016-11-19 15:00 162000026 Kolpenäs IBF - Järna SK 3 - 12 Christian Johnsson, Richard Himberg Wasa Sporthall
2017-02-19 12:30 162000028 Trosa Edanö IBK U - Endre IF U 5 - 6 Joakim Lindkvist, Sigge Maurer Hedebyhallen
2016-11-26 13:00 162000030 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 2 - 8 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Frejahallen
2016-11-26 14:30 162000032 Trosa Edanö IBK U - Telge SIBK U 2 - 8 Sigge Maurer, Admir Brkic Hedebyhallen
2016-11-27 13:30 162000029 Järna SK - FBC Nyköping 5 - 4 Rasmus Widén, Bemir Brkic Hölö Allaktivitetshall
2016-12-17 15:00 162000034 Katrineholms IBF - Endre IF U 6 - 3 Admir Brkic, Sigge Maurer Duveholmshallen D
2016-12-17 15:00 162000035 Kolpenäs IBF - Trosa Edanö IBK U 2 - 1 Christian Johnsson, Richard Himberg Wasa Sporthall
2016-12-18 17:45 162000033 FBC Nyköping - IFK Gnesta 9 - 7 Richard Himberg, Christian Johnsson Nyköpings Sporthall
2016-10-30 14:00 162000037 Endre IF U - IFK Gnesta 5 - 5 e.förl. Sigge Maurer, Admir Brkic Hölö Allaktivitetshall
2017-01-07 14:30 162000038 Trosa Edanö IBK U - Järna SK 0 - 8 Dennis Wagermark, Ivan Wahlström Hedebyhallen
2017-01-07 14:30 162000039 Telge SIBK U - Katrineholms IBF 10 - 5 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Västergård Arena A
2017-01-14 15:00 162000041 FBC Nyköping - Endre IF U 6 - 7 Bemir Brkic, Alexander Hanna Ramdalshallen
2017-01-15 14:30 162000044 Katrineholms IBF - Kolpenäs IBF 15 - 2 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Duveholmshallen A
2017-02-19 15:00 162000042 IFK Gnesta - Telge SIBK U 1 - 7 Stefan Öberg, Mats Jernmo Frejahallen
2017-01-18 19:30 162000048 Katrineholms IBF - Järna SK 7 - 6 Daniel Pettersson, Emil Lindhe Duveholmshallen A
2017-01-21 16:00 162000045 Trosa Edanö IBK U - FBC Nyköping 3 - 4 e.förl. Mikael Celik, Josef Celik Hedebyhallen
2017-01-21 17:00 162000047 Kolpenäs IBF - IFK Gnesta 6 - 1 Mika Ristanen, Mats Jernmo Wasa Sporthall
2017-02-18 17:30 162000046 Telge SIBK U - Endre IF U 4 - 5 Tommy Nyring, Mathias Lindvall Västergård Arena A
2017-01-28 13:00 162000052 IFK Gnesta - Järna SK 1 - 10 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Frejahallen
2017-01-28 14:00 162000051 Endre IF U - Kolpenäs IBF 6 - 7 Mika Ristanen, Christian Johnsson Wasa Sporthall
2017-01-29 14:00 162000049 FBC Nyköping - Telge SIBK U 2 - 6 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Nyköpings Sporthall
2016-12-18 13:00 162000056 Järna SK - Endre IF U 11 - 8 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Hölö Allaktivitetshall
2017-02-04 15:00 162000054 Kolpenäs IBF - Telge SIBK U 1 - 8 Richard Himberg, Håkan Rask Wasa Sporthall
2017-02-05 14:00 162000055 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK U 13 - 6 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Duveholmshallen A
2017-02-11 12:00 162000057 FBC Nyköping - Kolpenäs IBF 8 - 3 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Nyköpings Sporthall
2017-02-11 12:00 162000059 Telge SIBK U - Järna SK 7 - 6 e.förl. Admir Brkic, John Awabdeh Västergård Arena A
2017-02-11 16:00 162000060 Trosa Edanö IBK U - IFK Gnesta 5 - 4 Tommy Nyring, Mathias Lindvall Hedebyhallen
2017-01-15 14:00 162000064 Endre IF U - Trosa Edanö IBK U 9 - 4 Tommy Nyring, Ivan Wahlström Wasa Sporthall
2017-02-18 15:00 162000062 Järna SK - Kolpenäs IBF 6 - 4 Ivan Wahlström, Martin Morén Hölö Allaktivitetshall
2017-02-19 14:30 162000061 Katrineholms IBF - FBC Nyköping 4 - 3 Bemir Brkic, Rasmus Widén Duveholmshallen A
2017-02-25 12:15 162000068 Telge SIBK U - Trosa Edanö IBK U 5 - 1 Rasmus Widén, Bemir Brkic Västergård Arena A
2017-02-26 12:00 162000065 FBC Nyköping - Järna SK 3 - 7 Bemir Brkic, Alexander Hanna Nyköpings Sporthall
2017-02-26 13:30 162000066 Katrineholms IBF - IFK Gnesta 13 - 2 Sigge Maurer, Admir Brkic Duveholmshallen A
2017-01-29 14:00 162000070 Endre IF U - Katrineholms IBF 8 - 14 Mikael Celik, Josef Celik Wasa Sporthall
2017-03-04 16:00 162000069 IFK Gnesta - FBC Nyköping 7 - 6 Dennis Wagermark, Martin Morén Frejahallen
2017-03-05 13:00 162000071 Trosa Edanö IBK U - Kolpenäs IBF 8 - 2 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Hedebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Järna SK 14 12 1 (0) 1 98-52 46 37
2. Katrineholms IBF 14 11 0 (0) 3 116-62 54 33
3. Telge SIBK U 14 9 2 (2) 3 86-44 42 31
4. Endre IF U 14 7 2 (0) 5 90-90 0 23
5. FBC Nyköping 14 5 1 (1) 8 74-70 4 17
6. Trosa Edanö IBK U 14 3 1 (0) 10 44-78 -34 10
7. Kolpenäs IBF 14 3 0 (0) 11 47-116 -69 9
8. IFK Gnesta 14 2 1 (0) 11 48-91 -43 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis