DM Damjuniorer gruppspel (2016/17)

Gruppspel
DM Damjuniorer Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-11 09:00 150154002 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 1 Robin Karke, Arash Sohrevardi Rotebrohallen (Nya)
2016-09-11 10:00 150154001 FBI Tullinge - Huddinge IK 2 - 2 Robin Karke, Arash Sohrevardi Rotebrohallen (Nya)
2016-09-11 12:30 150154004 Bele Barkarby IF IBF - Huddinge IK 1 - 0 Per Ove Åman, Per Calmén Rotebrohallen (Nya)
2016-09-11 13:30 150154003 FBI Tullinge - Hässelby SK IBK 1 - 2 Per Ove Åman, Per Calmén Rotebrohallen (Nya)
2016-09-11 16:00 150154006 Huddinge IK - Hässelby SK IBK 2 - 1 Simon Bernhardsson, Daniel Kölborn Rotebrohallen (Nya)
2016-09-11 17:00 150154005 Bele Barkarby IF IBF - FBI Tullinge 5 - 0 Simon Bernhardsson, Daniel Kölborn Rotebrohallen (Nya)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 3 2 1 0 7-1 6 7
2. Hässelby SK IBK 3 1 1 1 4-4 0 4
3. Huddinge IK 3 1 1 1 4-4 0 4
4. FBI Tullinge 3 0 1 2 3-9 -6 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Damjuniorer Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-10 11:00 150155001 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK 1 - 5 Arne Brovig, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2016-09-10 18:00 150155002 Rotebro IS IBK - Täby FC 1 - 1 Jessika Forsberg, Niklas Forsman Rotebrohallen (Nya)
2016-09-10 14:30 150155004 Täby FC - Vendelsö IK 5 - 1 Madelene Westerberg, Jessika Forsberg Rotebrohallen (Nya)
2016-09-11 18:00 150155003 Älvsjö AIK IBF - Rotebro IS IBK 5 - 1 Simon Bernhardsson, Daniel Kölborn Rotebrohallen (Nya)
2016-09-11 11:00 150155006 Vendelsö IK - Rotebro IS IBK 1 - 2 Robin Karke, Arash Sohrevardi Rotebrohallen (Nya)
2016-09-11 14:30 150155005 Täby FC - Älvsjö AIK IBF 4 - 3 Per Ove Åman, Per Calmén Rotebrohallen (Nya)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 3 2 1 0 10-5 5 7
2. Rotebro IS IBK 3 1 1 1 4-7 -3 4
3. Älvsjö AIK IBF 3 1 0 2 9-10 -1 3
4. Vendelsö IK 3 1 0 2 7-8 -1 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Damjuniorer Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-11 11:00 150156002 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF 5 - 1 Tobias Berger, David Berger Värmdö sporthall
2016-09-11 12:00 150156001 Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK 0 - 4 Tobias Berger, David Berger Värmdö sporthall
2016-09-11 15:00 150156004 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK 1 - 4 Anders Westerberg, Anders Asp Värmdö sporthall
2016-09-11 16:00 150156003 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 3 Anders Westerberg, Anders Asp Värmdö sporthall
2016-09-11 19:00 150156006 Nacka Wallenstam IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 4 Kari Karke, Peter Eriksson Värmdö sporthall
2016-09-11 20:00 150156005 Värmdö IF - Sköndals IK 1 - 5 Kari Karke, Peter Eriksson Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK 3 2 0 1 10-5 5 6
2. Tyresö Trollbäcken IBK 3 2 0 1 12-8 4 6
3. Sköndals IK 3 2 0 1 10-8 2 6
4. Värmdö IF 3 0 0 3 3-14 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis