Herrar Division 3 Hälsingland (2016/17)

Gruppspel
Herr div 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-07 19:30 080001001 Alfta IBK Div 3 - Wallviks IK H3 0 - 9 Mats Sjöqvist, Per-Olov Nilsson Alfta Sporthall
2016-10-08 17:00 080001004 Hudik/Björkberg Ungdom IBK H3 - Håsta IBK H3 3 - 3 Sören Axelsson, Jimmy Löfgren Håstaholmen
2016-10-08 18:00 080001003 Gluggens IF H3 - IK Ljusdal H3 4 - 3 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Idrottshallen, Söderhamn
2017-02-25 13:00 080001002 Bollnäs/Hertsjö IBF H3 - IBK Njutånger Innebandy H3 4 - 6 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2016-10-14 19:30 080001006 IK Ljusdal H3 - Wallviks IK H3 3 - 9 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Giganten
2016-10-14 20:00 080001005 IBK Njutånger Innebandy H3 - Alfta IBK Div 3 4 - 3 Patric Jonsson, Robert Mårtensson Movallen Iggesund
2016-10-14 20:15 080001008 Hudik/Björkberg Ungdom IBK H3 - Gluggens IF H3 7 - 4 Lasse Schilling, Magnus Andersson Håstaholmen
2016-10-16 18:00 080001007 Håsta IBK H3 - Bollnäs/Hertsjö IBF H3 6 - 9 Sören Axelsson, Jimmy Löfgren Håstaholmen
2016-10-28 19:30 080001011 Wallviks IK H3 - Hudik/Björkberg Ungdom IBK H3 6 - 4 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2016-10-28 20:00 080001010 IBK Njutånger Innebandy H3 - Håsta IBK H3 6 - 11 Mats Sjöqvist, Robert Mårtensson Movallen Iggesund
2016-10-29 14:45 080001012 Bollnäs/Hertsjö IBF H3 - Gluggens IF H3 6 - 5 Magnus Andersson, Mats Sjöqvist Bollnäs Sporthall B
2016-10-29 16:00 080001009 Alfta IBK Div 3 - IK Ljusdal H3 8 - 4 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2016-11-11 19:45 080001015 Gluggens IF H3 - IBK Njutånger Innebandy H3 7 - 10 Mats Sjöqvist, Robert Mårtensson Idrottshallen, Söderhamn
2016-11-11 20:15 080001014 Hudik/Björkberg Ungdom IBK H3 - IK Ljusdal H3 10 - 5 Tomas Eriksson, Daniel Holm Håstaholmen
2016-11-12 16:30 080001016 Bollnäs/Hertsjö IBF H3 - Wallviks IK H3 4 - 9 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2016-11-13 18:30 080001013 Håsta IBK H3 - Alfta IBK Div 3 6 - 2 Mats Sjöqvist, Robert Mårtensson Håstaholmen
2016-11-18 19:30 080001019 IK Ljusdal H3 - Bollnäs/Hertsjö IBF H3 3 - 2 Mats Sjöqvist, Robert Mårtensson Giganten
2016-11-18 20:00 080001020 IBK Njutånger Innebandy H3 - Wallviks IK H3 4 - 6 Sören Axelsson, Jimmy Löfgren Movallen Iggesund
2016-11-20 14:30 080001017 Alfta IBK Div 3 - Hudik/Björkberg Ungdom IBK H3 10 - 14 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2016-11-20 19:30 080001018 Håsta IBK H3 - Gluggens IF H3 9 - 3 Robert Mårtensson, Jimmy Löfgren Håstaholmen
2016-12-09 19:30 080001023 Wallviks IK H3 - Håsta IBK H3 5 - 9 Jimmy Löfgren, Robert Mårtensson Ljusne Idrottshall
2016-12-09 20:00 080001024 IBK Njutånger Innebandy H3 - IK Ljusdal H3 9 - 7 Patric Jonsson, Mats Sjöqvist Movallen Iggesund
2016-12-10 12:00 080001021 Gluggens IF H3 - Alfta IBK Div 3 16 - 1 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Idrottshallen, Söderhamn
2017-02-18 16:00 080001022 Bollnäs/Hertsjö IBF H3 - Hudik/Björkberg Ungdom IBK H3 6 - 2 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Bollnäs Sporthall A
2016-12-16 19:30 080001025 Alfta IBK Div 3 - Bollnäs/Hertsjö IBF H3 4 - 12 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2016-12-16 19:45 080001026 Gluggens IF H3 - Wallviks IK H3 8 - 10 Robert Mårtensson, Jimmy Löfgren Idrottshallen, Söderhamn
2016-12-16 20:15 080001028 Håsta IBK H3 - IK Ljusdal H3 13 - 7 Patric Jonsson, Sören Axelsson Håstaholmen
2016-12-17 17:00 080001027 Hudik/Björkberg Ungdom IBK H3 - IBK Njutånger Innebandy H3 7 - 5 Robert Mårtensson, Jimmy Löfgren Håstaholmen
2016-12-02 20:15 080001032 Håsta IBK H3 - Hudik/Björkberg Ungdom IBK H3 4 - 4 Robert Mårtensson, Jimmy Löfgren Håstaholmen
2017-03-03 19:30 080001029 Wallviks IK H3 - Alfta IBK Div 3 5 - 6 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2017-03-03 19:30 080001031 IK Ljusdal H3 - Gluggens IF H3 12 - 12 Sören Axelsson, Robert Mårtensson Giganten
2017-03-03 20:00 080001030 IBK Njutånger Innebandy H3 - Bollnäs/Hertsjö IBF H3 6 - 3 Mats Sjöqvist, Patric Jonsson Movallen Iggesund
2017-01-13 19:30 080001034 Wallviks IK H3 - IK Ljusdal H3 12 - 1 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2017-01-14 12:00 080001036 Gluggens IF H3 - Hudik/Björkberg Ungdom IBK H3 7 - 14 Robert Mårtensson, Jimmy Löfgren Idrottshallen, Söderhamn
2017-01-15 11:00 080001035 Bollnäs/Hertsjö IBF H3 - Håsta IBK H3 6 - 17 Robert Mårtensson, Jimmy Löfgren Bollnäs Sporthall A
2017-01-15 14:30 080001033 Alfta IBK Div 3 - IBK Njutånger Innebandy H3 5 - 10 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2017-01-20 19:30 080001037 IK Ljusdal H3 - Alfta IBK Div 3 3 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Giganten
2017-01-21 15:00 080001040 Gluggens IF H3 - Bollnäs/Hertsjö IBF H3 10 - 14 Magnus Andersson, Lasse Schilling Idrottshallen, Söderhamn
2017-01-21 19:00 080001039 Hudik/Björkberg Ungdom IBK H3 - Wallviks IK H3 3 - 5 Robert Mårtensson, Sören Axelsson Håstaholmen
2017-01-22 18:30 080001038 Håsta IBK H3 - IBK Njutånger Innebandy H3 5 - 7 Sören Axelsson, Robert Mårtensson Håstaholmen
2017-01-27 19:30 080001041 Alfta IBK Div 3 - Håsta IBK H3 11 - 3 Robert Mårtensson, Jimmy Löfgren Alfta Sporthall
2017-01-27 19:30 080001042 IK Ljusdal H3 - Hudik/Björkberg Ungdom IBK H3 4 - 7 Leif Sundberg, Mats Sjöqvist Giganten
2017-01-27 19:45 080001044 Wallviks IK H3 - Bollnäs/Hertsjö IBF H3 11 - 4 Roger Morin, Reine Schröder Ljusne Idrottshall
2017-01-27 20:00 080001043 IBK Njutånger Innebandy H3 - Gluggens IF H3 9 - 3 Patric Jonsson, Sören Axelsson Movallen Iggesund
2017-02-10 19:45 080001046 Gluggens IF H3 - Håsta IBK H3 7 - 7 Mats Sjöqvist, Sören Axelsson Idrottshallen, Söderhamn
2017-02-10 19:45 080001048 Wallviks IK H3 - IBK Njutånger Innebandy H3 9 - 8 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2017-02-10 20:15 080001045 Hudik/Björkberg Ungdom IBK H3 - Alfta IBK Div 3 12 - 9 Tomas Eriksson, Robert Mårtensson Håstaholmen
2017-02-11 15:30 080001047 Bollnäs/Hertsjö IBF H3 - IK Ljusdal H3 11 - 5 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall B
2017-02-17 19:30 080001052 IK Ljusdal H3 - IBK Njutånger Innebandy H3 6 - 10 Patric Jonsson, Robert Mårtensson Giganten
2017-02-17 20:15 080001050 Hudik/Björkberg Ungdom IBK H3 - Bollnäs/Hertsjö IBF H3 5 - 1 Mats Sjöqvist, Niclas Olsson Håstaholmen
2017-02-19 14:30 080001049 Alfta IBK Div 3 - Gluggens IF H3 6 - 8 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2017-02-19 20:00 080001051 Håsta IBK H3 - Wallviks IK H3 4 - 7 Lasse Schilling, Magnus Andersson Håstaholmen
2017-02-24 19:30 080001054 Wallviks IK H3 - Gluggens IF H3 12 - 3 Jimmy Löfgren, Robert Mårtensson Ljusne Idrottshall
2017-02-24 19:30 080001056 IK Ljusdal H3 - Håsta IBK H3 8 - 9 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Giganten
2017-02-24 20:00 080001055 IBK Njutånger Innebandy H3 - Hudik/Björkberg Ungdom IBK H3 8 - 8 Lasse Schilling, Daniel Holm Movallen Iggesund
2017-02-26 14:00 080001053 Bollnäs/Hertsjö IBF H3 - Alfta IBK Div 3 1 - 4 Robert Mårtensson, Niclas Olsson Bollnäs Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Wallviks IK H3 14 12 0 2 115-61 54 36
2. IBK Njutånger Innebandy H3 14 9 1 4 102-84 18 28
3. Hudik/ Björkberg Ungdom IBK H3 14 8 3 3 100-77 23 27
4. Håsta IBK H3 14 7 3 4 106-85 21 24
5. Bollnäs/ Hertsjö IBF H3 14 6 0 8 83-93 -10 18
6. Alfta IBK Div 3 14 5 0 9 76-107 -31 15
7. Gluggens IF H3 14 3 2 9 97-120 -23 11
8. IK Ljusdal H3 14 1 1 12 71-123 -52 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis