Herrar Division 3 Hälsingland (2017/18)

Gruppspel
Herrar Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-06 00:00 080001003 Wallviks IK - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 9 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2017-10-06 20:00 080001004 IBK Njutånger Innebandy - FBC Bollnäs 7 - 6 Jimmy Löfgren, Patric Jonsson Movallen Iggesund
2017-10-07 16:15 080001001 Åmots IF - Håsta IBK B 5 - 5 Anders Löfgren, Karim Boudiaf Centrumhuset
2017-10-29 11:00 080001002 Gluggens IF - IK Ljusdal 7 - 25 Jimmy Löfgren, Niclas Olsson Idrottshallen, Söderhamn
2017-10-13 20:15 080001008 Wallviks IK - IBK Njutånger Innebandy 13 - 4 Niclas Olsson, Robert Mårtensson Ljusne Idrottshall
2017-10-15 11:00 080001007 FBC Bollnäs - Gluggens IF 18 - 8 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2017-10-15 17:00 080001006 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Åmots IF 4 - 3 Patric Jonsson, Jimmy Löfgren Håstaholmen
2017-10-28 17:00 080001005 Alfta IBK H3 - Håsta IBK B 9 - 4 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2017-10-21 17:30 080001012 Gluggens IF - Wallviks IK 4 - 14 Göran Karlsson, Mats Sjöqvist Idrottshallen, Söderhamn
2017-10-21 19:00 080001010 Håsta IBK B - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 8 - 6 Jon Lundgren, Markus Helsing Håstaholmen
2017-10-22 15:30 080001009 Alfta IBK H3 - IK Ljusdal 8 - 10 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2017-10-22 15:30 080001011 Åmots IF - IBK Njutånger Innebandy 10 - 6 Karim Boudiaf, Pontus Grönberg Centrumhuset
2017-11-10 19:45 080001016 Gluggens IF - Åmots IF 9 - 1 Jimmy Löfgren, Niclas Olsson Idrottshallen, Söderhamn
2017-11-10 20:00 080001015 IBK Njutånger Innebandy - Håsta IBK B 8 - 7 Mats Sjöqvist, Robert Mårtensson Movallen Iggesund
2017-11-11 13:00 080001014 FBC Bollnäs - IK Ljusdal 3 - 10 Jimmy Löfgren, Niclas Olsson Bollnäs Sporthall A
2017-12-02 18:30 080001013 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Alfta IBK H3 5 - 6 Patric Jonsson, Johnny Sundberg Håstaholmen
2017-11-17 19:30 080001019 IK Ljusdal - Wallviks IK 12 - 9 Jimmy Löfgren, Robert Mårtensson Giganten
2017-11-17 20:00 080001017 Alfta IBK H3 - FBC Bollnäs 6 - 4 Michael Hoek, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2017-11-17 20:00 080001018 IBK Njutånger Innebandy - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 5 - 15 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist Movallen Iggesund
2017-11-17 20:15 080001020 Håsta IBK B - Gluggens IF 5 - 13 Patric Jonsson, Lasse Schilling Håstaholmen
2017-11-24 19:45 080001022 Wallviks IK - FBC Bollnäs 4 - 6 Jimmy Löfgren, Niclas Olsson Idrottshallen, Söderhamn
2017-11-26 14:00 080001023 Gluggens IF - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 20 - 3 Jimmy Löfgren, Niclas Olsson Idrottshallen, Söderhamn
2017-11-26 15:00 080001021 Alfta IBK H3 - IBK Njutånger Innebandy 24 - 7 Christoffer Johansson, Mats Sjöqvist Alfta Sporthall
2017-11-26 15:15 080001024 Åmots IF - IK Ljusdal 8 - 7 Göran Karlsson, Richard Öhneskog Centrumhuset
2017-12-01 19:30 080001028 IK Ljusdal - Håsta IBK B 13 - 4 Jimmy Löfgren, Patric Jonsson Giganten
2017-12-02 14:00 080001027 FBC Bollnäs - Åmots IF 7 - 9 Kristin Jonsson, Mats Sjöqvist Bollnäs Sporthall B
2017-12-03 15:00 080001025 Alfta IBK H3 - Wallviks IK 8 - 6 Jimmy Löfgren, Niclas Olsson Alfta Sporthall
2017-12-08 20:00 080001026 IBK Njutånger Innebandy - Gluggens IF 6 - 17 Mats Sjöqvist, Mikael Wiberg Movallen Iggesund
2017-12-15 19:30 080001032 IK Ljusdal - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 10 - 14 Ej offentliggjord, Robin Gustavsson Giganten
2017-12-15 20:15 080001031 Håsta IBK B - FBC Bollnäs 7 - 7 Patric Jonsson, Mikael Wiberg Håstaholmen
2017-12-16 12:30 080001030 Åmots IF - Wallviks IK 5 - 6 Hampus Andersson, Anders Löfgren Centrumhuset
2017-12-16 14:00 080001029 Gluggens IF - Alfta IBK H3 11 - 5 Jimmy Löfgren, Robert Mårtensson Idrottshallen, Söderhamn
2018-01-12 20:00 080001033 Alfta IBK H3 - Åmots IF 8 - 1 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Alfta Sporthall
2018-01-12 20:00 080001035 IBK Njutånger Innebandy - IK Ljusdal 10 - 6 Frida Sallander, Lasse Schilling Movallen Iggesund
2018-01-13 14:00 080001036 FBC Bollnäs - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 11 - 9 Anders Fernlund, Mats Fernlund Bollnäs Sporthall A
2018-01-14 14:30 080001034 Håsta IBK B - Wallviks IK 8 - 5 Patric Jonsson, Per-Olov Nilsson Håstaholmen
2018-01-19 19:30 080001038 IK Ljusdal - Gluggens IF 6 - 10 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Giganten
2018-01-19 19:45 080001040 FBC Bollnäs - IBK Njutånger Innebandy 8 - 8 Anders Fernlund, Ej offentliggjord Bollnäs Sporthall B
2018-01-20 18:00 080001039 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Wallviks IK 8 - 6 Daniel Holm, Tomas Eriksson Håstaholmen
2018-01-21 13:00 080001037 Håsta IBK B - Åmots IF 12 - 11 Niclas Olsson, Robert Mårtensson Håstaholmen
2018-01-26 20:00 080001044 IBK Njutånger Innebandy - Wallviks IK 9 - 5 Mats Sjöqvist, Mikael Wiberg Iggesundshallen
2018-01-26 20:15 080001041 Håsta IBK B - Alfta IBK H3 12 - 12 Leif Sundberg, Per-Olov Nilsson Håstaholmen
2018-01-28 14:00 080001043 Gluggens IF - FBC Bollnäs 27 - 5 Niclas Olsson, Johnny Sundberg Idrottshallen, Söderhamn
2018-01-28 14:45 080001042 Åmots IF - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 19 - 8 Göran Karlsson, Pär Hedlund Centrumhuset
2018-02-09 19:30 080001045 IK Ljusdal - Alfta IBK H3 5 - 10 Robin Gustavsson, Kjell Gustavsson Giganten
2018-02-09 20:00 080001047 IBK Njutånger Innebandy - Åmots IF 11 - 14 Per-Olov Nilsson, Mikael Wiberg Movallen Iggesund
2018-02-09 20:15 080001046 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Håsta IBK B 5 - 8 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Håstaholmen
2018-02-10 17:45 080001048 Wallviks IK - Gluggens IF 7 - 9 Kjell Gustavsson, Robert Mårtensson Ljusne Idrottshall
2018-02-16 19:30 080001049 Alfta IBK H3 - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 7 - 6 Niclas Olsson, Mats Fernlund Alfta Sporthall
2018-02-16 19:30 080001050 IK Ljusdal - FBC Bollnäs 10 - 9 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist Giganten
2018-02-18 12:15 080001052 Åmots IF - Gluggens IF 10 - 12 Göran Karlsson, Pär Hedlund Centrumhuset
2018-02-18 17:00 080001051 Håsta IBK B - IBK Njutånger Innebandy 11 - 6 Niclas Olsson, Robert Mårtensson Håstaholmen
2018-02-24 16:30 080001053 FBC Bollnäs - Alfta IBK H3 3 - 7 Patric Jonsson, Kjell Gustavsson Bollnäs Sporthall A
2018-02-25 14:00 080001056 Gluggens IF - Håsta IBK B 33 - 1 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Idrottshallen, Söderhamn
2018-03-11 20:00 080001054 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - IBK Njutånger Innebandy 5 - 5 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist Håstaholmen
2018-03-18 14:00 080001055 Wallviks IK - IK Ljusdal 13 - 12 Niclas Olsson, Robert Mårtensson Ljusne Idrottshall
2018-03-02 19:30 080001060 IK Ljusdal - Åmots IF 10 - 7 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Giganten
2018-03-02 20:00 080001057 IBK Njutånger Innebandy - Alfta IBK H3 11 - 8 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist Movallen Iggesund
2018-03-03 12:30 080001059 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Gluggens IF 6 - 8 Mats Sjöqvist, Per-Olov Nilsson Håstaholmen
2018-03-03 14:00 080001058 FBC Bollnäs - Wallviks IK 13 - 5 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2018-03-10 12:30 080001064 Håsta IBK B - IK Ljusdal 3 - 18 Mats Sjöqvist, Robert Mårtensson Håstaholmen
2018-03-10 17:45 080001061 Wallviks IK - Alfta IBK H3 8 - 11 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Ljusne Idrottshall
2018-03-11 14:00 080001063 Åmots IF - FBC Bollnäs 14 - 7 Göran Karlsson, Anders Löfgren Centrumhuset
2018-03-29 19:00 080001062 Gluggens IF - IBK Njutånger Innebandy 15 - 4 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Idrottshallen, Söderhamn
2018-03-16 19:45 080001066 Wallviks IK - Åmots IF 10 - 14 Niclas Olsson, Patric Jonsson Ljusne Idrottshall
2018-03-16 20:15 080001068 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - IK Ljusdal 5 - 12 Robert Mårtensson, Mats Sjöqvist Håstaholmen
2018-03-17 16:00 080001067 FBC Bollnäs - Håsta IBK B 14 - 8 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2018-03-18 17:15 080001065 Alfta IBK H3 - Gluggens IF 8 - 14 Göran Karlsson, Kjell Gustavsson Alfta Sporthall
2018-03-23 19:30 080001071 IK Ljusdal - IBK Njutånger Innebandy 12 - 7 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist Giganten
2018-03-23 19:45 080001070 Wallviks IK - Håsta IBK B 20 - 12 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2018-03-25 13:00 080001069 Åmots IF - Alfta IBK H3 6 - 7 Robin Gustavsson, Robert Mårtensson Centrumhuset
2018-03-28 19:15 080001072 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - FBC Bollnäs 2 - 11 Ej offentliggjord, Tomas Eriksson Håstaholmen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gluggens IF 16 13 0 3 217-124 93 39
2. Alfta IBK H3 16 11 1 4 144-113 31 34
3. IK Ljusdal 16 10 0 6 178-127 51 30
4. Åmots IF 16 7 1 8 137-129 8 22
5. FBC Bollnäs 16 6 2 8 132-141 -9 20
6. Wallviks IK 16 6 0 10 140-142 -2 18
7. Håsta IBK B 16 5 3 8 115-185 -70 18
8. IBK Njutånger Innebandy 16 5 2 9 114-176 -62 17
9. Hudik/ Björkberg Ungdom IBK 16 4 1 11 108-148 -40 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis