Herrar Division 5 (2017/18)

Gruppspel
Herrar Division 5 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-29 18:00 181500002 Nordmarkens IBF U - Karlanda IF 15 - 1 Lars Room, Peter Berntsson Årjängs Sporthall A
2017-09-29 19:30 181500003 SK Sifhälla - Billingsfors IBK U 2 - 7 Leif Pettersson, Morgan Vallberg Tegnérhallen
2017-10-06 20:00 181500005 Karlanda IF - SK Sifhälla 3 - 10 Lars Room, Bosse Andersson Årjängs Sporthall A
2017-10-08 13:00 181500006 Åsmyra IBK U - Åmotfors IF U 7 - 6 Adam Nilsson, Ragnar Clarström Grossbolshallen
2017-10-15 15:00 181500009 Billingsfors IBK U - Åsmyra IBK U 7 - 3 Bo Olsson, Björn Svensson Billingsfors Bollhall
2017-10-15 17:00 181500007 Åmotfors IF U - Karlanda IF 8 - 2 Peter Berntsson, Bosse Andersson Gärdeshallen
2017-10-20 20:00 181500012 Karlanda IF - Billingsfors IBK U 2 - 14 Bosse Andersson, Lars Room Årjängs Sporthall A
2017-10-21 12:00 181500010 Åmotfors IF U - SK Sifhälla 5 - 3 Lars Room, Peter Berntsson Gärdeshallen
2017-10-22 16:00 181500011 Nordmarkens IBF U - Åsmyra IBK U 8 - 4 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Årjängs Sporthall A
2017-10-27 19:30 181500013 Nordmarkens IBF U - Åmotfors IF U 1 - 4 Lars Room, Peter Berntsson Årjängs Sporthall A
2017-10-27 19:30 181500015 Åsmyra IBK U - Karlanda IF 15 - 3 Christoffer Risberg, Raimon Strömberg Grossbolshallen
2017-11-03 19:30 181500018 SK Sifhälla - Nordmarkens IBF U 9 - 1 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Tegnérhallen
2017-11-05 17:00 181500016 Åmotfors IF U - Billingsfors IBK U 2 - 4 Roger Nilsson, Stefan Elmersson Gärdeshallen
2017-11-12 13:00 181500021 Åsmyra IBK U - SK Sifhälla 4 - 9 Alfred Särnehed, Roger Schmidt Grossbolshallen
2017-11-12 16:00 181500020 Billingsfors IBK U - Nordmarkens IBF U 8 - 3 Bo Olsson, Björn Svensson Billingsfors Bollhall
2017-11-17 20:00 181501022 Olsäters SK U - Åmotfors IF U 5 - 13 Adam Nilsson, Joel Dahlman-Zackrisson Deje Sporthall A
2017-11-18 14:00 181500023 Nordmarkens IBF U - Edebäck IBF U 4 - 9 Bosse Andersson, Morgan Vallberg Årjängs Sporthall A
2017-11-18 14:30 181501024 SK Örnen U - Billingsfors IBK U 2 - 8 Anders Nilsson, Raimon Strömberg Molkoms Sporthall
2017-11-18 15:45 181501023 Skattkärrs IK U - SK Sifhälla 5 - 10 Alfred Särnehed, Roger Schmidt Klubbhuset Arena
2017-11-18 18:00 181500024 Karlanda IF - Lusasken IBK 2 - 8 Jimmy Svensson, Magnus Fransson Årjängs Sporthall A
2017-11-19 14:00 181501025 IFK Väse U - Åsmyra IBK U 11 - 1 Albin Jakobsson, Lars Larsson Väse Sporthall
2017-11-24 20:30 181501028 Deje IBF - Nordmarkens IBF U 9 - 2 Erik Jansson, Björn Svensson Deje Sporthall A
2017-11-25 10:45 181500027 SK Sifhälla - Olsäters SK U 8 - 5 Leif Pettersson, Morgan Vallberg Tegnérhallen
2017-11-26 13:00 181500028 Åsmyra IBK U - SK Örnen U 5 - 7 Sven-Olov Berggren, Tobias Jäderqvist Grossbolshallen
2017-11-26 14:00 181501026 Edebäck IBF U - Karlanda IF 24 - 4 Leif Andersson, Jan-Olov Johansson Ekshärads Sporthall
2017-11-26 17:00 181500026 Åmotfors IF U - Skattkärrs IK U 4 - 5 Bosse Andersson, Peter Berntsson Gärdeshallen
2018-03-15 19:30 181500025 Billingsfors IBK U - IFK Väse U WO (5 - 0) Bo Olsson, Björn Svensson Billingsfors Bollhall
2017-12-01 19:00 181500031 Åmotfors IF U - Deje IBF 6 - 5 Stefan Elmersson, Bosse Andersson Gärdeshallen
2017-12-01 19:30 181500030 SK Sifhälla - SK Örnen U 12 - 6 Leif Pettersson, Magnus Fransson Tegnérhallen
2017-12-01 19:45 181501032 Skattkärrs IK U - Åsmyra IBK U 9 - 3 Alfred Särnehed, Roger Schmidt Klubbhuset Arena
2017-12-01 20:45 181501030 Olsäters SK U - Karlanda IF 16 - 6 Jörgen Grändefors, Gabriel Gunnarsson Deje Sporthall A
2017-12-02 14:00 181501031 Lusasken IBK - Nordmarkens IBF U 6 - 4 Alfred Särnehed, Roger Schmidt Brogårdshallen
2018-02-04 16:00 181500029 Billingsfors IBK U - Edebäck IBF U 7 - 3 Björn Svensson, Leif Pettersson Billingsfors Bollhall
2017-12-08 19:30 181500035 Åsmyra IBK U - Lusasken IBK 6 - 9 Adam Nilsson, Sven-Olov Berggren Grossbolshallen
2017-12-08 20:00 181501034 SK Örnen U - Åmotfors IF U 6 - 11 Jörgen Grändefors, Raimon Strömberg Molkoms Sporthall
2017-12-08 20:30 181501033 Deje IBF - Billingsfors IBK U 10 - 11 Erik Jansson, Christoffer Risberg Deje Sporthall A
2017-12-09 14:00 181500034 Karlanda IF - IFK Väse U 3 - 15 Peter Berntsson, Morgan Vallberg Årjängs Sporthall A
2017-12-10 14:00 181501035 Edebäck IBF U - SK Sifhälla 12 - 4 Jörgen Grändefors, Adam Nilsson Ekshärads Sporthall
2017-12-10 16:00 181500032 Nordmarkens IBF U - Olsäters SK U 10 - 1 Lars Room, Raimon Strömberg Årjängs Sporthall A
2017-12-15 18:00 181501039 Deje IBF - Åsmyra IBK U 7 - 5 Tomas Hane, Jari Marjetta Deje Sporthall A
2017-12-16 14:00 181501037 SK Örnen U - Karlanda IF 17 - 1 Claes Knutsson, Nicklas Johansson Molkoms Sporthall
2017-12-16 17:00 181500038 Åmotfors IF U - Lusasken IBK 6 - 6 Peter Berntsson, Bosse Andersson Gärdeshallen
2017-12-17 14:00 181501036 IFK Väse U - SK Sifhälla 6 - 10 Erik Bergström, Raimon Strömberg Väse Sporthall
2017-12-17 17:15 181501038 Skattkärrs IK U - Nordmarkens IBF U 20 - 1 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Stavdal Hyrcity Arena
2018-02-01 20:00 181500037 Billingsfors IBK U - Olsäters SK U 4 - 4 Leif Pettersson, Magnus Fransson Billingsfors Bollhall
2018-01-12 19:45 181501042 Lusasken IBK - Billingsfors IBK U 6 - 7 Nicklas Johansson, Anders Andersson Brogårdshallen
2018-01-13 14:00 181500039 Karlanda IF - Skattkärrs IK U 4 - 19 Leif Pettersson, Magnus Fransson Årjängs Sporthall A
2018-01-13 16:00 181500042 Åsmyra IBK U - Edebäck IBF U 6 - 10 Gabriel Gunnarsson, Raimon Strömberg Grossbolshallen
2018-01-14 10:45 181500041 SK Sifhälla - Deje IBF 7 - 6 Bo Olsson, Björn Svensson Tegnérhallen
2018-01-14 14:00 181500040 Nordmarkens IBF U - SK Örnen U 0 - 8 Leif Pettersson, Magnus Fransson Årjängs Sporthall A
2018-01-14 14:00 181501041 IFK Väse U - Åmotfors IF U 15 - 2 Erik Jansson, Alfred Särnehed Väse Sporthall
2018-01-19 19:30 181500044 SK Sifhälla - Lusasken IBK 13 - 3 Christoffer Frykestam, Björn Svensson Tegnérhallen
2018-01-19 19:30 181500045 Nordmarkens IBF U - IFK Väse U 1 - 7 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Årjängs Sporthall A
2018-01-19 20:00 181501045 Deje IBF - Karlanda IF 28 - 1 Timmy Samuelsson, Joel Dahlman-Zackrisson Deje Sporthall A
2018-01-20 13:00 181501043 Skattkärrs IK U - Billingsfors IBK U 7 - 6 Gabriel Hammarsten, Alfred Särnehed Klubbhuset Arena
2018-01-21 13:00 181500046 Åsmyra IBK U - Olsäters SK U 6 - 8 Adam Nilsson, Ragnar Clarström Grossbolshallen
2018-01-21 14:00 181501044 Edebäck IBF U - Åmotfors IF U 8 - 5 Jörgen Grändefors, Tobias Jäderqvist Ekshärads Sporthall
2018-01-27 14:00 181500048 Karlanda IF - Nordmarkens IBF U 0 - 8 Leif Pettersson, Magnus Fransson Årjängs Sporthall A
2018-01-28 17:00 181500049 Billingsfors IBK U - SK Sifhälla 6 - 5 Magnus Fransson, Leif Pettersson Billingsfors Bollhall
2018-02-10 10:30 181500051 SK Sifhälla - Karlanda IF 34 - 2 Anders Leander, Leif Pettersson Tegnérhallen
2018-02-10 17:00 181500052 Åmotfors IF U - Åsmyra IBK U 9 - 9 Rebecca Bräck, Peter Berntsson Gärdeshallen
2018-02-02 19:30 181500053 Karlanda IF - Åmotfors IF U 1 - 10 Josefine Holmqvist-Göthberg, Rebecca Bräck Årjängs Sporthall A
2018-02-16 19:30 181500055 Åsmyra IBK U - Billingsfors IBK U 3 - 5 Alfred Särnehed, Roger Schmidt Grossbolshallen
2018-02-23 19:30 181500058 Nordmarkens IBF U - SK Sifhälla 6 - 8 Jimmy Svensson, Bosse Andersson Årjängs Sporthall A
2018-02-25 17:00 181500056 Billingsfors IBK U - Åmotfors IF U 12 - 10 Christian Ragnevi, Bo Olsson Billingsfors Bollhall
2018-03-02 19:00 181500059 Åmotfors IF U - Nordmarkens IBF U 10 - 3 Lars Room, Bosse Andersson Gärdeshallen
2018-03-03 14:00 181500061 Karlanda IF - Åsmyra IBK U 3 - 23 Lars Room, Peter Berntsson Årjängs Sporthall A
2018-03-10 10:45 181500062 SK Sifhälla - Åmotfors IF U 10 - 4 Christian Ragnevi, Bo Olsson Tegnérhallen
2018-03-11 13:00 181500063 Åsmyra IBK U - Nordmarkens IBF U 5 - 2 Alfred Särnehed, Gabriel Hammarsten Grossbolshallen
2018-03-11 16:00 181500064 Billingsfors IBK U - Karlanda IF 12 - 2 Björn Svensson, Leif Pettersson Billingsfors Bollhall
2018-03-16 19:30 181500067 SK Sifhälla - Åsmyra IBK U 5 - 3 Björn Svensson, Raimon Strömberg Tegnérhallen
2018-03-18 13:00 181500066 Nordmarkens IBF U - Billingsfors IBK U 1 - 5 Bo Olsson, Björn Svensson Årjängs Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Billingsfors IBK U 17 15 1 (0) 1 128-65 63 46
2. SK Sifhälla 17 13 0 (0) 4 159-84 75 39
3. Åmotfors IF U 17 8 2 (0) 7 115-102 13 26
4. Åsmyra IBK U 17 4 1 (0) 12 108-118 -10 13
5. Nordmarkens IBF U 17 4 0 (0) 13 70-114 -44 12
6. Karlanda IF 17 0 0 (0) 17 40-276 -236 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 5 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-29 18:00 181501001 Deje IBF - Edebäck IBF U 5 - 11 Nicklas Mattsson, Christoffer Frykestam Deje Sporthall A
2017-09-29 19:45 181501002 Lusasken IBK - Olsäters SK U 6 - 5 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Brogårdshallen
2017-09-30 16:00 181501003 Skattkärrs IK U - SK Örnen U 7 - 3 Adrian Blomquist, Anders Nilsson Stavdal Hyrcity Arena
2017-10-06 20:00 181501005 Olsäters SK U - Skattkärrs IK U 2 - 14 Robin Särén, Anders Ekelund-Carlsson Deje Sporthall A
2017-10-08 14:00 181501004 Edebäck IBF U - Lusasken IBK 14 - 4 Robin Särén, Nicklas Johansson Ekshärads Sporthall
2017-10-08 14:00 181501006 IFK Väse U - Deje IBF 3 - 4 Björn Svensson, Tobias Jäderqvist Väse Sporthall
2017-10-14 13:00 181501009 SK Örnen U - IFK Väse U 8 - 4 Robin Särén, Nicklas Johansson Molkoms Sporthall
2017-10-15 16:15 181501008 Skattkärrs IK U - Edebäck IBF U 12 - 6 Nicklas Mattsson, Alfred Särnehed Klubbhuset Arena
2017-10-15 18:40 181501007 Deje IBF - Olsäters SK U 4 - 3 Jörgen Grändefors, Robin Särén Deje Sporthall A
2017-10-18 20:15 181501012 Olsäters SK U - SK Örnen U 9 - 6 Alfred Särnehed, Roger Schmidt Deje Sporthall B
2017-10-20 18:30 181501010 Deje IBF - Skattkärrs IK U 3 - 7 Alfred Särnehed, Roger Schmidt Deje Sporthall A
2017-10-20 19:45 181501011 Lusasken IBK - IFK Väse U 2 - 6 Nicklas Johansson, Raimon Strömberg Brogårdshallen
2017-10-27 19:45 181501013 Lusasken IBK - Deje IBF 5 - 7 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Brogårdshallen
2017-10-27 20:00 181501014 SK Örnen U - Edebäck IBF U 3 - 2 Jörgen Grändefors, Robin Särén Molkoms Sporthall
2017-10-29 14:00 181501015 IFK Väse U - Olsäters SK U 5 - 4 Alfred Särnehed, Roger Schmidt Väse Sporthall
2017-11-03 19:00 181501016 Deje IBF - SK Örnen U 4 - 1 Alfred Särnehed, Roger Schmidt Deje Sporthall A
2017-11-03 20:00 181501017 Edebäck IBF U - IFK Väse U 10 - 4 Ragnar Clarström, Adam Nilsson Ekshärads Sporthall
2017-11-04 16:15 181501018 Skattkärrs IK U - Lusasken IBK 12 - 6 Anders Andersson, Alfred Särnehed Colorama Arena
2017-11-11 14:00 181501020 SK Örnen U - Lusasken IBK 7 - 2 Robin Särén, Alfred Särnehed Molkoms Sporthall
2017-11-12 14:00 181501021 IFK Väse U - Skattkärrs IK U 3 - 3 Robert Andersson, Adrian Blomquist Väse Sporthall
2018-01-05 19:30 181501019 Olsäters SK U - Edebäck IBF U 6 - 6 Björn Svensson, Claes Knutsson Deje Sporthall A
2017-11-17 20:00 181501022 Olsäters SK U - Åmotfors IF U 5 - 13 Adam Nilsson, Joel Dahlman-Zackrisson Deje Sporthall A
2017-11-18 14:00 181500023 Nordmarkens IBF U - Edebäck IBF U 4 - 9 Bosse Andersson, Morgan Vallberg Årjängs Sporthall A
2017-11-18 14:30 181501024 SK Örnen U - Billingsfors IBK U 2 - 8 Anders Nilsson, Raimon Strömberg Molkoms Sporthall
2017-11-18 15:45 181501023 Skattkärrs IK U - SK Sifhälla 5 - 10 Alfred Särnehed, Roger Schmidt Klubbhuset Arena
2017-11-18 18:00 181500024 Karlanda IF - Lusasken IBK 2 - 8 Jimmy Svensson, Magnus Fransson Årjängs Sporthall A
2017-11-19 14:00 181501025 IFK Väse U - Åsmyra IBK U 11 - 1 Lars Larsson, Albin Jakobsson Väse Sporthall
2017-11-24 20:30 181501028 Deje IBF - Nordmarkens IBF U 9 - 2 Erik Jansson, Björn Svensson Deje Sporthall A
2017-11-25 10:45 181500027 SK Sifhälla - Olsäters SK U 8 - 5 Leif Pettersson, Morgan Vallberg Tegnérhallen
2017-11-26 13:00 181500028 Åsmyra IBK U - SK Örnen U 5 - 7 Sven-Olov Berggren, Tobias Jäderqvist Grossbolshallen
2017-11-26 14:00 181501026 Edebäck IBF U - Karlanda IF 24 - 4 Leif Andersson, Jan-Olov Johansson Ekshärads Sporthall
2017-11-26 17:00 181500026 Åmotfors IF U - Skattkärrs IK U 4 - 5 Peter Berntsson, Bosse Andersson Gärdeshallen
2018-03-15 19:30 181500025 Billingsfors IBK U - IFK Väse U WO (5 - 0) Bo Olsson, Björn Svensson Billingsfors Bollhall
2017-12-01 19:00 181500031 Åmotfors IF U - Deje IBF 6 - 5 Stefan Elmersson, Bosse Andersson Gärdeshallen
2017-12-01 19:30 181500030 SK Sifhälla - SK Örnen U 12 - 6 Leif Pettersson, Magnus Fransson Tegnérhallen
2017-12-01 19:45 181501032 Skattkärrs IK U - Åsmyra IBK U 9 - 3 Alfred Särnehed, Roger Schmidt Klubbhuset Arena
2017-12-01 20:45 181501030 Olsäters SK U - Karlanda IF 16 - 6 Jörgen Grändefors, Gabriel Gunnarsson Deje Sporthall A
2017-12-02 14:00 181501031 Lusasken IBK - Nordmarkens IBF U 6 - 4 Alfred Särnehed, Roger Schmidt Brogårdshallen
2018-02-04 16:00 181500029 Billingsfors IBK U - Edebäck IBF U 7 - 3 Björn Svensson, Leif Pettersson Billingsfors Bollhall
2017-12-08 19:30 181500035 Åsmyra IBK U - Lusasken IBK 6 - 9 Adam Nilsson, Sven-Olov Berggren Grossbolshallen
2017-12-08 20:00 181501034 SK Örnen U - Åmotfors IF U 6 - 11 Jörgen Grändefors, Raimon Strömberg Molkoms Sporthall
2017-12-08 20:30 181501033 Deje IBF - Billingsfors IBK U 10 - 11 Erik Jansson, Christoffer Risberg Deje Sporthall A
2017-12-09 14:00 181500034 Karlanda IF - IFK Väse U 3 - 15 Peter Berntsson, Morgan Vallberg Årjängs Sporthall A
2017-12-10 14:00 181501035 Edebäck IBF U - SK Sifhälla 12 - 4 Jörgen Grändefors, Adam Nilsson Ekshärads Sporthall
2017-12-10 16:00 181500032 Nordmarkens IBF U - Olsäters SK U 10 - 1 Lars Room, Raimon Strömberg Årjängs Sporthall A
2017-12-15 18:00 181501039 Deje IBF - Åsmyra IBK U 7 - 5 Tomas Hane, Jari Marjetta Deje Sporthall A
2017-12-16 14:00 181501037 SK Örnen U - Karlanda IF 17 - 1 Claes Knutsson, Nicklas Johansson Molkoms Sporthall
2017-12-16 17:00 181500038 Åmotfors IF U - Lusasken IBK 6 - 6 Peter Berntsson, Bosse Andersson Gärdeshallen
2017-12-17 14:00 181501036 IFK Väse U - SK Sifhälla 6 - 10 Erik Bergström, Raimon Strömberg Väse Sporthall
2017-12-17 17:15 181501038 Skattkärrs IK U - Nordmarkens IBF U 20 - 1 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Stavdal Hyrcity Arena
2018-02-01 20:00 181500037 Billingsfors IBK U - Olsäters SK U 4 - 4 Leif Pettersson, Magnus Fransson Billingsfors Bollhall
2018-01-12 19:45 181501042 Lusasken IBK - Billingsfors IBK U 6 - 7 Nicklas Johansson, Anders Andersson Brogårdshallen
2018-01-13 14:00 181500039 Karlanda IF - Skattkärrs IK U 4 - 19 Leif Pettersson, Magnus Fransson Årjängs Sporthall A
2018-01-13 16:00 181500042 Åsmyra IBK U - Edebäck IBF U 6 - 10 Gabriel Gunnarsson, Raimon Strömberg Grossbolshallen
2018-01-14 10:45 181500041 SK Sifhälla - Deje IBF 7 - 6 Bo Olsson, Björn Svensson Tegnérhallen
2018-01-14 14:00 181500040 Nordmarkens IBF U - SK Örnen U 0 - 8 Leif Pettersson, Magnus Fransson Årjängs Sporthall A
2018-01-14 14:00 181501041 IFK Väse U - Åmotfors IF U 15 - 2 Erik Jansson, Alfred Särnehed Väse Sporthall
2018-01-19 19:30 181500044 SK Sifhälla - Lusasken IBK 13 - 3 Christoffer Frykestam, Björn Svensson Tegnérhallen
2018-01-19 19:30 181500045 Nordmarkens IBF U - IFK Väse U 1 - 7 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Årjängs Sporthall A
2018-01-19 20:00 181501045 Deje IBF - Karlanda IF 28 - 1 Timmy Samuelsson, Joel Dahlman-Zackrisson Deje Sporthall A
2018-01-20 13:00 181501043 Skattkärrs IK U - Billingsfors IBK U 7 - 6 Gabriel Hammarsten, Alfred Särnehed Klubbhuset Arena
2018-01-21 13:00 181500046 Åsmyra IBK U - Olsäters SK U 6 - 8 Adam Nilsson, Ragnar Clarström Grossbolshallen
2018-01-21 14:00 181501044 Edebäck IBF U - Åmotfors IF U 8 - 5 Tobias Jäderqvist, Jörgen Grändefors Ekshärads Sporthall
2018-01-26 20:00 181501048 SK Örnen U - Skattkärrs IK U 5 - 9 Alfred Särnehed, Anders Andersson Molkoms Sporthall
2018-01-26 20:15 181501047 Olsäters SK U - Lusasken IBK 2 - 8 Linus Bergsten, Johanna Persson Deje Sporthall B
2018-01-28 14:00 181501046 Edebäck IBF U - Deje IBF 11 - 9 Jörgen Grändefors, Erik Bergström Ekshärads Sporthall
2018-02-09 19:45 181501049 Lusasken IBK - Edebäck IBF U 6 - 8 Johnny Mizser, Philip Aronsson-Elffors Brogårdshallen
2018-02-09 19:45 181501050 Skattkärrs IK U - Olsäters SK U 16 - 2 Joel Dahlman-Zackrisson, Villiam Ronnergård Stavdal Hyrcity Arena
2018-02-09 20:00 181501051 Deje IBF - IFK Väse U 10 - 2 Alfred Särnehed, Roger Schmidt Deje Sporthall A
2018-02-16 18:30 181501052 Olsäters SK U - Deje IBF 5 - 6 Erik Jansson, Ragnar Clarström Deje Sporthall A
2018-02-18 14:00 181501053 Edebäck IBF U - Skattkärrs IK U 2 - 3 Christoffer Frykestam, Gabriel Gunnarsson Ekshärads Sporthall
2018-02-18 14:00 181501054 IFK Väse U - SK Örnen U 4 - 5 Alfred Särnehed, Roger Schmidt Väse Sporthall
2018-02-23 19:45 181501057 Lusasken IBK - Skattkärrs IK U 2 - 6 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Brogårdshallen
2018-02-24 12:30 181501055 SK Örnen U - Deje IBF 8 - 9 Albin Jakobsson, Anders Ekelund-Carlsson Molkoms Sporthall
2018-02-25 16:00 181501056 IFK Väse U - Edebäck IBF U 9 - 4 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Väse Sporthall
2018-03-02 20:00 181501058 Deje IBF - Lusasken IBK 7 - 5 Alfred Särnehed, Roger Schmidt Deje Sporthall A
2018-03-02 20:15 181501060 Olsäters SK U - IFK Väse U 3 - 7 Gabriel Gunnarsson, Raimon Strömberg Deje Sporthall B
2018-03-04 13:00 181501059 Edebäck IBF U - SK Örnen U 11 - 4 Albin Jakobsson, Jan-Olov Johansson Ekshärads Sporthall
2018-03-09 19:30 181501062 IFK Väse U - Lusasken IBK 7 - 3 Johnny Mizser, David Krantz Väse Sporthall
2018-03-09 19:45 181501061 Skattkärrs IK U - Deje IBF 6 - 9 Alfred Särnehed, Roger Schmidt Stavdal Hyrcity Arena
2018-03-10 14:30 181501063 SK Örnen U - Olsäters SK U 6 - 5 Anders Nilsson, Adrian Blomquist Molkoms Sporthall
2018-03-16 20:00 181501064 Edebäck IBF U - Olsäters SK U 9 - 4 Jan-Olov Johansson, Anders Ekelund-Carlsson Ekshärads Sporthall
2018-03-17 15:00 181501065 Lusasken IBK - SK Örnen U 4 - 3 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Brogårdshallen
2018-03-18 17:30 181501066 Skattkärrs IK U - IFK Väse U 9 - 3 Claes Knutsson, Amanda Törner Stavdal Hyrcity Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Skattkärrs IK U 18 15 1 (0) 2 169-74 95 46
2. Edebäck IBF U 18 12 1 (0) 5 160-99 61 37
3. Deje IBF 18 12 0 (0) 6 142-99 43 36
4. IFK Väse U 18 9 1 (0) 8 111-87 24 28
5. SK Örnen U 18 8 0 (0) 10 105-107 -2 24
6. Lusasken IBK 18 6 1 (0) 11 91-122 -31 19
7. Olsäters SK U 18 3 2 (0) 13 89-140 -51 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis