DM Damjuniorer gruppspel (2018/19)

Gruppspel
DM Damjuniorer Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-08 12:00 150154001 Bele Barkarby IF IBF - Huddinge IBS Dj19 2S 2 - 5 Ola Bigestans, Robin Vall Hässelbyhallen
2018-09-08 18:00 150154003 Huddinge IBS Dj19 2S - Hässelby SK IBK 2 - 2 Emilia Tuomela, Kari Karke Hässelbyhallen
2018-09-08 13:00 150154005 Hässelby SK IBK - Vendelsö IK 5 - 4 Magnus Johansson, Tim Sandström Hässelbyhallen
2018-09-08 19:00 150154008 Bele Barkarby IF IBF - Vendelsö IK 0 - 0 Jan Lingemark, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2018-09-09 10:00 150154009 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 0 Kenny Ly, Alexander Hellström Hässelbyhallen
2018-09-09 11:00 150154010 Vendelsö IK - Huddinge IBS Dj19 2S 3 - 2 Kenny Ly, Alexander Hellström Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hässelby SK IBK 3 2 1 0 9-6 3 7
2. Huddinge IBS Dj19 2S 3 1 1 1 9-7 2 4
3. Vendelsö IK 3 1 1 1 7-7 0 4
4. Bele Barkarby IF IBF 3 0 1 2 2-7 -5 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Damjuniorer Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-08 11:00 150155001 Täby FC - Rotebro IS IBK 1 - 3 Fadi Saffo, Linus Warrenstein Rotebrohallen (Nya)
2018-09-08 15:00 150155008 Täby FC - Sköndals IK 6 - 0 Fadi Saffo, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2018-09-09 11:00 150155010 Sköndals IK - Rotebro IS IBK 3 - 3 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Rotebrohallen (Nya)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rotebro IS IBK 2 1 1 0 6-4 2 4
2. Täby FC 2 1 0 1 7-3 4 3
3. Sköndals IK 2 0 1 1 3-9 -6 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Damjuniorer Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-08 13:00 150156001 Värmdö IF - AIK IBF 4 - 1 Roger Nyström, Stefano Bianque Vintervikshallen
2018-09-09 09:00 150156003 AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK 1 - 2 Thomas Andersson, Arash Sohrevardi Vintervikshallen
2018-09-09 10:00 150156004 Åkersberga IBF - Värmdö IF 1 - 1 Thomas Andersson, Arash Sohrevardi Vintervikshallen
2018-09-09 13:00 150156006 AIK IBF - Åkersberga IBF 1 - 3 Emilia Tuomela, Kari Malmros Vintervikshallen
2018-09-08 14:00 150156007 Åkersberga IBF - Nacka Wallenstam IBK 1 - 2 Roger Nyström, Stefano Bianque Vintervikshallen
2018-09-09 14:00 150156009 Nacka Wallenstam IBK - Värmdö IF 4 - 3 Emilia Tuomela, Kari Malmros Vintervikshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK 3 3 0 0 8-5 3 9
2. Värmdö IF 3 1 1 1 8-6 2 4
3. Åkersberga IBF 3 1 1 1 5-4 1 4
4. AIK IBF 3 0 0 3 3-9 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis