Herrar Division 4 (2018/19)

Gruppspel
Herrutveckling Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-14 20:00 070500004 Onsala IBK 3 - Bua IF 2 4 - 5 Jan Svensson, Jonas Löfwander Presse Idrottshall
2018-12-08 15:00 070500003 Bräckans IBK - Tvååkers IBK/Träslövsläge IF 2 14 - 7 Mats Lian, Jonas Söderberg Lindälvshallen
2018-12-21 19:30 070500001 Veddige IBK 2 - IBK Tygriket 99 U-lag Herr 5 - 6 Jan Svensson, Kent Svensson Vidhögehallen
2018-10-21 18:00 070500006 Tvååkers IBK/Träslövsläge IF 2 - IBK Tygriket 99 U-lag Herr 12 - 4 Jan Svensson, Kent Svensson Ankarhallen
2018-10-21 18:00 070500008 Onsala IBK 3 - Bräckans IBK 4 - 11 Magnus Gullquist, Mats Andersson Presse Idrottshall
2018-10-26 19:30 070500011 IBK Tygriket 99 U-lag Herr - Onsala IBK 3 16 - 7 Richard Claesson, Erling Josefsson Arenahallen i Skene
2018-10-28 13:30 070500009 Veddige IBK 2 - Tvååkers IBK/Träslövsläge IF 2 7 - 11 Mikael Wiklund, Mats Lian Vidhögehallen
2018-10-30 20:00 070500013 Bua IF 2 - Veddige IBK 2 6 - 9 Karl Nilsson, Kent Svensson Bua Idrottshall
2018-11-04 15:45 070500014 Tvååkers IBK/Träslövsläge IF 2 - Onsala IBK 3 15 - 9 Jonas Löfwander, Christoffer Söderström Ankarhallen
2018-11-09 19:30 070500018 Bua IF 2 - Bräckans IBK 5 - 22 Jan Svensson, Anton Samuelsson Bua Idrottshall
2018-11-11 13:00 070500017 Veddige IBK 2 - Onsala IBK 3 12 - 6 Robin Andersen, Kent Svensson Vidhögehallen
2018-11-16 19:30 070500023 IBK Tygriket 99 U-lag Herr - Bua IF 2 7 - 4 Bengt Stadig, Nebojsa Stefanovski Öxabäckshallen
2018-11-17 16:30 070500021 Bräckans IBK - Veddige IBK 2 18 - 6 Jonas Löfwander, Mats Andersson Lindälvshallen
2018-11-24 18:00 070500026 Bräckans IBK - IBK Tygriket 99 U-lag Herr 14 - 2 Martin Roos, Jonas Löfwander Lindälvshallen
2018-12-19 20:15 070500028 Tvååkers IBK/Träslövsläge IF 2 - Bua IF 2 11 - 5 Marcus Yngvesson, Christoffer Söderström Tvååkers Idrottshall
2018-12-01 11:00 070500029 IBK Tygriket 99 U-lag Herr - Veddige IBK 2 8 - 7 Joakim Mattsson, Richard Claesson Öxabäckshallen
2018-12-02 18:00 070500031 Tvååkers IBK/Träslövsläge IF 2 - Bräckans IBK 7 - 21 Björn Ekberg, Martin Roos Tvååkers Idrottshall
2018-12-04 19:30 070500032 Bua IF 2 - Onsala IBK 3 8 - 12 Christoffer Söderström, Jan Svensson Bua Idrottshall
2018-12-14 20:00 070500036 Bräckans IBK - Onsala IBK 3 14 - 7 Jonas Löfwander, Kent Svensson Forsgläntans Idrottshall
2018-12-15 12:30 070500034 IBK Tygriket 99 U-lag Herr - Tvååkers IBK/Träslövsläge IF 2 9 - 1 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Öxabäckshallen
2019-01-09 20:00 070500037 Tvååkers IBK/Träslövsläge IF 2 - Veddige IBK 2 16 - 5 Christoffer Söderström, Kent Svensson Tvååkers Idrottshall
2019-01-13 17:30 070500039 Onsala IBK 3 - IBK Tygriket 99 U-lag Herr 7 - 6 Jonas Löfwander, Mats Lian Presse Idrottshall
2019-01-20 13:00 070500041 Veddige IBK 2 - Bua IF 2 6 - 3 Mats Lian, Daniel Lian Vidhögehallen
2019-01-20 18:00 070500042 Tvååkers IBK/Träslövsläge IF 2 - Onsala IBK 3 18 - 10 Hampus Åkeson, Erik Caverö Ankarhallen
2019-01-26 16:30 070500046 Bräckans IBK - Bua IF 2 13 - 1 Kent Svensson, Jan Svensson Lindälvshallen
2019-01-27 20:00 070500045 Onsala IBK 3 - Veddige IBK 2 8 - 5 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Presse Idrottshall
2019-02-01 19:30 070500051 Bua IF 2 - IBK Tygriket 99 U-lag Herr 7 - 4 Karl Nilsson, Kent Svensson Bua Idrottshall
2019-02-03 13:00 070500049 Veddige IBK 2 - Bräckans IBK 9 - 21 Mats Åkesson, Jan Svensson Vidhögehallen
2019-02-08 19:30 070500054 IBK Tygriket 99 U-lag Herr - Bräckans IBK 7 - 17 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Öxabäckshallen
2019-02-10 18:00 070500056 Tvååkers IBK/Träslövsläge IF 2 - Bua IF 2 20 - 4 Karl Nilsson, Kent Svensson Ankarhallen
2019-02-15 19:30 070500057 Veddige IBK 2 - IBK Tygriket 99 U-lag Herr 3 - 5 Jan Svensson, Mats Åkesson Vidhögehallen
2019-02-16 16:30 070500059 Bräckans IBK - Tvååkers IBK/Träslövsläge IF 2 13 - 5 Tobias Anderberg, Jonas Löfwander Lindälvshallen
2019-02-18 19:45 070500060 Onsala IBK 3 - Bua IF 2 8 - 3 Mats Åkesson, Jan Svensson Presse Idrottshall
2019-02-24 18:00 070500062 Tvååkers IBK/Träslövsläge IF 2 - IBK Tygriket 99 U-lag Herr 6 - 18 Daniel Lian, Mats Lian Tvååkers Idrottshall
2019-02-24 20:00 070500064 Onsala IBK 3 - Bräckans IBK 6 - 9 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Presse Idrottshall
2019-03-01 19:30 070500065 Veddige IBK 2 - Tvååkers IBK/Träslövsläge IF 2 4 - 8 Jan Svensson, Jonas Löfwander Vidhögehallen
2019-03-02 15:00 070500067 IBK Tygriket 99 U-lag Herr - Onsala IBK 3 10 - 9 Harri Tjäder, David Persson Öxabäckshallen
2019-03-09 16:00 070500069 Bua IF 2 - Veddige IBK 2 3 - 7 Marcus Gustafsson, Jonas Löfwander Bua Idrottshall
2019-03-10 20:00 070500070 Onsala IBK 3 - Tvååkers IBK/Träslövsläge IF 2 8 - 10 Henrik Andersson, Mats Andersson Presse Idrottshall
2019-03-15 19:30 070500073 Veddige IBK 2 - Onsala IBK 3 12 - 4 Jonas Söderberg, Christoffer Söderström Vidhögehallen
2019-03-15 19:30 070500074 Bua IF 2 - Bräckans IBK 2 - 38 Jan Svensson, Mats Åkesson Bua Idrottshall
2019-03-20 19:30 070500079 IBK Tygriket 99 U-lag Herr - Bua IF 2 8 - 3 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Öxabäckshallen
2019-03-25 20:15 070500077 Bräckans IBK - Veddige IBK 2 22 - 3 Jonas Löfwander, Mats Andersson Lindälvshallen
2019-02-06 19:00 070500084 Bua IF 2 - Tvååkers IBK/Träslövsläge IF 2 2 - 7 Mats Andersson, Henrik Andersson Bua Idrottshall
2019-03-30 14:00 070500082 Bräckans IBK - IBK Tygriket 99 U-lag Herr 9 - 12 Mats Andersson, Jonas Löfwander Lindälvshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bräckans IBK 15 14 0 1 256-83 173 42
2. Tvååkers IBK/ Träslövsläge IF 2 15 10 0 5 154-133 21 30
3. IBK Tygriket 99 U-lag Herr 15 10 0 5 122-111 11 30
4. Veddige IBK 2 15 5 0 10 100-145 -45 15
5. Onsala IBK 3 15 4 0 11 109-154 -45 12
6. Bua IF 2 15 2 0 13 61-176 -115 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrutveckling Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-09 18:30 070501004 Falkenbergs IBK 2 - Glommens IF 2 5 - 4 Björn Österberg, Eino Kozan Kattegatthallen
2018-10-12 19:30 070501003 Tvååkers IBK 1 - IBK Puma 4 - 6 Mats Åkesson, Jan Svensson Tvååkers Idrottshall
2018-10-14 17:00 070501002 Kustens IF 3 - Halmstads IBK 3 1 - 4 Eino Kozan, Björn Ekberg Haverdalshallen
2018-10-17 20:00 070501007 Glommens IF 2 - Kustens IF 3 2 - 6 Kent Svensson, Christoffer Söderström Skogstorps Idrottshall
2018-10-19 20:00 070501005 Halmstads IBK 3 - IBK Nissan 6 - 4 Björn Ekberg, Mikael Wiklund Örjanshallen
2018-10-30 19:00 070501008 Falkenbergs IBK 2 - Tvååkers IBK 1 6 - 10 Eino Kozan, Björn Österberg Kattegatthallen
2018-10-27 14:00 070501012 Kustens IF 3 - Tvååkers IBK 1 2 - 9 Björn Österberg, Eino Kozan Haverdalshallen
2018-10-27 15:00 070501009 IBK Nissan - IBK Puma 3 - 15 Mattias Ruhdensjö, Björn Ekberg Örnahallen
2018-10-28 18:00 070501010 Halmstads IBK 3 - Glommens IF 2 25 - 2 Oscar Strömberg, Victor Strömberg Halmstad Arena A 1
2018-11-02 19:00 070501015 Tvååkers IBK 1 - Halmstads IBK 3 10 - 8 Kent Svensson, Jan Svensson Tvååkers Idrottshall
2018-11-03 15:00 070501013 Glommens IF 2 - IBK Nissan 5 - 2 Andreas Christiansson, Jan Svensson Skogstorps Idrottshall
2018-11-06 19:30 070501014 IBK Puma - Falkenbergs IBK 2 15 - 6 Ronny Jensen, Mårten Högblom Våxtorpshallen
2018-11-07 20:15 070501018 Tvååkers IBK 1 - Glommens IF 2 7 - 7 Kent Svensson, Jan Svensson Tvååkers Idrottshall
2018-11-08 20:15 070501017 IBK Nissan - Falkenbergs IBK 2 6 - 7 Mikael Wiklund, Björn Ekberg Örnahallen
2018-11-11 12:00 070501019 IBK Puma - Kustens IF 3 19 - 2 Eino Kozan, Ronny Jensen Våxtorpshallen
2018-11-16 19:30 070501021 Tvååkers IBK 1 - IBK Nissan 3 - 4 Andreas Christiansson, Jan Svensson Tvååkers Idrottshall
2018-11-17 14:00 070501022 Kustens IF 3 - Falkenbergs IBK 2 6 - 6 Björn Österberg, Peter Bergstrand Haverdalshallen
2018-11-18 16:00 070501024 Halmstads IBK 3 - IBK Puma 3 - 10 Mattias Ruhdensjö, Christoffer Söderström Halmstad Arena B 1
2018-11-20 20:00 070501028 Glommens IF 2 - IBK Puma 4 - 13 Björn Österberg, Eino Kozan Skogstorps Idrottshall
2018-11-24 16:30 070501027 Falkenbergs IBK 2 - Halmstads IBK 3 11 - 8 Jan Svensson, Kent Svensson Kattegatthallen
2018-12-15 15:00 070501025 IBK Nissan - Kustens IF 3 6 - 5 Ronny Jensen, Marcus Gustafsson Örnahallen
2018-12-01 14:00 070501032 Glommens IF 2 - Falkenbergs IBK 2 6 - 8 Zoltan Ilés, Björn Ekberg Skogstorps Idrottshall
2018-12-02 12:00 070501031 IBK Puma - Tvååkers IBK 1 15 - 8 Björn Ekberg, Ronny Jensen Våxtorpshallen
2019-01-12 13:00 070501030 Halmstads IBK 3 - Kustens IF 3 12 - 9 Mattias Ruhdensjö, Ronny Jensen Eldsberga Idrottshall
2018-12-12 20:00 070501035 Kustens IF 3 - Glommens IF 2 9 - 5 Björn Ekberg, Mattias Ruhdensjö Haverdalshallen
2018-12-12 20:00 070501036 Tvååkers IBK 1 - Falkenbergs IBK 2 13 - 12 Björn Österberg, Eino Kozan Tvååkers Idrottshall
2018-12-13 20:15 070501033 IBK Nissan - Halmstads IBK 3 4 - 5 Eino Kozan, Björn Ekberg Örnahallen
2019-01-13 12:00 070501037 IBK Puma - IBK Nissan 15 - 1 Andreas Christiansson, Ronny Jensen Våxtorpshallen
2019-01-13 14:00 070501038 Glommens IF 2 - Halmstads IBK 3 8 - 8 Eino Kozan, Björn Österberg Skogstorps Idrottshall
2019-02-27 19:30 070501040 Tvååkers IBK 1 - Kustens IF 3 8 - 4 Christoffer Söderström, Henrik Andersson Tvååkers Idrottshall
2019-01-19 14:00 070501043 Halmstads IBK 3 - Tvååkers IBK 1 7 - 13 Marcus Yngvesson, Kent Svensson Eldsberga Idrottshall
2019-01-19 15:00 070501041 IBK Nissan - Glommens IF 2 11 - 11 Björn Österberg, Eino Kozan Örnahallen
2019-01-22 19:30 070501042 IBK Puma - Falkenbergs IBK 2 14 - 2 Ronny Jensen, Eino Kozan Våxtorpshallen
2019-01-25 19:00 070501045 Falkenbergs IBK 2 - IBK Nissan 4 - 6 Ronny Jensen, Kent Svensson Kattegatthallen
2019-01-27 17:00 070501047 Kustens IF 3 - IBK Puma 4 - 16 Mattias Ruhdensjö, Ronny Jensen Haverdalshallen
2019-03-27 20:15 070501046 Tvååkers IBK 1 - Glommens IF 2 8 - 4 Mats Lian, Daniel Lian Tvååkers Idrottshall
2019-01-29 20:00 070501049 IBK Nissan - Tvååkers IBK 1 5 - 4 , Eino Kozan Örnahallen
2019-02-02 12:00 070501052 IBK Puma - Halmstads IBK 3 11 - 2 Christoffer Söderström, Jan Svensson Våxtorpshallen
2019-02-05 19:00 070501050 Falkenbergs IBK 2 - Kustens IF 3 7 - 3 Marcus Yngvesson, Mattias Torbiörnson Kattegatthallen
2019-02-06 20:00 070501053 Kustens IF 3 - IBK Nissan 5 - 6 Jan Svensson, Ronny Jensen Haverdalshallen
2019-02-10 12:00 070501056 IBK Puma - Glommens IF 2 23 - 2 Marcus Gustafsson, Ronny Jensen Våxtorpshallen
2019-02-12 20:30 070501055 Halmstads IBK 3 - Falkenbergs IBK 2 19 - 4 Ronny Jensen, Peter Bergstrand Halmstad Arena B 1
2019-02-16 14:00 070501058 Kustens IF 3 - Halmstads IBK 3 10 - 10 Jan Svensson, Mattias Ruhdensjö Haverdalshallen
2019-02-16 14:30 070501059 IBK Puma - Tvååkers IBK 1 7 - 4 Jonas Söderberg, Christoffer Söderström Våxtorpshallen
2019-02-16 17:00 070501060 Falkenbergs IBK 2 - Glommens IF 2 8 - 14 Karl Nilsson, Jan Svensson Kattegatthallen
2019-02-21 20:00 070501063 Glommens IF 2 - Kustens IF 3 11 - 7 Björn Ekberg, Eino Kozan Skogstorps Idrottshall
2019-02-22 19:00 070501064 Falkenbergs IBK 2 - Tvååkers IBK 1 6 - 8 Björn Österberg, Eino Kozan Kattegatthallen
2019-03-06 20:00 070501061 Halmstads IBK 3 - IBK Nissan 8 - 6 Eino Kozan, Björn Österberg Halmstad Arena B 1
2019-03-02 14:00 070501066 Halmstads IBK 3 - Glommens IF 2 2 - 4 Karl Nilsson, Marcus Yngvesson Eldsberga Idrottshall
2019-03-02 14:00 070501068 Kustens IF 3 - Tvååkers IBK 1 4 - 9 Björn Ekberg, Jan Svensson Haverdalshallen
2019-03-02 16:30 070501065 IBK Nissan - IBK Puma 1 - 13 Eino Kozan, Björn Österberg Örnahallen
2019-03-08 19:00 070501070 Falkenbergs IBK 2 - IBK Puma 4 - 13 Eino Kozan, Björn Ekberg Kattegatthallen
2019-03-08 19:00 070501071 Tvååkers IBK 1 - Halmstads IBK 3 5 - 4 Christoffer Söderström, Jonas Söderberg Tvååkers Idrottshall
2019-03-14 19:30 070501069 Glommens IF 2 - IBK Nissan WO (5 - 0) Skogstorps Idrottshall
2019-03-11 18:30 070501074 Glommens IF 2 - Tvååkers IBK 1 4 - 11 Björn Österberg, Eino Kozan Skogstorps Idrottshall
2019-03-17 12:00 070501075 IBK Puma - Kustens IF 3 16 - 1 Mattias Ruhdensjö, Björn Ekberg Våxtorpshallen
2019-03-26 20:00 070501073 IBK Nissan - Falkenbergs IBK 2 7 - 14 Björn Ekberg, Eino Kozan Örnahallen
2019-03-22 19:30 070501077 Tvååkers IBK 1 - IBK Nissan 13 - 2 Eino Kozan, Björn Österberg Tvååkers Idrottshall
2019-03-23 14:00 070501080 Halmstads IBK 3 - IBK Puma 3 - 14 Jan Svensson, Christoffer Söderström Halmstad Arena A 2
2019-03-25 20:15 070501078 Kustens IF 3 - Falkenbergs IBK 2 7 - 7 Björn Ekberg, Eino Kozan Haverdalshallen
2019-03-28 20:00 070501081 IBK Nissan - Kustens IF 3 8 - 3 Björn Österberg, Eino Kozan Örnahallen
2019-03-29 19:00 070501083 Falkenbergs IBK 2 - Halmstads IBK 3 5 - 9 Jonas Söderberg, Christoffer Söderström Kattegatthallen
2019-03-30 14:00 070501084 Glommens IF 2 - IBK Puma 6 - 13 Björn Ekberg, Marcus Yngvesson Katrinebergs Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Puma 18 18 0 0 248-60 188 54
2. Tvååkers IBK 1 18 12 1 5 147-107 40 37
3. Halmstads IBK 3 18 8 2 8 143-131 12 26
4. Falkenbergs IBK 2 18 6 2 10 122-168 -46 20
5. IBK Nissan 18 6 1 11 82-141 -59 19
6. Glommens IF 2 18 5 3 10 104-166 -62 18
7. Kustens IF 3 18 2 3 13 88-161 -73 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis