Innebandyfesten (2018/19)

Gruppspel
DJ17 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-19 15:00 580400001 IKSU/IKSU Ungdom - Lindome IBK 3 - 1 Josefine Hedelind, Mona Franzon Fortnox Arena B-hall
2019-04-19 15:00 580400002 Nacka Wallenstam IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 2 Kevin Cardell, Rickard Nilsson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-04-19 18:30 580400003 FBC Kalmarsund Ungdom - IKSU/IKSU Ungdom 0 - 0 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Fortnox Arena Nivika hallen
2019-04-19 18:30 580400004 Lindome IBK - Nacka Wallenstam IBK 2 - 4 Apilou Dragin, Catrin Kleist Fortnox Arena B-hall
2019-04-20 09:30 580400005 Lindome IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 2 Kevin Cardell, Rickard Nilsson Arabypark Arena
2019-04-20 09:30 580400006 IKSU/IKSU Ungdom - Nacka Wallenstam IBK 5 - 1 Josefine Hedelind, Mona Franzon Hovshaga Sporthallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IKSU/ IKSU Ungdom 3 2 1 0 8-2 6 7
2. Nacka Wallenstam IBK 3 2 0 1 8-9 -1 6
3. Lindome IBK 3 1 0 2 6-9 -3 3
4. FBC Kalmarsund Ungdom 3 0 1 2 4-6 -2 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJ17 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-19 16:30 580401001 IBK Lund/Elit - Huddinge IBS 2 - 2 Apilou Dragin, Catrin Kleist Fortnox Arena Nivika hallen
2019-04-19 16:30 580401002 GS 86 AIF/Fagerås BK - RIG Umeå IBF 0 - 7 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Fortnox Arena B-hall
2019-04-19 20:00 580401003 RIG Umeå IBF - IBK Lund/Elit 5 - 5 Josefine Hedelind, Mona Franzon Fortnox Arena Nivika hallen
2019-04-19 20:00 580401004 Huddinge IBS - GS 86 AIF/Fagerås BK 1 - 3 Kevin Cardell, Rickard Nilsson Fortnox Arena B-hall
2019-04-20 11:00 580401005 Huddinge IBS - RIG Umeå IBF 3 - 2 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Arabypark Arena
2019-04-20 11:00 580401006 IBK Lund/Elit - GS 86 AIF/Fagerås BK 3 - 0 Apilou Dragin, Catrin Kleist Hovshaga Sporthallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lund/ Elit 3 1 2 0 10-7 3 5
2. Huddinge IBS 3 1 1 1 6-7 -1 4
3. RIG Umeå IBF 3 1 1 1 14-8 6 4
4. GS 86 AIF/ Fagerås BK 3 1 0 2 3-11 -8 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
HJ18 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-19 14:00 580405001 RIG Umeå IBF - IK Sirius FBC 6 - 1 David Berger, Tobias Berger Arabypark Arena
2019-04-19 14:00 580405002 Ledberg IBF - Lindås Rasta IBK 2 - 1 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Hovshaga Sporthallen
2019-04-19 18:00 580405003 Lindås Rasta IBK - RIG Umeå IBF 2 - 6 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Arabypark Arena
2019-04-19 18:00 580405004 IK Sirius FBC - Ledberg IBF 3 - 5 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Hovshaga Sporthallen
2019-04-20 09:00 580405005 IK Sirius FBC - Lindås Rasta IBK 3 - 4 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Fortnox Arena Nivika hallen
2019-04-20 09:00 580405006 RIG Umeå IBF - Ledberg IBF 1 - 3 David Berger, Tobias Berger Fortnox Arena B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ledberg IBF 3 3 0 0 10-5 5 9
2. RIG Umeå IBF 3 2 0 1 13-6 7 6
3. Lindås Rasta IBK 3 1 0 2 7-11 -4 3
4. IK Sirius FBC 3 0 0 3 7-15 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
HJ18 Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-19 15:45 580406001 Nykvarns IF/IBF Ungdom - IBF Falun Ungdom 2 - 3 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Arabypark Arena
2019-04-19 15:45 580406002 Pixbo Wallenstam IBF - Växjö IBK Utveckling 2 - 1 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Hovshaga Sporthallen
2019-04-19 19:45 580406003 Växjö IBK Utveckling - Nykvarns IF/IBF Ungdom 4 - 3 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Hovshaga Sporthallen
2019-04-19 19:45 580406004 IBF Falun Ungdom - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 4 David Berger, Tobias Berger Arabypark Arena
2019-04-20 10:45 580406005 IBF Falun Ungdom - Växjö IBK Utveckling 3 - 2 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Fortnox Arena Nivika hallen
2019-04-20 10:45 580406006 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 2 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Fortnox Arena B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF 3 3 0 0 8-3 5 9
2. IBF Falun Ungdom 3 2 0 1 8-8 0 6
3. Växjö IBK Utveckling 3 1 0 2 7-8 -1 3
4. Nykvarns IF/ IBF Ungdom 3 0 0 3 5-9 -4 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
DJ17 Spel om plats 5-8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-20 17:15 580403001 Lindome IBK - GS 86 AIF/Fagerås BK 3 - 4 e.förl. Kevin Cardell, Rickard Nilsson Hovshaga Sporthallen
2019-04-20 19:00 580403002 RIG Umeå IBF - FBC Kalmarsund Ungdom 4 - 6 Josefine Hedelind, Mona Franzon Hovshaga Sporthallen
2019-04-21 08:00 580403003 Lindome IBK - RIG Umeå IBF 2 - 7 Apilou Dragin, Catrin Kleist Arabypark Arena
2019-04-21 15:00 580403004 GS 86 AIF/Fagerås BK - FBC Kalmarsund Ungdom 6 - 2 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Arabypark Arena
HJ18 Spel om plats 5-8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-20 16:30 580408001 Lindås Rasta IBK - Nykvarns IF/IBF Ungdom 7 - 4 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Fortnox Arena B-hall
2019-04-20 19:00 580408002 Växjö IBK Utveckling - IK Sirius FBC 4 - 9 David Berger, Tobias Berger Fortnox Arena B-hall
2019-04-21 10:00 580408003 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Växjö IBK Utveckling 4 - 5 e.förl. David Berger, Tobias Berger Arabypark Arena
2019-04-21 12:30 580408004 Lindås Rasta IBK - IK Sirius FBC 5 - 6 e.förl. Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Arabypark Arena
Slutspel
DJ17 Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-20 17:30 Semifinal 1 580402001 IKSU/IKSU Ungdom - Huddinge IBS 7 - 2 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Arabypark Arena
2019-04-20 19:30 Semifinal 2 580402002 IBK Lund/Elit - Nacka Wallenstam IBK 2 - 3 Apilou Dragin, Catrin Kleist Arabypark Arena
2019-04-21 14:30 Plac.match 580402005 Huddinge IBS - IBK Lund/Elit 4 - 5 Apilou Dragin, Catrin Kleist Fortnox Arena B-hall
2019-04-21 16:30 Final 580402003 Nacka Wallenstam IBK - IKSU/IKSU Ungdom 0 - 5 Kevin Cardell, Rickard Nilsson Fortnox Arena Nivika hallen
DJ18 Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-20 12:30 Semifinal 2 580404002 IBK Lockerud Mariestad - Nacka Wallenstam IBK 2 - 6 Kevin Cardell, Rickard Nilsson Arabypark Arena
2019-04-20 15:00 Semifinal 1 580404001 RIG Umeå IBF - GS 86 AIF/Fagerås BK 13 - 0 Josefine Hedelind, Mona Franzon Arabypark Arena
2019-04-21 09:30 Match om 3:e pl. 580404004 GS 86 AIF/Fagerås BK - IBK Lockerud Mariestad 3 - 7 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Fortnox Arena B-hall
2019-04-21 11:30 Final 580404003 Nacka Wallenstam IBK - RIG Umeå IBF 2 - 5 Josefine Hedelind, Mona Franzon Fortnox Arena Nivika hallen
HJ18 Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-20 16:30 Semifinal 1 580407001 Ledberg IBF - IBF Falun Ungdom 6 - 8 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Fortnox Arena Nivika hallen
2019-04-20 19:00 Semifinal 2 580407002 Pixbo Wallenstam IBF - RIG Umeå IBF 3 - 4 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Fortnox Arena Nivika hallen
2019-04-21 12:00 Match om 3:e pl. 580407004 Ledberg IBF - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 6 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Fortnox Arena B-hall
2019-04-21 14:00 Final 580407003 RIG Umeå IBF - IBF Falun Ungdom 5 - 4 David Berger, Tobias Berger Fortnox Arena Nivika hallen
P16 Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-20 12:30 Semifinal 1 580409001 FBC Aspen - Ingarö IF 4 - 2 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Fortnox Arena Nivika hallen
2019-04-20 14:30 Semifinal 2 580409002 Sundsvall FBC Ungdom - Växjö IBK Utveckling 1 - 3 David Berger, Tobias Berger Fortnox Arena Nivika hallen
2019-04-21 08:00 Match om 3:e pl. 580409004 Ingarö IF - Sundsvall FBC Ungdom 4 - 6 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Fortnox Arena B-hall
2019-04-21 09:30 Final 580409003 Växjö IBK Utveckling - FBC Aspen 3 - 4 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Fortnox Arena Nivika hallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis