Pantamera (2018/19)

Gruppspel
Division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-19 09:00 095100001 IBK Strömsund Röd div 1 - Hammerdals IF P04 10 - 0 Fredrik Gullberg, Lars Nyström Utrikeshallen
2019-01-19 12:45 095100004 IBF Frösön P04-05 - Jemtland Innebandy P04-05 5 - 9 Börre Andreassen, Fredrik Gullberg Utrikeshallen
2019-01-19 14:00 095100002 Sundsjö IF P03-04 - Duveds IF 7 - 5 Lars Nyström, Börre Andreassen Utrikeshallen
2019-01-19 15:15 095100003 Brunflo FK P02-04 - Dorotea IF Innebandy 1 - 5 Lars Nyström, Fredrik Gullberg Utrikeshallen
2019-01-19 10:15 095100008 IBF Frösön P04-05 - Brunflo FK P02-04 1 - 6 Börre Andreassen, Fredrik Gullberg Utrikeshallen
2019-01-19 11:30 095100005 Duveds IF - IBK Strömsund Röd div 1 0 - 18 Börre Andreassen, Lars Nyström Utrikeshallen
2019-01-19 16:30 095100007 Jemtland Innebandy P04-05 - Sundsjö IF P03-04 3 - 5 Fredrik Gullberg, Börre Andreassen Utrikeshallen
2019-01-19 17:45 095100006 Dorotea IF Innebandy - Hammerdals IF P04 12 - 1 Börre Andreassen, Lars Nyström Utrikeshallen
2019-02-24 09:00 095100012 Sundsjö IF P03-04 - Brunflo FK P02-04 1 - 7 Urban Larsson, Öjvind Bäckman Revsundshallen
2019-02-24 12:45 095100009 IBK Strömsund Röd div 1 - Dorotea IF Innebandy 3 - 12 Urban Larsson, Mats Finke Revsundshallen
2019-02-24 14:00 095100010 Duveds IF - Jemtland Innebandy P04-05 1 - 17 Mats Finke, Öjvind Bäckman Revsundshallen
2019-02-24 15:15 095100011 Hammerdals IF P04 - IBF Frösön P04-05 3 - 11 Öjvind Bäckman, Urban Larsson Revsundshallen
2019-02-24 10:15 095100014 IBF Frösön P04-05 - Dorotea IF Innebandy 3 - 13 Mats Finke, Urban Larsson Revsundshallen
2019-02-24 11:30 095100015 Brunflo FK P02-04 - Duveds IF 6 - 1 Alexander Svanlund, Öjvind Bäckman Revsundshallen
2019-02-24 16:30 095100013 Jemtland Innebandy P04-05 - IBK Strömsund Röd div 1 0 - 10 Mats Finke, Urban Larsson Revsundshallen
2019-02-24 17:45 095100016 Sundsjö IF P03-04 - Hammerdals IF P04 4 - 5 Mats Finke, Öjvind Bäckman Revsundshallen
2019-02-03 09:00 095100018 Jemtland Innebandy P04-05 - Brunflo FK P02-04 1 - 9 Fredrik Gullberg, Lars Nyström Östersunds sporthall
2019-02-03 12:45 095100019 Dorotea IF Innebandy - Sundsjö IF P03-04 17 - 2 Lars Nyström, Fredrik Gullberg Östersunds sporthall
2019-02-03 14:00 095100017 IBK Strömsund Röd div 1 - IBF Frösön P04-05 4 - 5 Börre Andreassen, Fredrik Gullberg Östersunds sporthall
2019-02-03 15:15 095100020 Duveds IF - Hammerdals IF P04 2 - 10 Lars Nyström, Börre Andreassen Östersunds sporthall
2019-02-03 10:15 095100024 Duveds IF - Dorotea IF Innebandy 0 - 23 Börre Andreassen, Fredrik Gullberg Östersunds sporthall
2019-02-03 11:30 095100021 Brunflo FK P02-04 - IBK Strömsund Röd div 1 5 - 3 Lars Nyström, Börre Andreassen Östersunds sporthall
2019-02-03 16:30 095100022 Sundsjö IF P03-04 - IBF Frösön P04-05 1 - 6 Fredrik Gullberg, Lars Nyström Östersunds sporthall
2019-02-03 17:45 095100023 Hammerdals IF P04 - Jemtland Innebandy P04-05 1 - 9 Fredrik Gullberg, Börre Andreassen Östersunds sporthall
2019-03-16 11:20 095100026 Brunflo FK P02-04 - Hammerdals IF P04 13 - 2 Alexander Svanlund, Adrian Melin Näslund Engconhallen
2019-03-16 13:40 095100027 IBF Frösön P04-05 - Duveds IF 3 - 3 Jan "Janken" Holmgren, Alexander Svanlund Engconhallen
2019-03-16 17:10 095100025 IBK Strömsund Röd div 1 - Sundsjö IF P03-04 18 - 0 Jan "Janken" Holmgren, Alexander Svanlund Engconhallen
2019-03-16 18:20 095100028 Jemtland Innebandy P04-05 - Dorotea IF Innebandy 0 - 17 Adrian Melin Näslund, Jan "Janken" Holmgren Engconhallen
2018-12-16 16:00 095100030 Duveds IF - Sundsjö IF P03-04 3 - 5 Dorotea sporthall
2019-03-16 09:00 095100029 Hammerdals IF P04 - IBK Strömsund Röd div 1 1 - 8 Alexander Svanlund, Adrian Melin Näslund Engconhallen
2019-03-16 10:10 095100032 Jemtland Innebandy P04-05 - IBF Frösön P04-05 1 - 1 Adrian Melin Näslund, Jan "Janken" Holmgren Engconhallen
2019-03-16 14:50 095100031 Dorotea IF Innebandy - Brunflo FK P02-04 9 - 4 Alexander Svanlund, Adrian Melin Näslund Engconhallen
2018-12-16 10:15 095100036 Brunflo FK P02-04 - IBF Frösön P04-05 8 - 1 Jan "Janken" Holmgren, Lars Nyström Dorotea sporthall
2018-12-16 11:30 095100033 IBK Strömsund Röd div 1 - Duveds IF 6 - 2 Christian Svanlund, Magnus Larsson Dorotea sporthall
2018-12-16 12:30 095100035 Sundsjö IF P03-04 - Jemtland Innebandy P04-05 6 - 9 Engconhallen
2018-12-16 17:15 095100034 Hammerdals IF P04 - Dorotea IF Innebandy 0 - 16 Christian Svanlund, Jan "Janken" Holmgren Dorotea sporthall
2018-12-16 09:00 095100037 Dorotea IF Innebandy - IBK Strömsund Röd div 1 8 - 2 Jan "Janken" Holmgren, Christian Svanlund Dorotea sporthall
2018-12-16 12:45 095100040 Brunflo FK P02-04 - Sundsjö IF P03-04 8 - 3 Lars Nyström, Jan "Janken" Holmgren Dorotea sporthall
2018-12-16 14:45 095100039 IBF Frösön P04-05 - Hammerdals IF P04 3 - 5 Jan "Janken" Holmgren, Christian Svanlund Dorotea sporthall
2018-12-16 16:00 095100038 Jemtland Innebandy P04-05 - Duveds IF 4 - 1 Engconhallen
2018-12-02 10:15 095100044 Hammerdals IF P04 - Sundsjö IF P03-04 2 - 7 Börre Andreassen, Fredrik Gullberg Kastalskolans sporthall
2018-12-02 11:30 095100041 IBK Strömsund Röd div 1 - Jemtland Innebandy P04-05 6 - 3 Börre Andreassen, Jan "Janken" Holmgren Kastalskolans sporthall
2018-12-02 16:30 095100042 Dorotea IF Innebandy - IBF Frösön P04-05 11 - 1 Jan "Janken" Holmgren, Börre Andreassen Kastalskolans sporthall
2018-12-02 17:45 095100043 Duveds IF - Brunflo FK P02-04 1 - 21 Jan "Janken" Holmgren, Börre Andreassen Kastalskolans sporthall
2018-12-02 09:00 095100046 Brunflo FK P02-04 - Jemtland Innebandy P04-05 5 - 5 Fredrik Gullberg, Jan "Janken" Holmgren Kastalskolans sporthall
2018-12-02 12:45 095100047 Sundsjö IF P03-04 - Dorotea IF Innebandy 2 - 13 Jan "Janken" Holmgren, Fredrik Gullberg Kastalskolans sporthall
2018-12-02 14:00 095100045 IBF Frösön P04-05 - IBK Strömsund Röd div 1 5 - 7 Börre Andreassen, Magnus Larsson Kastalskolans sporthall
2018-12-02 15:15 095100048 Hammerdals IF P04 - Duveds IF 7 - 7 Jan "Janken" Holmgren, Magnus Larsson Kastalskolans sporthall
2018-11-10 09:00 095100050 IBF Frösön P04-05 - Sundsjö IF P03-04 5 - 4 Adrian Melin Näslund, Jonas Melin Vallaskolans sporthall
2018-11-10 12:45 095100051 Jemtland Innebandy P04-05 - Hammerdals IF P04 7 - 7 Adrian Melin Näslund, Magnus Larsson Vallaskolans sporthall
2018-11-10 14:00 095100049 IBK Strömsund Röd div 1 - Brunflo FK P02-04 5 - 4 Jonas Melin, Magnus Larsson Vallaskolans sporthall
2018-11-10 15:15 095100052 Dorotea IF Innebandy - Duveds IF 14 - 1 Jonas Melin, Adrian Melin Näslund Vallaskolans sporthall
2018-11-10 10:15 095100056 Dorotea IF Innebandy - Jemtland Innebandy P04-05 6 - 2 Adrian Melin Näslund, Jonas Melin Vallaskolans sporthall
2018-11-10 11:30 095100053 Sundsjö IF P03-04 - IBK Strömsund Röd div 1 3 - 12 Jonas Melin, Magnus Larsson Vallaskolans sporthall
2018-11-10 16:30 095100054 Hammerdals IF P04 - Brunflo FK P02-04 1 - 9 Adrian Melin Näslund, Jonas Melin Vallaskolans sporthall
2018-11-10 17:45 095100055 Duveds IF - IBF Frösön P04-05 9 - 11 Adrian Melin Näslund, Jonas Melin Vallaskolans sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Dorotea IF Innebandy 14 14 0 0 176-22 154 42
2. Brunflo FK P02-04 14 10 1 3 106-39 67 31
3. IBK Strömsund Röd div 1 14 10 0 4 112-48 64 30
4. Jemtland Innebandy P04-05 14 5 3 6 70-80 -10 18
5. IBF Frösön P04-05 14 5 2 7 61-84 -23 17
6. Sundsjö IF P03-04 14 4 0 10 50-113 -63 12
7. Hammerdals IF P04 14 3 2 9 45-118 -73 11
8. Duveds IF 14 0 2 12 36-152 -116 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-12-01 09:30 095101001 Brunflo FK P05-07 - Krokoms IBK P05-06 5 - 2 Lars Nyström, Fredrik Gullberg Krokomshallen
2018-12-01 10:30 095101003 IBF Frösön P06/07 - IBK Strömsund Röd div 2 5 - 5 Fredrik Gullberg, Börre Andreassen Krokomshallen
2018-12-01 11:40 095101002 Dorotea IF Innebandy - Jemtland Innebandy P06 15 - 2 Börre Andreassen, Lars Nyström Krokomshallen
2018-12-01 12:40 095101005 IBK Strömsund Röd div 2 - Brunflo FK P05-07 6 - 7 Fredrik Gullberg, Lars Nyström Krokomshallen
2018-12-01 14:50 095101006 IBF Frösön P06/07 - Dorotea IF Innebandy 1 - 12 Lars Nyström, Börre Andreassen Krokomshallen
2018-12-01 16:00 095101004 Krokoms IBK P05-06 - Brunflo FK P04-06 8 - 5 Fredrik Gullberg, Lars Nyström Krokomshallen
2018-11-11 10:30 095101008 Krokoms IBK P05-06 - IBK Strömsund Röd div 2 7 - 7 Fredrik Gullberg, Lars Nyström Vallaskolans sporthall
2018-11-11 14:50 095101009 Brunflo FK P05-07 - Dorotea IF Innebandy 8 - 3 Fredrik Gullberg, Börre Andreassen Vallaskolans sporthall
2018-12-01 13:50 095101007 Brunflo FK P04-06 - Jemtland Innebandy P06 16 - 1 Fredrik Gullberg, Börre Andreassen Krokomshallen
2018-11-11 09:30 095101011 IBF Frösön P06/07 - Jemtland Innebandy P06 5 - 9 Lars Nyström, Börre Andreassen Vallaskolans sporthall
2018-11-11 12:40 095101012 Dorotea IF Innebandy - Krokoms IBK P05-06 2 - 1 , Fredrik Gullberg Vallaskolans sporthall
2018-11-11 13:50 095101010 IBK Strömsund Röd div 2 - Brunflo FK P04-06 2 - 2 Börre Andreassen, Fredrik Gullberg Vallaskolans sporthall
2018-11-11 11:40 095101015 Jemtland Innebandy P06 - Brunflo FK P05-07 1 - 9 Lars Nyström, Börre Andreassen Vallaskolans sporthall
2018-11-11 16:00 095101013 Brunflo FK P04-06 - IBF Frösön P06/07 8 - 2 Fredrik Gullberg, Börre Andreassen Vallaskolans sporthall
2019-01-26 09:30 095101014 IBK Strömsund Röd div 2 - Dorotea IF Innebandy 2 - 5 , Jan "Janken" Holmgren Engconhallen
2019-01-26 12:40 095101016 Dorotea IF Innebandy - Brunflo FK P04-06 4 - 6 Jan "Janken" Holmgren Engconhallen
2019-01-26 13:50 095101018 Krokoms IBK P05-06 - Jemtland Innebandy P06 13 - 2 Jan "Janken" Holmgren Engconhallen
2019-01-26 14:50 095101017 Brunflo FK P05-07 - IBF Frösön P06/07 8 - 4 Jonas Melin Engconhallen
2019-01-26 10:30 095101019 Brunflo FK P04-06 - Brunflo FK P05-07 5 - 5 , Jan "Janken" Holmgren Engconhallen
2019-01-26 11:40 095101020 IBF Frösön P06/07 - Krokoms IBK P05-06 3 - 7 Jan "Janken" Holmgren Engconhallen
2019-01-26 16:00 095101021 IBK Strömsund Röd div 2 - Jemtland Innebandy P06 13 - 2 , Jonas Melin Engconhallen
2019-01-12 10:30 095101022 Krokoms IBK P05-06 - Brunflo FK P05-07 8 - 4 Jonas Melin, Magnus Larsson Torvallaskolans sporthall
2019-01-12 11:40 095101024 IBK Strömsund Röd div 2 - IBF Frösön P06/07 7 - 2 Robert Olofsson, Adrian Melin Näslund Torvallaskolans sporthall
2019-01-12 16:00 095101023 Jemtland Innebandy P06 - Dorotea IF Innebandy 5 - 6 Adrian Melin Näslund, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
2019-01-12 12:40 095101025 Brunflo FK P04-06 - Krokoms IBK P05-06 5 - 1 Adrian Melin Näslund, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
2019-01-12 13:50 095101027 Dorotea IF Innebandy - IBF Frösön P06/07 12 - 1 Robert Olofsson, Adrian Melin Näslund Torvallaskolans sporthall
2019-01-12 14:50 095101026 Brunflo FK P05-07 - IBK Strömsund Röd div 2 1 - 4 Robert Olofsson, Adrian Melin Näslund Torvallaskolans sporthall
2019-01-12 09:30 095101028 Jemtland Innebandy P06 - Brunflo FK P04-06 2 - 9 Jonas Melin, Magnus Larsson Torvallaskolans sporthall
2019-03-23 11:40 095101029 IBK Strömsund Röd div 2 - Krokoms IBK P05-06 5 - 1 Lars Nyström, Öjvind Bäckman Kastalskolans sporthall
2019-03-23 16:00 095101030 Dorotea IF Innebandy - Brunflo FK P05-07 2 - 7 Fredrik Gullberg, Börre Andreassen Kastalskolans sporthall
2019-03-23 12:40 095101032 Jemtland Innebandy P06 - IBF Frösön P06/07 12 - 5 Fredrik Gullberg, Börre Andreassen Kastalskolans sporthall
2019-03-23 13:50 095101033 Krokoms IBK P05-06 - Dorotea IF Innebandy 2 - 9 Lars Nyström, Fredrik Gullberg Kastalskolans sporthall
2019-03-23 14:50 095101031 Brunflo FK P04-06 - IBK Strömsund Röd div 2 8 - 4 Lars Nyström, Börre Andreassen Kastalskolans sporthall
2019-02-16 09:30 095101035 Dorotea IF Innebandy - IBK Strömsund Röd div 2 3 - 1 Jan "Janken" Holmgren, Magnus Larsson Dorotea sporthall
2019-03-23 09:30 095101036 Brunflo FK P05-07 - Jemtland Innebandy P06 6 - 8 Öjvind Bäckman, Fredrik Gullberg Kastalskolans sporthall
2019-03-23 10:30 095101034 IBF Frösön P06/07 - Brunflo FK P04-06 3 - 13 Öjvind Bäckman, Fredrik Gullberg Kastalskolans sporthall
2019-02-16 10:30 095101039 Jemtland Innebandy P06 - Krokoms IBK P05-06 1 - 4 Magnus Larsson, Jan "Janken" Holmgren Dorotea sporthall
2019-02-16 11:40 095101038 IBF Frösön P06/07 - Brunflo FK P05-07 5 - 12 Magnus Larsson, Börre Andreassen Dorotea sporthall
2019-02-16 16:00 095101037 Brunflo FK P04-06 - Dorotea IF Innebandy 2 - 4 Magnus Larsson, Börre Andreassen Dorotea sporthall
2019-02-16 12:40 095101042 Jemtland Innebandy P06 - IBK Strömsund Röd div 2 6 - 7 Jan "Janken" Holmgren, Börre Andreassen Dorotea sporthall
2019-02-16 13:50 095101040 Brunflo FK P05-07 - Brunflo FK P04-06 8 - 11 Börre Andreassen, Magnus Larsson Dorotea sporthall
2019-02-16 14:50 095101041 Krokoms IBK P05-06 - IBF Frösön P06/07 7 - 4 Magnus Larsson, Jan "Janken" Holmgren Dorotea sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Dorotea IF Innebandy 12 9 0 3 77-38 39 27
2. Brunflo FK P04-06 12 8 2 2 90-44 46 26
3. Brunflo FK P05-07 12 7 1 4 80-59 21 22
4. Krokoms IBK P05-06 12 6 1 5 61-52 9 19
5. IBK Strömsund Röd div 2 12 5 3 4 63-49 14 18
6. Jemtland Innebandy P06 12 3 0 9 51-108 -57 9
7. IBF Frösön P06/ 07 12 0 1 11 40-112 -72 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-12-01 10:00 095102002 Jemtland Innebandy P07 Blå - Jemtland Innebandy P07 Vit 6 - 4 Urban Larsson Torvallaskolans sporthall
2018-12-01 11:00 095102001 Brunflo FK Mix F/P 06-07 - Sundsjö IF P06-07 5 - 3 , Urban Larsson Torvallaskolans sporthall
2018-12-01 12:30 095102003 Jemtland Innebandy P07 Vit - Brunflo FK Mix F/P 06-07 2 - 2 , Urban Larsson Torvallaskolans sporthall
2018-12-01 13:30 095102004 Jemtland Innebandy P07 Blå - Sundsjö IF P06-07 , Urban Larsson Torvallaskolans sporthall
2018-12-15 10:00 095102005 Brunflo FK Mix F/P 06-07 - Jemtland Innebandy P07 Blå 2 - 3 Fredrik Gullberg, Börre Andreassen Kastalskolans sporthall
2018-12-15 11:00 095102006 Jemtland Innebandy P07 Vit - Sundsjö IF P06-07 5 - 8 Börre Andreassen, Fredrik Gullberg Kastalskolans sporthall
2018-12-15 12:30 095102008 Jemtland Innebandy P07 Vit - Jemtland Innebandy P07 Blå 10 - 11 Fredrik Gullberg, Börre Andreassen Kastalskolans sporthall
2018-12-15 13:30 095102007 Sundsjö IF P06-07 - Brunflo FK Mix F/P 06-07 4 - 5 Fredrik Gullberg, Börre Andreassen Kastalskolans sporthall
2019-01-27 09:30 095102009 Brunflo FK Mix F/P 06-07 - Jemtland Innebandy P07 Vit 5 - 7 Fredrik Gullberg, Lars Nyström Kastalskolans sporthall
2019-01-27 10:30 095102010 Sundsjö IF P06-07 - Jemtland Innebandy P07 Blå 5 - 4 Fredrik Gullberg, Börre Andreassen Kastalskolans sporthall
2019-01-27 14:30 095102012 Sundsjö IF P06-07 - Jemtland Innebandy P07 Vit 1 - 12 Börre Andreassen, Fredrik Gullberg Kastalskolans sporthall
2019-01-27 15:30 095102011 Jemtland Innebandy P07 Blå - Brunflo FK Mix F/P 06-07 8 - 8 Lars Nyström, Börre Andreassen Kastalskolans sporthall
2019-01-27 12:00 095102013 Brunflo FK Mix F/P 06-07 - Sundsjö IF P06-07 10 - 1 Lars Nyström, Börre Andreassen Kastalskolans sporthall
2019-01-27 13:00 095102014 Jemtland Innebandy P07 Blå - Jemtland Innebandy P07 Vit Fredrik Gullberg, Lars Nyström Kastalskolans sporthall
2019-02-23 10:00 095102016 Jemtland Innebandy P07 Blå - Sundsjö IF P06-07 6 - 2 Revsundshallen
2019-02-23 11:00   Uppskj. 095102015 Jemtland Innebandy P07 Vit - Brunflo FK Mix F/P 06-07 Uppskj. Revsundshallen
2019-02-23 00:00   Uppskj. 095102017 Brunflo FK Mix F/P 06-07 - Jemtland Innebandy P07 Blå Uppskj.
2019-02-23 13:00 095102018 Jemtland Innebandy P07 Vit - Sundsjö IF P06-07 5 - 4 Revsundshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jemtland Innebandy P07 Blå 6 4 1 1 38-31 7 13
2. Brunflo FK Mix F/ P 06-07 7 3 2 2 37-28 9 11
3. Jemtland Innebandy P07 Vit 7 3 1 3 45-37 8 10
4. Sundsjö IF P06-07 8 2 0 6 28-52 -24 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis