Herrar (2018/19)

Gruppspel
Utveckling
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-12 19:00 093000002 IBK Strömsund - Jemtland Innebandy ungdom 10 - 8 Adrian Melin Näslund, Peter Boije Engconhallen
2018-10-12 19:30 093000001 IBF Frösön - Krokoms IBK 4 - 18 Urban Larsson, Robert Olofsson Fyrvallahallen
2018-10-19 19:00 093000004 IBK Strömsund - IBF Frösön 7 - 6 Urban Larsson, Mats Finke Engconhallen
2018-11-25 12:00 093000003 Krokoms IBK - Dorotea IF Innebandy 20 - 1 Adrian Melin Näslund, Jan "Janken" Holmgren Krokomshallen
2018-10-21 13:00 093000005 Dorotea IF Innebandy - Jemtland Innebandy ungdom 10 - 7 Adrian Melin Näslund, Robert Olofsson Dorotea sporthall
2018-10-26 20:00 093000006 Krokoms IBK - IBK Strömsund 2 - 6 Urban Larsson, Mats Finke Krokomshallen
2018-11-09 19:00 093000007 IBK Strömsund - Dorotea IF Innebandy 8 - 5 Niklas Eberstein, Urban Henrixon Engconhallen
2018-11-09 19:15 093000008 IBF Frösön - Jemtland Innebandy ungdom 8 - 5 Niclas Engström, Adrian Melin Näslund Fyrvallahallen
2018-11-15 20:00 093000010 Jemtland Innebandy ungdom - Krokoms IBK 9 - 11 Urban Larsson, Mats Finke Torvallaskolans sporthall
2018-11-17 13:00 093000009 Dorotea IF Innebandy - IBF Frösön 5 - 7 Robert Olofsson, Jonas Melin Dorotea sporthall
2018-11-23 19:00 093000012 Jemtland Innebandy ungdom - IBK Strömsund 7 - 6 Urban Henrixon, Niklas Eberstein Torvallaskolans sporthall
2018-11-23 19:30 093000011 Krokoms IBK - IBF Frösön 12 - 3 Adrian Melin Näslund, Niclas Engström Krokomshallen
2018-11-30 19:15 093000014 IBF Frösön - IBK Strömsund 5 - 4 Robert Olofsson, Niclas Engström Fyrvallahallen
2018-12-01 13:00 093000013 Dorotea IF Innebandy - Krokoms IBK 3 - 11 , Christian Svanlund Dorotea sporthall
2018-12-07 19:00 093000016 IBK Strömsund - Krokoms IBK 4 - 9 Mikael Berglund, Mikael Körning Engconhallen
2018-12-08 12:00 093000015 Jemtland Innebandy ungdom - Dorotea IF Innebandy 14 - 6 Mats Finke, Urban Larsson Torvallaskolans sporthall
2018-12-13 20:00 093000018 Jemtland Innebandy ungdom - IBF Frösön 7 - 6 Urban Larsson, Adrian Melin Näslund Torvallaskolans sporthall
2018-12-15 13:00 093000017 Dorotea IF Innebandy - IBK Strömsund 7 - 11 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Dorotea sporthall
2019-01-11 19:00 093000019 IBF Frösön - Dorotea IF Innebandy 8 - 7 Adrian Melin Näslund, Jonas Melin Strömsunds sporthall
2019-01-11 19:30 093000020 Krokoms IBK - Jemtland Innebandy ungdom 15 - 4 Urban Larsson, Mats Finke Krokomshallen
2019-01-18 19:00 093000022 IBK Strömsund - Jemtland Innebandy ungdom 8 - 6 Mikael Körning, Peder Lövdahl Engconhallen
2019-01-18 19:15 093000021 IBF Frösön - Krokoms IBK 5 - 8 Urban Larsson, Mats Finke Fyrvallahallen
2019-01-25 19:00 093000024 IBK Strömsund - IBF Frösön 9 - 5 Fredrik Söderholm, Maria Dahlin Engconhallen
2019-01-26 12:00 093000023 Krokoms IBK - Dorotea IF Innebandy 14 - 3 Mats Finke, Urban Larsson Krokomshallen
2019-02-01 20:00 093000026 Krokoms IBK - IBK Strömsund 7 - 6 Adrian Melin Näslund, Dennis Wall Krokomshallen
2019-02-02 13:00 093000025 Dorotea IF Innebandy - Jemtland Innebandy ungdom 6 - 11 Stefan Nyberg, Mikael Berglund Dorotea sporthall
2019-02-08 19:00 093000027 IBK Strömsund - Dorotea IF Innebandy 9 - 6 Mikael Körning, Mikael Berglund Engconhallen
2019-02-08 19:15 093000028 IBF Frösön - Jemtland Innebandy ungdom 13 - 7 Mats Finke, Robert Olofsson Fyrvallahallen
2019-02-15 19:00 093000029 Dorotea IF Innebandy - IBF Frösön 9 - 3 Simon Hedkvist, Fredrik Söderholm Strömsunds sporthall
2019-03-14 20:00 093000030 Jemtland Innebandy ungdom - Krokoms IBK 7 - 9 Jonas Melin, Magnus Larsson Torvallaskolans sporthall
2019-02-22 19:30 093000031 Krokoms IBK - IBF Frösön 9 - 4 Urban Larsson, Mats Finke Krokomshallen
2019-03-01 19:00 093000032 Jemtland Innebandy ungdom - IBK Strömsund 6 - 8 Adrian Melin Näslund, Urban Larsson Torvallaskolans sporthall
2019-03-15 19:15 093000034 IBF Frösön - IBK Strömsund 8 - 13 Urban Larsson, Öjvind Bäckman Fyrvallahallen
2019-03-16 13:00 093000033 Dorotea IF Innebandy - Krokoms IBK 6 - 11 Stefan Nyberg, Mikael Berglund Dorotea sporthall
2019-03-22 19:00 093000036 IBK Strömsund - Krokoms IBK 2 - 7 Peder Lövdahl, Mikael Körning Engconhallen
2019-03-23 13:30 093000035 Jemtland Innebandy ungdom - Dorotea IF Innebandy 17 - 7 Urban Larsson, Mats Finke Östersunds sporthall
2019-03-28 20:00 093000038 Jemtland Innebandy ungdom - IBF Frösön 5 - 7 Urban Larsson, Öjvind Bäckman Torvallaskolans sporthall
2019-03-30 13:00 093000037 Dorotea IF Innebandy - IBK Strömsund 8 - 8 Peder Lövdahl, Mikael Körning Dorotea sporthall
2019-04-05 19:30 093000040 Krokoms IBK - Jemtland Innebandy ungdom 7 - 9 Urban Larsson, Mats Finke Krokomshallen
2019-04-06 13:00 093000039 IBF Frösön - Dorotea IF Innebandy 3 - 11 Adrian Melin Näslund, Jonas Melin Fyrvallahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Krokoms IBK 16 14 0 2 170-76 94 42
2. IBK Strömsund 16 10 1 5 119-102 17 31
3. Jemtland Innebandy ungdom 16 6 0 10 129-137 -8 18
4. IBF Frösön 16 6 0 10 95-136 -41 18
5. Dorotea IF Innebandy 16 3 1 12 100-162 -62 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis