Division 5 Herrar Dalarna (2019/20)

Gruppspel
Division 5 Herrar Dalarna
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-05 10:30 034501006 IBF Hedemora 2 - IBF Ludvika 2 9 - 2 Anders Sundvall, Hans Bylund Vasahallen
2019-10-05 11:45 034501002 IBF Säter - Sundborns GOIF 7 - 12 Per Nordström, Mattias Hedberg Skäve Arena
2019-10-06 12:00 034501004 Smedjebackens IBK 2 - Nås IF herr 6 - 13 Torbjörn Aspman, Phichet Phaetaya Bergahallen
2019-10-06 13:45 034501003 Hosjö IBK - Stora Skedvi IK IF 5 - 8 Per Nordström, Johan Forsström Haraldsbo Sporthall
2019-10-12 13:00 034501011 IBF Ludvika 2 - Smedjebackens IBK 2 7 - 3 Tonni Boström, Simon Jansson Ludvika Sporthall
2019-10-12 15:30 034501010 Långshyttans IBK - Hosjö IBK 7 - 6 Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Långshyttans Sporthall
2019-10-13 12:00 034501009 Nås IF herr - IBF Säter 18 - 4 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Nås Sporthall
2019-10-13 16:45 034501007 Sundborns GOIF - Borlänge IBK 5 - 11 Felix Carlsson, Torbjörn Aspman Lugnet D
2019-10-19 13:45 034501017 Hosjö IBK - IBF Hedemora 2 5 - 4 Michelle Unger, Fredrik Andersson Haraldsbo Sporthall
2019-10-20 17:15 034501014 Sundborns GOIF - Nås IF herr 10 - 5 Emil Karlsson, Felix Carlsson Lugnet A
2019-10-20 18:00 034501013 Borlänge IBK - Stora Skedvi IK IF 6 - 3 Per Nordström, Mikael Svenske Ornäs Sporthall
2020-01-06 16:00 034501016 IBF Säter - IBF Ludvika 2 5 - 6 Phichet Phaetaya, Anders Sundvall Skäve Arena
2019-10-26 12:00 034501019 Nås IF herr - Borlänge IBK 11 - 12 Sebastian Wattberg, Larssa Wattberg Nås Sporthall
2019-10-26 14:30 034501024 Smedjebackens IBK 2 - Hosjö IBK 6 - 5 Fredrik Andersson, Michelle Unger Bergahallen
2019-10-26 16:00 034501020 Långshyttans IBK - Stora Skedvi IK IF 2 - 7 Sebastian Wattberg, Larssa Wattberg Långshyttans Sporthall
2019-10-26 16:00 034501021 IBF Ludvika 2 - Sundborns GOIF 8 - 7 Tonni Boström, Torbjörn Aspman Ludvika Sporthall
2019-11-02 12:00 034501026 Nås IF herr - IBF Ludvika 2 11 - 8 Senad Omerbasic, Mattias Hedberg Nås Sporthall
2019-11-02 12:00 034501027 Stora Skedvi IK IF - IBF Hedemora 2 4 - 4 Mattias Papmehl-Dufay, Simon Jansson Skäve Arena
2019-11-02 15:00 034501030 IBF Säter - Hosjö IBK 4 - 7 Mattias Papmehl-Dufay, Simon Jansson Skäve Arena
2019-11-03 17:45 034501025 Borlänge IBK - Långshyttans IBK 11 - 3 Mattias Papmehl-Dufay, Simon Jansson Maserhallen
2019-11-08 19:00 034501032 IBF Hedemora 2 - Långshyttans IBK 11 - 5 Tonni Boström, Simon Jansson Vikmanshyttans sporthall
2019-11-08 19:30 034501035 Hosjö IBK - Sundborns GOIF 10 - 5 Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Haraldsbo Sporthall
2019-11-09 12:00 034501034 Smedjebackens IBK 2 - Stora Skedvi IK IF 1 - 14 Mattias Papmehl-Dufay, Johan Forsström Bergahallen
2019-11-09 15:30 034501031 IBF Ludvika 2 - Borlänge IBK 2 - 2 Anders Sundvall, Hans Bylund Ludvika Sporthall
2019-11-16 12:00 034501040 Nås IF herr - Hosjö IBK 10 - 4 Tonni Boström, Simon Jansson Nås Sporthall
2019-11-16 12:00 034501041 Stora Skedvi IK IF - IBF Säter 12 - 4 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Skäve Arena
2019-11-16 13:30 034501037 Borlänge IBK - IBF Hedemora 2 4 - 5 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Maserhallen
2020-03-12 20:00 034501039 Långshyttans IBK - Smedjebackens IBK 2 12 - 5 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Långshyttans Sporthall
2019-11-23 11:45 034501045 Hosjö IBK - IBF Ludvika 2 5 - 2 Torbjörn Aspman, Hans Bylund Haraldsbo Sporthall
2019-11-23 17:00 034501046 IBF Säter - Långshyttans IBK 2 - 10 Tim Green, Johan Forsström Skäve Arena
2019-11-24 13:00 034501044 Smedjebackens IBK 2 - IBF Hedemora 2 4 - 11 , Torbjörn Aspman Bergahallen
2019-11-24 14:30 034501048 Sundborns GOIF - Stora Skedvi IK IF 7 - 3 Terje Severinsson, Conny Törehed Lugnet D
2019-11-30 11:00 034501051 IBF Hedemora 2 - IBF Säter 11 - 2 Jussi Nissinen, Tim Green Vasahallen
2019-11-30 11:30 034501049 Borlänge IBK - Smedjebackens IBK 2 17 - 4 Hans Bylund, Anders Sundvall Ornäs Sporthall
2019-11-30 12:00 034501054 Nås IF herr - Stora Skedvi IK IF 9 - 6 Mattias Papmehl-Dufay, Phichet Phaetaya Nås Sporthall
2019-11-30 16:00 034501053 Långshyttans IBK - Sundborns GOIF 3 - 8 Johan Forsström, Tim Green Långshyttans Sporthall
2019-12-07 12:00 034501060 Nås IF herr - Långshyttans IBK 12 - 3 Tonni Boström, Simon Jansson Nås Sporthall
2019-12-07 13:45 034501055 Hosjö IBK - Borlänge IBK 6 - 5 Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Haraldsbo Sporthall
2019-12-07 16:30 034501056 IBF Säter - Smedjebackens IBK 2 13 - 4 Anders Sundvall, Hans Bylund Skäve Arena
2019-12-08 16:45 034501058 Sundborns GOIF - IBF Hedemora 2 5 - 12 Emil Karlsson, Tim Green Lugnet C
2020-04-30 034501059 Stora Skedvi IK IF - IBF Ludvika 2 Skäve Arena
2019-12-13 19:00 034501065 IBF Hedemora 2 - Nås IF herr 11 - 5 Phichet Phaetaya, Senad Omerbasic Vasahallen
2019-12-14 11:30 034501061 Borlänge IBK - IBF Säter 14 - 3 Sebastian Wattberg, Felix Carlsson Ornäs Sporthall
2019-12-14 11:30 034501063 Smedjebackens IBK 2 - Sundborns GOIF 6 - 16 Torbjörn Aspman, Senad Omerbasic Bergahallen
2019-12-19 19:00 034501066 IBF Ludvika 2 - Långshyttans IBK 15 - 8 Tonni Boström, Simon Jansson Ludvika Sporthall
2020-01-11 12:45 034501068 Sundborns GOIF - IBF Säter 12 - 1 Anders Sundvall, Hans Bylund Haraldsbo Sporthall
2020-01-11 17:00 034501069 Stora Skedvi IK IF - Hosjö IBK 10 - 1 Mattias Papmehl-Dufay, Johan Forsström Skäve Arena
2020-01-12 13:00 034501070 Nås IF herr - Smedjebackens IBK 2 14 - 7 Torbjörn Aspman, Tim Green Nås Sporthall
2020-01-12 14:00 034501072 IBF Ludvika 2 - IBF Hedemora 2 6 - 10 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Lorensbergaskolan
2020-01-17 19:30 034501073 Borlänge IBK - Sundborns GOIF 5 - 5 Torbjörn Aspman, Phichet Phaetaya Vallenhallen
2020-01-18 13:00 034501077 Smedjebackens IBK 2 - IBF Ludvika 2 4 - 6 Jussi Nissinen, Simon Jansson Bergahallen
2020-01-18 17:00 034501075 IBF Säter - Nås IF herr 3 - 14 Anders Sundvall, Hans Bylund Skäve Arena
2020-01-19 16:45 034501076 Hosjö IBK - Långshyttans IBK 11 - 3 Felix Carlsson, Torbjörn Aspman Lugnet D
2020-01-25 12:00 034501080 Nås IF herr - Sundborns GOIF 19 - 13 Senad Omerbasic, Conny Törehed Nås Sporthall
2020-01-25 13:30 034501082 IBF Ludvika 2 - IBF Säter 10 - 1 Sebastian Wattberg, Larssa Wattberg Ludvika Sporthall
2020-01-25 13:45 034501079 Stora Skedvi IK IF - Borlänge IBK 3 - 6 Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Skäve Arena
2020-01-25 16:30 034501083 IBF Hedemora 2 - Hosjö IBK 10 - 3 Torbjörn Aspman, Phichet Phaetaya Vasahallen
2020-02-01 12:30 034501086 Stora Skedvi IK IF - Långshyttans IBK 14 - 5 Terje Severinsson, Felix Carlsson Skäve Arena
2020-02-01 13:45 034501090 Hosjö IBK - Smedjebackens IBK 2 7 - 5 Mattias Papmehl-Dufay, Johan Forsström Haraldsbo Sporthall
2020-02-02 16:45 034501087 Sundborns GOIF - IBF Ludvika 2 8 - 6 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Lugnet D
2020-02-02 18:00 034501085 Borlänge IBK - Nås IF herr 4 - 5 Hans Bylund, Felix Carlsson Maserhallen
2020-02-08 13:45 034501096 Hosjö IBK - IBF Säter 9 - 8 Sebastian Wattberg, Larssa Wattberg Haraldsbo Sporthall
2020-02-08 16:00 034501091 Långshyttans IBK - Borlänge IBK 5 - 9 Johan Forsström, Felix Carlsson Långshyttans Sporthall
2020-02-09 14:30 034501093 IBF Hedemora 2 - Stora Skedvi IK IF 10 - 4 Felix Carlsson, Hans Bylund Vikmanshyttans sporthall
2020-02-09 18:30 034501092 IBF Ludvika 2 - Nås IF herr 5 - 7 Per Nordström, Mikael Svenske Ludvika Sporthall
2020-02-15 11:30 034501097 Borlänge IBK - IBF Ludvika 2 9 - 4 Phichet Phaetaya, Hans Bylund Ornäs Sporthall
2020-02-15 14:00 034501100 Stora Skedvi IK IF - Smedjebackens IBK 2 19 - 0 Felix Carlsson, Torbjörn Aspman Skäve Arena
2020-02-15 16:00 034501098 Långshyttans IBK - IBF Hedemora 2 4 - 5 Tim Green, Johan Forsström Långshyttans Sporthall
2020-02-16 10:00 034501101 Sundborns GOIF - Hosjö IBK 6 - 6 Tonni Boström, Simon Jansson Lugnet C
2020-02-22 11:30 034501103 IBF Hedemora 2 - Borlänge IBK 9 - 8 Samuel Nissinen-Eriksson, Jussi Nissinen Vasahallen
2020-02-22 12:00 034501105 Smedjebackens IBK 2 - Långshyttans IBK 9 - 10 Senad Omerbasic, Simon Jansson Bergahallen
2020-02-23 13:45 034501106 Hosjö IBK - Nås IF herr 6 - 10 Emil Karlsson, Felix Carlsson Haraldsbo Sporthall
2020-04-30 034501107 IBF Säter - Stora Skedvi IK IF
2020-02-29 12:00 034501114 Stora Skedvi IK IF - Sundborns GOIF 10 - 9 Tim Green, Simon Jansson Skäve Arena
2020-02-29 16:00 034501112 Långshyttans IBK - IBF Säter 9 - 5 Tim Green, Johan Forsström Långshyttans Sporthall
2020-03-05 20:00 034501111 IBF Ludvika 2 - Hosjö IBK 12 - 1 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Ludvika Sporthall
2020-03-10 19:30 034501110 IBF Hedemora 2 - Smedjebackens IBK 2 24 - 1 Felix Carlsson, Emil Karlsson Vasahallen
2020-03-06 19:00 034501119 Sundborns GOIF - Långshyttans IBK 10 - 7 Mattias Hedberg, Fredrik Andersson Lugnet D
2020-03-07 11:00 034501115 Smedjebackens IBK 2 - Borlänge IBK 1 - 9 Felix Carlsson, Emil Karlsson Bergahallen
2020-03-07 12:00 034501120 Stora Skedvi IK IF - Nås IF herr 6 - 9 Anders Sundvall, Hans Bylund Skäve Arena
2020-03-07 15:00 034501117 IBF Säter - IBF Hedemora 2 5 - 10 Anders Sundvall, Hans Bylund Skäve Arena
2020-04-30 034501121 Borlänge IBK - Hosjö IBK Maserhallen
2020-04-30 034501122 Smedjebackens IBK 2 - IBF Säter Bergahallen
2020-04-30 034501124 IBF Hedemora 2 - Sundborns GOIF Vikmanshyttans sporthall
2020-04-30 034501125 IBF Ludvika 2 - Stora Skedvi IK IF Ludvika Sporthall
2020-04-30 034501126 Långshyttans IBK - Nås IF herr Långshyttans Sporthall
2020-04-30 034501127 IBF Säter - Borlänge IBK Skäve Arena
2020-04-30 034501129 Sundborns GOIF - Smedjebackens IBK 2 Lugnet C
2020-04-30 034501131 Nås IF herr - IBF Hedemora 2 Nås Sporthall
2020-04-30 034501132 Långshyttans IBK - IBF Ludvika 2 Långshyttans Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Hedemora 2 16 14 1 1 156-67 89 43
2. Nås IF herr 16 13 0 3 172-108 64 39
3. Borlänge IBK 16 10 2 4 132-74 58 32
4. Sundborns GOIF 16 8 2 6 138-119 19 26
5. Stora Skedvi IK IF 15 8 1 6 123-78 45 25
6. Hosjö IBK 17 8 1 8 97-115 -18 25
7. IBF Ludvika 2 15 7 1 7 99-90 9 22
8. Långshyttans IBK 16 5 0 11 96-140 -44 15
9. IBF Säter 15 1 0 14 67-158 -91 3
10. Smedjebackens IBK 2 16 1 0 15 66-197 -131 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis