DM Damer gruppspel (2019/20)

Gruppspel
DM Dam Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-08-31 11:00 150060002 Vendelsö IK (A) (Div 1) - Värmdö IF (A) (Div 1) 3 - 4 Fredrik Bousset, Magnus Vilhelm Eriksson Värmdö sporthall
2019-08-31 12:00 150060001 Tungelsta IF (Div 3) - Älta IF (Div 2) 0 - 2 Fredrik Bousset, Magnus Vilhelm Eriksson Värmdö sporthall
2019-08-31 15:00 150060003 Älta IF (Div 2) - Sundbybergs IK (A) (Div 2) 3 - 1 Martin Johansson, Christian Högberg Värmdö sporthall
2019-08-31 16:00 150060004 Vendelsö IK (A) (Div 1) - Tungelsta IF (Div 3) 9 - 2 Roland Nester, Björn Landin Värmdö sporthall
2019-08-31 18:00 150060005 Sundbybergs IK (A) (Div 2) - Värmdö IF (A) (Div 1) 2 - 5 Roland Nester, Björn Landin Värmdö sporthall
2019-09-01 09:00 150060006 Älta IF (Div 2) - Vendelsö IK (A) (Div 1) 1 - 2 Jimmy Rittervall, Aldin Imamovic Värmdö sporthall
2019-09-01 10:00 150060008 Tungelsta IF (Div 3) - Värmdö IF (A) (Div 1) 0 - 9 Jimmy Rittervall, Aldin Imamovic Värmdö sporthall
2019-09-01 13:00 150060007 Vendelsö IK (A) (Div 1) - Sundbybergs IK (A) (Div 2) 7 - 1 Daniel Bäckner, Anton Fritshammar Värmdö sporthall
2019-09-01 14:00 150060010 Värmdö IF (A) (Div 1) - Älta IF (Div 2) 5 - 2 Daniel Bäckner, Anton Fritshammar Värmdö sporthall
2019-09-01 17:00 150060009 Sundbybergs IK (A) (Div 2) - Tungelsta IF (Div 3) 7 - 1 Osama Abaied, Jimmy Rittervall Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värmdö IF (A) (Div 1) 4 4 0 0 23-7 16 12
2. Vendelsö IK (A) (Div 1) 4 3 0 1 21-8 13 9
3. Älta IF (Div 2) 4 2 0 2 8-8 0 6
4. Sundbybergs IK (A) (Div 2) 4 1 0 3 11-16 -5 3
5. Tungelsta IF (Div 3) 4 0 0 4 3-27 -24 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Dam Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-08-31 10:00 150061002 Hässelby SK IBK (A) (Div 1) - Vallentuna IBK (Div 3) 3 - 2 Håkan Taxén, Magnus Johansson Hammarbackens Sporthall
2019-08-31 11:00 150061001 AIK IBF (B) (Div 2) - Älvsjö AIK IBF (B) (Div 2) 0 - 3 Håkan Taxén, Magnus Johansson Hammarbackens Sporthall
2019-09-01 10:00 150061004 Vallentuna IBK (Div 3) - Älvsjö AIK IBF (B) (Div 2) 4 - 4 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Hammarbackens Sporthall
2019-09-01 11:00 150061003 AIK IBF (B) (Div 2) - Hässelby SK IBK (A) (Div 1) 2 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Hammarbackens Sporthall
2019-08-31 14:00 150061006 Älvsjö AIK IBF (B) (Div 2) - Hässelby SK IBK (A) (Div 1) 2 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Jonatan Svahn Hammarbackens Sporthall
2019-09-01 14:00 150061005 Vallentuna IBK (Div 3) - AIK IBF (B) (Div 2) 2 - 2 Jonatan Svahn, Bjarne Hekkelstrand Hammarbackens Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hässelby SK IBK (A) (Div 1) 3 3 0 0 11-6 5 9
2. Älvsjö AIK IBF (B) (Div 2) 3 1 1 1 9-9 0 4
3. Vallentuna IBK (Div 3) 3 0 2 1 8-9 -1 2
4. AIK IBF (B) (Div 2) 3 0 1 2 4-8 -4 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Dam Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-08-31 10:00 150062002 Huddinge IBS (Div 1) - Kungsängens IF (Div 3) 8 - 2 Daniel Bäckner, Anton Fritshammar Hagnäshallen
2019-09-01 15:00 150062004 Huddinge IBS (Div 1) - Väsby AIK (Div 3) 4 - 5 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Hagnäshallen
2019-08-31 14:00 150062005 FBI Tullinge (A) (Div 1) - Kungsängens IF (Div 3) 4 - 2 Fadi Saffo, Björn Söderström Hagnäshallen
2019-09-01 12:00 150062008 Väsby AIK (Div 3) - Kungsängens IF (Div 3) 2 - 0 Björn Landin, Roland Nester Hagnäshallen
2019-09-01 13:00 150062007 Huddinge IBS (Div 1) - FBI Tullinge (A) (Div 1) 3 - 1 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Hagnäshallen
2019-08-31 11:00 150062009 FBI Tullinge (A) (Div 1) - Väsby AIK (Div 3) 5 - 2 Daniel Bäckner, Anton Fritshammar Hagnäshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS (Div 1) 3 2 0 1 15-8 7 6
2. FBI Tullinge (A) (Div 1) 3 2 0 1 10-7 3 6
3. Väsby AIK (Div 3) 3 2 0 1 9-9 0 6
4. Kungsängens IF (Div 3) 3 0 0 3 4-14 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Dam Grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-08-31 11:00 150063001 Hammarby IF IBF (B) (Div 2) - Vendelsö IK (C) (Div 3) 3 - 1 Kent Budell, Martin Åkesson Sjöstadshallen
2019-08-31 12:00 150063002 Täby FC (A) (Div 1) - Vaxholms IBF (Div 2) 7 - 0 Oskar Sevefjord, Erik Hellgren Sjöstadshallen
2019-08-31 17:00 150063003 Hammarby IF IBF (B) (Div 2) - Täby FC (A) (Div 1) 1 - 5 William Albrecht, Anders Asp Sjöstadshallen
2019-09-01 17:00 150063004 Vaxholms IBF (Div 2) - Vendelsö IK (C) (Div 3) 2 - 4 William Albrecht, Mikael Ferneback Sjöstadshallen
2019-09-01 11:00 150063006 Vendelsö IK (C) (Div 3) - Täby FC (A) (Div 1) 4 - 5 Emilia Tuomela, Elin Holm Sjöstadshallen
2019-09-01 12:00 150063005 Vaxholms IBF (Div 2) - Hammarby IF IBF (B) (Div 2) 1 - 2 Emilia Tuomela, Elin Holm Sjöstadshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (A) (Div 1) 3 3 0 0 17-5 12 9
2. Hammarby IF IBF (B) (Div 2) 3 2 0 1 6-7 -1 6
3. Vendelsö IK (C) (Div 3) 3 1 0 2 9-10 -1 3
4. Vaxholms IBF (Div 2) 3 0 0 3 3-13 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis