Damsenior (2019/20)

Gruppspel
Damer Division 1:1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-01-10 19:30 070100001 Falkenbergs IBK - Varla IBK Dam 5 - 1 Marcus Gustafsson, Mikael Wiklund Kattegatthallen
2020-01-12 17:30 070100002 Onsala IBK - Warberg IBF Dam Div1 4 - 6 Marcus Gustafsson, Jonas Söderberg Presse Idrottshall
2020-01-14 20:00 070100004 Warberg IBF Dam Div1 - Falkenbergs IBK 6 - 4 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-01-16 20:30 070100003 Varla IBK Dam - Onsala IBK 4 - 5 Marcus Yngvesson, Christoffer Söderström Lindälvshallen
2020-01-18 16:00 070100005 Falkenbergs IBK - Onsala IBK 5 - 0 Jonas Söderberg, Magnus Gullquist Kattegatthallen
2020-01-19 19:15 070100006 Warberg IBF Dam Div1 - Varla IBK Dam 7 - 3 Christoffer Söderström, Tobias Anderberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-01-25 13:00 070100007 Varla IBK Dam - Falkenbergs IBK 5 - 8 Jonas Löfwander, Tobias Anderberg Lindälvshallen
2020-01-25 18:15 070100008 Warberg IBF Dam Div1 - Onsala IBK 4 - 1 Christoffer Söderström, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-01-29 19:30 070100010 Falkenbergs IBK - Warberg IBF Dam Div1 2 - 1 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Kattegatthallen
2020-02-01 17:30 070100009 Onsala IBK - Varla IBK Dam 5 - 6 Mikael Wiklund, Marcus Gustafsson Presse Idrottshall
2020-02-06 19:45 070100011 Onsala IBK - Falkenbergs IBK 3 - 7 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Presse Idrottshall
2020-02-06 20:30 070100012 Varla IBK Dam - Warberg IBF Dam Div1 7 - 5 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Lindälvshallen
2020-02-08 11:00 070100013 Falkenbergs IBK - Varla IBK Dam 7 - 5 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Kattegatthallen
2020-02-09 18:00 070100014 Onsala IBK - Warberg IBF Dam Div1 1 - 6 Henrik Andersson, Mats Andersson Presse Idrottshall
2020-02-16 12:00 070100016 Warberg IBF Dam Div1 - Falkenbergs IBK 4 - 5 e.förl. Jacob Johansson, Tobias Anderberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-02-20 20:00 070100015 Varla IBK Dam - Onsala IBK 5 - 4 e.förl. Marcus Yngvesson, Christoffer Söderström Lindälvshallen
2020-02-23 14:45 070100018 Varla IBK Dam - Warberg IBF Dam Div1 5 - 8 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Fjärås Idrottshall
2020-02-23 17:30 070100017 Onsala IBK - Falkenbergs IBK 4 - 6 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Presse Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Falkenbergs IBK 9 7 1 (1) 1 49-29 20 23
2. Warberg IBF Dam Div1 9 6 1 (0) 2 47-32 15 19
3. Varla IBK Dam 9 2 1 (1) 6 41-54 -13 8
4. Onsala IBK 9 1 1 (0) 7 27-49 -22 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 1:2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-01-18 14:00 070102003 Vinbergs IBS - Veddige IBK 11 - 4 Oscar Strömberg, Karl Nilsson Vinbergs Idrottshall
2020-01-19 17:30 070102002 IBK Puma - Träslövsläge IF 3 - 7 Marcus Gustafsson, Mikael Wiklund Våxtorpshallen
2020-01-20 20:15 070102001 Tvååkers IBK - Bua IF 5 - 6 Karl Nilsson, Oscar Strömberg Tvååkers Idrottshall
2020-01-24 19:30 070102005 Veddige IBK - Bua IF 3 - 10 Christoffer Söderström, Marcus Gustafsson Vidhögehallen
2020-01-25 14:00 070102006 Vinbergs IBS - IBK Puma 3 - 4 Oscar Strömberg, Karl Nilsson Vinbergs Idrottshall
2020-01-26 19:45 070102004 Träslövsläge IF - Tvååkers IBK 5 - 2 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Ankarhallen
2020-01-31 19:30 070102009 Bua IF - IBK Puma 5 - 4 Marcus Gustafsson, Karl Nilsson Bua Idrottshall
2020-02-01 15:00 070102007 Tvååkers IBK - Veddige IBK 2 - 9 Magnus Gullquist, Kent Svensson Tvååkers Idrottshall
2020-02-02 17:30 070102008 Träslövsläge IF - Vinbergs IBS 3 - 4 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Ankarhallen
2020-02-08 10:30 070102012 Bua IF - Träslövsläge IF 6 - 5 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Bua Idrottshall
2020-02-08 16:30 070102010 Vinbergs IBS - Tvååkers IBK 7 - 5 Marcus Gustafsson, Karl Nilsson Vinbergs Idrottshall
2020-03-10 19:30 070102011 IBK Puma - Veddige IBK 4 - 5 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Våxtorpshallen
2020-02-15 15:00 070102013 Tvååkers IBK - IBK Puma 5 - 0 Marcus Gustafsson, Karl Nilsson Tvååkers Idrottshall
2020-02-15 16:30 070102014 Vinbergs IBS - Bua IF 2 - 5 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Vinbergs Idrottshall
2020-02-24 20:00 070102015 Veddige IBK - Träslövsläge IF 0 - 6 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Vidhögehallen
2020-02-28 19:30 070102016 Bua IF - Tvååkers IBK 4 - 2 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Bua Idrottshall
2020-02-28 19:30 070102018 Veddige IBK - Vinbergs IBS 5 - 6 Marcus Gustafsson, Karl Nilsson Vidhögehallen
2020-03-01 15:15 070102017 Träslövsläge IF - IBK Puma 9 - 3 Christopher McGillivray, William Mcgillivray Ankarhallen
2020-03-07 12:00 070102020 Bua IF - Veddige IBK 7 - 3 Marcus Gustafsson, Karl Nilsson Bua Idrottshall
2020-03-07 14:30 070102021 IBK Puma - Vinbergs IBS 4 - 1 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Våxtorpshallen
2020-03-07 16:00 070102019 Tvååkers IBK - Träslövsläge IF 4 - 5 Jesper Wallström, Eino Kozan Tvååkers Idrottshall
070102022 Veddige IBK - Tvååkers IBK Inst.
070102023 Vinbergs IBS - Träslövsläge IF Inst.
070102024 IBK Puma - Bua IF Inst.
070102025 Tvååkers IBK - Vinbergs IBS Inst.
070102026 Veddige IBK - IBK Puma Inst.
070102027 Träslövsläge IF - Bua IF Inst.
070102028 IBK Puma - Tvååkers IBK Inst.
070102029 Bua IF - Vinbergs IBS Inst.
070102030 Träslövsläge IF - Veddige IBK Inst.
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Bua IF 7 7 0 (0) 0 43-24 19 21
2. Träslövsläge IF 7 5 0 (0) 2 40-22 18 15
3. Vinbergs IBS 7 4 0 (0) 3 34-30 4 12
4. IBK Puma 7 2 0 (0) 5 22-35 -13 6
5. Veddige IBK 7 2 0 (0) 5 29-46 -17 6
6. Tvååkers IBK 7 1 0 (0) 6 25-36 -11 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damsenior
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-10 19:45 070101003 Onsala IBK - Bua IF 4 - 3 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Presse Idrottshall
2019-10-11 19:30 070101002 Falkenbergs IBK - Veddige IBK 14 - 2 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Kattegatthallen
2019-10-12 15:00 070101001 Warberg IBF Dam Div1 - Träslövsläge IF 5 - 4 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-10-13 12:00 070101004 IBK Puma - Tvååkers IBK 2 - 6 Marcus Gustafsson, Mikael Wiklund Våxtorpshallen
2019-10-13 13:30 070101005 Vinbergs IBS - Varla IBK Dam 4 - 9 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Vinbergs Idrottshall
2019-10-18 19:00 070101008 Tvååkers IBK - Falkenbergs IBK 1 - 10 Kent Svensson, Magnus Gullquist Tvååkers Idrottshall
2019-10-19 16:00 070101007 Bua IF - Träslövsläge IF 3 - 2 Jonas Söderberg, Marcus Gustafsson Bua Idrottshall
2019-10-19 16:30 070101010 IBK Puma - Vinbergs IBS 7 - 5 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Våxtorpshallen
2019-10-19 18:30 070101009 Varla IBK Dam - Onsala IBK 6 - 5 Jonas Söderberg, Marcus Gustafsson Aranäshallen
2019-10-20 13:00 070101006 Veddige IBK - Warberg IBF Dam Div1 2 - 10 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Vidhögehallen
2019-10-25 18:30 070101014 Vinbergs IBS - Falkenbergs IBK 1 - 10 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Vinbergs Idrottshall
2019-10-26 16:00 070101011 Bua IF - Warberg IBF Dam Div1 2 - 6 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Bua Idrottshall
2019-10-26 16:30 070101013 Träslövsläge IF - Varla IBK Dam 2 - 6 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Ankarhallen
2019-10-27 12:00 070101012 Veddige IBK - Tvååkers IBK 1 - 5 Oscar Strömberg, Victor Strömberg Vidhögehallen
2019-10-27 20:00 070101015 Onsala IBK - IBK Puma 15 - 0 Oscar Strömberg, Victor Strömberg Presse Idrottshall
2019-11-05 20:15 070101017 Varla IBK Dam - Bua IF 3 - 0 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Lindälvshallen
2019-11-08 19:30 070101018 Veddige IBK - Vinbergs IBS 6 - 7 e.förl. Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Vidhögehallen
2019-11-09 14:00 070101020 Falkenbergs IBK - Onsala IBK 3 - 5 Marcus Gustafsson, Mikael Wiklund Kattegatthallen
2019-11-10 12:00 070101019 IBK Puma - Träslövsläge IF 5 - 8 Eino Kozan, Jonas Söderberg Våxtorpshallen
2019-11-10 18:00 070101016 Tvååkers IBK - Warberg IBF Dam Div1 2 - 5 Victor Strömberg, Oscar Strömberg Tvååkers Idrottshall
2019-11-12 20:00 070101025 Träslövsläge IF - Falkenbergs IBK 5 - 16 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Ankarhallen
2019-11-14 19:00 070101023 Bua IF - IBK Puma 7 - 2 Marcus Gustafsson, Mikael Wiklund Bua Idrottshall
2019-11-15 19:00 070101022 Tvååkers IBK - Vinbergs IBS 5 - 4 Marcus Gustafsson, Mikael Wiklund Tvååkers Idrottshall
2019-11-17 12:00 070101024 Veddige IBK - Onsala IBK 2 - 8 Oscar Strömberg, Kent Svensson Vidhögehallen
2019-11-19 20:15 070101021 Warberg IBF Dam Div1 - Varla IBK Dam 2 - 3 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-11-19 20:00 070101030 Träslövsläge IF - Veddige IBK 7 - 6 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Ankarhallen
2019-11-21 20:00 070101026 Vinbergs IBS - Warberg IBF Dam Div1 1 - 7 Kent Svensson, Magnus Gullquist Vinbergs Idrottshall
2019-11-23 13:00 070101029 Falkenbergs IBK - Bua IF 17 - 0 Kent Svensson, Magnus Gullquist Kattegatthallen
2019-11-23 14:30 070101027 IBK Puma - Varla IBK Dam 5 - 10 Jonas Söderberg, Eino Kozan Våxtorpshallen
2019-11-24 17:30 070101028 Onsala IBK - Tvååkers IBK 4 - 1 Oscar Strömberg, Kent Svensson Presse Idrottshall
2019-11-26 20:00 070101031 Warberg IBF Dam Div1 - IBK Puma 11 - 2 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-11-26 20:00 070101033 Varla IBK Dam - Falkenbergs IBK 7 - 9 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Lindälvshallen
2019-11-28 19:00 070101035 Bua IF - Veddige IBK 6 - 8 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Bua Idrottshall
2019-11-29 19:00 070101034 Tvååkers IBK - Träslövsläge IF 4 - 8 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Tvååkers Idrottshall
2019-11-30 13:30 070101032 Vinbergs IBS - Onsala IBK 4 - 13 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Vinbergs Idrottshall
2019-12-02 20:00 070101037 Falkenbergs IBK - IBK Puma 12 - 5 Oscar Strömberg, Victor Strömberg Kattegatthallen
2019-12-04 19:30 070101040 Bua IF - Tvååkers IBK 8 - 4 Kent Svensson, Magnus Gullquist Bua Idrottshall
2019-12-04 20:00 070101038 Träslövsläge IF - Vinbergs IBS 5 - 3 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Ankarhallen
2019-12-04 20:00 070101039 Veddige IBK - Varla IBK Dam 4 - 13 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Vidhögehallen
2019-12-05 19:45 070101036 Onsala IBK - Warberg IBF Dam Div1 2 - 2 e.förl. Marcus Gustafsson, Mikael Wiklund Presse Idrottshall
2019-12-10 19:30 070101043 IBK Puma - Veddige IBK 5 - 6 Mikael Wiklund, Marcus Gustafsson Våxtorpshallen
2019-12-13 19:30 070101041 Warberg IBF Dam Div1 - Falkenbergs IBK 3 - 2 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-12-14 14:45 070101042 Träslövsläge IF - Onsala IBK 2 - 6 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Ankarhallen
2019-12-14 16:30 070101044 Vinbergs IBS - Bua IF 6 - 5 Marcus Gustafsson, Mikael Wiklund Vinbergs Idrottshall
2019-12-14 18:30 070101045 Varla IBK Dam - Tvååkers IBK 7 - 5 Jonas Löfwander, Mats Andersson Aranäshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Varla IBK Dam 9 8 0 (0) 1 64-36 28 24
2. Onsala IBK 9 7 1 (0) 1 62-23 39 22
3. Warberg IBF Dam Div1 9 7 1 (0) 1 51-20 31 22
4. Falkenbergs IBK 9 7 0 (0) 2 93-29 64 21
5. Träslövsläge IF 9 4 0 (0) 5 43-54 -11 12
6. Tvååkers IBK 9 3 0 (0) 6 33-49 -16 9
7. Bua IF 9 3 0 (0) 6 34-52 -18 9
8. Veddige IBK 9 2 1 (0) 6 37-75 -38 7
9. Vinbergs IBS 9 1 1 (1) 7 35-67 -32 5
10. IBK Puma 9 1 0 (0) 8 33-80 -47 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis