Damer Division 2 (2019/20)

Gruppspel
Damer Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 14:00 070200004 Falkenbergs IBK 2 - Kinna IBK/IBK Tygriket 99 5 - 7 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Kattegatthallen
2019-10-13 17:30 070200002 Onsala IBK 2 - Tvååkers IBK 2 7 - 5 Jonas Löfwander, Mats Andersson Presse Idrottshall
2019-10-19 16:00 070200007 Kinna IBK/IBK Tygriket 99 - Onsala IBK 2 3 - 5 Alexander Blom, Daniel Dimitrovski Arenahallen i Skene
2019-10-20 18:00 070200005 Tvååkers IBK 2 - Varla IBK 2 9 - 4 Marcus Gustafsson, Mats Andersson Tvååkers Idrottshall
2019-10-20 18:00 070200008 Falkenbergs IBK 2 - Warberg IBF 2 3 - 9 Oscar Strömberg, Jesper Wallström Kattegatthallen
2019-10-25 19:00 070200012 Onsala IBK 2 - Warberg IBF 2 3 - 5 Magnus Gullquist, Kent Svensson Presse Idrottshall
2019-10-26 15:00 070200010 Tvååkers IBK 2 - Kinna IBK/IBK Tygriket 99 4 - 9 Peter Särnhav, Kent Svensson Tvååkers Idrottshall
2019-11-03 16:00 070200013 Kinna IBK/IBK Tygriket 99 - Varla IBK 2 7 - 5 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Öxabäckshallen
2019-12-28 13:00 070200015 Warberg IBF 2 - Tvååkers IBK 2 13 - 1 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-11-08 19:00 070200018 Kinna IBK/IBK Tygriket 99 - Warberg IBF 2 2 - 9 Alexander Blom, Daniel Dimitrovski Arenahallen i Skene
2019-11-10 17:30 070200017 Varla IBK 2 - Falkenbergs IBK 2 5 - 6 Jonas Löfwander, Mats Andersson Lindälvshallen
2019-11-12 20:00 070200021 Warberg IBF 2 - Varla IBK 2 5 - 2 Oscar Strömberg, Karl Nilsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-11-14 19:45 070200022 Onsala IBK 2 - Falkenbergs IBK 2 6 - 4 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Presse Idrottshall
2019-11-23 16:00 070200027 Falkenbergs IBK 2 - Tvååkers IBK 2 7 - 6 Marcus Gustafsson, Jacob Johansson Kattegatthallen
2019-11-24 19:30 070200025 Varla IBK 2 - Onsala IBK 2 3 - 6 Jonas Löfwander, Karl Nilsson Lindälvshallen
2019-12-01 15:30 070200030 Tvååkers IBK 2 - Onsala IBK 2 3 - 4 Eino Kozan, Björn Österberg Tvååkers Idrottshall
2019-12-03 19:30 070200032 Kinna IBK/IBK Tygriket 99 - Falkenbergs IBK 2 6 - 2 Richard Claesson, Bengt Stadig Öxabäckshallen
2019-12-11 20:15 070200033 Varla IBK 2 - Tvååkers IBK 2 16 - 4 Magnus Gullquist, Kent Svensson Lindälvshallen
2019-12-12 19:45 070200035 Onsala IBK 2 - Kinna IBK/IBK Tygriket 99 4 - 6 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Presse Idrottshall
2019-12-14 17:30 070200036 Warberg IBF 2 - Falkenbergs IBK 2 11 - 3 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-12-20 19:30 070200038 Kinna IBK/IBK Tygriket 99 - Tvååkers IBK 2 10 - 3 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Öxabäckshallen
2019-12-21 11:00 070200040 Warberg IBF 2 - Onsala IBK 2 1 - 2 Marcus Gustafsson, Karl Nilsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-01-11 13:00 070200041 Varla IBK 2 - Kinna IBK/IBK Tygriket 99 3 - 6 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Lindälvshallen
2020-01-11 15:00 070200043 Tvååkers IBK 2 - Warberg IBF 2 3 - 11 Christoffer Söderström, Oscar Strömberg Tvååkers Idrottshall
2020-01-17 19:30 070200045 Falkenbergs IBK 2 - Varla IBK 2 8 - 2 Marcus Gustafsson, Mikael Wiklund Kattegatthallen
2020-01-18 16:00 070200046 Warberg IBF 2 - Kinna IBK/IBK Tygriket 99 8 - 1 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-01-24 19:30 070200050 Falkenbergs IBK 2 - Onsala IBK 2 2 - 5 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Kattegatthallen
2020-02-25 20:00 070200049 Varla IBK 2 - Warberg IBF 2 4 - 8 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Lindälvshallen
2020-01-31 19:00 070200055 Tvååkers IBK 2 - Falkenbergs IBK 2 6 - 3 Kent Svensson, Christoffer Söderström Tvååkers Idrottshall
2020-02-02 17:30 070200053 Onsala IBK 2 - Varla IBK 2 6 - 3 Oscar Strömberg, Karl Nilsson Presse Idrottshall
2020-02-07 19:00 070200058 Onsala IBK 2 - Tvååkers IBK 2 11 - 3 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Presse Idrottshall
2020-02-19 20:15 070200060 Falkenbergs IBK 2 - Kinna IBK/IBK Tygriket 99 8 - 3 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Kattegatthallen
2020-02-15 16:00 070200064 Falkenbergs IBK 2 - Warberg IBF 2 2 - 8 Jonas Söderberg, Mikael Wiklund Kattegatthallen
2020-02-22 13:00 070200063 Kinna IBK/IBK Tygriket 99 - Onsala IBK 2 3 - 5 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Arenahallen i Skene
2020-03-12 20:00 070200061 Tvååkers IBK 2 - Varla IBK 2 1 - 10 Mats Andersson, Eino Kozan Tvååkers Idrottshall
2020-02-25 20:00 070200066 Tvååkers IBK 2 - Kinna IBK/IBK Tygriket 99 4 - 3 Christoffer Söderström, Mats Andersson Tvååkers Idrottshall
2020-03-01 17:30 070200068 Onsala IBK 2 - Warberg IBF 2 3 - 2 Magnus Gullquist, Pelle Hellberg Presse Idrottshall
2020-03-07 13:00 070200069 Kinna IBK/IBK Tygriket 99 - Varla IBK 2 7 - 4 Carl Larsson, Ola Forsberg Arenahallen i Skene
2020-03-08 13:30 070200071 Warberg IBF 2 - Tvååkers IBK 2 12 - 1 Christoffer Söderström, Sven-Gunnar Niklasson Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
070200073 Varla IBK 2 - Falkenbergs IBK 2 Inst.
070200074 Kinna IBK/IBK Tygriket 99 - Warberg IBF 2 Inst.
070200077 Warberg IBF 2 - Varla IBK 2 Inst.
070200078 Onsala IBK 2 - Falkenbergs IBK 2 Inst.
070200081 Varla IBK 2 - Onsala IBK 2 Inst.
070200083 Falkenbergs IBK 2 - Tvååkers IBK 2 Inst.
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Warberg IBF 2 13 11 0 2 102-30 72 33
2. Onsala IBK 2 13 11 0 2 67-43 24 33
3. Kinna IBK/ IBK Tygriket 99 14 8 0 6 73-69 4 24
4. Falkenbergs IBK 2 12 4 0 8 53-74 -21 12
5. Tvååkers IBK 2 14 3 0 11 53-120 -67 9
6. Varla IBK 2 12 2 0 10 61-73 -12 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis