Hultsberg/Björkås IBF Damcup (2019/20)

Gruppspel
HBIBF Damcup Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-15 08:00 188600001 SK Örnen - Kristinehamns IBF 1 - 3 Claes Knutsson, Philip Aronsson-Elffors Klubbhuset Arena
2019-09-15 09:15 188600002 Grums IBK - GS 86 AIF 0 - 5 Claes Knutsson, Jonas Snäll Klubbhuset Arena
2019-09-15 10:45 188600003 GS 86 AIF - Kristinehamns IBF 2 - 2 Philip Aronsson-Elffors, Jonas Snäll Colorama Arena
2019-09-15 12:00 188600004 SK Örnen - Grums IBK 5 - 2 Claes Knutsson, Philip Aronsson-Elffors Colorama Arena
2019-09-15 13:45 188600005 Kristinehamns IBF - Grums IBK 5 - 1 Claes Knutsson, Jonas Snäll Klubbhuset Arena
2019-09-15 15:00 188600006 GS 86 AIF - SK Örnen 1 - 1 Lars Larsson, Albin Jakobsson Klubbhuset Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kristinehamns IBF 3 2 1 0 10-4 6 7
2. GS 86 AIF 3 1 2 0 8-3 5 5
3. SK Örnen 3 1 1 1 7-6 1 4
4. Grums IBK 3 0 0 3 3-15 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
HBIBF Damcup Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-15 08:00 188601001 Karlstad IBF Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling 0 - 2 Erik Bergström, Christoffer Frykestam Colorama Arena
2019-09-15 09:15 188601002 Hultsberg/Björkås IBF - BKI Sunnanå 1 - 5 Alfred Särnehed, Christoffer Frykestam Colorama Arena
2019-09-15 10:45 188601003 BKI Sunnanå - Skoghalls IBK Utveckling 8 - 3 Alfred Särnehed, Erik Bergström Klubbhuset Arena
2019-09-15 12:00 188601004 Hultsberg/Björkås IBF - Karlstad IBF Ungdom 5 - 1 Erik Bergström, Christoffer Frykestam Klubbhuset Arena
2019-09-15 13:45 188601005 Skoghalls IBK Utveckling - Hultsberg/Björkås IBF 1 - 1 Alfred Särnehed, Christoffer Frykestam Colorama Arena
2019-09-15 15:00 188601006 BKI Sunnanå - Karlstad IBF Ungdom 7 - 2 Alfred Särnehed, Erik Bergström Colorama Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. BKI Sunnanå 3 3 0 0 20-6 14 9
2. Hultsberg/ Björkås IBF 3 1 1 1 7-7 0 4
3. Skoghalls IBK Utveckling 3 1 1 1 6-9 -3 4
4. Karlstad IBF Ungdom 3 0 0 3 3-14 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
HBIBF Damcup Placeringsmatch 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-15 16:30 188603001 Skoghalls IBK Utveckling - SK Örnen 0 - 3 Jonas Snäll, Albin Jakobsson Colorama Arena
HBIBF Damcup Placeringsmatch 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-15 16:30 188604001 Grums IBK - Karlstad IBF Ungdom 7 - 3 Erik Bergström, Christoffer Frykestam Klubbhuset Arena
Slutspel
HBIBF Damcup Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-15 17:45 Semifinal 1 188602001 BKI Sunnanå - GS 86 AIF 2 - 4 Alfred Särnehed, Christoffer Frykestam Klubbhuset Arena
2019-09-15 17:45 Semifinal 2 188602002 Kristinehamns IBF - Hultsberg/Björkås IBF 4 - 0 Jonas Snäll, Lars Larsson Colorama Arena
2019-09-15 19:30 Final 188602003 Kristinehamns IBF - GS 86 AIF 0 - 2 Lars Larsson, Albin Jakobsson Colorama Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis