DM HJ17 (2019/20)

Gruppspel
DM HJ17
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-07 09:00 176667001 Alunda IBF - SK Vide 2 - 1 Jonas Nordqvist, Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-09-07 09:50 176667002 Storvreta IBK - Rasbo IK 2 - 3 Jonas Nordqvist, Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-09-07 10:40 176667003 SK Vide - Stenhagens KK 1 - 3 Jonas Nordqvist, Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-09-07 11:30 176667004 Alunda IBF - Storvreta IBK 5 - 3 , Marko Spasic IFU Arena – DHinox
2019-09-07 12:20 176667005 SK Vide - Rasbo IK 1 - 0 , Marko Spasic IFU Arena – DHinox
2019-09-07 13:10 176667006 Alunda IBF - Stenhagens KK 1 - 6 , Marko Spasic IFU Arena – DHinox
2019-09-07 14:10 176667007 Storvreta IBK - Stenhagens KK 0 - 4 Per-Olof Svensson, Marko Spasic IFU Arena – DHinox
2019-09-07 15:00 176667008 Alunda IBF - Rasbo IK 1 - 5 Per-Olof Svensson, Emil Gustavsson IFU Arena – DHinox
2019-09-07 15:50 176667009 SK Vide - Storvreta IBK 4 - 2 Per-Olof Svensson, Emil Gustavsson IFU Arena – DHinox
2019-09-07 16:40 176667010 Rasbo IK - Stenhagens KK 1 - 3 Thomas Larsson, Mikael Abrahamsson IFU Arena – DHinox
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stenhagens KK 4 4 0 0 16-3 13 12
2. Rasbo IK 4 2 0 2 9-7 2 6
3. SK Vide 4 2 0 2 7-7 0 6
4. Alunda IBF 4 2 0 2 9-15 -6 6
5. Storvreta IBK 4 0 0 4 7-16 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Slutspel HJ17
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-08 11:30 Semifinal 1 176668001 Rasbo IK - SK Vide 5 - 0 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2019-09-08 12:45 Semifinal 2 176668002 Stenhagens KK - Alunda IBF 5 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2019-09-08 15:15 Final 176668003 Stenhagens KK - Rasbo IK 3 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis