Damer Division 2 (2020/21)

Gruppspel
Damer Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-10-02 19:30 182200003 Skoghalls IBK Utveckling - GS 86 AIF U 4 - 5 Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn Hammarö Arena
2020-10-04 13:30 182200004 Munkfors IBK U - Åmotfors IF 8 - 11 Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn Munkfors Arena
2020-10-04 14:00 182200005 Hultsberg/Björkås IBF - Filipstad IBK 3 - 7 Ragnar Clarström, Oskar Sundin Colorama Arena
2020-10-04 15:00 182200001 Degerfors IBK - Edebäck IBF 2 - 1 Nicklas Johansson, Johan Friman Stora Vallahallen
2020-11-01 18:15 182200002 BKI Sunnanå U - Grums IBK 1 - 5 Nicklas Mattsson, Robert Andersson ECG Arena
2020-10-09 19:30 182200007 Filipstad IBK - Munkfors IBK U 15 - 1 Fredrik Sjöberg, Filip Eriksson Spångbergshallen
2020-10-09 19:30 182200008 Åmotfors IF - Skoghalls IBK Utveckling 0 - 7 Björn Svensson, Ronny Malmgren Gärdeshallen
2020-10-09 19:30 182200009 GS 86 AIF U - BKI Sunnanå U 5 - 3 Sören Johansson, Alva Ödéhn Forshaga Sporthall
2020-10-09 19:45 182200010 Grums IBK - Degerfors IBK 4 - 5 Alfred Särnehed, Rebecca Bräck Grums Sporthall
2020-10-10 14:00 182200006 Edebäck IBF - Hultsberg/Björkås IBF 6 - 4 Fredrik Sjöberg, Filip Eriksson Ekshärads Sporthall
2020-10-16 19:30 182200014 Skoghalls IBK Utveckling - Filipstad IBK 2 - 10 Josefine Holmqvist-Göthberg, Rebecca Bräck Hammarö Arena
2020-10-17 15:00 182200012 Degerfors IBK - GS 86 AIF U 2 - 5 Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn Stora Vallahallen
2020-10-17 17:00 182200013 BKI Sunnanå U - Åmotfors IF 7 - 4 Fredrik Sjöberg, Filip Eriksson ECG Arena
2020-10-17 18:00 182200015 Hultsberg/Björkås IBF - Munkfors IBK U 7 - 1 Henrik Jansson, Alfred Särnehed Colorama Arena
2020-10-23 19:30 182200016 BKI Sunnanå U - Edebäck IBF 1 - 3 Nicklas Mattsson, Robert Andersson ECG Arena
2020-10-25 13:30 182200018 Munkfors IBK U - Grums IBK 3 - 13 Oskar Sundin, Erik Ejerfeldt Munkfors Arena
2020-10-25 15:30 182200020 Filipstad IBK - Åmotfors IF 8 - 3 Anders Leander, Olivia Kästel-Sjöman Spångbergshallen
2020-10-25 17:00 182200019 Hultsberg/Björkås IBF - GS 86 AIF U 4 - 9 Christian Fröding, Christoffer Risberg Colorama Arena
2020-11-06 19:30 182200022 Åmotfors IF - Hultsberg/Björkås IBF 2 - 11 Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn Gärdeshallen
2020-11-06 19:30 182200023 GS 86 AIF U - Munkfors IBK U 5 - 4 Henrik Jansson, Alfred Särnehed Forshaga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. GS 86 AIF U 5 5 0 (0) 0 29-17 12 15
2. Filipstad IBK 4 4 0 (0) 0 40-9 31 12
3. Grums IBK 3 2 0 (0) 1 22-9 13 6
4. Hultsberg/ Björkås IBF 5 2 0 (0) 3 29-25 4 6
5. Edebäck IBF 3 2 0 (0) 1 10-7 3 6
6. Degerfors IBK 3 2 0 (0) 1 9-10 -1 6
7. Skoghalls IBK Utveckling 3 1 0 (0) 2 13-15 -2 3
8. BKI Sunnanå U 4 1 0 (0) 3 12-17 -5 3
9. Åmotfors IF 5 1 0 (0) 4 20-41 -21 3
10. Munkfors IBK U 5 0 0 (0) 5 17-51 -34 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis