Lilla VM P13 (2022/23)

Gruppspel
Lilla VM P13 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-11-19 11:00 189800001 Säffle SK - Arvika IBF 3 - 3 Klara Eldh, Adina Jansson Tegnérhallen
2022-11-19 13:00 189800002 Arvika IBF - Skattkärrs IK 1 7 - 7 Adina Jansson, Klara Eldh Tegnérhallen
2022-11-19 15:00 189800003 Skattkärrs IK 1 - Säffle SK 5 - 1 Klara Eldh, Ebba Knutsson Tegnérhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skattkärrs IK 1 2 1 1 0 12-8 4 4
2. Arvika IBF 2 0 2 0 10-10 0 2
3. Säffle SK 2 0 1 1 4-8 -4 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Lilla VM P13 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-11-19 10:00 189801001 Hagfors IBS - GS 86 AIF 17 - 1 Ali Husseini, Imran Husseini Uddeholm Arena
2022-11-19 12:00 189801002 GS 86 AIF - Hultsberg IBF 2 - 8 Imran Husseini, Ali Husseini Uddeholm Arena
2022-11-19 14:00 189801003 Hultsberg IBF - Hagfors IBS 6 - 4 Ali Husseini, Imran Husseini Uddeholm Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hultsberg IBF 2 2 0 0 14-6 8 6
2. Hagfors IBS 2 1 0 1 21-7 14 3
3. GS 86 AIF 2 0 0 2 3-25 -22 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Lilla VM P13 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-11-19 10:00 189802001 Skoghalls IBK Utveckling - Karlstad IBF Ungdom 1 - 1 Mats Andersson, Raimon Strömberg Hammarö Arena
2022-11-19 10:00 189802002 Hertzöga BK - Skattkärrs IK 2 5 - 5 Tim Nordwall, Måns Olsson Hammarö Arena B
2022-11-19 11:15 189802003 SK Örnen - Skoghalls IBK Utveckling 6 - 1 Raimon Strömberg, Mats Andersson Hammarö Arena
2022-11-19 11:15 189802004 Karlstad IBF Ungdom - Hertzöga BK 2 - 2 Tim Nordwall, Måns Olsson Hammarö Arena B
2022-11-19 12:30 189802005 Skattkärrs IK 2 - SK Örnen 1 - 1 Tim Nordwall, Måns Olsson Hammarö Arena B
2022-11-19 12:30 189802006 Skoghalls IBK Utveckling - Hertzöga BK 3 - 1 Albin Ronge, Mats Andersson Hammarö Arena
2022-11-19 13:45 189802007 Karlstad IBF Ungdom - Skattkärrs IK 2 5 - 4 Tim Nordwall, Albin Ronge Hammarö Arena
2022-11-19 13:45 189802008 Hertzöga BK - SK Örnen 1 - 5 Filippa Jansson-Elfstrand, Andrea Lundberg Hammarö Arena B
2022-11-19 15:00 189802009 Skattkärrs IK 2 - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 9 Albin Ronge, Tim Nordwall Hammarö Arena
2022-11-19 15:00 189802010 SK Örnen - Karlstad IBF Ungdom 2 - 2 Filippa Jansson-Elfstrand, Andrea Lundberg Hammarö Arena B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. SK Örnen 4 2 2 0 14-5 9 8
2. Skoghalls IBK Utveckling 4 2 1 1 14-12 2 7
3. Karlstad IBF Ungdom 4 1 3 0 10-9 1 6
4. Skattkärrs IK 2 4 0 2 2 14-20 -6 2
5. Hertzöga BK 4 0 2 2 9-15 -6 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Lilla VM P13 Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-11-20 12:00 Semifinal 1 189803001 SK Örnen - Hultsberg IBF 5 - 4 Måns Olsson, Tim Nordwall Colorama Arena
2022-11-20 13:00 Semifinal 2 189803002 Skattkärrs IK 1 - Skoghalls IBK Utveckling 8 - 1 Måns Olsson, Tim Nordwall Colorama Arena
2022-11-20 15:30 Plac.match 189803004 Hultsberg IBF - Skoghalls IBK Utveckling 8 - 2 Simon Lindqvist, Herman Niljung Colorama Arena
2022-11-20 18:00 Final 189803003 SK Örnen - Skattkärrs IK 1 2 - 5 Simon Lindqvist, Herman Niljung Colorama Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis