Spelprogram - Division 5 Herrar

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Borlänge IBK Magnus Timber magnus.timber@ssab.com Svart, Svart, Svart
Digers BK Mattias Holmström mattiasbygg@hotmail.com 070-6268998 Röd, Svart, Svart
IBF Gagnef 2 Christoffer Lindeberg christoffer.lindeberg@hotmail.com 070-2010166 Orange/svart/svart
IBF Hedemora 2 Jarmo Holmstedt jarmoh@hotmail.se 0706129838 RÖD/RÖD/RÖD
IBF Ludvika 2 Magnus Johansson magnusjoh71@gmail.com 072 - 735 62 03 Svart/Svart/Svart
IFK Våmhus Blå, blå, Blå
KAIS Mora UIF 2 Röd, Svart, Svart
Långshyttans IBK Niklas Lindqvist niklas.lindqvist@telia.com 0706533528 Svart/Gul/Svart/Svart
Nås IF Tim Axelin timpa13@hotmail.com 0738169819 Vit/röd/vit
Stora Skedvi IK Kalle Söderberg kallesod@hotmail.com 073 - 535 55 65 Grön/vit/Grön
Sundborns GOIF Felix Sennebring felllan_sennebring@hotmail.com 072-5008785 Röd Vit Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-10-05 19:30 1 Borlänge IBK - Sundborns GOIF 4 - 4 Viktor Snöborgs, Joacim Svensson Ornäs Sporthall
2018-10-06 14:00 1 Digers BK - Stora Skedvi IK 18 - 4 Peter Wallin, Johan Forsström Orsa Sporthall
2018-10-06 16:30 1 IBF Hedemora 2 - Långshyttans IBK 5 - 7 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Vasahallen 85
2018-10-07 13:00 1 IFK Våmhus - KAIS Mora UIF 2 12 - 8 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Idre Fjäll Arena 68
2018-10-07 17:30 1 IBF Gagnef 2 - Nås IF 10 - 8 Felix Carlsson, Emil Karlsson Mockfjärds Sporthall 50
Omgång 2
2018-10-13 13:00 2 KAIS Mora UIF 2 - IBF Hedemora 2 2 - 8 Hans Bylund, Phichet Phaetaya Idre Fjäll Arena
2018-10-13 14:00 2 Stora Skedvi IK - Borlänge IBK 5 - 9 Simon Jansson, Tonni Boström Skäve Arena 127
2018-10-13 14:00 2 Långshyttans IBK - Digers BK 4 - 7 Felix Carlsson, Anders Sundvall Långshyttans Sporthall 67
2018-10-14 11:30 2 Nås IF - Sundborns GOIF 12 - 13 Simon Jansson, Tonni Boström Nås Sporthall 55
2018-10-14 17:30 2 IFK Våmhus - IBF Ludvika 2 14 - 6 Nicklas Sjöström, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena 32
Omgång 3
2018-10-19 19:30 3 Borlänge IBK - Nås IF 6 - 5 Senad Omerbasic, Mattias Hedberg Ornäs Sporthall
2018-10-20 14:00 3 Stora Skedvi IK - Långshyttans IBK 8 - 6 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Skäve Arena 119
2018-10-20 16:30 3 IBF Hedemora 2 - IBF Ludvika 2 9 - 3 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Vasahallen 60
2018-10-21 15:00 3 IBF Gagnef 2 - IFK Våmhus 13 - 16 Emil Karlsson, Felix Carlsson Mockfjärds Sporthall 40
2018-10-23 19:30 3 Digers BK - KAIS Mora UIF 2 8 - 7 Conny Törehed, Terje Severinsson Orsa Sporthall 110
Omgång 4
2018-10-26 20:30 4 IFK Våmhus - Sundborns GOIF 13 - 8 Nicklas Sjöström, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena 35
2018-10-27 16:00 4 Långshyttans IBK - Borlänge IBK 11 - 5 Olle Sundström, Mattias Papmehl-Dufay Långshyttans Sporthall 78
2018-10-27 16:00 4 IBF Ludvika 2 - Digers BK 0 - 13 Emil Karlsson, Felix Carlsson Ludvika Sporthall 175
2018-11-18 15:00 4 IBF Hedemora 2 - IBF Gagnef 2 5 - 6 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Vikmanshyttans sporthall 33
2019-03-31 17:00 4 KAIS Mora UIF 2 - Stora Skedvi IK 11 - 6 Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
Omgång 5
2018-11-03 12:00 5 Nås IF - IFK Våmhus 12 - 13 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Nås Sporthall 67
2018-11-03 14:00 5 Digers BK - IBF Gagnef 2 15 - 5 Torbjörn Aspman, Nicklas Sjöström Orsa Sporthall 100
2018-11-03 16:00 5 Långshyttans IBK - KAIS Mora UIF 2 6 - 5 Phichet Phaetaya, Hans Bylund Långshyttans Sporthall 87
2018-11-03 16:00 5 Sundborns GOIF - IBF Hedemora 2 10 - 1 Jussi Nissinen, Anders Sundvall Lugnet D 41
2019-01-05 14:00 5 Stora Skedvi IK - IBF Ludvika 2 5 - 4 Olle Sundström, Peter Atternäs Skäve Arena 87
Omgång 6
2018-11-10 13:00 6 KAIS Mora UIF 2 - Borlänge IBK 7 - 4 Nicklas Sjöström, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2018-11-10 14:30 6 IBF Ludvika 2 - Långshyttans IBK 7 - 10 Mikael Svenske, Magnus Johansson Ludvika Sporthall 65
2018-11-10 17:00 6 IBF Hedemora 2 - Nås IF 4 - 10 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Vasahallen 50
2018-11-11 14:30 6 IBF Gagnef 2 - Stora Skedvi IK 8 - 3 Felix Carlsson, Hans Bylund Mockfjärds Sporthall 30
2018-11-11 16:30 6 Digers BK - Sundborns GOIF 10 - 7 Terje Severinsson, David Asklander Orsa Sporthall 160
Omgång 7
2018-11-17 12:00 7 Nås IF - Digers BK 8 - 9 Felix Carlsson, Emil Karlsson Nås Sporthall 52
2018-11-17 13:00 7 Borlänge IBK - IFK Våmhus 9 - 8 Michelle Unger, Fredrik Andersson Ornäs Sporthall
2018-11-17 14:00 7 Stora Skedvi IK - Sundborns GOIF 11 - 11 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Skäve Arena 107
2018-11-17 16:00 7 Långshyttans IBK - IBF Gagnef 2 6 - 12 Jussi Nissinen, Anders Sundvall Långshyttans Sporthall
2018-11-17 17:45 7 KAIS Mora UIF 2 - IBF Ludvika 2 12 - 3 Senad Omerbasic, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
Omgång 8
2018-11-24 13:30 8 IBF Hedemora 2 - IFK Våmhus 0 - 19 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Vasahallen 15
2018-11-24 14:00 8 Stora Skedvi IK - Nås IF 6 - 13 Simon Jansson, Tonni Boström Skäve Arena 105
2018-11-25 11:30 8 Sundborns GOIF - Långshyttans IBK 6 - 6 Emil Karlsson, Felix Carlsson Guide Arena 1 50
2018-11-25 13:00 8 IBF Ludvika 2 - Borlänge IBK 5 - 7 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Lorensbergaskolan 63
2018-11-25 14:30 8 IBF Gagnef 2 - KAIS Mora UIF 2 12 - 2 Mikael Svenske, Linus Isberg Mockfjärds Sporthall 43
Omgång 9
2018-11-30 19:30 9 Borlänge IBK - IBF Hedemora 2 6 - 3 Tonni Boström, Simon Jansson Ornäs Sporthall
2018-12-01 16:00 9 Långshyttans IBK - Nås IF 8 - 10 Samuel Nissinen-Eriksson, Phichet Phaetaya Långshyttans Sporthall 61
2018-12-01 16:30 9 IBF Ludvika 2 - IBF Gagnef 2 3 - 14 Per Nordström, Mikael Svenske Ludvika Sporthall 57
2018-12-01 18:30 9 KAIS Mora UIF 2 - Sundborns GOIF 6 - 5 Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2018-12-03 19:30 9 IFK Våmhus - Digers BK 8 - 5 Peter Wallin, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena 250
Omgång 10
2018-12-08 14:00 10 Digers BK - IBF Hedemora 2 15 - 2 Nicklas Sjöström, Conny Törehed Orsa Sporthall 100
2018-12-08 14:00 10 Stora Skedvi IK - IFK Våmhus 3 - 10 Johan Forsström, Torbjörn Aspman Skäve Arena 32
2018-12-08 16:00 10 Nås IF - KAIS Mora UIF 2 7 - 6 Felix Carlsson, Hans Bylund Nås Sporthall
2018-12-09 14:00 10 Sundborns GOIF - IBF Ludvika 2 22 - 2 Torbjörn Aspman, Felix Carlsson Haraldsbo Sporthall 22
2018-12-09 14:30 10 IBF Gagnef 2 - Borlänge IBK 3 - 7 Mattias Papmehl-Dufay, Olle Sundström Mockfjärds Sporthall 50
Omgång 11
2018-12-14 19:30 11 Borlänge IBK - Digers BK 6 - 7 Niklas Stenius, Jussi Nissinen Ornäs Sporthall
2018-12-14 19:30 11 IFK Våmhus - Långshyttans IBK 13 - 2 Nicklas Sjöström, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2018-12-15 17:00 11 IBF Hedemora 2 - Stora Skedvi IK 3 - 6 Torbjörn Aspman, Phichet Phaetaya Vasahallen 55
2018-12-16 14:00 11 IBF Ludvika 2 - Nås IF 4 - 10 Emil Karlsson, Felix Carlsson Lorensbergaskolan 99
2018-12-16 14:30 11 IBF Gagnef 2 - Sundborns GOIF 13 - 8 Niklas Stenius, Mattias Hedberg Mockfjärds Sporthall
Omgång 12
2019-01-09 19:30 12 KAIS Mora UIF 2 - IFK Våmhus 8 - 12 Terje Severinsson, David Asklander Idre Fjäll Arena
2019-01-12 12:00 12 Nås IF - IBF Gagnef 2 9 - 6 Olle Sundström, Mattias Papmehl-Dufay Nås Sporthall 52
2019-01-12 14:00 12 Stora Skedvi IK - Digers BK 3 - 8 Larssa Wattberg, Anders Sundvall Skäve Arena 102
2019-01-12 16:00 12 Långshyttans IBK - IBF Hedemora 2 11 - 7 Simon Jansson, Tonni Boström Långshyttans Sporthall 98
2019-01-13 18:30 12 Sundborns GOIF - Borlänge IBK 4 - 12 Emil Karlsson, Felix Carlsson Lugnet C 50
Omgång 13
2019-01-18 19:30 13 Borlänge IBK - Stora Skedvi IK 6 - 8 Olle Sundström, Mattias Papmehl-Dufay Ornäs Sporthall
2019-01-19 12:00 13 IBF Ludvika 2 - IFK Våmhus 4 - 10 Emil Karlsson, Felix Carlsson Lorensbergaskolan 100
2019-01-19 14:00 13 Digers BK - Långshyttans IBK 9 - 7 Johan Forsström, Mikael Svenske Orsa Sporthall
2019-01-19 17:00 13 IBF Hedemora 2 - KAIS Mora UIF 2 1 - 4 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Vasahallen 35
2019-02-03 13:00 13 Sundborns GOIF - Nås IF 9 - 6 Johan Forsström, Felix Carlsson Lugnet C 30
Omgång 14
2019-01-25 20:00 14 KAIS Mora UIF 2 - Digers BK 6 - 7 Roger Pernling, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2019-01-26 12:00 14 Nås IF - Borlänge IBK 9 - 7 Per Nordström, Mikael Svenske Nås Sporthall
2019-01-26 16:00 14 Långshyttans IBK - Stora Skedvi IK 6 - 4 Olle Sundström, Mattias Papmehl-Dufay Långshyttans Sporthall 108
2019-01-26 17:30 14 IBF Ludvika 2 - IBF Hedemora 2 9 - 7 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Lorensbergaskolan 65
2019-01-27 18:30 14 IFK Våmhus - IBF Gagnef 2 18 - 10 Nicklas Sjöström, Roger Pernling Idre Fjäll Arena 32
Omgång 15
2019-02-01 19:30 15 Borlänge IBK - Långshyttans IBK 6 - 4 Simon Jansson, Felix Carlsson Ornäs Sporthall
2019-02-02 14:00 15 Stora Skedvi IK - KAIS Mora UIF 2 8 - 0 Felix Carlsson, Emil Karlsson Skäve Arena 102
2019-02-02 16:10 15 Sundborns GOIF - IFK Våmhus 7 - 16 Phichet Phaetaya, Hans Bylund Lugnet C 45
2019-02-03 14:30 15 IBF Gagnef 2 - IBF Hedemora 2 6 - 4 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Mockfjärds Sporthall 30
2019-03-08 19:30 15 Digers BK - IBF Ludvika 2 8 - 5 Nicklas Sjöström, Peter Wallin Orsa Sporthall 115
Omgång 16
2019-02-08 20:30 16 KAIS Mora UIF 2 - Långshyttans IBK 5 - 5 Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2019-02-09 17:00 16 IBF Hedemora 2 - Sundborns GOIF 4 - 11 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Vasahallen 22
2019-02-09 17:30 16 IBF Ludvika 2 - Stora Skedvi IK 3 - 6 Tonni Boström, Simon Jansson Ludvika Sporthall 50
2019-02-09 19:00 16 IFK Våmhus - Nås IF 7 - 14 Nicklas Sjöström, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena 49
2019-02-10 15:00 16 IBF Gagnef 2 - Digers BK 6 - 6 Phichet Phaetaya, Senad Omerbasic Mockfjärds Sporthall 50
Omgång 17
2019-02-15 19:30 17 Borlänge IBK - KAIS Mora UIF 2 3 - 10 Fredrik Andersson, Michelle Unger Ornäs Sporthall
2019-02-16 13:00 17 Nås IF - IBF Hedemora 2 22 - 6 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Nås Sporthall
2019-02-16 13:50 17 Stora Skedvi IK - IBF Gagnef 2 4 - 5 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Skäve Arena 98
2019-02-16 16:00 17 Sundborns GOIF - Digers BK 4 - 8 Felix Carlsson, Hans Bylund Haraldsbo Sporthall 45
2019-02-16 16:20 17 Långshyttans IBK - IBF Ludvika 2 8 - 4 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Långshyttans Sporthall 67
Omgång 18
2019-02-23 13:30 18 Digers BK - Nås IF 10 - 2 Roger Pernling, Terje Severinsson Orsa Sporthall
2019-02-23 16:00 18 IBF Ludvika 2 - KAIS Mora UIF 2 7 - 9 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Ludvika Sporthall 57
2019-02-24 14:30 18 IBF Gagnef 2 - Långshyttans IBK 13 - 6 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Mockfjärds Sporthall
2019-02-24 18:00 18 IFK Våmhus - Borlänge IBK 9 - 8 Nicklas Sjöström, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena 42
2019-02-24 18:30 18 Sundborns GOIF - Stora Skedvi IK 6 - 8 Olle Sundström, Johan Forsström Lugnet C 60
Omgång 19
2019-03-01 19:30 19 Borlänge IBK - IBF Ludvika 2 7 - 4 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Ornäs Sporthall
2019-03-02 12:00 19 Nås IF - Stora Skedvi IK 6 - 7 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Nås Sporthall
2019-03-02 13:00 19 IFK Våmhus - IBF Hedemora 2 26 - 5 Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena 22
2019-03-02 16:00 19 KAIS Mora UIF 2 - IBF Gagnef 2 7 - 7 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Idre Fjäll Arena
2019-03-02 16:00 19 Långshyttans IBK - Sundborns GOIF 9 - 7 Tomas Pettersson, Jussi Nissinen Långshyttans Sporthall 45
Omgång 20
2019-03-09 12:00 20 IBF Hedemora 2 - Borlänge IBK 6 - 7 Olle Sundström, Mattias Papmehl-Dufay Vasahallen 60
2019-03-09 12:00 20 Nås IF - Långshyttans IBK 26 - 8 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Nås Sporthall 49
2019-03-10 11:30 20 Sundborns GOIF - KAIS Mora UIF 2 6 - 6 Mattias Papmehl-Dufay, Johan Forsström Lugnet D 51
2019-03-10 14:30 20 IBF Gagnef 2 - IBF Ludvika 2 8 - 4 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Mockfjärds Sporthall 44
2019-03-28 19:00 20 Digers BK - IFK Våmhus 7 - 7 Terje Severinsson, Mattias Hedberg Orsa Sporthall 200
Omgång 21
2019-03-15 19:30 21 Borlänge IBK - IBF Gagnef 2 6 - 3 Phichet Phaetaya, Hans Bylund Ornäs Sporthall
2019-03-15 20:00 21 KAIS Mora UIF 2 - Nås IF 7 - 12 Roger Pernling, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2019-03-16 15:00 21 IBF Hedemora 2 - Digers BK 5 - 16 Jussi Nissinen, Hans Bylund Vasahallen 12
2019-03-16 16:00 21 IBF Ludvika 2 - Sundborns GOIF 9 - 9 Phichet Phaetaya, Senad Omerbasic Lorensbergaskolan 42
2019-03-16 19:00 21 IFK Våmhus - Stora Skedvi IK 7 - 9 Nicklas Sjöström, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
Omgång 22
2019-03-22 18:30 22 Sundborns GOIF - IBF Gagnef 2 7 - 9 Jussi Nissinen, Johan Forsström Lugnet C 45
2019-03-22 19:30 22 Nås IF - IBF Ludvika 2 19 - 7 Simon Jansson, Tonni Boström Nås Sporthall
2019-03-23 13:45 22 Stora Skedvi IK - IBF Hedemora 2 18 - 6 Simon Jansson, Tonni Boström Skäve Arena 107
2019-03-23 14:30 22 Digers BK - Borlänge IBK 5 - 6 Nicklas Sjöström, Conny Törehed Orsa Sporthall 120
2019-03-23 16:15 22 Långshyttans IBK - IFK Våmhus 8 - 11 Tonni Boström, Simon Jansson Långshyttans Sporthall 74

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis