Spelprogram - Pantamera P V Röd Gr 3 (-05)

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Alvesta IBK P05 röd, svart, svart
Lagan IBK P05-06 Svart, Svart, Svart
Moheda IBK P05 Fredrik Johnsson fredrik.johnsson@ivprodukt.se 0708 44 83 84 Orange/Orange/Orange
Nässjö IBF P05 Stefan Karlsson mac_stefan@hotmail.com Svart/svart/svart
Vetlanda IBF P05 Håkan Berg bergha@mail.se 076-1950212 Mörkblå
Växjö IBK Utveckling P05/3 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Växjö IBK Utveckling P06/2 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Öjaby Sport IBK P06-07/1 Mattias Henriksson Mattias.henriksson@lnu.se 070-6180102 vtt/svart/svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-10-11 19:30 1 Vetlanda IBF P05 - Växjö IBK Utveckling P05/3 5 - 3 Jonny Nilsson, Alvin Almberg ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-10-12 12:00 1 Nässjö IBF P05 - Moheda IBK P05 23 - 0 Josef Albertsson, Hampus Abrahamsson Handskerydshallen
2019-10-13 10:30 1 Växjö IBK Utveckling P06/2 - Lagan IBK P05-06 8 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Leif Johansson Fortnox Arena Nivika hallen 55
Omgång 2
2019-10-19 12:00 2 Alvesta IBK P05 - Moheda IBK P05 5 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Alvesta Sporthall
2019-10-19 15:00 2 Öjaby Sport IBK P06-07/1 - Nässjö IBF P05 5 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Pär Lagerkvistskolan 70
2019-10-20 15:30 2 Lagan IBK P05-06 - Vetlanda IBF P05 4 - 6 Bjarne Olsen, Filip Karlsson Åbyhallen 65
Omgång 3
2019-10-26 11:00 3 Växjö IBK Utveckling P06/2 - Moheda IBK P05 15 - 0 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Fortnox Arena Nivika hallen 33
2019-10-27 11:30 3 Nässjö IBF P05 - Växjö IBK Utveckling P05/3 10 - 12 Lucas Rosén, Adam Rydholm Nässjö Sporthall 70
2019-10-27 14:00 3 Alvesta IBK P05 - Öjaby Sport IBK P06-07/1 2 - 7 Roger Gardell, Michell Rohde Alvesta Sporthall
Omgång 4
2019-11-09 09:00 4 Växjö IBK Utveckling P05/3 - Öjaby Sport IBK P06-07/1 3 - 8 Linn Dahlin, Sam Najafizadeh Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-09 13:00 4 Nässjö IBF P05 - Växjö IBK Utveckling P06/2 6 - 3 Josef Albertsson, Jonas Jägerby Handskerydshallen 60
2019-11-10 11:30 4 Vetlanda IBF P05 - Moheda IBK P05 11 - 1 Bjarne Olsen, Michael Hellqvist ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-11-10 12:00 4 Alvesta IBK P05 - Lagan IBK P05-06 3 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
Omgång 5
2019-11-15 18:30 5 Växjö IBK Utveckling P06/2 - Alvesta IBK P05 5 - 4 Leif Johansson, Jamiro Liebe Fortnox Arena B-hall 55
2019-11-17 11:00 5 Öjaby Sport IBK P06-07/1 - Vetlanda IBF P05 10 - 7 Suvad Kaltak, Gustav Svensson Pär Lagerkvistskolan
2019-11-17 15:30 5 Lagan IBK P05-06 - Växjö IBK Utveckling P05/3 9 - 8 Filip Karlsson, Lars Hjelm Åbyhallen 57
Omgång 6
2019-11-23 12:00 6 Nässjö IBF P05 - Lagan IBK P05-06 8 - 6 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Nässjö Sporthall 55
2019-11-24 11:00 6 Vetlanda IBF P05 - Växjö IBK Utveckling P06/2 5 - 5 Bengt Andersson, Tomas Akthagen ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-11-24 18:00 6 Öjaby Sport IBK P06-07/1 - Moheda IBK P05 25 - 4 Jamiro Liebe, Viktor Martell Pär Lagerkvistskolan
Omgång 7
2019-12-01 13:00 7 Alvesta IBK P05 - Nässjö IBF P05 5 - 12 Anders Perman, Gustav Perman Alvesta Sporthall
2019-12-01 15:30 7 Lagan IBK P05-06 - Öjaby Sport IBK P06-07/1 3 - 9 Ebba Bladh, Bjarne Olsen Åbyhallen 45
2019-12-01 16:00 7 Moheda IBK P05 - Växjö IBK Utveckling P05/3 2 - 9 Leif Johansson, Michael Johansson Vegby Sporthall 15
Omgång 8
2019-12-07 10:30 8 Växjö IBK Utveckling P05/3 - Alvesta IBK P05 4 - 3 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Fortnox Arena Nivika hallen 51
2019-12-07 15:00 8 Öjaby Sport IBK P06-07/1 - Växjö IBK Utveckling P06/2 4 - 5 Leif Johansson, Filip Sjögren Pär Lagerkvistskolan
2019-12-08 09:30 8 Vetlanda IBF P05 - Nässjö IBF P05 10 - 7 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
Omgång 9
2019-12-13 18:30 9 Växjö IBK Utveckling P06/2 - Växjö IBK Utveckling P05/3 1 - 7 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Fortnox Arena B-hall 65
2019-12-15 14:00 9 Alvesta IBK P05 - Vetlanda IBF P05 1 - 8 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Alvesta Sporthall
2019-12-15 15:30 9 Lagan IBK P05-06 - Moheda IBK P05 7 - 1 Filip Karlsson, Kjell Persson Åbyhallen 54
Omgång 10
2019-12-22 12:30 10 Växjö IBK Utveckling P05/3 - Vetlanda IBF P05 3 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Linn Dahlin Fortnox Arena Nivika hallen
2019-12-22 15:30 10 Lagan IBK P05-06 - Växjö IBK Utveckling P06/2 4 - 4 Suvad Kaltak, Bjarne Olsen Åbyhallen 56
2019-12-22 16:00 10 Moheda IBK P05 - Nässjö IBF P05 1 - 18 Kjell Persson, Jamiro Liebe Vegby Sporthall
Omgång 11
2020-01-11 14:00 11 Nässjö IBF P05 - Öjaby Sport IBK P06-07/1 6 - 11 Michael Johansson, Jonas Jägerby Handskerydshallen 57
2020-01-11 14:00 11 Vetlanda IBF P05 - Lagan IBK P05-06 8 - 3 Josef Albertsson, Michael Hellqvist ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-03-15 16:00 11 Moheda IBK P05 - Alvesta IBK P05 Moheda Sporthall
Omgång 12
2020-01-18 13:30 12 Växjö IBK Utveckling P05/3 - Nässjö IBF P05 9 - 3 Peter Rosholm, Jamiro Liebe Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-18 15:00 12 Öjaby Sport IBK P06-07/1 - Alvesta IBK P05 4 - 4 Linn Dahlin, Filip Sjögren Pär Lagerkvistskolan
2020-03-14 11:00 12 Moheda IBK P05 - Växjö IBK Utveckling P06/2 Moheda Sporthall
Omgång 13
2020-01-25 14:00 13 Växjö IBK Utveckling P06/2 - Nässjö IBF P05 4 - 9 Filip Karlsson, Alexander Lagerström Fortnox Arena B-hall 57
2020-01-26 11:00 13 Öjaby Sport IBK P06-07/1 - Växjö IBK Utveckling P05/3 10 - 8 Filip Sjögren, Linn Dahlin Pär Lagerkvistskolan
2020-01-26 15:30 13 Lagan IBK P05-06 - Alvesta IBK P05 3 - 5 Filip Karlsson, Lars Hjelm Åbyhallen
2020-01-26 16:00 13 Moheda IBK P05 - Vetlanda IBF P05 0 - 18 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Vegby Sporthall
Omgång 14
2020-01-29 18:15 14 Alvesta IBK P05 - Växjö IBK Utveckling P06/2 2 - 6 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Alvesta Sporthall
2020-01-31 19:30 14 Vetlanda IBF P05 - Öjaby Sport IBK P06-07/1 4 - 3 Michael Johansson, Michael Hellqvist ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-02-02 09:30 14 Växjö IBK Utveckling P05/3 - Lagan IBK P05-06 11 - 5 Viktor Martell, Jesper Svensson Fortnox Arena Nivika hallen
Omgång 15
2020-02-08 14:00 15 Växjö IBK Utveckling P06/2 - Vetlanda IBF P05 3 - 5 Linn Dahlin, Therese Spjut Fortnox Arena B-hall 52
2020-02-09 15:30 15 Lagan IBK P05-06 - Nässjö IBF P05 2 - 17 Josef Bard, Gustav Perman Åbyhallen 63
2020-03-01 16:00 15 Moheda IBK P05 - Öjaby Sport IBK P06-07/1 1 - 23 Leif Johansson, Therese Spjut Moheda Sporthall
Omgång 16
2020-02-14 19:00 16 Öjaby Sport IBK P06-07/1 - Lagan IBK P05-06 6 - 4 Viktor Martell, Jesper Svensson Pär Lagerkvistskolan
2020-02-16 10:30 16 Växjö IBK Utveckling P05/3 - Moheda IBK P05 19 - 2 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Fortnox Arena Nivika hallen 43
2020-02-22 13:00 16 Nässjö IBF P05 - Alvesta IBK P05 12 - 0 Adam Nikolausson, Adam Rydholm Handskerydshallen
Omgång 17
2020-02-28 18:30 17 Växjö IBK Utveckling P06/2 - Öjaby Sport IBK P06-07/1 6 - 4 Jamiro Liebe, Pascal Saalmuller Fortnox Arena Nivika hallen 69
2020-02-29 10:45 17 Nässjö IBF P05 - Vetlanda IBF P05 10 - 5 Stefan Karlsson, Torbjörn Klasson Handskerydshallen 62
2020-03-01 14:00 17 Alvesta IBK P05 - Växjö IBK Utveckling P05/3 3 - 11 Jan Blohm, Andreas Karlsson Alvesta Sporthall
Omgång 18
2020-03-04 19:30 18 Vetlanda IBF P05 - Alvesta IBK P05 13 - 3 Michael Johansson, Josef Albertsson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-03-07 11:00 18 Moheda IBK P05 - Lagan IBK P05-06 0 - 17 Linn Dahlin, Kjell Persson Moheda Sporthall
2020-03-13 18:45 18 Växjö IBK Utveckling P05/3 - Växjö IBK Utveckling P06/2 Fortnox Arena B-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis