Spelprogram - Träningsmatcher Dam

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF Svart, Vit, Svartgula
FBC Katrineholm Kent Olsson kentolsson61@hotmail.com 0707-530 485 Svart, Svart, Svart
FBC Katrineholm DAM Kent Olsson kentolsson61@hotmail.com 0707-530 485 Svart, Svart, Svart
FBC Nyköping D1 Christoffer Wadman turtels_71@hotmail.com 0706150089 Grön, Svart, Svart
Hammarby IF IBF Allsvenskan Lena Riddervold lena.riddervold@live.se 0723044488 grön vit, vit, vit
Hässelby SK IBK Dam Div 1 Lars Hellman lasse@plandokfiber.se 0707653335 Röd, Svart, Svart
IBF Örebro Ungdom Allsvenskan Damer Linus Tengvall Tengvall@tele2.se 073-0291975 Röd, svart, svarta
IBK Köping Ung (DJ) Magnus Pettersson 070-3104730 Svart, Svart, Svart
IFK Gnesta Damlag Kenneth Lott lott@rocketmail.com 070-425 45 84 Blå
IK Standard Dam Johan Flink j.flinken@hotmail.com 073-543 56 59 Svart, Svart, Svart
Katrineholms IBF Damer Ann Eggen ann.eggen@telia.com 0733622600 Vit, Svart, Svart
Kungsörs IBK D2 Peter Skogsberg peter.skogsberg@lyreco.com 0733138869 Svart, Svart , Svart
Linköping IBK Dam A Linnea Edstrand Linneaedstrand@gmail.com 0763282892 Svart, Svart, Svart
Nacka Wallenstam IBK DAM Tova Lindby tova.lindby@icloud.com 0708504749 Vit, Svart, Vit
Nykvarns IBF Ungdom A-lag Jonny Gustafsson jonny.gustafsson@berendsen.se 070-8658878 Svart,Svart,Svart
Onyx IBS D2 Roger Sten roger.sten@ssab.com 070-5723377 Orange/Svart/Svart
Strängnäs IBK DAM Tommy Eriksson nte-tompa@hotmail.com 0703960325 Röd, Röd, Röd
Telge SIBK Allsvenskan Henrik Wemmer henrik@wemmer.se 076-7676300 Röd, Röd, Vita
Trosa Edanö IBK Jenny Jagersten jenny@jagersten.com 070-7534287 SVART, SVART, SVART
Täby FC Dam D1 Peder Hägg Aftershaw@gmail.com 0735-426606 Vit, Vit, Vit
Täby FC IBK Robin Andersson robin.andersson@tabyfc.se 0704121065 Vit, Vit, Vit
Västerås IBS Dam Per-Inge Hellman per-inge.hellman@vasteras.se 0765690735 Vit, Svart, Vit
Älvsjö AIK IBF Dam A Marianne Hall M.manne70@hotmail.com 076-188 09 67 Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-06-26 19:00 1 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta Damlag Arne Brattehag, Sigge Maurer Hedebyhallen
2019-08-17 14:00 1 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - Täby FC Dam D1 11 - 5 Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Björkestahallen 90
2019-08-18 18:00 1 FBC Katrineholm DAM - Strängnäs IBK DAM 16 - 2 Duveholmshallen A
2019-08-24 16:00 1 Onyx IBS D2 - Hässelby SK IBK Dam Div 1 Arne Brattehag, Admir Brkic Ramdalshallen
2019-08-24 16:30 1 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - Västerås IBS Dam 3 - 3 Aarre Hietanen, Göran Karlsson Björkestahallen
2019-08-25 14:00 1 Onyx IBS D2 - Hässelby SK IBK Dam Div 1 Arne Brattehag, Admir Brkic Ramdalshallen
2019-08-25 17:00 1 FBC Katrineholm - AIK IBF 6 - 4 Karl-Gustav Bergström, Anton Carlsson Duveholmshallen A
2019-08-28 19:00 1 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - Hammarby IF IBF Allsvenskan 3 - 4 Mats Jernmo, Mathias Lindvall Björkestahallen
2019-09-07 10:45 1 Linköping IBK Dam A - Nykvarns IBF Ungdom A-lag 5 - 2 Rasmus Widén, Bemir Brkic Ramdalshallen 23
2019-09-08 11:00 1 Linköping IBK Dam A - Älvsjö AIK IBF Dam A Christian Engfors, Göran Karlsson Rosvalla A
2019-09-08 14:30 1 Telge SIBK Allsvenskan - Nacka Wallenstam IBK DAM Arne Brattehag, Aarre Hietanen Västergård Arena A
2019-09-12 19:15 1 FBC Katrineholm - Linköping IBK Dam A 4 - 5 Duveholmshallen A
2019-09-12 20:00 1 FBC Nyköping D1 - Onyx IBS D2 Sigge Maurer, Niclas Andersson Nyköpings Sporthall
2019-09-15 13:00 1 FBC Katrineholm - IBF Örebro Ungdom Allsvenskan Damer 7 - 7 Göran Engfors, Göran Karlsson Duveholmshallen B
2019-09-19 20:15 1 IFK Gnesta Damlag - Strängnäs IBK DAM 11 - 2 Jesper Asplund, Robin Hynninen Frejahallen
2019-09-21 12:30 1 FBC Nyköping D1 - Trosa Edanö IBK Rasmus Widén, Bemir Brkic Nyköpings Sporthall
2019-09-22 16:00 1 Katrineholms IBF Damer - IBK Köping Ung (DJ) Aarre Hietanen, Göran Karlsson Duveholmshallen A
2019-09-24 19:30 1 IK Standard Dam - Kungsörs IBK D2 Göran Karlsson, Filip Broström Stiga Sports Arena C

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis