Spelprogram - Pojkar 97

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Flens IBF Röd, Svart, Svart
IFK Gnesta Blå/vit, blå, blå
IFK Mariefred blå, vit, blå
Järna SK Hölö Järna IB Röd, Röd, Röd
Malmköpings IBF Svart/röd, Svart/Röd H3 och Flicklag), Svart/Röd H3)
Onyx IBK Nyköping Orange, Svart, Svart
Onyx IBK Oxelösund Orange, Svart, Svart
Strängnäs IBK Röd, Röd, Röd
Södertälje IBK Svart
Telge SIBK Röd, Röd, Vita
Torshälla IBK Röd, Svart, Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2008-10-04 10:30 1 IFK Mariefred - Malmköpings IBF Mats Jernmo, Mattias Lönnborg Mariefreds Sporthall
2008-10-04 11:45 1 Flens IBF - Strängnäs IBK Jouni Kekkonen, Marie Elisabeth Johansson Malmköpings Sporthall
2008-10-04 12:00 1 Onyx IBK Oxelösund - Södertälje IBK Svart Gabriel Cakici, Josef Cakici Ramdalens Sportcenter
2008-10-05 10:30 1 Telge SIBK - IFK Gnesta Kalle Hedengren, Dennis Schmidt Västergård Arena
2008-10-05 17:00 1 Torshälla IBK - Onyx IBK Nyköping Martin Dalsgard, Tage Jalmhagen Ellfolk Arena
Omgång 2
2 Södertälje IBK Svart - Flens IBF
2008-10-11 10:45 2 Strängnäs IBK - Telge SIBK Martin Morén, Leif Snell Karinslundshallen
2008-10-11 12:30 2 IFK Gnesta - Onyx IBK Oxelösund Jan Berg, Göran Engfors Frejahallen
2008-10-11 17:00 2 Onyx IBK Nyköping - IFK Mariefred Sigge Maurer, Christine Christensen Nyköpings Sporthall
2008-10-12 12:30 2 Järna SK Hölö Järna IB - Torshälla IBK Mats Hällgren Enehallen
Omgång 3
3 IFK Mariefred - IFK Gnesta Mariefreds Sporthall
2008-10-18 10:45 3 Telge SIBK - Malmköpings IBF Marie Elisabeth Johansson, Jouni Kekkonen Västergård Arena
2008-10-18 13:15 3 Flens IBF - Onyx IBK Nyköping Roger Kristensen, Fredrik Strandlund Malmköpings Sporthall
2008-10-18 13:45 3 Onyx IBK Oxelösund - Järna SK Hölö Järna IB Kim Edoff, Fredrik Andersson Ramdalens Sportcenter
2008-10-19 13:45 3 Torshälla IBK - Strängnäs IBK Michael Amberg, Martin Dalsgard Vilsta Sporthall
Omgång 4
2008-10-24 19:15 4 Södertälje IBK Svart - Telge SIBK Mats Hällgren Wasa Sporthall
2008-10-25 10:30 4 Strängnäs IBK - Onyx IBK Oxelösund Christer Avasjö Thomas Arena
2008-10-25 12:00 4 IFK Gnesta - Flens IBF Emma Bräck, Edward Rannamees Frejahallen
2008-10-25 15:00 4 Malmköpings IBF - Torshälla IBK Kim Edoff, Christofer Hallberg Malmköpings Sporthall
2008-10-26 13:30 4 Järna SK Hölö Järna IB - IFK Mariefred Josef Celik, Mikael Celik Enehallen 37
Omgång 5
2008-11-01 09:30 5 Telge SIBK - Järna SK Hölö Järna IB Jonathan Varli, Pontus Neander Västergård Arena
2008-11-01 12:00 5 Flens IBF - Malmköpings IBF Fredrik Strandlund, Roger Kristensen Malmköpings Sporthall
2008-11-01 12:15 5 IFK Mariefred - Södertälje IBK Svart Mattias Lönnborg Mariefreds Sporthall
2008-11-01 13:45 5 Onyx IBK Oxelösund - Onyx IBK Nyköping Szilvia Schmidt, Dennis Schmidt Ramdalens Sportcenter
2008-11-01 14:00 5 Torshälla IBK - IFK Gnesta Martin Morén, Mikael Nilsson Ellfolk Arena
Omgång 6
2008-11-08 12:15 6 Strängnäs IBK - IFK Mariefred Leif Snell, Rasmus Wallerström Thomas Arena
2008-11-08 13:00 6 Onyx IBK Oxelösund - Malmköpings IBF Josef Cakici, Gabriel Cakici Ramdalens Sportcenter
2008-11-09 10:45 6 Onyx IBK Nyköping - Telge SIBK Sigge Maurer, Admir Brkic Nyköpings Sporthall
2008-11-09 11:15 6 Södertälje IBK Svart - Torshälla IBK Jonathan Varli, Mika Ristanen Wasa Sporthall
2008-11-09 12:15 6 Järna SK Hölö Järna IB - Flens IBF Filip Odell, Pontus Neander Enehallen
Omgång 7
2008-11-14 18:00 7 Onyx IBK Nyköping - Järna SK Hölö Järna IB Christine Christensen, Vesa Petterson Nyköpings Sporthall
2008-11-15 09:30 7 Telge SIBK - Flens IBF Kalle Hedengren, Mika Ristanen Västergård Arena
2008-11-15 10:00 7 Malmköpings IBF - Södertälje IBK Svart Mikael Nilsson, Josef Cakici Malmköpings Sporthall
2008-11-15 12:00 7 IFK Gnesta - Strängnäs IBK Jonathan Varli, Andreas Norén Karlzon Frejahallen
2008-11-15 12:15 7 IFK Mariefred - Onyx IBK Oxelösund Edward Rannamees, Vesa Petterson Mariefreds Sporthall
Omgång 8
2008-11-21 19:15 8 Södertälje IBK Svart - IFK Gnesta Szilvia Schmidt, Marie Elisabeth Johansson Wasa Sporthall
2008-11-22 12:00 8 Torshälla IBK - IFK Mariefred Martin Morén, Mikael Nilsson Ellfolk Arena
2008-11-22 13:30 8 Onyx IBK Oxelösund - Telge SIBK Nermin Cakici, Josef Cakici Ramdalens Sportcenter
2008-11-22 14:45 8 Malmköpings IBF - Onyx IBK Nyköping Oliver Axén, Marcus Lundberg Malmköpings Sporthall
2008-11-22 15:30 8 Strängnäs IBK - Järna SK Hölö Järna IB Kim Edoff, Christoffer Markovski Thomas Arena
Omgång 9
2008-11-29 11:00 9 IFK Gnesta - Onyx IBK Nyköping Sarah Eklund, Vesa Petterson Frejahallen
2008-11-29 11:00 9 Järna SK Hölö Järna IB - Malmköpings IBF Josef Johancsik, Jonathan Varli Enehallen
2008-11-29 13:45 9 Flens IBF - Onyx IBK Oxelösund Tage Jalmhagen, Kim Edoff Malmköpings Sporthall
2008-11-29 13:45 9 Strängnäs IBK - Södertälje IBK Svart Martin Morén, Mikael Nilsson Thomas Arena
2008-11-29 16:30 9 Telge SIBK - Torshälla IBK Marcus Fromholz Asplund, Guy Fromholz Västergård Arena
Omgång 10
2008-12-06 10:30 10 Järna SK Hölö Järna IB - Södertälje IBK Svart David Nilsson, Josef Johancsik Enehallen
2008-12-06 11:00 10 IFK Mariefred - Telge SIBK Mikael Nilsson, Martin Morén Mariefreds Sporthall
2008-12-06 11:00 10 Malmköpings IBF - IFK Gnesta Ivan Wahlström, Roger Borgs Malmköpings Sporthall
2008-12-06 11:15 10 Onyx IBK Nyköping - Strängnäs IBK Josef Cakici, Vesa Petterson Nyköpings Sporthall
2008-12-07 10:30 10 Torshälla IBK - Flens IBF Christoffer Markovski, Michael Amberg Vilsta Sporthall
Omgång 11
2008-12-13 11:00 11 Södertälje IBK Svart - Onyx IBK Nyköping Sarah Eklund, Mika Ristanen Wasa Sporthall
2008-12-13 12:15 11 IFK Gnesta - Järna SK Hölö Järna IB Henrik Ibjer, Mathias Lindvall Frejahallen
2008-12-13 13:00 11 Onyx IBK Oxelösund - Torshälla IBK Mikael Celik, Nahir Baresso Ramdalens Sportcenter
2008-12-13 14:00 11 Strängnäs IBK - Malmköpings IBF Martin Dalsgard Thomas Arena
2008-12-13 15:30 11 Flens IBF - IFK Mariefred Tomas Sirrewius Malmköpings Sporthall
Omgång 12
2008-12-20 09:45 12 IFK Gnesta - Telge SIBK Dennis Schmidt, Szilvia Schmidt Frejahallen
2008-12-20 11:15 12 Södertälje IBK Svart - Onyx IBK Oxelösund Pontus Neander, Jonathan Varli Wasa Sporthall
2008-12-20 12:15 12 Onyx IBK Nyköping - Torshälla IBK Vesa Petterson, Sigge Maurer Nyköpings Sporthall
2008-12-20 13:00 12 Strängnäs IBK - Flens IBF Rasmus Wallerström, Leif Snell Thomas Arena
2008-12-20 15:00 12 Malmköpings IBF - IFK Mariefred Oscar Gill, Simon Stedt Malmköpings Sporthall
Omgång 13
2009-01-10 11:00 13 IFK Mariefred - Onyx IBK Nyköping Christoffer Markovski, Michael Amberg Mariefreds Sporthall
2009-01-10 14:15 13 Onyx IBK Oxelösund - IFK Gnesta Roger Kristensen, Fredrik Strandlund Ramdalens Sportcenter
2009-01-11 09:30 13 Flens IBF - Södertälje IBK Svart Mikael Nilsson, Göran Engfors Malmköpings Sporthall
2009-01-11 10:30 13 Torshälla IBK - Järna SK Hölö Järna IB Michael Amberg, Christoffer Markovski Ellfolk Arena
2009-01-11 11:45 13 Telge SIBK - Strängnäs IBK Filip Odell, Pontus Neander Wasa Sporthall
Omgång 14
2009-01-17 09:15 14 Onyx IBK Nyköping - Flens IBF Christine Christensen, Fredrik Strandlund Nyköpings Sporthall
2009-01-17 11:00 14 Malmköpings IBF - Telge SIBK Malmköpings Sporthall
2009-01-17 13:15 14 Strängnäs IBK - Torshälla IBK Szilvia Schmidt, Guy Fromholz Thomas Arena
2009-01-18 13:45 14 Järna SK Hölö Järna IB - Onyx IBK Oxelösund Henrik Ibjer, Josef Johancsik Enehallen
2009-03-03 18:30 14 IFK Gnesta - IFK Mariefred Josef Johancsik Frejahallen
Omgång 15
2009-01-24 09:00 15 Telge SIBK - Södertälje IBK Svart Jonathan Varli, Pontus Neander Västergård Arena
2009-01-24 09:15 15 Onyx IBK Oxelösund - Strängnäs IBK Christine Christensen, Vesa Petterson Ramdalens Sportcenter
2009-01-24 11:45 15 IFK Mariefred - Järna SK Hölö Järna IB Andreas Norén Karlzon, Martin Dalsgard Mariefreds Sporthall
2009-01-24 13:00 15 Torshälla IBK - Malmköpings IBF Martin Morén, Michael Amberg Ellfolk Arena
2009-01-25 11:15 15 Flens IBF - IFK Gnesta Rasmus Wallerström, Mattias Lönnborg Hammarvallen
Omgång 16
2009-01-31 10:15 16 Södertälje IBK Svart - IFK Mariefred Filip Odell, Dennis Schmidt Västergård Arena
2009-01-31 10:45 16 IFK Gnesta - Torshälla IBK Tomas Sirrewius, Kim Edoff Frejahallen
2009-01-31 11:00 16 Malmköpings IBF - Flens IBF Rasmus Wallerström, Leif Snell Malmköpings Sporthall
2009-01-31 12:45 16 Onyx IBK Nyköping - Onyx IBK Oxelösund Roger Kristensen, Sarah Eklund Nyköpings Sporthall
2009-02-01 11:15 16 Järna SK Hölö Järna IB - Telge SIBK Sarah Eklund, Henrik Ibjer Enehallen
Omgång 17
2009-02-07 11:00 17 Malmköpings IBF - Onyx IBK Oxelösund Rasmus Wallerström, Mattias Lönnborg Malmköpings Sporthall
2009-02-07 11:45 17 IFK Mariefred - Strängnäs IBK Marie Elisabeth Johansson, Josef Johancsik Mariefreds Sporthall
2009-02-07 13:45 17 Flens IBF - Järna SK Hölö Järna IB Mattias Lönnborg, Rasmus Wallerström Hammarvallen
2009-02-07 14:00 17 Torshälla IBK - Södertälje IBK Svart Martin Morén Ellfolk Arena
2009-02-07 14:30 17 Telge SIBK - Onyx IBK Nyköping Filip Odell, Pontus Neander Västergård Arena
Omgång 18
2009-02-14 09:30 18 Södertälje IBK Svart - Malmköpings IBF Mika Ristanen, Pontus Neander Wasa Sporthall
2009-02-14 10:15 18 Flens IBF - Telge SIBK Sigge Maurer, Admir Brkic Hammarvallen
2009-02-14 13:15 18 Strängnäs IBK - IFK Gnesta Tommy Nyring, Christoffer Svec Thomas Arena
2009-02-14 15:30 18 Onyx IBK Oxelösund - IFK Mariefred Gabriel Cakici, Kim Edoff Ramdalens Sportcenter
2009-02-15 11:15 18 Järna SK Hölö Järna IB - Onyx IBK Nyköping Mats Hällgren Enehallen
Omgång 19
2009-02-21 10:00 19 Telge SIBK - Onyx IBK Oxelösund Josef Johancsik, Stefan Bohm Västergård Arena
2009-02-21 11:00 19 IFK Mariefred - Torshälla IBK Mattias Lönnborg, Martin Morén Mariefreds Sporthall
2009-02-21 11:30 19 IFK Gnesta - Södertälje IBK Svart Kim Edoff, Tomas Sirrewius Frejahallen
2009-02-21 12:15 19 Järna SK Hölö Järna IB - Strängnäs IBK Jonathan Varli, Pontus Neander Enehallen
2009-02-21 13:00 19 Onyx IBK Nyköping - Malmköpings IBF Edward Rannamees, Alen Turcinhodzic Nyköpings Sporthall
Omgång 20
2009-02-28 09:30 20 Onyx IBK Oxelösund - Flens IBF Vesa Petterson, Josef Cakici Ramdalens Sportcenter
2009-02-28 11:00 20 Malmköpings IBF - Järna SK Hölö Järna IB Björn Landin, Mathias Lindvall Malmköpings Sporthall
2009-02-28 11:15 20 Onyx IBK Nyköping - IFK Gnesta Nermin Cakici, Sigge Maurer Nyköpings Sporthall
2009-02-28 13:45 20 Södertälje IBK Svart - Strängnäs IBK Wasa Sporthall
2009-03-01 13:30 20 Torshälla IBK - Telge SIBK Martin Morén, Mikael Nilsson Vilsta Sporthall
Omgång 21
2009-03-07 12:00 21 Telge SIBK - IFK Mariefred Jonathan Varli, Pontus Neander Västergård Arena
2009-03-07 12:15 21 Strängnäs IBK - Onyx IBK Nyköping Mats Hällgren, Michael Amberg Thomas Arena
2009-03-07 13:30 21 Flens IBF - Torshälla IBK Kim Edoff, Tomas Sirrewius Hammarvallen
2009-03-07 13:30 21 IFK Gnesta - Malmköpings IBF Edward Rannamees, Josef Johancsik Frejahallen
2009-03-07 13:30 21 Södertälje IBK Svart - Järna SK Hölö Järna IB Kalle Hedengren, Szilvia Schmidt Wasa Sporthall
Omgång 22
2009-03-14 11:00 22 Malmköpings IBF - Strängnäs IBK Kim Edoff, Tomas Sirrewius Malmköpings Sporthall
2009-03-14 12:30 22 Järna SK Hölö Järna IB - IFK Gnesta Enehallen
2009-03-14 13:30 22 Onyx IBK Nyköping - Södertälje IBK Svart Christoffer Svec, Fredrik Ellneskog Nyköpings Sporthall
2009-03-14 14:15 22 IFK Mariefred - Flens IBF Mikael Nilsson, Mattias Lönnborg Mariefreds Sporthall
2009-03-15 12:30 22 Torshälla IBK - Onyx IBK Oxelösund Mikael Nilsson, Martin Morén Ellfolk Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis