Spelprogram - Pojkar 13 division 4 D

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ekerö IK (D) Blå, Blå, Blå
Farsta IBK (B) Jonas Carlén jonas.carlen@farstaibk.se 076-124 32 47 svart/svart/svart
FBI Tullinge (B) Jan Kossmann p01@fbitullinge.nu 0728 531001 Orange, Svart, Svart
Nacka Wallenstam IBK (C) Jannica Hollingworth Jannica@nackaibk.se 0702-75 68 65 Vit, Svart, Vit
Salems IF (C) Lila/blå, Vit, Vit
Skå IK & Bygdegård Grön, Grön, Gul
Tumba GOIF (B) Röd, Svart, Röda
Älvsjö AIK (B) Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2014-09-20 12:00 1 Salems IF (C) - Farsta IBK (B) 7 - 2 Kim Svedberg, Simon Montenius Skogsängshallen
2014-09-20 13:00 1 FBI Tullinge (B) - Älvsjö AIK (B) 2 - 1 Jonathan Håkansson, Daniel Eriksson Tullingehallen
2014-09-21 10:00 1 Nacka Wallenstam IBK (C) - Ekerö IK (D) 5 - 3 Johannes Ekenberg, Alexander Sommensjö Ormingehallen
Omgång 2
2014-09-27 12:15 2 Ekerö IK (D) - FBI Tullinge (B) 6 - 2 Mattias Nordlund, Casper Arvidsson Tappströms Bollhall
2014-09-27 13:00 2 Farsta IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 2 - 1 Vilhelm Nordström, Helen Wennström Farstahallen 3
2014-09-27 16:30 2 Älvsjö AIK (B) - Skå IK & Bygdegård 8 - 2 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Olympen Arena
Omgång 3
2014-10-04 12:15 3 Skå IK & Bygdegård - Ekerö IK (D) 5 - 5 David Holm, Johan Sandström Tappströms Bollhall
2014-10-04 12:15 3 FBI Tullinge (B) - Farsta IBK (B) 3 - 10 Karl-Johan Leijon, Henrik Sommerville Tullingehallen
2014-10-04 12:30 3 Tumba GOIF (B) - Älvsjö AIK (B) 3 - 3 Jonathan Håkansson, Daniel Eriksson Storvretens Sporthall 75
2014-10-05 11:00 3 Nacka Wallenstam IBK (C) - Salems IF (C) 5 - 2 Rebecca Staffas, Rafi Mohammed Ormingehallen
Omgång 4
2014-10-11 10:30 4 Farsta IBK (B) - Skå IK & Bygdegård 2 - 2 Filip Engvall, Vilhelm Nordström Farstahallen 1
2014-10-11 13:15 4 Ekerö IK (D) - Tumba GOIF (B) 4 - 15 Lars Sundlöf, David Holm Tappströms Bollhall
2014-10-11 19:00 4 Salems IF (C) - FBI Tullinge (B) 10 - 0 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Skogsängshallen
Omgång 5
2014-10-18 09:15 5 FBI Tullinge (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 2 - 9 Sara Nyman, Rebecka Nyman Tullingehallen
2014-10-25 12:30 5 Älvsjö AIK (B) - Salems IF (C) 3 - 6 Ludvig Lindholm, Max Hellström Olympen Arena
2014-10-25 15:00 5 Tumba GOIF (B) - Farsta IBK (B) 4 - 10 Jonathan Håkansson, Daniel Eriksson Storvretens Sporthall 44
Omgång 6
2014-11-08 12:30 6 Salems IF (C) - Tumba GOIF (B) 6 - 3 Kim Svedberg, Linus Kjellberg Skogsängshallen
2014-11-08 13:15 6 Ekerö IK (D) - Älvsjö AIK (B) 1 - 5 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Tappströms Bollhall
2014-11-09 14:00 6 Nacka Wallenstam IBK (C) - Skå IK & Bygdegård 5 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Ormingehallen
Omgång 7
2014-11-15 12:15 7 Skå IK & Bygdegård - FBI Tullinge (B) 3 - 6 Mats Andersson, Johan Ståhl Tappströms Bollhall
2014-11-15 17:00 7 Älvsjö AIK (B) - Farsta IBK (B) 6 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Olympen Arena
2014-11-16 11:00 7 Tumba GOIF (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 8 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Storvretens Sporthall 56
Omgång 8
2014-11-21 19:00 8 Farsta IBK (B) - Ekerö IK (D) 4 - 6 Aldin Imamovic, David Berger Farstahallen 4
2014-11-29 10:30 8 FBI Tullinge (B) - Tumba GOIF (B) 2 - 10 Heimo Lyly, Adam Nikolausson Tullingehallen
2014-11-29 14:00 8 Salems IF (C) - Skå IK & Bygdegård 4 - 3 Kim Svedberg, Linus Kjellberg Skogsängshallen
Omgång 9
2014-12-06 12:15 9 Ekerö IK (D) - Salems IF (C) 1 - 4 Elias Engh, Jukka Säteri Tappströms Bollhall
2014-12-06 14:45 9 Älvsjö AIK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 4 - 3 Filip Engvall, Leif Borglund Olympen Arena
2014-12-07 10:00 9 Tumba GOIF (B) - Skå IK & Bygdegård 6 - 5 Kent Budell, Martin Åkesson Storvretens Sporthall 68
Omgång 10
2014-12-13 11:30 10 Farsta IBK (B) - Salems IF (C) 3 - 4 Filip Engvall, Nicklas Sundgren Farstahallen 1
2014-12-13 13:00 10 Ekerö IK (D) - Nacka Wallenstam IBK (C) 3 - 3 Erik Nyman, Johan Ståhl Tappströms Bollhall
2014-12-13 16:45 10 Älvsjö AIK (B) - FBI Tullinge (B) 8 - 1 Sofia Aadli, Mats Järnmark Olympen Arena
Omgång 11
2015-01-10 15:00 11 FBI Tullinge (B) - Ekerö IK (D) 2 - 5 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2015-01-11 11:15 11 Nacka Wallenstam IBK (C) - Farsta IBK (B) 6 - 3 Alexander Sommensjö, Simon Bernhardsson Ormingehallen
2015-01-24 19:15 11 Skå IK & Bygdegård - Älvsjö AIK (B) 1 - 3 Tony Verho, Sampo Friberg Tappströms Bollhall
Omgång 12
2015-01-17 11:30 12 Farsta IBK (B) - FBI Tullinge (B) 6 - 1 Marcus Jansson, Marcus Blomqvist Farstahallen 1
2015-01-17 12:15 12 Ekerö IK (D) - Skå IK & Bygdegård 6 - 5 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Tappströms Bollhall
2015-01-17 13:15 12 Salems IF (C) - Nacka Wallenstam IBK (C) 5 - 4 Linus Kjellberg, Kim Svedberg Skogsängshallen
2015-01-17 15:30 12 Älvsjö AIK (B) - Tumba GOIF (B) 4 - 5 Petra Dynesius, Robin Berger Olympen Arena
Omgång 13
2015-01-30 19:00 13 Tumba GOIF (B) - Ekerö IK (D) 3 - 6 Karl-Johan Leijon, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2015-01-31 12:15 13 Skå IK & Bygdegård - Farsta IBK (B) 1 - 3 Adam Nikolausson, Sven-Åke Hansson Tappströms Bollhall
2015-01-31 13:15 13 FBI Tullinge (B) - Salems IF (C) 2 - 1 Jörgen Larsson, Erik Nyman Tullingehallen
Omgång 14
2015-02-07 09:30 14 Farsta IBK (B) - Tumba GOIF (B) 2 - 7 Johan Hessing, Alexander Stjärnekull Farstahallen 1
2015-02-07 14:45 14 Salems IF (C) - Älvsjö AIK (B) 3 - 5 Kent Budell, Roland Nester Skogsängshallen
2015-02-08 12:00 14 Nacka Wallenstam IBK (C) - FBI Tullinge (B) 0 - 4 Felix Fernström, Emil Pagrot Ormingehallen
Omgång 15
2015-02-14 13:15 15 Skå IK & Bygdegård - Nacka Wallenstam IBK (C) 5 - 5 Jukka Säteri, Johan Sandström Tappströms Bollhall
2015-02-14 15:00 15 Älvsjö AIK (B) - Ekerö IK (D) 2 - 4 Alexander Stjärnekull, Max Hellström Olympen Arena
2015-02-15 13:00 15 Tumba GOIF (B) - Salems IF (C) 2 - 12 Erik Nyman, Daniel Eriksson Storvretens Sporthall
Omgång 16
2015-03-07 09:30 16 Farsta IBK (B) - Älvsjö AIK (B) 6 - 3 Johan Hessing, Jonas Robertson Farstahallen 1
2015-03-07 12:30 16 FBI Tullinge (B) - Skå IK & Bygdegård 2 - 3 Shabbir Ahmed, Patrik Andersén Tullingehallen
2015-03-08 13:00 16 Nacka Wallenstam IBK (C) - Tumba GOIF (B) 5 - 2 Vilhelm Nordström, Thomas Wargkelius Ormingehallen
Omgång 17
2015-03-13 19:00 17 Ekerö IK (D) - Farsta IBK (B) 6 - 3 Andreas Mattsson, Sofia Aadli Farstahallen 4
2015-03-14 13:15 17 Tumba GOIF (B) - FBI Tullinge (B) 5 - 5 Wiktor Liew, Erik Nyman Malmsjö Sporthall
2015-03-14 13:15 17 Skå IK & Bygdegård - Salems IF (C) 6 - 6 Sven-Åke Hansson, Linus Warrenstein Tappströms Bollhall
Omgång 18
2015-03-21 11:15 18 Skå IK & Bygdegård - Tumba GOIF (B) 5 - 6 Magnus Berg, Mario Mallengren Tappströms Bollhall
2015-03-21 13:30 18 Salems IF (C) - Ekerö IK (D) 4 - 3 Marco Svenström, Wiktor Liew Skogsängshallen
2015-03-22 10:00 18 Nacka Wallenstam IBK (C) - Älvsjö AIK (B) 2 - 4 Madelene Westerberg, Mats Andersson Ormingehallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis