Spelprogram - Pantamera Flickor Röd Klass B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
IFK Gnesta Blå/vit, blå, blå
IK Standard Svart, Svart, Svart
Järna SK Röd, Röd, Röd
Katrineholms IBF Vit, Svart, Svart
Onyx IBS Åsa Larsson asa.larsson@ssab.com 070-2094670 Orange, Svart, Svart(tröja/byxa/strumpa)
Strängnäs IBK Annika Busch Palm annikabusch@hotmail.com Röd, Röd, Röd
Telge SIBK Röd, Röd, Vita
Torshälla IBK Röd, Svart, Svart
Trosa Edanö IBK SVART, SVART, SVART
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-10-10 16:15 1 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 3 - 0 Josef Johancsik, Jonas Jatko Hedebyhallen 82
2015-10-10 17:00 1 Torshälla IBK - Strängnäs IBK 7 - 1 Göran Karlsson, Charlie Videgren Ellfolk Arena 54
2015-10-11 11:00 1 Järna SK - Onyx IBS 4 - 4 Ingela Hedlund, Kjell-olof Ingvar Rolin Hölö Allaktivitetshall 55
2015-10-11 11:30 1 Telge SIBK - IFK Gnesta 4 - 1 Josef Johancsik, Joacim Hansson Västergård Arena A 75
Omgång 2
2015-10-17 10:00 2 Strängnäs IBK - IK Standard 2 - 6 Håkan Rask, Per-Erik Nerby Thomas Arena 35
2015-10-17 12:30 2 Trosa Edanö IBK - Järna SK 3 - 2 Arne Brattehag, Sigge Maurer Hedebyhallen 85
2015-10-18 16:00 2 Katrineholms IBF - Telge SIBK 1 - 0 Håkan Rask, Charlie Videgren Duveholmshallen C 89
2015-10-25 13:00 2 Onyx IBS - Torshälla IBK 2 - 4 Camilla Örnebro, Alexander Hanna Rosvalla C
Omgång 3
2015-10-23 18:00 3 Telge SIBK - Järna SK 1 - 2 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Wasa Sporthall 60
2015-10-24 11:30 3 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 3 - 3 Göran Karlsson, Martin Nerby Ellfolk Arena
2015-10-24 12:00 3 IK Standard - IFK Gnesta 0 - 3 Charlie Videgren, Anton Carlsson Hållstahallen 50
2015-10-24 13:00 3 Strängnäs IBK - Onyx IBS 1 - 1 Jesper Höglund, Ludwig Achrenius Thomas Arena 50
Omgång 4
2015-11-07 12:30 4 Telge SIBK - Torshälla IBK 2 - 0 Tommy Nyring, David Nilsson Västergård Arena A 70
2015-11-07 13:30 4 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 6 - 0 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Hedebyhallen 83
2015-11-07 16:00 4 Onyx IBS - IK Standard 2 - 3 Rasmus Widén, Alexander Hanna Ramdalshallen 104
2015-11-08 15:00 4 Katrineholms IBF - IFK Gnesta 3 - 3 Måns Ericsson, Mattias Johansson Duveholmshallen D 45
Omgång 5
2015-11-14 12:00 5 IK Standard - Katrineholms IBF 3 - 2 Jesper Höglund, Christian Engfors Hållstahallen
2015-11-14 12:00 5 IFK Gnesta - Järna SK 3 - 3 Jesper Asplund, Rickard Söderberg Frejahallen
2015-11-14 13:30 5 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 2 - 1 Josef Cakici, Alexander Hanna Ramdalshallen 167
2015-11-14 13:30 5 Strängnäs IBK - Telge SIBK 1 - 2 Fredrik Jansson, Anton Carlsson Thomas Arena
Omgång 6
2015-11-21 13:15 6 Trosa Edanö IBK - IK Standard 6 - 0 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Hedebyhallen 63
2015-11-22 11:00 6 Torshälla IBK - IFK Gnesta 2 - 2 Göran Engfors, Christian Engfors Skjulstahallen A
2015-11-22 11:30 6 Telge SIBK - Onyx IBS 4 - 1 Kjell-olof Ingvar Rolin, Kim Ekenhall Västergård Arena A 75
2015-11-22 14:30 6 Järna SK - Katrineholms IBF 2 - 2 Robin Hynninen, Joacim Hansson Hölö Allaktivitetshall 65
Omgång 7
2015-11-28 12:00 7 IK Standard - Järna SK 2 - 9 Göran Karlsson, Anton Carlsson Hållstahallen 29
2015-11-28 12:00 7 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 3 - 2 Charlie Videgren, Josef Johancsik Hedebyhallen 74
2015-11-28 12:00 7 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 3 - 2 Jesper Asplund, Josef Cakici Frejahallen 74
2015-11-28 14:00 7 Katrineholms IBF - Torshälla IBK 2 - 5 Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Duveholmshallen D 44
Omgång 8
2015-12-19 12:15 8 IFK Gnesta - Onyx IBS 2 - 7 Jesper Asplund, Alfred Eriksson Frejahallen 75
2015-12-19 14:00 8 Telge SIBK - IK Standard 3 - 2 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Västergård Arena A 45
2015-12-19 15:00 8 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF 1 - 3 Fredrik Jansson, Håkan Rask Thomas Arena 40
2015-12-20 11:30 8 Torshälla IBK - Järna SK 3 - 1 Jesper Höglund, Christian Engfors Ellfolk Arena 49
Omgång 9
2016-01-09 12:00 9 IK Standard - Torshälla IBK 1 - 4 Fredrik Jansson, Christian Engfors Hållstahallen 49
2016-01-09 12:00 9 Järna SK - Strängnäs IBK 4 - 0 Jonas Jatko, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall 75
2016-01-10 14:00 9 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 6 - 4 Josef Cakici, Sigge Maurer Hedebyhallen 83
2016-01-10 15:30 9 Katrineholms IBF - Onyx IBS 2 - 4 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Duveholmshallen C
Omgång 10
2016-01-16 10:00 10 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 2 - 3 Christian Johnsson, Göran Engfors Thomas Arena 50
2016-01-16 12:00 10 IFK Gnesta - Telge SIBK 2 - 4 Martin Nerby, Fares Youssef Frejahallen
2016-01-17 13:30 10 Onyx IBS - Järna SK 3 - 2 Christer Avasjö, Jonas Holm Ramdalshallen 87
2016-01-17 15:00 10 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 0 - 3 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen D 53
Omgång 11
2016-01-23 13:00 11 Järna SK - Trosa Edanö IBK 4 - 2 Karl-Gustav Bergström, Fares Youssef Hölö Allaktivitetshall 60
2016-01-24 10:30 11 Torshälla IBK - Onyx IBS 3 - 1 Göran Karlsson, Måns Ericsson Ellfolk Arena 53
2016-01-24 12:00 11 IK Standard - Strängnäs IBK 5 - 1 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Hållstahallen 31
2016-01-24 13:00 11 Telge SIBK - Katrineholms IBF 4 - 1 Jonas Jatko, Josef Johancsik Wasa Sporthall 85
Omgång 12
2016-01-30 10:15 12 IFK Gnesta - IK Standard 6 - 2 Camilla Örnebro, Josef Cakici Frejahallen
2016-01-30 10:30 12 Onyx IBS - Strängnäs IBK 3 - 0 Karl-Gustav Bergström, Håkan Rask Ramdalshallen 63
2016-01-30 13:30 12 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK 6 - 4 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Hedebyhallen 93
2016-01-31 10:00 12 Järna SK - Telge SIBK 1 - 4 Göran Karlsson, Mathias Lindvall Hölö Allaktivitetshall 60
Omgång 13
2015-12-03 19:30 13 IK Standard - Onyx IBS 2 - 1 Göran Engfors, Ludwig Achrenius Hållstahallen 29
2016-02-07 10:00 13 Torshälla IBK - Telge SIBK 0 - 5 Göran Engfors, Lars Gustavsson Ellfolk Arena
2016-02-07 15:30 13 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK 0 - 4 Kjell-olof Ingvar Rolin, Dennis Wagermark Thomas Arena 50
2016-02-27 12:30 13 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 4 - 1 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Frejahallen
Omgång 14
2016-02-12 19:00 14 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 3 - 1 Kim Ekenhall, Josef Johancsik Hedebyhallen 90
2016-02-13 10:00 14 Telge SIBK - Strängnäs IBK 4 - 0 Christian Johnsson, Fares Youssef Wasa Sporthall 85
2016-02-14 10:30 14 Katrineholms IBF - IK Standard 3 - 3 Mattias Johansson, Håkan Rask Duveholmshallen D 51
2016-02-14 13:30 14 Järna SK - IFK Gnesta 0 - 2 Göran Karlsson, Mathias Lindvall Hölö Allaktivitetshall 96
Omgång 15
2016-02-20 10:30 15 Onyx IBS - Telge SIBK 2 - 4 Admir Brkic, Alexander Hanna Ramdalshallen 122
2016-02-20 10:45 15 Katrineholms IBF - Järna SK 1 - 7 Daniel Edlund, Emil Lindhe Duveholmshallen D 47
2016-02-20 11:30 15 IFK Gnesta - Torshälla IBK 2 - 8 Kjell-olof Ingvar Rolin, Jesper Asplund Frejahallen
2016-02-20 12:00 15 IK Standard - Trosa Edanö IBK 0 - 7 Göran Engfors, Anton Carlsson Hållstahallen 32
Omgång 16
2016-03-05 13:00 16 Järna SK - IK Standard 6 - 3 Jonas Jatko, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall 55
2016-03-06 12:00 16 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 3 - 3 Jonas Jatko, Josef Johancsik Västergård Arena A 85
2016-03-06 13:30 16 Torshälla IBK - Katrineholms IBF 1 - 1 Mathias Lindvall, Jonathan Varli Ellfolk Arena 68
2016-03-06 15:30 16 Strängnäs IBK - IFK Gnesta 1 - 4 Mats Jernmo, Göran Karlsson Thomas Arena 45
Omgång 17
2016-03-12 11:30 17 Onyx IBS - IFK Gnesta 5 - 3 Camilla Örnebro, Robin Hynninen Rosvalla A 84
2016-03-13 10:00 17 Järna SK - Torshälla IBK 6 - 5 Kim Ekenhall, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall 60
2016-03-13 11:00 17 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK 6 - 1 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Valla Sporthall 63
2016-03-13 12:00 17 IK Standard - Telge SIBK 4 - 5 Göran Karlsson, Göran Engfors Hållstahallen 40
Omgång 18
2016-03-19 10:30 18 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 0 - 6 Mats Hällgren, Robin Hynninen Frejahallen 97
2016-03-19 11:00 18 Strängnäs IBK - Järna SK 0 - 4 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Thomas Arena 45
2016-03-19 14:00 18 Onyx IBS - Katrineholms IBF 3 - 2 Camilla Örnebro, Josef Cakici Rosvalla C 97
2016-03-20 15:00 18 Torshälla IBK - IK Standard 2 - 3 Mathias Lindvall, Måns Ericsson Ellfolk Arena 73

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis