Spelprogram - Träningsmatcher Dalarna

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Envikens IF Div 3 Herrar Rolf Jansson jansson_rolf@telia.com 0702454018 vit, vit, vit
Envikens IF Flickor Röd Div 2 Mattias Sandmark mattias.sandmark@mavacon.se 070-6116377 vit, vit, vit
Hofors IBK Herr Adam Rehn hoforsibkherr@hotmail.com 0725722979 Svart, Svart, Svart
Hosjö IBK Anton Mårtensson anton030404@gmail.com 0709573760 Ljusblå, Vit, Vit
Hälsinggårdens AIK Div 1 Joel Nordström nordstromjoel@hotmail.com 0706483142 Röd, svart, röd eller svart
Hälsinggårdens AIK Innebandy F0506 Röd Div 2 Anna Wikström tronsanna@telia.com 070-694 19 37 Röd, svart, röd eller svart
Hälsinggårdens AIK Innebandy P16 GUD Tomas Jansson tomas.jansson@falun.se 070-6464762 Röd, svart, röd eller svart
IBF Borlänge Blå F08/10 Blå Div2 Mattias Waller mattias.waller@hotmail.com 072 - 252 18 65 Blå, Svart, Svart
IBF Borlänge DJ GUD Christer Hammarström christer.hammarstrom@gmail.com 072-5145153 Blå, Svart, Svart
IBF Borlänge F06/07 Röd Div2 Jörgen Bertals jorgen.bertals@hotmail.com 070-2533463 Blå, Svart, Svart
IBF Borlänge F07 Röd Div3 Jörgen Bertals jorgen.bertals@hotmail.com 070-2533463 Blå, Svart, Svart
IBF Borlänge H3 Stefan Martinsson stefan_martinsson@hotmail.com 070-757 73 97 Blå, Svart, Svart
IBF Borlänge JAS Pär Lidström par.lidstrom@aspira.se 070 - 728 07 89 Blå, Svart, Svart
IBF Borlänge P09 Blå Div2 Susanne Kolseth sussiekolseth@hotmail.com 070-4478214 Blå, Svart, Svart
IBF Borlänge P16 GUD Daniel Sjöö 0762198353 Blå, Svart, Svart
IBF Falun Ungdom Magnus Röhnisch magnus.rohnisch70@gmail.com 070-731 64 98 Rosa, Svart, Svart
IBF Falun Ungdom Dam Div 2 Magnus Röhnisch magnus.rohnisch70@gmail.com 070-731 64 98 Rosa, Svart, Svart
IBF Falun Ungdom Div 4 Jan Forsberg jan.forsberg@rocketmail.com 0702666837 Rosa, Svart, Svart
IBF Falun Ungdom HJ 03 Joacim Svensson Joacim.Svensson@outlook.com 070-6761778 Rosa, Svart, Svart
IBF Falun Ungdom och Barn Flickor 16 GUD Andreas Kallursén andreas@kallursen.se 0706-24 68 50 Rosa/Svart/Svart
IBF Falun Ungdom och Barn Flickor Blå Divsion 2 lag 2 Mattias Fredin mattiasfredin@hotmail.com 073-945 26 90 Rosa, Svart, Svart
IBF Falun Ungdom och Barn Pojkar Röd Div 2 Norra Ulf Lindström ulf.lindstrom@live.com 070-1471780 Rosa, Svart, Svart
IBF Falun Utveckling DJ-SM Magnus Röhnisch magnus.rohnisch70@gmail.com 070-731 64 98 Rosa, Svart, Svart
IBF Falun Utveckling USM-16 Andreas Ekbladh andreasekbladh@me.com 076-8715564 Rosa, Svart, Svart
IBF Gagnef Div 2 Marcus Hellman marcus.hellman@ssab.com 0707966543 Orange, Svart, Svart
IBF Hedemora Damjuniorer Mikael Eriksson mikael.a.eriksson@avesta.se 070-5357891 Röd, Röd, Röd
IBF Hedemora DJ 2021 Mikael Eriksson mikael.a.eriksson@avesta.se 070-5357891 Röd, Röd, Röd
IBF Hedemora H4 Jonas Nyberg jonas.nyberg@sodradalarnassparbank.se 070-6014258 Röd, Röd, Röd
IBF Hedemora Herr div. 2 Jarmo Holmstedt jarmoh@hotmail.se 0704979788 Röd, Röd, Röd
IBF Hedemora JAS Kicki Olhans kickibanun@live.se 0730274485 Röd, Röd, Röd
IBF Hedemora P 05/06 Henrik Ahrman henrik.ahrman@optifriction.se 0705603808 Röd, Röd, Röd
IBF Hedemora P 09 x Daniel Erlandsson daniel.erlandsson@elon.se 0706459217 Röd, Röd, Röd
IBF Lokomotiv Avesta Vit, Vit, Vit
IBF Lokomotiv Avesta 2 Nicklas Hildensjö nicklas.hildensjo@avesta.se 076-347 07 10 Vit, Vit, Vit
IBF Ludvika Div 2 Damer 20-21 Dan Boström-Fors dan.bostrom-fors@hitachi-powergrids.com 0706368242 Svart, Svart, Svart
IBF Ludvika Div 3 Herrar 20-21 Magnus Johansson magnusjoh71@gmail.com 072 - 735 62 03 Svart, Svart, Svart
IBF Ludvika Flickor Röd Div 3 06-07 Peter Holmberg weepe77@hotmail.com 070-5107060 Svart, Svart, Svart
IBK Hedemora Borg Division 2 Damer Kent Hedin hedin.kent62@gmail.com 070 - 697 25 25 Gul/svart, Svart, Gul
IBK Sala H3 Stefan Ekström steff.nr97@gmail.com 070-9806497 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IBK Sala PK2 Daniel Lingblom daniel.lingblom@sala.se 0701618001 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
Insjöns BK Div 1 Herrar Lars Andersson lars@dalaartist.se 070-471 33 26 Svart, Svart, Svart
KAIS Mora IF H1 Peter Wallin peter.wallin@kaismora.se 070-687 48 66 Röd, Svart, Svart
KAIS Mora UIF DJ GUD Markus Eriksson mackan.e.19@hotmail.com 070 - 655 26 26 Röd, Svart, Svart
KAIS Mora UIF JAS-tjejer Roger Jonsson rogj12@gmail.com 070-4494600 Röd, Svart, Svart
KAIS Mora UIF P 04 GUD Röd, Svart, Svart
KAIS Mora UIF P16 Stefan Glad Gladstefan11@gmail.com 073 - 928 88 94 Röd, Svart, Svart
KFUM Falun A-laget Mattias Rokka mattias.rokka@ga.pysslingen.se 073-6524440 röd,svart,svart
KFUM Falun F-03/04 Per Wallin per.wallin@ahlsell.se 070-6715999 röd, svart, svart
KFUM Falun F-03/04 x Fredrik Hermansson fredrik.hermansson@cloetta.se röd, svart, svart
Kopparbergs BK H3 Andreas Rosenborg andreasrosenborg@hotmail.com 0706822664 Vit, svart, Svart
LI20 Div 2 Damer Ida Söderek idasoderek@hotmail.com 076-888 22 31 Svart, Svart, Svart
LI20 DJ GUD Teresia Karlsson teresia.karlsson@leksand.se 073-0427132 Svart, Svart, Svart
LI20 HJ Div 1 GUD Magnus Söderberg magnus@inlake.se 070-3244478 Svart, Svart, Svart
LI20 Röd Div 2 Fredrik Svensson fredrik.a.svensson@hotmail.se 070 - 724 57 52 Svart, Svart, Svart
Långshyttans IBK Herrar Div.5 Zimon Heramb zimon1@live.se 0702800971 Svart/Gul, Svart, Svart
Nora IBK (H3) Thomas Carlsson tomzon@telia.com 070-677 41 97 Röd, Svart, Svart
Nora IBK D2 Niko Makkonen niko.makkonen83@gmail.com 076-0346455 Röd, Svart, Svart
Per-Ols IBF H2 Pasi Leinonen pasi@psl.nu 070-735 22 46 Röd, Svart, Svart
Sala Silverstaden IBK H4 (B) Marcus Eriksson Marcus.bo.eriksson@hotmail.com Svart, Svart, Svart
Sandvikens AIK DJ Jonas Lilja jonas.lilja@peab.se 0733-371884 Svart, Svart, Svart
Storviks IF P05/06 Mikael Andersson mikael.j.andersson@midroc.se 070-3289784 Grön, Svart, Svart
Strömsbro IF DJ Ulrika Karlsson ullisk75@outlook.com 070-417 38 51 Orange, Blå, Vit
Sundborns GOIF Div 2 damer Daniel Pettersson d.petersson82_@hotmail.com 0723957613 Röd, vit, röd
Surahammars IBF DJ Olle Söderbäck olle@sandbergsmaskin.se 072-3153432 Gul, Svart, Svart
Vakant lag
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2020-09-17 19:30 1 IBF Ludvika Div 3 Herrar 20-21 - Kopparbergs BK H3 Simon Jansson, Andreas Spång Ludvika Sporthall
2020-09-18 19:00 1 IBF Falun Ungdom - Sandvikens AIK DJ 3 - 5 Olle Holmström, Pontus Berggren Guide Arena 1
2020-09-18 19:45 1 Insjöns BK Div 1 Herrar - Hälsinggårdens AIK Div 1 6 - 6 Mattias Hedberg, Daniel Dufvenberg Mockfjärds Sporthall 1
2020-09-19 10:00 1 IBF Falun Utveckling USM-16 - Hälsinggårdens AIK Innebandy P16 GUD Fredrik Andersson, Phichet Phaetaya Guide Arena 1
2020-09-20 11:00 1 IBF Ludvika Div 3 Herrar 20-21 - IBF Borlänge JAS Anders Fredriksson, Fredrik Andersson Ludvika Sporthall
2020-09-20 12:00 1 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF DJ GUD 1 - 2 Per Nordström, Magnus Röhnisch Guide Arena 1
2020-09-20 14:00 1 IBF Ludvika Div 2 Damer 20-21 - Nora IBK D2 Magnus Johansson, Anders Fredriksson Ludvika Sporthall
2020-09-20 15:00 1 KAIS Mora IF H1 - Per-Ols IBF H2 7 - 4 Johnny Sundberg, Michael Hoek Idre Fjäll Arena
2020-09-21 20:10 1 IBF Falun Ungdom HJ 03 - LI20 HJ Div 1 GUD Per Nordström, Joacim Svensson Guide Arena 1
2020-09-23 19:30 1 IBF Lokomotiv Avesta 2 - Långshyttans IBK Herrar Div.5 Emil Karlsson, Felix Carlsson Kopparhallen
2020-09-24 20:10 1 IBF Falun Ungdom Div 4 - Envikens IF Div 3 Herrar 6 - 4 Joacim Svensson, Viktor Snöborgs Guide Arena 1
2020-09-26 11:00 1 IBF Lokomotiv Avesta 2 - Sala Silverstaden IBK H4 (B) Jussi Nissinen, Jonathan Ahlbom Kopparhallen
2020-09-26 14:00 1 LI20 DJ GUD - Strömsbro IF DJ 5 - 5 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Leksandshallen
2020-09-27 10:00 1 Hälsinggårdens AIK Innebandy P16 GUD - IBF Borlänge P16 GUD Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Haraldsbo Sporthall
2020-09-27 11:00 1 IBF Hedemora P 09 x - IBF Borlänge P09 Blå Div2 7 - 21 Ted Eriksson, Joel Hultgren Vasahallen
2020-09-27 14:00 1 LI20 Div 2 Damer - IBF Ludvika Div 2 Damer 20-21 8 - 1 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Leksandshallen
2020-09-27 17:30 1 IBF Falun Ungdom och Barn Pojkar Röd Div 2 Norra - Storviks IF P05/06 William Lundström, Carl Morenius Guide Arena 1
2020-09-29 20:00 1 IBF Falun Ungdom Dam Div 2 - Sundborns GOIF Div 2 damer Fabian Magnell, Helmer Carlsson Guide Arena 2
2020-10-02 19:30 1 IBF Lokomotiv Avesta - IBK Sala H3 10 - 6 Simon Jansson, Felix Carlsson Kopparhallen
2020-10-03 11:00 1 IBF Falun Utveckling USM-16 - KAIS Mora UIF P16 Phichet Phaetaya, Hans Bylund Guide Arena 1
2020-10-04 10:20 1 IBF Falun Ungdom och Barn Flickor 16 GUD - KFUM Falun F-03/04 x 3 - 7 Linus Hedberg, Jonatan Hedberg Guide Arena 2
2020-10-04 13:00 1 KFUM Falun A-laget - Hofors IBK Herr 5 - 4 Jussi Nissinen, Per Nordström Lugnet D
2020-10-04 14:30 1 IBF Falun Ungdom och Barn Flickor 16 GUD - Hälsinggårdens AIK Innebandy F0506 Röd Div 2 12 - 1 Linus Hedberg, Jonatan Hedberg Guide Arena 2
2020-10-04 18:30 1 IBF Lokomotiv Avesta 2 - IBF Hedemora H4 Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Kopparhallen
2020-10-05 17:45 1 IBF Hedemora P 05/06 - IBK Sala PK2 WW (-5 - -5) Samuel Nissinen-Eriksson, Tim Nissinen Eriksson Vasahallen
2020-10-10 13:00 1 Envikens IF Flickor Röd Div 2 - Hälsinggårdens AIK Innebandy F0506 Röd Div 2 Peter Atternäs, Johan Forsström Envikens Sporthall
2020-10-10 13:50 1 IBF Falun Ungdom och Barn Flickor Blå Divsion 2 lag 2 - IBF Borlänge Blå F08/10 Blå Div2 Jonatan Åcerclinth Guide Arena 1
2020-10-10 13:50 1 IBF Falun Ungdom och Barn Flickor Blå Divsion 2 lag 2 - IBF Borlänge Blå F08/10 Blå Div2 , Daniel Pettersson Guide Arena 2
2020-10-10 15:45 1 IBF Ludvika Flickor Röd Div 3 06-07 - IBF Borlänge F07 Röd Div3 Felicia Holmgren, Vilma Lassis Lorensbergaskolan
2020-11-03 19:50 1 KFUM Falun A-laget - Hosjö IBK Phichet Phaetaya, Felix Carlsson Lugnet C
2020-11-07 16:00 1 IBF Hedemora Herr div. 2 - IBF Hedemora H4 13 - 5 Jussi Nissinen, Johan Forsström Vasahallen
2021-04-15 00:00 1 IBF Falun Utveckling USM-16 - KAIS Mora UIF P 04 GUD

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis