Spelprogram - Pojkar Blå Klass A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Flens IBF Mattias Östman mattias.ostman@hotmail.se Vit, Svart, Vit
IFK Mariefred Frida Altin frida.altin@gmail.com 070-2942511 Blå/vit/blå
IK Standard Sofia Stark sofiaestark@gmail.com 070-684 91 43 Svart/Svart/Svart
Järna SK Margareta Tapper margareta.tapper@telia.com 0705157635 Röd, Röd, Röd
Katrineholms IBF Svart Petra Jansson petracjansson@hotmail.com 0730772957 vit/svart/svart
Katrineholms IBF Vit Carina Bergius carina.bergius@yahoo.se 073-524 27 41 Vit, Svarta, Svart
Nyfors IK Petri Kivipaasi petri.kj@outlook.com 0731-418866 Svart, Svart, Svart
Nykvarns IF P06 Svart Anders Binett anders.binett@gmail.com 0733-901959 svart / svart/svart
Nykvarns IF P06 Vit Anders Binett anders.binett@gmail.com 0733-901959 Svart/Svart/svart
Onyx IBS P05 Björn Joakimsson bjorn.joakimsson@telia.com 070-7181457 Orange, Svart, Svart
Onyx IBS P06 Sara Ekström ekstroms@yahoo.se 0706004457 Orange/svart/svart
Pershagens SK John Frisch frisch.john@gmail.com grön/grön/grön
Strängnäs IBK P05 Cecilia Lotoft clotoft@hotmail.com 0739411059 Röd
Strängnäs IBK P06 Röd Lotta Björnsdotter lotta@finninge.se 0727100215 Vit/vit/vit
Strängnäs IBK P06 Vit Lotta Björnsdotter lotta@finninge.se 0727100215 Vit/vit/vit
Telge SIBK Jonas Augustsson jonteaugustsson@gmail.com 0707170730 Röd/Röd/Vita
Torshälla IBK P-05 Johan Mejenqvist johan.mejenqvist@yahoo.com 070-643 13 78 Röd/Svart/Svart
Vakant plats
Spelprogram
Tid Omgång Matchnr Match Domare Plats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-10-07 12:00 1 168000005 Strängnäs IBK P06 Vit - IFK Mariefred Bethel Zaya, Robin Stenström Thomas Arena
2017-10-07 13:00 1 168000001 Nykvarns IF P06 Svart - Järna SK Molly Samuelsson, Julia Rask Björkestahallen
2017-10-07 13:15 1 168000006 Onyx IBS P06 - Torshälla IBK P-05 Niclas Andersson, Marcus Ljungberg Rosvalla B
2017-10-07 13:30 1 168000003 Strängnäs IBK P05 - Flens IBF Bethel Zaya, Robin Stenström Thomas Arena
2017-10-07 13:30 1 168000004 Nyfors IK - Strängnäs IBK P06 Röd Klara Sundholm, Göran Karlsson Vilsta Sporthall
2017-10-07 14:15 1 168000002 Nykvarns IF P06 Vit - IK Standard Felicia Rask, Tuwa Engberg Björkestahallen
2017-10-07 14:30 1 168000007 Onyx IBS P05 - Pershagens SK Niclas Andersson, Marcus Ljungberg Rosvalla B
2017-10-08 14:00 1 168000008 Katrineholms IBF Vit - Telge SIBK Marcus Åbom, Michael Amberg Valla Sporthall
Omgång 2
2017-10-14 09:45 2 168000013 Strängnäs IBK P06 Vit - Flens IBF Hubert Modh, Linus Broberg Thomas Arena
2017-10-14 10:30 2 168000016 Telge SIBK - Torshälla IBK P-05 Joacim Hansson, Amanda Lönnborg Västergård Arena A
2017-10-14 11:15 2 168000012 Strängnäs IBK P06 Röd - Nykvarns IF P06 Vit Hubert Modh, Linus Broberg Thomas Arena
2017-10-14 12:45 2 168000011 Strängnäs IBK P05 - Nykvarns IF P06 Svart Hubert Modh, Linus Broberg Thomas Arena
2017-10-15 13:45 2 168000015 Onyx IBS P05 - IFK Mariefred Karl-Gustav Bergström, Amanda Lönnborg Ramdalshallen
2017-10-15 17:00 2 168000017 IK Standard - Pershagens SK Ludvig Carlsson, Michael Amberg Hållstahallen
2018-03-03 13:15 2 168000014 Onyx IBS P06 - Nyfors IK Rosvalla A
Omgång 3
2017-10-21 11:00 3 168000023 Flens IBF - Onyx IBS P05 Filip Broström, Karl-Gustav Bergström Hammarvallen
2017-10-21 15:30 3 168000024 Nyfors IK - Telge SIBK Martin Morén, Albin Von Carlsburg Skjulstahallen A
2017-10-22 09:00 3 168000026 Torshälla IBK P-05 - Katrineholms IBF Svart Bethel Zaya, Robin Stenström Skjulstahallen A
2017-10-22 11:00 3 168000027 Pershagens SK - Katrineholms IBF Vit Cliff Rolin-Thurgren, Kjell-olof Ingvar Rolin Pershagens Sporthall
2017-10-22 11:45 3 168000019 Nykvarns IF P06 Svart - Strängnäs IBK P05 , Ej offentliggjord Björkestahallen
2017-10-22 12:00 3 168000025 IFK Mariefred - IK Standard Josef Johancsik, Ingela Hedlund Hammarens IP
2017-10-22 13:00 3 168000022 Nykvarns IF P06 Vit - Onyx IBS P06 , Marcus Ljungberg Björkestahallen
Omgång 4
2017-10-28 11:45 4 168000028 Strängnäs IBK P06 Röd - Nykvarns IF P06 Svart Hubert Modh, Linus Broberg Thomas Arena
2017-10-29 09:30 4 168000034 Katrineholms IBF Svart - Nyfors IK Felicia Rask, Tuwa Engberg Duveholmshallen C
2017-10-29 10:00 4 168000032 Telge SIBK - Nykvarns IF P06 Vit Marcus Ljungberg, Joacim Hansson Västergård Arena A
2017-10-29 10:30 4 168000030 Onyx IBS P06 - Flens IBF Håkan Rask, Mikael Samuelsson Rosvalla A
2017-10-29 11:00 4 168000035 Katrineholms IBF Vit - IFK Mariefred Molly Samuelsson, Julia Rask Duveholmshallen C
2017-10-29 11:30 4 168000036 Pershagens SK - Torshälla IBK P-05 Marcus Ljungberg, Joacim Hansson Västergård Arena A
2017-10-29 17:00 4 168000033 IK Standard - Strängnäs IBK P06 Vit Bethel Zaya, Robin Stenström Hållstahallen
2018-03-24 14:30 4 168000039 Strängnäs IBK P05 - Onyx IBS P05 Thomas Arena
Omgång 5
2017-11-11 09:00 5 168000159 Strängnäs IBK P05 - Nykvarns IF P06 Vit Amanda Lönnborg, Mattias Lönnborg Karinslundshallen
2017-11-11 10:00 5 168000031 Onyx IBS P05 - Järna SK Felicia Rask, Tuwa Engberg Gripenskolan
2017-11-11 10:30 5 168000038 Strängnäs IBK P06 Röd - Onyx IBS P06 Amanda Lönnborg, Mattias Lönnborg Karinslundshallen
2017-11-11 15:00 5 168000045 IFK Mariefred - Torshälla IBK P-05 Robin Stenström, Bethel Zaya Hammarens IP
2017-11-12 10:30 5 168000158 Katrineholms IBF Svart - Strängnäs IBK P05 Molly Samuelsson, Julia Rask Duveholmshallen C
2017-11-12 11:45 5 168000037 Nykvarns IF P06 Svart - Strängnäs IBK P06 Vit Amanda Lönnborg, Peter Sigurbjörnsson Björkestahallen
2017-11-12 15:00 5 168000043 Katrineholms IBF Vit - Flens IBF Anton Carlsson, Filip Broström Duveholmshallen C
2017-11-12 15:00 5 168000044 Nyfors IK - Pershagens SK Bethel Zaya, Robin Stenström Skjulstahallen A
2017-11-12 15:30 5 168000040 Telge SIBK - IK Standard Josef Johancsik, Ingela Hedlund Västergård Arena A
Omgång 6
2017-11-18 10:15 6 168000046 Onyx IBS P06 - Nykvarns IF P06 Svart Håkan Rask, Mikael Samuelsson Rosvalla A
2017-11-18 10:30 6 168000049 IK Standard - Strängnäs IBK P05 Felix Wernqvist, Adam Åsén Hållstahallen
2017-11-18 13:30 6 168000054 IFK Mariefred - Nyfors IK Cliff Rolin-Thurgren, Kjell-olof Ingvar Rolin Hammarens IP
2017-11-18 15:00 6 168000157 Torshälla IBK P-05 - Katrineholms IBF Svart Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Skjulstahallen B
2017-11-18 17:00 6 168000048 Telge SIBK - Strängnäs IBK P06 Röd Mats Jernmo, Dennis Wagermark Västergård Arena A
2017-11-19 10:00 6 168000047 Onyx IBS P05 - Strängnäs IBK P06 Vit Camilla Örnebro, Josef Cakici Rosvalla A
2017-11-19 10:00 6 168000052 Pershagens SK - Nykvarns IF P06 Vit Marcus Ljungberg, Cliff Rolin-Thurgren Pershagens Sporthall
2017-11-19 13:30 6 168000053 Katrineholms IBF Svart - Flens IBF Tuwa Engberg, Felicia Rask Valla Sporthall
Omgång 7
2017-11-25 09:15 7 168000056 Onyx IBS P06 - Telge SIBK Felicia Rask, Tuwa Engberg Rosvalla A
2017-11-25 10:45 7 168000055 Nykvarns IF P06 Svart - Onyx IBS P05 Amanda Lönnborg, Elin Holm Björkestahallen
2017-11-25 11:30 7 168000057 Strängnäs IBK P06 Vit - IK Standard Molly Samuelsson, Julia Rask Karinslundshallen
2017-11-25 13:00 7 168000059 Strängnäs IBK P05 - Katrineholms IBF Vit Molly Samuelsson, Julia Rask Karinslundshallen
2017-11-25 13:30 7 168000062 Nykvarns IF P06 Vit - IFK Mariefred Amanda Lönnborg, Elin Holm Björkestahallen
2017-11-25 13:30 7 168000063 Flens IBF - Nyfors IK Rasmus Larsson, Robin Larsson Hammarvallen
2017-11-26 13:00 7 168000061 Torshälla IBK P-05 - Pershagens SK Albin Von Carlsburg, Bethel Zaya Skjulstahallen A
2017-11-26 15:30 7 168000060 Katrineholms IBF Svart - Järna SK Jan Berg, Göran Engfors Valla Sporthall
Omgång 8
2017-12-02 8 168000071 Nyfors IK - Torshälla IBK P-05 Peter Sigurbjörnsson Skjulstahallen A
2017-12-02 10:00 8 168000067 Strängnäs IBK P06 Vit - Katrineholms IBF Vit Göran Engfors, Jan Berg Thomas Arena
2017-12-02 11:15 8 168000065 Onyx IBS P05 - IK Standard Camilla Örnebro, Josef Cakici Rosvalla A
2017-12-02 11:30 8 168000160 Strängnäs IBK P05 - IFK Mariefred Göran Engfors, Jan Berg Thomas Arena
2017-12-02 12:30 8 168000072 Flens IBF - Nykvarns IF P06 Vit Tuwa Engberg, Felicia Rask Hammarvallen
2017-12-03 08:30 8 168000064 Telge SIBK - Nykvarns IF P06 Svart Marcus Ljungberg, Niclas Andersson Västergård Arena A
2017-12-03 10:00 8 168000068 Pershagens SK - Strängnäs IBK P06 Röd Göran Karlsson, Göran Engfors Pershagens Sporthall
2017-12-03 10:00 8 168000069 Järna SK - Strängnäs IBK P05 Dennis Wagermark, Robin Hynninen Hölö Allaktivitetshall
2017-12-03 12:30 8 168000066 Katrineholms IBF Svart - Onyx IBS P06 Nora Öbrink, Klara Sundholm Valla Sporthall
Omgång 9
2017-12-09 09:30 9 168000076 Onyx IBS P06 - Pershagens SK Anton Hänström, Liam Bodingh Rosvalla B
2017-12-09 09:30 9 168000078 Strängnäs IBK P06 Röd - IFK Mariefred Nora Öbrink, Klara Sundholm Thomas Arena
2017-12-09 10:30 9 168000080 IK Standard - Flens IBF Marcus Åbom, Linus Broberg Hållstahallen
2017-12-09 11:00 9 168000077 Strängnäs IBK P06 Vit - Torshälla IBK P-05 Nora Öbrink, Klara Sundholm Thomas Arena
2017-12-09 14:00 9 168000081 Nyfors IK - Nykvarns IF P06 Vit Ludvig Carlsson, Linus Broberg Skjulstahallen A
2017-12-10 15:00 9 168000073 Nykvarns IF P06 Svart - Järna SK Peter Sigurbjörnsson, Marcus Ljungberg Björkestahallen
2017-12-10 15:00 9 168000075 Katrineholms IBF Vit - Onyx IBS P05 Nora Öbrink, Klara Sundholm Valla Sporthall
2017-12-10 16:30 9 168000074 Telge SIBK - Katrineholms IBF Svart Molly Samuelsson, Mikael Samuelsson Pershagens Sporthall
Omgång 10
2017-12-16 11:30 10 168000087 Nyfors IK - Strängnäs IBK P06 Vit Felix Wernqvist, Albin Von Carlsburg Vilsta Sporthall
2017-12-16 12:00 10 168000086 IFK Mariefred - Onyx IBS P06 Ingela Hedlund, Josef Johancsik Hammarens IP
2017-12-16 12:30 10 168000083 Katrineholms IBF Vit - IK Standard Felicia Rask, Julia Rask Duveholmshallen A
2017-12-16 14:00 10 168000082 Katrineholms IBF Svart - Nykvarns IF P06 Svart Molly Samuelsson, Ej offentliggjord Duveholmshallen A
2017-12-17 10:00 10 168000084 Pershagens SK - Telge SIBK Elin Holm, Amanda Lönnborg Pershagens Sporthall
2017-12-17 11:45 10 168000089 Nykvarns IF P06 Vit - Strängnäs IBK P05 Mats Jernmo, Peter Sigurbjörnsson Björkestahallen
2017-12-17 12:00 10 168000088 Flens IBF - Strängnäs IBK P06 Röd Felicia Rask, Tuwa Engberg Hammarvallen
2017-12-17 13:30 10 168000085 Torshälla IBK P-05 - Onyx IBS P05 Bethel Zaya, Robin Stenström Skjulstahallen A
Omgång 11
2018-01-06 13:30 11 168000094 Telge SIBK - IFK Mariefred Västergård Arena A
2018-01-06 14:00 11 168000099 Onyx IBS P05 - Strängnäs IBK P05 Rosvalla A
2018-01-07 10:30 11 168000095 Strängnäs IBK P06 Röd - Nyfors IK Karinslundshallen
2018-01-07 11:30 11 168000096 Flens IBF - Onyx IBS P06 Hammarvallen
2018-01-07 12:00 11 168000097 Strängnäs IBK P06 Vit - Nykvarns IF P06 Vit Karinslundshallen
2018-01-07 14:00 11 168000092 Katrineholms IBF Svart - Pershagens SK Duveholmshallen A
2018-01-07 17:00 11 168000093 IK Standard - Torshälla IBK P-05 Hållstahallen
2018-01-20 13:00 11 168000091 Nykvarns IF P06 Svart - Katrineholms IBF Vit Björkestahallen
Omgång 12
2018-01-13 14:00 12 168000100 Pershagens SK - Nykvarns IF P06 Svart Pershagens Sporthall
2018-01-13 14:00 12 168000103 Nyfors IK - IK Standard Skjulstahallen A
2018-01-13 15:30 12 168000102 IFK Mariefred - Katrineholms IBF Svart Hammarens IP
2018-01-13 17:15 12 168000098 Järna SK - Strängnäs IBK P06 Röd Hölö Allaktivitetshall
2018-01-14 11:45 12 168000105 Nykvarns IF P06 Vit - Onyx IBS P05 Björkestahallen
2018-01-14 12:00 12 168000104 Flens IBF - Telge SIBK Hammarvallen
2018-01-14 16:30 12 168000101 Torshälla IBK P-05 - Katrineholms IBF Vit Skjulstahallen A
Omgång 13
2018-01-20 09:00 13 168000114 Telge SIBK - Onyx IBS P06 Västergård Arena A
2018-01-20 10:00 13 168000115 Järna SK - Onyx IBS P05 Hölö Allaktivitetshall
2018-01-20 12:00 13 168000110 Pershagens SK - IFK Mariefred Pershagens Sporthall
2018-01-21 10:30 13 168000112 Katrineholms IBF Svart - Flens IBF Duveholmshallen A
2018-01-21 12:00 13 168000111 Katrineholms IBF Vit - Nyfors IK Duveholmshallen A
2018-01-21 13:45 13 168000109 Nykvarns IF P06 Svart - Torshälla IBK P-05 Björkestahallen
2018-01-21 17:00 13 168000113 IK Standard - Nykvarns IF P06 Vit Hållstahallen
Omgång 14
2018-01-27 09:45 14 168000124 Strängnäs IBK P05 - Telge SIBK Karinslundshallen
2018-01-27 11:15 14 168000125 Strängnäs IBK P06 Röd - Onyx IBS P05 Karinslundshallen
2018-01-27 12:30 14 168000120 Flens IBF - Pershagens SK Hammarvallen
2018-01-27 12:45 14 168000126 Strängnäs IBK P06 Vit - Onyx IBS P06 Karinslundshallen
2018-01-27 13:00 14 168000121 Nykvarns IF P06 Vit - Katrineholms IBF Vit Björkestahallen
2018-01-27 13:30 14 168000118 IFK Mariefred - Nykvarns IF P06 Svart Hammarens IP
2018-01-28 11:30 14 168000119 Torshälla IBK P-05 - Nyfors IK Skjulstahallen A
2018-01-28 17:00 14 168000156 IK Standard - Katrineholms IBF Svart Hållstahallen
Omgång 15
2018-02-03 11:15 15 168000132 Järna SK - Strängnäs IBK P05 Hölö Allaktivitetshall
2018-02-03 12:00 15 168000130 Pershagens SK - Katrineholms IBF Svart Pershagens Sporthall
2018-02-03 12:30 15 168000128 IFK Mariefred - Flens IBF Hammarens IP
2018-02-04 11:00 15 168000134 Telge SIBK - Strängnäs IBK P06 Vit Västergård Arena A
2018-02-04 11:30 15 168000129 Torshälla IBK P-05 - Nykvarns IF P06 Vit Skjulstahallen A
2018-02-04 12:00 15 168000131 Katrineholms IBF Vit - Onyx IBS P06 Duveholmshallen A
2018-02-04 12:15 15 168000127 Nykvarns IF P06 Svart - Nyfors IK Björkestahallen
2018-02-04 17:00 15 168000133 IK Standard - Strängnäs IBK P06 Röd Hållstahallen
Omgång 16
2018-02-10 11:00 16 168000136 Flens IBF - Nykvarns IF P06 Svart Hammarvallen
2018-02-10 11:00 16 168000142 Strängnäs IBK P06 Vit - Katrineholms IBF Svart Karinslundshallen
2018-02-10 11:30 16 168000143 Onyx IBS P06 - IK Standard Rosvalla A
2018-02-10 12:30 16 168000141 Strängnäs IBK P06 Röd - Katrineholms IBF Vit Karinslundshallen
2018-02-10 12:45 16 168000144 Onyx IBS P05 - Telge SIBK Rosvalla A
2018-02-10 14:00 16 168000140 Strängnäs IBK P05 - Pershagens SK Karinslundshallen
2018-02-11 10:30 16 168000137 Nykvarns IF P06 Vit - Nyfors IK Björkestahallen
2018-02-11 13:30 16 168000138 Torshälla IBK P-05 - IFK Mariefred Skjulstahallen A
Omgång 17
2018-03-04 17:00 17 168000154 Katrineholms IBF Vit - Strängnäs IBK P06 Vit Duveholmshallen A
Omgång 18
2018-03-17 11:45 18 168000152 Onyx IBS P05 - Katrineholms IBF Svart Rosvalla A
2018-03-17 12:00 18 168000148 IFK Mariefred - Strängnäs IBK P05 Hammarens IP
2018-03-17 12:30 18 168000151 Onyx IBS P06 - Katrineholms IBF Vit Rosvalla A
2018-03-17 14:00 18 168000147 Nyfors IK - Flens IBF Skjulstahallen A
2018-03-17 14:00 18 168000150 Pershagens SK - Strängnäs IBK P06 Vit Pershagens Sporthall
2018-03-18 11:30 18 168000149 Torshälla IBK P-05 - Strängnäs IBK P06 Röd Skjulstahallen B
2018-03-18 17:00 18 168000153 IK Standard - Telge SIBK Hållstahallen
Omgång 19
2018-03-25 13:00 19 168000155 Nykvarns IF P06 Vit - Strängnäs IBK P06 Vit Björkestahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis