Spelprogram - JAS HJ18 Play Off 1

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Stefan Andersson stejaandersson@hotmail.com 0707131822 Svart, Svart, Svart
Djurgårdens IF IBS Blårandig, Mörkblå, Ljusblåa
Farsta IBK Svart, Svart, Svart
FC/FBC Helsingborg Joel Olofsson joel@fch.nu 0734-403683 Vit/svart, Svart, Svart
Gävle GIK Blå, Blå, Blå
Herrestads AIF Svart, Svart, Svart
Hovshaga AIF Mikael Friberg mikael.friberg75@gmail.com 076-7688646 Blå, Blå, Blå
IBF Örebro Ungdom Röd, svart, svarta
IBK Lund/IBK Lund Elit Svart-grön, Svart-grön, Svart
Jönköpings IK Ungdom Patrik Granander patrik.granander@comfortsystem.se 0709-956038 Röd, Röd, Röd
KAIS Mora UIF David Normark Normark39@gmail.com 0722018801 Röd, Svart, Svart
Karlstad IBF Ungdom Blå, Svart, Svart
Ledberg IBF Johannes Batshon johannesbatshon73@gmail.com 0768997190 Grön/Vit, Vit, Vit
Nykvarns IF/IBF Ungdom Erik Svensson erik.svensson@delaval.com 0709566741 Svart, Svart, Svart
Pixbo Wallenstam IBF Mehregan Redjamand mehregan.redjamand@pixbo.se Röd/vit, Röd, Röda
Salems IF Lila/blå, Vit, Vit
Timrå IBC/Granlo BK Röd, Röd, Röd
Täby FC Ida Nedin 0702859536 Vit, Vit, Vit
Umeå City IBF/IBK Blå, Blå, Vit
Vara IBK Lennie Garyd lennie.garyd@directgruppen.se 0706-460097 Rosa/rosa/svart
Warberg IBF Andreas Wahman andreas.wahman@warbergic.se 070-5656656 Blått, blått, blått
Växjö IBK U David Lindahl david.lindahl@telia.com 076-792 2805 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-03-15 20:15 1 Täby FC - Timrå IBC/Granlo BK 9 - 3 David Berger, Tobias Berger Tibblehallen CC 348
2018-03-17 13:00 1 Växjö IBK U - FC/FBC Helsingborg 6 - 7 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Fortnox Arena Nivika hallen 374
2018-03-17 14:00 1 KAIS Mora UIF - Umeå City IBF/IBK 4 - 3 e.förl. Daniel Larsson, Amir Zilic Idre Fjäll Arena
2018-03-17 14:00 1 Herrestads AIF - Jönköpings IK Ungdom 3 - 11 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Stenab arena 200
2018-03-17 16:30 1 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Lund/IBK Lund Elit 11 - 7 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2018-03-17 17:00 1 Gävle GIK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 5 e.förl. Håkan Thunman, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov 160
2018-03-17 17:00 1 Vara IBK - Ledberg IBF 4 - 5 e.förl. Sven Persson, Pedram Koublani Alléhallen, Vara 225
2018-03-17 17:30 1 Salems IF - IBF Örebro Ungdom 7 - 11 David Berger, Tobias Berger Skogsängshallen
2018-03-17 19:00 1 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Farsta IBK 13 - 1 Jonas Holm, Christer Avasjö Björkestahallen 188
2018-03-17 19:00 1 Warberg IBF - Hovshaga AIF 7 - 5 Henrik Andersson, Nico Berg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen 312
2018-03-17 19:30 1 Djurgårdens IF IBS - Karlstad IBF Ungdom 4 - 5 e.förl. Ola Bigestans, Robin Vall Eriksdalshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis