Spelprogram - Pantamera Pojkar Ljusröd Medel D

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Djurgårdens IF IBS Torbjörn Furubjelke torbjorn.furubjelke@alumni.hhs.se 0733215395 Marinblått/ljusblått, marinblått, ljusblått
Farsta IBK Svart, Svart, Svart
Huddinge IBS (A) Huddinge IBS Kansli huddingeinnebandy@hotmail.com 070-627 97 27 Röd/Röd/Vita
Högdalens AIS Pär Andersson Pellepd@hotmail.com 0721884548 Svart, Svart, Svart
IBF Offensiv Lidingö (A) Peter Arrhenius peter.arrhenius@hotmail.com 0761017791 blå, blå, blå
Norrtulls SK Gul, Svart, Gul
Tyresö Trollbäcken IBK (A) svart/svart, svart, svart
Vendelsö IK (A) Lisa Lindén lisa.vendelsoik@gmail.com 070-7763616 Blå, Blå, Blå
Älvsjö AIK IBF (B) Ann Gebeyehu Jansson ann.gebeyehu27@gmail.com 0706160921 Blå/blå/blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-29 10:45 1 Farsta IBK - Älvsjö AIK IBF (B) 2 - 2 Oskar Sevefjord, Petra Dynesius Farstahallen 1
2018-09-29 15:45 1 IBF Offensiv Lidingö (A) - Djurgårdens IF IBS 4 - 5 Mats Järnmark, Erik Adolfsson Bodals Bollhall
2018-09-29 17:00 1 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 1 Aarre Hietanen, Bjarne Hekkelstrand Tomtbergahallen
2018-12-01 15:30 1 Norrtulls SK - Vendelsö IK (A) 7 - 10 Oscar Olsson Berglund, William Albrecht Engelbrektshallen
Omgång 2
2018-10-13 09:15 2 Älvsjö AIK IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) 2 - 3 Sezgin Youmer, Osama Abaied Sätrahallen
2018-10-13 09:30 2 Högdalens AIS - Huddinge IBS (A) 2 - 4 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Högdalshallen
2018-10-13 13:45 2 Vendelsö IK (A) - Farsta IBK 6 - 3 Alexander Rosén, Anthon Rosén Lyckeby Sporthall
2018-10-13 14:15 2 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Norrtulls SK 12 - 1 Gabriel Nääs, Hampus Viking Strandhallen - Tyresö
Omgång 3
2018-10-20 11:00 3 Huddinge IBS (A) - Djurgårdens IF IBS 4 - 2 Messaye Aberra, Alexander Rosén Tomtbergahallen
2018-10-20 12:15 3 Farsta IBK - Norrtulls SK 3 - 2 Juha Kuusmaa, Esa Kuutamo Farstahallen 1
2018-10-20 12:30 3 Högdalens AIS - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 0 - 3 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Skärholmshallen
2018-10-20 13:45 3 IBF Offensiv Lidingö (A) - Vendelsö IK (A) 2 - 7 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Bodals Bollhall
Omgång 4
2018-10-27 14:30 4 Älvsjö AIK IBF (B) - Huddinge IBS (A) 3 - 17 Heimo Lyly, My Källström Lyly Sätrahallen
2018-10-27 15:45 4 Norrtulls SK - IBF Offensiv Lidingö (A) 2 - 8 Anton Fritshammar, Imtiaz Karim Engelbrektshallen
2018-11-09 19:30 4 Djurgårdens IF IBS - Högdalens AIS 1 - 1 Johan Eklund, Kerin Maclean Mitchell Engelbrektshallen
2018-12-09 08:45 4 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Farsta IBK 4 - 1 Alexander Rosén, Anthon Rosén Tyresöhallen
Omgång 5
2018-11-10 13:45 5 Huddinge IBS (A) - Vendelsö IK (A) 4 - 1 Sezgin Youmer, Kevin Neemé Tomtbergahallen
2018-11-10 16:00 5 IBF Offensiv Lidingö (A) - Farsta IBK 3 - 0 Johan Eklund, Mats Järnmark Bodals Bollhall
2018-11-11 12:00 5 Djurgårdens IF IBS - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 0 - 7 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Engelbrektshallen
2018-12-01 11:45 5 Högdalens AIS - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 4 Mauricio Castillo, Mats Andersson Högdalshallen
Omgång 6
2018-10-06 16:30 6 Vendelsö IK (A) - Högdalens AIS 11 - 3 Fredrik Bousset, Daniel Kölborn Lyckeby Sporthall
2018-11-17 11:15 6 Älvsjö AIK IBF (B) - Djurgårdens IF IBS 4 - 1 Tuva Egman, Tommy Egman Sätrahallen
2018-11-17 16:15 6 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 6 - 2 Daniel Bjerdahl, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2018-11-17 17:45 6 Norrtulls SK - Huddinge IBS (A) 1 - 9 Fredrik Hallenberg, Valestany Eskander Engelbrektshallen
Omgång 7
2018-11-24 10:30 7 Högdalens AIS - Norrtulls SK 8 - 2 Mats Andersson, Anthon Rosén Högdalshallen
2018-11-24 12:30 7 Huddinge IBS (A) - Farsta IBK 5 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tomtbergahallen
2018-11-24 13:15 7 Älvsjö AIK IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Sätrahallen
2019-03-24 09:00 7 Djurgårdens IF IBS - Vendelsö IK (A) 1 - 1 Johan Nima, Sezgin Youmer Engelbrektshallen
Omgång 8
2018-12-08 11:15 8 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 1 - 10 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Lyckeby Sporthall
2018-12-08 13:30 8 Farsta IBK - Högdalens AIS 4 - 4 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Farstahallen 3
2018-12-08 16:00 8 IBF Offensiv Lidingö (A) - Huddinge IBS (A) 8 - 5 Johan Eklund, Rikard Söderlund Bodals Bollhall
2018-12-09 10:15 8 Norrtulls SK - Djurgårdens IF IBS 2 - 1 Imtiaz Karim, Kerin Maclean Mitchell Engelbrektshallen
Omgång 9
2018-12-15 11:30 9 Högdalens AIS - IBF Offensiv Lidingö (A) 2 - 4 Tommy Egman, Tuva Egman Högdalshallen
2018-12-15 13:30 9 Älvsjö AIK IBF (B) - Norrtulls SK 6 - 4 Anthon Rosén, Leo Odell/Johansson Sätrahallen
2018-12-15 14:15 9 Djurgårdens IF IBS - Farsta IBK 3 - 2 Stefano Bianque, Tony Verho Engelbrektshallen
2019-01-27 18:00 9 Vendelsö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 4 Christian Berger, Isak Sjöblom Lyckeby Sporthall
Omgång 10
2019-01-12 13:15 10 Älvsjö AIK IBF (B) - Farsta IBK 6 - 1 Leo Odell/Johansson, Mathias Johansson Sätrahallen
2019-01-12 14:15 10 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Strandhallen - Tyresö
2019-01-12 17:15 10 Djurgårdens IF IBS - IBF Offensiv Lidingö (A) 2 - 4 Johan Eklund, Stefano Bianque Engelbrektshallen
2019-01-13 12:15 10 Vendelsö IK (A) - Norrtulls SK 4 - 4 Johnny Andersson, Shabbir Ahmed Torvalla Sporthall
Omgång 11
2019-01-19 11:15 11 Farsta IBK - Vendelsö IK (A) 4 - 3 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Farstahallen 1
2019-01-19 13:15 11 Norrtulls SK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 3 Leif Karlsson, William Albrecht Gärdeshallen
2019-01-20 11:15 11 Huddinge IBS (A) - Högdalens AIS 2 - 2 Zana Guzel, Karl-Johan Leijon Tomtbergahallen
2019-01-20 18:15 11 IBF Offensiv Lidingö (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 2 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Bodals Bollhall
Omgång 12
2019-01-26 13:15 12 Vendelsö IK (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 3 - 10 Joel Säve-Söderbergh, Roland Nester Lyckeby Sporthall
2019-01-26 15:45 12 Djurgårdens IF IBS - Huddinge IBS (A) 1 - 4 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Engelbrektshallen
2019-01-26 18:30 12 Norrtulls SK - Farsta IBK 1 - 7 Sezgin Youmer, Valestany Eskander Engelbrektshallen
2019-01-27 13:00 12 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Högdalens AIS 8 - 2 Tuva Egman, Tommy Egman Strandhallen - Tyresö
Omgång 13
2019-02-09 11:00 13 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 4 Lennart Asp, Leif Karlsson Tomtbergahallen
2019-02-09 12:30 13 Högdalens AIS - Djurgårdens IF IBS 6 - 2 Petra Dynesius, Mathias Johansson Högdalshallen
2019-02-09 13:15 13 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 7 Gustav Levin, Joakim Levin Farstahallen 3
2019-02-09 17:45 13 IBF Offensiv Lidingö (A) - Norrtulls SK 8 - 5 Daniel Bjerdahl, Mats Andersson Bodals Bollhall
Omgång 14
2019-02-16 12:00 14 Farsta IBK - IBF Offensiv Lidingö (A) 4 - 5 Mathias Johansson, Anders Hillebrink Farstahallen 3
2019-02-16 15:15 14 Älvsjö AIK IBF (B) - Högdalens AIS 2 - 2 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Sätrahallen
2019-02-17 14:15 14 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (A) 2 - 9 Zana Guzel, Fredrik Bousset Lyckeby Sporthall
2019-03-31 11:15 14 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Djurgårdens IF IBS 5 - 3 Christian Berger, Jonas Jatko Tyresöhallen
Omgång 15
2019-03-09 10:15 15 Huddinge IBS (A) - Norrtulls SK 11 - 1 Mikael Ferneback, Jessika Forsberg Tomtbergahallen
2019-03-09 11:15 15 Högdalens AIS - Vendelsö IK (A) 5 - 1 Malva Sölvemark, Johan Nima Liljeholmshallen 1
2019-03-09 16:00 15 IBF Offensiv Lidingö (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 2 Sadjad Nima, Johan Hessing Bodals Bollhall
2019-03-10 17:00 15 Djurgårdens IF IBS - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 2 Zana Guzel, Madelene Westerberg Eriksdalshallen
Omgång 16
2019-03-16 10:15 16 Farsta IBK - Huddinge IBS (A) 1 - 6 Tony Verho, Zana Guzel Farstahallen 3
2019-03-16 13:00 16 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 2 Kent Kastell, Kevin Helly Strandhallen - Tyresö
2019-03-16 17:00 16 Vendelsö IK (A) - Djurgårdens IF IBS 1 - 4 Robin Berger, Christian Berger Lyckeby Sporthall
2019-03-17 09:45 16 Norrtulls SK - Högdalens AIS 1 - 6 Liam Kronkvist, Adam Lindell Engelbrektshallen
Omgång 17
2019-03-23 11:15 17 Högdalens AIS - Farsta IBK 3 - 0 Anthon Rosén, Alexander Rosén Liljeholmshallen 1
2019-03-23 15:15 17 Älvsjö AIK IBF (B) - Vendelsö IK (A) 3 - 6 Simon Righarts, Mathias Johansson Sätrahallen
2019-03-23 15:30 17 Djurgårdens IF IBS - Norrtulls SK 6 - 5 Arash Sohrevardi, Johan Eklund Engelbrektshallen
2019-03-24 12:15 17 Huddinge IBS (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 11 - 6 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Tomtbergahallen
Omgång 18
2019-02-02 11:30 18 Farsta IBK - Djurgårdens IF IBS 4 - 0 Niclas Woxmark, William Albrecht Farstahallen 3
2019-03-30 14:00 18 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Vendelsö IK (A) 4 - 2 Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Strandhallen - Tyresö
2019-03-30 14:15 18 Norrtulls SK - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 6 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Gärdeshallen
2019-03-31 16:00 18 IBF Offensiv Lidingö (A) - Högdalens AIS 0 - 5 Johan Eklund, Sadjad Nima Bodals Bollhall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis