Damer Division 3 (2007/08)

Gruppspel
Damer Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2007-10-05 19:15 0716230002 Onyx IBK u - Telge SIBK U 1 - 6 Elias Fagerlund, Christian Westerberg Ramdalshallen
2007-10-06 16:45 0716230001 Södertälje IBK - Trosa Edanö IBK U 6 - 0 Henrik Ibjer, Rasmus Danielsson Wasa Sporthall
2007-10-06 16:45 0716230003 Kolpenäs IBF - Flens IBF u 8 - 1 Edward Rannamees, Christian Ölin Västergård Arena
2007-10-14 12:30 0716230006 Telge SIBK U - Södertälje IBK 6 - 3 Mikael Celik, Robert Högström Västergård Arena
2007-10-14 14:15 0716230004 Kolpenäs IBF - Trosa Edanö IBK U 2 - 2 Metin Yildirim, Jouni Kekkonen Västergård Arena
2007-11-02 19:15 0716230005 Flens IBF u - Onyx IBK u 8 - 4 Panu Arola, Fredrik Andersson Hammarvallen
2007-10-19 19:15 0716230008 Södertälje IBK - Flens IBF u 3 - 0 Christian Ölin, Rasmus Danielsson Wasa Sporthall
2007-10-20 13:15 0716230009 Onyx IBK u - Kolpenäs IBF 1 - 6 Björn Landin, Mathias Lindvall Ramdalshallen
2007-10-24 19:00 0716230007 Trosa Edanö IBK U - Telge SIBK U 3 - 12 Gabriel Cakici, Josef Cakici Hedebyhallen
2007-10-27 19:00 0716230011 Kolpenäs IBF - Södertälje IBK 2 - 4 Henrik Ibjer, Edward Rannamees Västergård Arena
2007-10-31 19:15 0716230012 Flens IBF u - Telge SIBK U 3 - 7 Sigge Maurer, Admir Brkic Hammarvallen
2007-12-11 18:00 0716230010 Onyx IBK u - Trosa Edanö IBK U 3 - 7 Elias Fagerlund, Sigge Maurer Ramdalshallen
2007-11-17 12:00 0716230014 Telge SIBK U - Kolpenäs IBF 6 - 1 Christian Ölin, Rasmus Danielsson Västergård Arena
2007-11-17 18:15 0716230013 Trosa Edanö IBK U - Flens IBF u 5 - 3 Pierre Borgs, Ivan Wahlström Hedebyhallen
2007-11-18 15:00 0716230015 Södertälje IBK - Onyx IBK u 2 - 0 Tommy Nyring, Robert Lindahl Wasa Sporthall
2007-11-24 10:45 0716230016 Onyx IBK u - Södertälje IBK 1 - 7 Fredrik Strandlund, Roger Kristensen Ramdalshallen
2007-11-25 10:30 0716230018 Flens IBF u - Trosa Edanö IBK U 2 - 1 Tomas Sirrewius, Kim Edoff Hammarvallen
2007-11-25 12:30 0716230017 Kolpenäs IBF - Telge SIBK U 4 - 6 Aarre Hietanen, Jan Berger Västergård Arena
2007-12-02 09:00 0716230019 Telge SIBK U - Flens IBF u OW (0 - 5) Julia Awabdeh, Edward Rannamees Västergård Arena
2007-12-19 18:30 0716230020 Södertälje IBK - Kolpenäs IBF 3 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Wasa Sporthall
2008-01-25 19:00 0716230021 Onyx IBK u - Trosa Edanö IBK U 5 - 3 Roger Kristensen, Sigge Maurer Ramdalshallen
2007-12-04 18:30 0716230024 Telge SIBK U - Trosa Edanö IBK U 6 - 3 William Ringkvist, Christoffer Markovski Hedebyhallen
2007-12-07 19:15 0716230023 Flens IBF u - Södertälje IBK 4 - 5 Tomas Sirrewius, Panu Arola Hammarvallen
2007-12-09 10:45 0716230022 Kolpenäs IBF - Onyx IBK u 3 - 5 Julia Awabdeh, Andreas Norén Karlzon Västergård Arena
2007-12-15 16:45 0716230027 Trosa Edanö IBK U - Kolpenäs IBF 3 - 2 Andreas Roos, Mats Jernmo Hedebyhallen
2007-12-16 14:30 0716230026 Onyx IBK u - Flens IBF u 3 - 6 Admir Brkic, Sigge Maurer Nyköpings Sporthall
2007-12-16 17:00 0716230025 Södertälje IBK - Telge SIBK U 3 - 5 Julia Awabdeh, Marie Elisabeth Johansson Wasa Sporthall
2008-01-12 10:30 0716230028 Flens IBF u - Kolpenäs IBF 4 - 4 Göran Engfors, Kim Edoff Hammarvallen
2008-01-12 16:15 0716230029 Telge SIBK U - Onyx IBK u 10 - 2 Andreas Roos, Marie Elisabeth Johansson Västergård Arena
2008-01-12 20:00 0716230030 Trosa Edanö IBK U - Södertälje IBK 4 - 5 Christoffer Svec, Henrik Ibjer Hedebyhallen
2008-01-18 19:45 0716230032 Onyx IBK u - Telge SIBK U 6 - 10 Elias Fagerlund, Admir Brkic Nyköpings Sporthall
2008-01-19 11:15 0716230031 Södertälje IBK - Trosa Edanö IBK U 12 - 2 Szilvia Schmidt, Julia Awabdeh Wasa Sporthall
2008-01-20 13:15 0716230033 Kolpenäs IBF - Flens IBF u 3 - 1 Rasmus Danielsson, Christian Ölin Västergård Arena
2008-01-26 12:00 0716230036 Telge SIBK U - Södertälje IBK 5 - 6 Aarre Hietanen Västergård Arena
2008-01-27 12:30 0716230034 Kolpenäs IBF - Trosa Edanö IBK U 3 - 4 Henrik Ibjer, Christoffer Svec Västergård Arena
2008-02-06 19:15 0716230035 Flens IBF u - Onyx IBK u 6 - 5 Christoffer Svec, Robert Lindahl Hammarvallen
2008-02-09 10:15 0716230037 Trosa Edanö IBK U - Telge SIBK U 4 - 5 Pierre Borgs, Jouni Kekkonen Hedebyhallen
2008-02-09 12:00 0716230039 Onyx IBK u - Kolpenäs IBF 0 - 5 Kim Edoff, Elias Fagerlund Ramdalshallen
2008-02-10 13:30 0716230038 Södertälje IBK - Flens IBF u 5 - 3 Marie Elisabeth Johansson, Julia Awabdeh Wasa Sporthall
2008-02-17 13:30 0716230042 Flens IBF u - Telge SIBK U 6 - 6 Sigge Maurer, Admir Brkic Hammarvallen
2008-02-17 20:15 0716230041 Kolpenäs IBF - Södertälje IBK 2 - 7 Marie Elisabeth Johansson, Julia Awabdeh Västergård Arena
2008-03-02 14:30 0716230040 Onyx IBK u - Trosa Edanö IBK U 6 - 2 Gabriel Cakici, Josef Cakici Nyköpings Sporthall
2008-03-08 16:45 0716230043 Trosa Edanö IBK U - Flens IBF u 3 - 3 Josef Johancsik, Jouni Kekkonen Hedebyhallen
2008-03-08 17:45 0716230045 Södertälje IBK - Onyx IBK u 4 - 4 Marie Elisabeth Johansson, Edward Rannamees Wasa Sporthall
2008-03-08 19:30 0716230044 Telge SIBK U - Kolpenäs IBF 4 - 3 Edward Rannamees, Marie Elisabeth Johansson Wasa Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Telge SIBK U 14 12 1 1 94-48 46 37
2. Södertälje IBK 15 11 2 2 75-41 34 35
3. Kolpenäs IBF 15 4 3 8 51-51 0 15
4. Flens IBF u 14 4 3 7 50-62 -12 15
5. Trosa Edanö IBK U 15 4 2 9 46-75 -29 14
6. Onyx IBK u 15 3 1 11 46-85 -39 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis