Damer Division 2 (2008/09)

Gruppspel
Damer Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2008-09-27 11:15 0816220002 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 6 - 1 Marie Elisabeth Johansson, Edward Rannamees Hedebyhallen
2008-09-27 12:30 0816220001 Telge SIBK U - Katrineholms IBF 18 - 1 Mats Jernmo, Andreas Roos Västergård Arena
2008-09-27 15:00 0816220004 Flens IBF - Mesta IBK 5 - 0 Sigge Maurer, Admir Brkic Malmköpings Sporthall
2008-09-28 13:00 0816220003 Södertälje IBK - Torshälla IBK 2 - 7 Björn Landin, Mathias Lindvall Västergård Arena
2008-09-28 18:00 0816220005 Nykvarns IF - Onyx IBK 4 - 3 Andreas Roos, Mats Jernmo Björkestahallen
2008-10-04 13:45 0816220010 IFK Gnesta - Telge SIBK U 1 - 4 Edward Rannamees, Andreas Norén Karlzon Frejahallen
2008-10-04 15:00 0816220007 Onyx IBK - Flens IBF 5 - 1 Josef Cakici, Gabriel Cakici Ramdalens Sportcenter
2008-10-05 12:00 0816220009 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 8 - 1 Sigge Maurer, Admir Brkic Ellfolk Arena
2008-10-05 13:00 0816220008 Mesta IBK - Södertälje IBK 2 - 4 Josef Cakici, Gabriel Cakici Munktellarenan
2008-10-05 18:30 0816220006 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 1 - 11 Christoffer Markovski, Michael Amberg Duveholmshallen
2008-10-11 10:00 0816220014 Södertälje IBK - Onyx IBK 0 - 0 Kalle Hedengren, Christoffer Svec Wasa Sporthall
2008-10-11 14:00 0816220012 Telge SIBK U - Torshälla IBK 2 - 6 Mathias Lindvall, Björn Landin Wasa Sporthall
2008-10-11 14:00 0816220013 Trosa Edanö IBK - Mesta IBK 7 - 2 Mats Jernmo, Edward Rannamees Hedebyhallen
2008-10-12 12:15 0816220011 Katrineholms IBF - IFK Gnesta 0 - 1 Christoffer Markovski, Michael Amberg Duveholmshallen
2008-10-12 18:00 0816220015 Nykvarns IF - Flens IBF 5 - 1 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Björkestahallen
2008-10-17 19:15 0816220017 Södertälje IBK - Telge SIBK U 2 - 4 Jouni Kekkonen, Marie Elisabeth Johansson Wasa Sporthall
2008-10-18 12:00 0816220020 Onyx IBK - Mesta IBK 8 - 1 Kim Edoff, Vesa Petterson Ramdalens Sportcenter
2008-10-18 12:30 0816220016 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 7 - 1 Mikael Celik, Dennis Schmidt Hedebyhallen
2008-10-19 15:00 0816220018 Flens IBF - IFK Gnesta 6 - 2 Roger Borgs, Pierre Borgs Malmköpings Sporthall
2008-10-19 18:30 0816220019 Nykvarns IF - Torshälla IBK 5 - 3 Christoffer Markovski, Fredrik Ellneskog Björkestahallen
2008-10-25 13:00 0816220022 Mesta IBK - Nykvarns IF 5 - 11 Christoffer Markovski, Mattias Lönnborg Munktellarenan
2008-10-25 15:15 0816220025 Katrineholms IBF - Onyx IBK 1 - 6 Jan Berg, Göran Engfors Duveholmshallen
2008-10-26 12:00 0816220023 Torshälla IBK - Flens IBF 1 - 3 Daniel Johansson, Fredrik Ellneskog Ellfolk Arena
2008-11-18 19:45 0816220024 IFK Gnesta - Södertälje IBK 0 - 5 Marie Elisabeth Johansson, Edward Rannamees Frejahallen
2008-11-25 19:00 0816220021 Telge SIBK U - Trosa Edanö IBK 5 - 2 Mats Jernmo, Andreas Roos Wasa Sporthall
2008-11-01 13:30 0816220026 Södertälje IBK - Katrineholms IBF 9 - 5 Mikael Celik, Mats Jernmo Wasa Sporthall
2008-11-01 14:15 0816220030 Mesta IBK - Torshälla IBK 1 - 2 Josef Cakici, Gabriel Cakici Vilsta Sporthall
2008-11-02 15:00 0816220027 Flens IBF - Trosa Edanö IBK 0 - 2 Tomas Sirrewius, Kim Edoff Malmköpings Sporthall
2008-11-02 18:00 0816220028 Nykvarns IF - Telge SIBK U 2 - 5 Marie Elisabeth Johansson, Edward Rannamees Björkestahallen
2008-11-05 19:00 0816220029 Onyx IBK - IFK Gnesta 13 - 1 Josef Cakici, Vesa Petterson Ramdalens Sportcenter
2008-11-08 13:30 0816220032 Trosa Edanö IBK - Södertälje IBK 3 - 5 Edward Rannamees, Mattias Lönnborg Hedebyhallen
2008-11-08 14:00 0816220031 Telge SIBK U - Flens IBF 4 - 5 Ivan Wahlström, Roger Borgs Wasa Sporthall
2008-11-08 17:30 0816220034 IFK Gnesta - Nykvarns IF 0 - 10 Josef Johancsik, Jouni Kekkonen Frejahallen
2008-11-09 10:00 0816220035 Katrineholms IBF - Mesta IBK 4 - 4 Fredrik Strandlund, Roger Kristensen Duveholmshallen
2008-11-09 14:00 0816220033 Torshälla IBK - Onyx IBK 1 - 4 Mats Jernmo, Andreas Roos Ellfolk Arena
2008-11-15 11:30 0816220038 Onyx IBK - Trosa Edanö IBK 5 - 1 Szilvia Schmidt, Dennis Schmidt Ramdalens Sportcenter
2008-11-15 12:00 0816220040 Torshälla IBK - IFK Gnesta 12 - 2 Ellfolk Arena
2008-11-15 15:00 0816220039 Mesta IBK - Telge SIBK U 0 - 11 Edward Rannamees, Vesa Petterson Munktellarenan
2008-11-16 15:00 0816220036 Flens IBF - Katrineholms IBF 3 - 0 Josef Cakici, Gabriel Cakici Malmköpings Sporthall
2008-11-16 18:00 0816220037 Nykvarns IF - Södertälje IBK 1 - 2 Kalle Hedengren, Andreas Norén Karlzon Björkestahallen
2008-11-21 20:30 0816220043 Södertälje IBK - Flens IBF 8 - 2 Marie Elisabeth Johansson, Szilvia Schmidt Wasa Sporthall
2008-11-29 12:30 0816220042 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 2 - 4 Mats Jernmo, Edward Rannamees Hedebyhallen
2008-11-29 13:30 0816220044 IFK Gnesta - Mesta IBK 3 - 6 Christer Avasjö Frejahallen
2008-11-29 15:15 0816220045 Katrineholms IBF - Torshälla IBK 2 - 6 Josef Cakici, Gabriel Cakici Duveholmshallen
2008-11-30 14:45 0816220041 Telge SIBK U - Onyx IBK 2 - 10 David Nilsson, Edward Rannamees Wasa Sporthall
2008-12-06 14:15 0816220047 Mesta IBK - Flens IBF 2 - 8 Jouni Kekkonen, Aarre Hietanen Vilsta Sporthall
2008-12-06 15:00 0816220046 Onyx IBK - Nykvarns IF 1 - 2 Tommy Nyring, Nahir Baresso Ramdalens Sportcenter
2008-12-07 13:30 0816220050 Katrineholms IBF - Telge SIBK U 2 - 6 Kalle Hedengren, Szilvia Schmidt Duveholmshallen
2008-12-13 15:15 0816220049 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 1 - 4 Mathias Lindvall, Henrik Ibjer Frejahallen
2009-01-16 19:15 0816220048 Torshälla IBK - Södertälje IBK 2 - 4 Christoffer Markovski, Marko Maikkunen Ellfolk Arena
2008-12-20 13:00 0816220052 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK 2 - 5 Edward Rannamees, Marie Elisabeth Johansson Hedebyhallen
2008-12-20 14:15 0816220051 Telge SIBK U - IFK Gnesta 8 - 1 Nahir Baresso, Mats Jernmo Wasa Sporthall
2008-12-20 16:00 0816220053 Södertälje IBK - Mesta IBK 4 - 1 Nahir Baresso, Mats Jernmo Wasa Sporthall
2008-12-21 18:00 0816220055 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 8 - 0 Tomas Sirrewius, Kim Edoff Björkestahallen
2009-03-10 19:15 0816220054 Flens IBF - Onyx IBK 5 - 3 Tomas Sirrewius, Kim Edoff Hammarvallen
2009-01-10 10:30 0816220057 Onyx IBK - Södertälje IBK 1 - 1 Tomas Sirrewius, Kim Edoff Ramdalens Sportcenter
2009-01-10 14:15 0816220058 Mesta IBK - Trosa Edanö IBK 2 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Vilsta Sporthall
2009-01-10 16:15 0816220060 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 2 - 6 Josef Cakici, Gabriel Cakici Frejahallen
2009-01-11 12:00 0816220059 Torshälla IBK - Telge SIBK U 1 - 6 Christoffer Markovski, Michael Amberg Ellfolk Arena
2009-01-11 15:00 0816220056 Flens IBF - Nykvarns IF 0 - 4 Tomas Sirrewius, Mattias Lönnborg Malmköpings Sporthall
2009-01-17 16:30 0816220064 IFK Gnesta - Flens IBF 0 - 6 Mikael Celik, Mats Hällgren Frejahallen
2009-01-18 10:45 0816220062 Mesta IBK - Onyx IBK 2 - 11 Roger Borgs, Ivan Wahlström Vilsta Sporthall
2009-01-18 12:30 0816220063 Torshälla IBK - Nykvarns IF 4 - 5 Admir Brkic, Sigge Maurer Ellfolk Arena
2009-01-22 19:30 0816220061 Telge SIBK U - Södertälje IBK 5 - 6 Mats Jernmo, Szilvia Schmidt Wasa Sporthall
2009-01-25 17:30 0816220065 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 0 - 3 Tomas Sirrewius, Jan Berg Duveholmshallen
2009-01-23 19:00 0816220068 Flens IBF - Torshälla IBK 9 - 4 Christoffer Markovski, Jan Berg Hammarvallen
2009-01-24 11:00 0816220067 Södertälje IBK - IFK Gnesta 11 - 0 Ivan Wahlström, Roger Borgs Wasa Sporthall
2009-01-24 15:00 0816220066 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK U 2 - 6 Edward Rannamees, Andreas Roos Hedebyhallen
2009-01-25 18:00 0816220069 Nykvarns IF - Mesta IBK 21 - 2 Henrik Ibjer, Kalle Hedengren Björkestahallen
2009-02-25 19:30 0816220070 Onyx IBK - Katrineholms IBF 4 - 4 Roger Kristensen, Josef Cakici Ramdalens Sportcenter
2009-01-31 10:45 0816220072 Trosa Edanö IBK - Flens IBF 4 - 5 Andreas Roos, Josef Johancsik Hedebyhallen
2009-01-31 12:15 0816220073 Torshälla IBK - Mesta IBK 3 - 2 Michael Amberg, Mika Ristanen Ellfolk Arena
2009-01-31 13:15 0816220074 IFK Gnesta - Onyx IBK 1 - 5 Kim Edoff, Tomas Sirrewius Frejahallen
2009-01-31 13:30 0816220075 Katrineholms IBF - Södertälje IBK 1 - 2 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Duveholmshallen
2009-02-07 11:00 0816220071 Telge SIBK U - Nykvarns IF 4 - 4 Mats Jernmo, Edward Rannamees Wasa Sporthall
2009-02-14 10:30 0816220079 Onyx IBK - Torshälla IBK 1 - 2 Petri Liefvergren, Marie Elisabeth Johansson Ramdalens Sportcenter
2009-02-14 13:45 0816220076 Södertälje IBK - Trosa Edanö IBK 4 - 1 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Wasa Sporthall
2009-02-15 13:15 0816220080 Mesta IBK - Katrineholms IBF 3 - 4 Christoffer Markovski, Michael Amberg Vilsta Sporthall
2009-02-15 15:00 0816220077 Flens IBF - Telge SIBK U 1 - 3 Petri Liefvergren, Peter Glans Hammarvallen
2009-02-15 18:00 0816220078 Nykvarns IF - IFK Gnesta 10 - 2 Vesa Petterson, Aarre Hietanen Björkestahallen
0816220081 Telge SIBK U - Mesta IBK OW (0 - 5) Wasa Sporthall
2009-02-18 18:30 0816220085 Katrineholms IBF - Flens IBF 0 - 5 Roger Kristensen, Josef Cakici Duveholmshallen
2009-02-21 12:15 0816220083 Södertälje IBK - Nykvarns IF 1 - 4 Petri Liefvergren, Marie Elisabeth Johansson Wasa Sporthall
2009-02-21 12:45 0816220084 IFK Gnesta - Torshälla IBK 2 - 3 Tomas Sirrewius, Kim Edoff Frejahallen
2009-02-24 19:00 0816220082 Trosa Edanö IBK - Onyx IBK 3 - 5 Andreas Roos, Mats Jernmo Hedebyhallen
2009-02-28 10:00 0816220090 Torshälla IBK - Katrineholms IBF 12 - 2 Michael Amberg, Mattias Lönnborg Ellfolk Arena
2009-02-28 13:15 0816220088 Onyx IBK - Telge SIBK U 1 - 3 Fredrik Strandlund, Roger Kristensen Ramdalens Sportcenter
2009-02-28 14:15 0816220089 Mesta IBK - IFK Gnesta 2 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Vilsta Sporthall
2009-03-01 15:00 0816220086 Flens IBF - Södertälje IBK 1 - 11 Vesa Petterson, Josef Cakici Hammarvallen
2009-03-01 18:00 0816220087 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 6 - 3 Aarre Hietanen, Peter Palmelius Björkestahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 18 15 1 2 117-39 78 46
2. Södertälje IBK 18 13 2 3 81-40 41 41
3. Telge SIBK U 18 13 1 4 101-47 54 40
4. Onyx IBK 18 10 3 5 86-35 51 33
5. Torshälla IBK 18 11 0 7 82-55 27 33
6. Flens IBF 18 11 0 7 66-58 8 33
7. Trosa Edanö IBK 18 7 0 11 58-65 -7 21
8. Katrineholms IBF 18 2 2 14 34-110 -76 8
9. IFK Gnesta 18 2 0 16 24-117 -93 6
10. Mesta IBK 18 1 1 16 37-120 -83 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis