Damer Division 3 Central (2008/09)

Gruppspel
Damer Division 3 Central
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2008-09-27 12:00 0817232001 Björklinge BK - IFK Dannemora/Ö U 9 - 1 Peter Blombergsson, Lars Johnsson Björklinge Sporthall
2008-09-28 08:30 0817232004 Tiunda IF - Hagunda IF U 0 - 6 Christer Andersson, Joakim Waldenvik Allianshallen B
2008-09-28 11:50 0817232005 Uppsala Teknologer - Tobo/Örbyhus FF 9 - 2 Lars Johnsson, Peter Blombergsson Allianshallen B
2008-11-09 19:40 0817232003 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom U 2 - 3 Matti Eronen, Nils Nyborg Allianshallen B
2008-10-03 18:20 0817232008 Hagunda IF U - IS Saga 8 - 2 Mikael Waldenvik, Jakob Åkerlund Stenhagen BoKC
2008-10-04 14:00 0817232006 IFK Dannemora/Ö U - Uppsala Teknologer 6 - 4 Fabian Fahimi, Ian Engblom Österby Sim o Sporthall
2008-10-04 15:45 0817232007 Tobo/Örbyhus FF - Tiunda IF 1 - 3 Kenneth Naess, Lars-Olov Englund Örbyhus Sporthall
2008-10-10 19:15 0817232012 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom U 6 - 2 Håkan Ferngren, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2008-10-14 19:40 0817232015 Uppsala Teknologer - Tiunda IF 4 - 4 Ian Engblom, Arvid Englund Allianshallen B
2008-10-14 21:20 0817232014 IS Saga - Tobo/Örbyhus FF 6 - 1 Ian Engblom, Arvid Englund Allianshallen B
2008-10-20 18:30 0817232020 Tobo/Örbyhus FF - Hagunda IF U 1 - 12 Leif Ericsson, Lars-Olov Englund Örbyhus Sporthall
2008-10-25 08:30 0817232019 Uppsala Teknologer - FBC Uppsala Ungdom U 1 - 5 Victor Flemström, Johannes Walleboom Allianshallen B
2008-10-29 21:20 0817232017 IS Saga - Björklinge BK 4 - 4 Peter Ottehall, Matti Eronen Allianshallen B
2008-10-25 10:30 0817232025 IFK Dannemora/Ö U - Tobo/Örbyhus FF 3 - 0 Leif Ericsson, Thomas Tanskanen Österby Sim o Sporthall
2008-11-02 13:30 0817232023 FBC Uppsala Ungdom U - Tiunda IF 5 - 2 Mona Franzon, Ramin Navaee Allianshallen C
2008-11-09 18:20 0817232022 Hagunda IF U - Uppsala Teknologer 8 - 3 Fabian Fahimi, Simon Andrén Stenhagen BoKC
2008-10-21 19:20 0817232030 Hagunda IF U - FBC Uppsala Ungdom U 6 - 1 Simon Andrén, Fabian Fahimi Stenhagen BoKC
2008-11-13 19:40 0817232028 Uppsala Teknologer - Björklinge BK 3 - 4 Carolina Svensson, Joakim Ottosson Allianshallen B
2008-11-15 10:10 0817232026 IS Saga - IFK Dannemora/Ö U 3 - 2 Peter Ottehall, Andreas Svensson Allianshallen B
2008-11-29 15:10 0817232033 FBC Uppsala Ungdom U - Tobo/Örbyhus FF 6 - 1 Johannes Walleboom, Victor Flemström Allianshallen B
2008-11-29 15:20 0817232031 Björklinge BK - Tiunda IF 3 - 3 Lars Karlsson, Peter Ottehall Björklinge Sporthall
2009-01-31 10:00 0817232035 IFK Dannemora/Ö U - Hagunda IF U 3 - 10 Håkan Sjöblom, Leif Ericsson Österby Sim o Sporthall
2008-12-06 08:30 0817232037 Uppsala Teknologer - IS Saga 5 - 7 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Allianshallen B
2008-12-07 10:10 0817232036 Tiunda IF - IFK Dannemora/Ö U 5 - 6 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Allianshallen B
2009-02-06 18:20 0817232039 Hagunda IF U - Björklinge BK 2 - 0 Simon Andrén, Miodrag Djuric Stenhagen BoKC
2008-12-13 14:00 0817232045 IFK Dannemora/Ö U - FBC Uppsala Ungdom U 9 - 1 Österby Sim o Sporthall
2008-12-13 15:30 0817232041 Björklinge BK - Tobo/Örbyhus FF 5 - 0 Johan Hällström, Kenneth Naess Björklinge Sporthall
2008-12-14 19:40 0817232043 IS Saga - Tiunda IF 8 - 0 Mona Franzon, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2008-12-20 12:00 0817232050 IFK Dannemora/Ö U - Björklinge BK 1 - 3 Christer Andersson, Pierre Engström Österby Sim o Sporthall
2008-12-20 16:00 0817232046 Tobo/Örbyhus FF - Uppsala Teknologer 7 - 3 Jonas Nordqvist, Leif Ericsson Örbyhus Sporthall
2008-12-21 13:30 0817232048 FBC Uppsala Ungdom U - IS Saga 3 - 2 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Allianshallen B
2008-12-21 18:20 0817232047 Hagunda IF U - Tiunda IF 13 - 1 Anton Waldenvik, Simon Andrén Stenhagen BoKC
2009-01-10 08:30 0817232053 IS Saga - Hagunda IF U 2 - 4 Matti Eronen, Sarah Karlsson Allianshallen B
2009-01-10 10:10 0817232054 Tiunda IF - Tobo/Örbyhus FF 7 - 1 Matti Eronen, Sarah Karlsson Allianshallen B
2009-01-10 11:50 0817232055 Uppsala Teknologer - IFK Dannemora/Ö U 7 - 11 Lars Johnsson, Johan Hällström Allianshallen B
2009-01-17 14:00 0817232057 Tobo/Örbyhus FF - IS Saga 2 - 5 Jonas Nordqvist, Victor Flemström Örbyhus Sporthall
2009-01-17 20:10 0817232056 Tiunda IF - Uppsala Teknologer 3 - 2 Jonas Nordqvist, Arvid Englund Allianshallen B
2009-01-18 10:10 0817232059 FBC Uppsala Ungdom U - Björklinge BK 7 - 6 Christer Andersson, Anders Ståhlberg Allianshallen B
2009-01-24 10:10 0817232063 FBC Uppsala Ungdom U - Uppsala Teknologer 3 - 2 Mikael Blom, Johan Hällström Allianshallen B
2009-01-24 14:30 0817232061 Björklinge BK - IS Saga 2 - 3 Christer Andersson, Michael Eriksson Björklinge Sporthall
2009-01-25 18:20 0817232062 Hagunda IF U - Tobo/Örbyhus FF 6 - 4 Joakim Waldenvik, Johan Hällström Stenhagen BoKC
2009-02-07 12:00 0817232070 Tobo/Örbyhus FF - IFK Dannemora/Ö U 2 - 4 Georgios Papadakis, Gustav Göthberg Örbyhus Sporthall
2009-02-07 18:00 0817232069 Uppsala Teknologer - Hagunda IF U 2 - 8 Arvid Englund, Mona Franzon Allianshallen B
2009-02-26 19:40 0817232068 Tiunda IF - FBC Uppsala Ungdom U 0 - 6 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Gamlishallen
2009-02-13 19:15 0817232071 Björklinge BK - Uppsala Teknologer 5 - 1 Per Ericsson, Martin Holm Björklinge Sporthall
2009-02-14 08:30 0817232073 FBC Uppsala Ungdom U - Hagunda IF U 1 - 7 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Allianshallen A
2009-02-14 14:00 0817232075 IFK Dannemora/Ö U - IS Saga 5 - 1 Lars-Olov Englund, Jan Erik Kristofersson Österby Sim o Sporthall
2009-02-21 17:30 0817232079 Tobo/Örbyhus FF - FBC Uppsala Ungdom U 2 - 3 Georgios Papadakis, Håkan Sjöblom Örbyhus Sporthall
2009-02-22 11:50 0817232077 Tiunda IF - Björklinge BK 3 - 5 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Allianshallen B
2009-02-22 18:20 0817232080 Hagunda IF U - IFK Dannemora/Ö U 3 - 3 Matti Eronen, Johan Hällström Fyrishov A
2009-03-07 12:00 0817232085 IFK Dannemora/Ö U - Tiunda IF 6 - 4 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Österby Sim o Sporthall
2009-03-07 15:20 0817232081 Björklinge BK - Hagunda IF U 2 - 4 Georgios Papadakis, Christer Andersson Björklinge Sporthall
2009-03-09 21:20 0817232083 IS Saga - Uppsala Teknologer 7 - 4 Lars Gustafsson, Ken Johansson Allianshallen B
2009-03-14 11:50 0817232090 FBC Uppsala Ungdom U - IFK Dannemora/Ö U 4 - 4 Rohnny Åhman, Jonas Nordqvist Allianshallen B
2009-03-14 14:00 0817232088 Tobo/Örbyhus FF - Björklinge BK 4 - 7 Matti Eronen, Leif Ericsson Örbyhus Sporthall
2009-03-15 10:10 0817232086 Tiunda IF - IS Saga 3 - 5 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Allianshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hagunda IF U 14 13 1 0 97-25 72 40
2. FBC Uppsala Ungdom U 14 9 1 4 50-50 0 28
3. Björklinge BK 14 8 2 4 61-38 23 26
4. IFK Dannemora/ Ö U 14 8 2 4 64-56 8 26
5. IS Saga 14 8 1 5 57-46 11 25
6. Tiunda IF 14 3 2 9 38-71 -33 11
7. Uppsala Teknologer 14 1 1 12 50-80 -30 4
8. Tobo/ Örbyhus FF 14 1 0 13 28-79 -51 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis