Damer Div. 2 (2008/09)

Gruppspel
Damer Div. 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2008-09-27 12:15 0806220003 Ale IBF - Lindome IBK 3 - 0 Robin Boqvist, Jonas Hansson Ale Kulturrum
2008-09-27 16:30 0806220006 Marstrands IBK - Göteborgs Polismäns IF 15 - 1 Per Pettersson, Mikael Wikberg Kungälvs Idrottshall
2008-09-28 14:00 0806220002 Stenungsunds IBK - IBK Göteborg 5 - 4 Stenungsund Arena
2008-10-24 20:00 0806220001 Grundsunds IF - Frölunda IBK 4 - 1 Bottnahallen
2008-11-20 19:45 0806220005 Hindås IBK - Pixbo Wallenstam IBF Div.2 DJ 4 - 5 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2009-03-08 18:30 0806220004 Guldhedens IK - FBC Lerum 3 - 4 Pierre Eberhard Berg, Goran Kuduzovic Valhalla
2008-10-03 18:30 0806220009 Pixbo Wallenstam IBF Div.2 DJ - Ale IBF 7 - 4 Ulf Jonasson, Ulf Jonasson Wallenstamhallen
2008-10-04 13:30 0806220007 Lindome IBK - Grundsunds IF 0 - 0 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Almåshallen B
2008-10-04 14:00 0806220008 FBC Lerum - Stenungsunds IBK 3 - 0 Anders Pettersson Karlstad, Majed Hammami Rydsbergshallen
2008-10-04 14:15 0806220012 IBK Göteborg - Göteborgs Polismäns IF 8 - 3 Anders Bergström, Kent Österström Torpahallen
2008-10-05 11:30 0806220011 Frölunda IBK - Hindås IBK 6 - 3 Kim Nielsen, Erik Rüdow Fors Frölunda Kulturhus
2008-10-05 14:45 0806220010 Guldhedens IK - Marstrands IBK 2 - 7 Per Pettersson, Mikael Wikberg Valhalla
2008-10-10 20:00 0806220013 Grundsunds IF - IBK Göteborg 2 - 1 Bottnahallen
2008-10-11 16:30 0806220017 Marstrands IBK - Hindås IBK 5 - 0 Per Pettersson, Mikael Wikberg Kungälvs Idrottshall
2008-10-12 11:00 0806220018 Göteborgs Polismäns IF - Pixbo Wallenstam IBF Div.2 DJ 1 - 7 Anders Bergström, Kent Österström Valhalla
2008-10-12 17:10 0806220015 Ale IBF - FBC Lerum 0 - 2 Per Pettersson, Mikael Wikberg Ale Kulturrum
2008-10-13 19:30 0806220016 Guldhedens IK - Lindome IBK 3 - 4 Eleonore Green, Nenad Gusevac
2008-10-15 19:00 0806220014 Stenungsunds IBK - Frölunda IBK 6 - 4 Stenungsund Arena
2008-10-18 13:40 0806220023 Lindome IBK - Hindås IBK 9 - 2 Kim Nielsen, Magnus Persson Almåshallen B
2008-10-18 14:00 0806220024 FBC Lerum - Göteborgs Polismäns IF 3 - 1 Per Pettersson, Robin Boqvist Rydsbergshallen
2008-10-18 17:00 0806220022 IBK Göteborg - Guldhedens IK 0 - 2 Roger Zahnér, Janne Vattfors Torpahallen
2008-10-18 17:30 0806220019 Pixbo Wallenstam IBF Div.2 DJ - Grundsunds IF 5 - 1 Kari Kyyrä, Göte Carlsson Wallenstamhallen
2008-10-19 10:30 0806220021 Frölunda IBK - Ale IBF 9 - 4 Roger Zahnér, Janne Vattfors Frölunda Kulturhus
2008-10-22 19:30 0806220020 Stenungsunds IBK - Marstrands IBK 2 - 5 Stenungsund Arena
2008-10-26 12:30 0806220030 Göteborgs Polismäns IF - Lindome IBK 2 - 8 Roger Zahnér, Janne Vattfors Valhalla
2008-10-26 14:30 0806220028 Guldhedens IK - Frölunda IBK 4 - 5 Roger Zahnér, Janne Vattfors Valhalla
2008-10-26 14:30 0806220029 Hindås IBK - FBC Lerum 1 - 7 Kari Kyyrä, Patrik Aspholm Landvetter Idrottshall
2008-10-26 15:00 0806220027 Ale IBF - IBK Göteborg 0 - 4 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Ale Kulturrum
2008-10-30 19:45 0806220025 Marstrands IBK - Grundsunds IF 4 - 1 Johan Hillergren, Peter Novakovic Kungälvs Idrottshall
2008-12-01 20:15 0806220026 Stenungsunds IBK - Pixbo Wallenstam IBF Div.2 DJ 4 - 5 Stenungsund Arena
2008-11-01 13:30 0806220034 Pixbo Wallenstam IBF Div.2 DJ - Guldhedens IK 11 - 4 Göte Carlsson, Kari Kyyrä Wallenstamhallen
2008-11-01 15:15 0806220033 FBC Lerum - Grundsunds IF 2 - 3 Roger Zahnér, Janne Vattfors Rydsbergshallen
2008-11-02 10:00 0806220036 Frölunda IBK - Göteborgs Polismäns IF 8 - 5 Peter Bergstrand, Kent Österström Frölunda Kulturhus
2008-11-02 14:30 0806220035 Hindås IBK - IBK Göteborg 3 - 3 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2008-11-10 19:45 0806220032 Marstrands IBK - Ale IBF 4 - 1 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Kungälvs Idrottshall
2008-11-18 18:45 0806220031 Lindome IBK - Stenungsunds IBK 4 - 4 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Almåshallen B
2008-11-07 20:00 0806220037 Grundsunds IF - Ale IBF 6 - 1 Bottnahallen
2008-11-08 13:45 0806220042 FBC Lerum - Marstrands IBK 4 - 4 Per Pettersson, Mikael Wikberg Rydsbergshallen
2008-11-08 17:00 0806220041 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBF Div.2 DJ 0 - 4 Magnus Persson, Anders Bergström Torpahallen
2008-11-09 12:00 0806220039 Göteborgs Polismäns IF - Guldhedens IK 3 - 8 Kari Kyyrä, Patrik Aspholm Valhalla
2008-11-09 14:10 0806220038 Stenungsunds IBK - Hindås IBK 1 - 1 Stenungsund Arena
2008-11-09 15:30 0806220040 Frölunda IBK - Lindome IBK 4 - 6 Anders Bergström, Kent Österström Frölunda Kulturhus
2008-11-15 12:15 0806220045 Ale IBF - Göteborgs Polismäns IF 7 - 5 Kim Nielsen, Erik Rüdow Fors Ale Kulturrum
2008-11-15 13:40 0806220048 Lindome IBK - Marstrands IBK 1 - 1 Henry Tames, Lazo Cesto Almåshallen B
2008-11-15 17:00 0806220047 IBK Göteborg - FBC Lerum 3 - 2 Robin Boqvist, Jonas Hansson Torpahallen
2008-11-15 18:30 0806220046 Pixbo Wallenstam IBF Div.2 DJ - Frölunda IBK 8 - 2 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2008-11-16 16:30 0806220044 Hindås IBK - Grundsunds IF 2 - 2 Henry Tames, Lazo Cesto Landvetter Idrottshall
2008-11-16 19:00 0806220043 Guldhedens IK - Stenungsunds IBK 5 - 1 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Valhalla
2008-11-22 13:40 0806220053 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF Div.2 DJ 0 - 3 Kari Kyyrä, Patrik Aspholm Almåshallen B
2008-11-22 13:45 0806220054 Marstrands IBK - IBK Göteborg 6 - 3 Eleonore Green, Nenad Gusevac Kungälvs Idrottshall
2008-11-22 15:00 0806220050 Grundsunds IF - Guldhedens IK 0 - 1 Bottnahallen
2008-11-22 18:30 0806220051 Stenungsunds IBK - Göteborgs Polismäns IF 2 - 3 Stora Höga Arena
2008-11-23 10:30 0806220052 Frölunda IBK - FBC Lerum 1 - 2 Roger Zahnér, Janne Vattfors Frölunda Kulturhus
2009-01-09 18:20 0806220049 Ale IBF - Hindås IBK 3 - 2 Robin Boqvist, Jonas Hansson Ale Kulturrum
2008-11-29 13:00 0806220055 Stenungsunds IBK - Grundsunds IF 3 - 3 Stenungsund Arena
2008-11-29 14:15 0806220058 IBK Göteborg - Frölunda IBK 4 - 3 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Torpahallen
2008-11-29 14:45 0806220060 Marstrands IBK - Pixbo Wallenstam IBF Div.2 DJ 2 - 6 Per Pettersson, Mikael Wikberg Kungälvs Idrottshall
2008-11-30 12:00 0806220057 Göteborgs Polismäns IF - Hindås IBK 3 - 3 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Valhalla
2008-11-30 14:00 0806220056 Guldhedens IK - Ale IBF 5 - 4 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Valhalla
2008-12-02 19:15 0806220059 FBC Lerum - Lindome IBK 4 - 2 Magnus Persson, Henrik Haglund Rydsbergshallen
2008-11-25 19:30 0806220066 Pixbo Wallenstam IBF Div.2 DJ - FBC Lerum 8 - 0 Peter Elgquist, Ingvar Bremmers Wallenstamhallen
2008-12-06 12:15 0806220062 Ale IBF - Stenungsunds IBK 5 - 2 Robin Boqvist, Jonas Hansson Ale Kulturrum
2008-12-06 14:30 0806220065 Lindome IBK - IBK Göteborg 0 - 2 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Almåshallen B
2008-12-06 15:00 0806220061 Grundsunds IF - Göteborgs Polismäns IF 7 - 2 Bottnahallen
2008-12-07 12:30 0806220063 Hindås IBK - Guldhedens IK 2 - 5 Henry Tames, Lazo Cesto Landvetter Idrottshall
2008-12-07 12:30 0806220064 Frölunda IBK - Marstrands IBK 2 - 10 Eleonore Green, Nenad Gusevac Frölunda Kulturhus
2008-12-13 13:40 0806220069 Lindome IBK - Ale IBF 4 - 4 Kari Kyyrä, Göte Carlsson Almåshallen B
2008-12-13 13:45 0806220070 FBC Lerum - Guldhedens IK 5 - 2 Magnus Persson, Henrik Haglund Rydsbergshallen
2008-12-13 17:00 0806220068 IBK Göteborg - Stenungsunds IBK 6 - 1 Robin Boqvist, Jonas Hansson Torpahallen
2008-12-14 14:30 0806220072 Göteborgs Polismäns IF - Marstrands IBK 0 - 12 Roger Zahnér, Janne Vattfors Valhalla
2008-12-14 16:30 0806220067 Frölunda IBK - Grundsunds IF 2 - 6 Magnus Persson, Henrik Ouchterlony Frölunda Kulturhus
2009-02-21 19:40 0806220071 Pixbo Wallenstam IBF Div.2 DJ - Hindås IBK 11 - 1 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Wallenstamhallen
2008-12-19 20:00 0806220073 Grundsunds IF - Lindome IBK 5 - 3 Bottnahallen
2008-12-20 12:15 0806220075 Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBF Div.2 DJ 3 - 8 Anders Bergström, Kent Österström Ale Kulturrum
2008-12-20 13:15 0806220074 Stenungsunds IBK - FBC Lerum 4 - 10 Stenungsund Arena
2008-12-20 14:45 0806220076 Marstrands IBK - Guldhedens IK 8 - 1 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Kungälvs Idrottshall
2008-12-21 15:00 0806220078 Göteborgs Polismäns IF - IBK Göteborg 2 - 3 Kari Kyyrä, Patrik Aspholm Valhalla
2008-12-21 16:30 0806220077 Hindås IBK - Frölunda IBK 3 - 3 Roger Zahnér, Janne Vattfors Landvetter Idrottshall
2009-01-08 20:15 0806220082 Lindome IBK - Guldhedens IK 5 - 4 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Almåshallen B
2009-01-10 12:00 0806220080 Frölunda IBK - Stenungsunds IBK 6 - 5 Kari Kyyrä, Göte Carlsson Frölunda Kulturhus
2009-01-10 14:15 0806220079 IBK Göteborg - Grundsunds IF 0 - 2 Kim Nielsen, Erik Rüdow Fors Torpahallen
2009-01-10 19:00 0806220084 Pixbo Wallenstam IBF Div.2 DJ - Göteborgs Polismäns IF 7 - 1 Henrik Ouchterlony, Magnus Persson Wallenstamhallen
2009-01-11 16:30 0806220083 Hindås IBK - Marstrands IBK 1 - 6 Nenad Gusevac, Eleonore Green Landvetter Idrottshall
2009-01-11 18:00 0806220081 FBC Lerum - Ale IBF 3 - 2 Robin Boqvist, Jonas Hansson Rydsbergshallen
2009-01-17 12:15 0806220087 Ale IBF - Frölunda IBK 3 - 9 Per Pettersson, Mikael Wikberg Ale Kulturrum
2009-01-17 13:00 0806220090 Göteborgs Polismäns IF - FBC Lerum 0 - 2 Peter Elgquist, Ingvar Bremmers Valhalla
2009-01-17 13:45 0806220086 Marstrands IBK - Stenungsunds IBK 7 - 1 Henry Tames, Lazo Cesto Kungälvs Idrottshall
2009-01-17 15:45 0806220085 Grundsunds IF - Pixbo Wallenstam IBF Div.2 DJ 4 - 0 Bottnahallen
2009-01-18 12:00 0806220088 Guldhedens IK - IBK Göteborg 3 - 5 Eleonore Green, Nenad Gusevac Valhalla
2009-01-18 16:00 0806220089 Hindås IBK - Lindome IBK 4 - 1 Pierre Eberhard Berg, Goran Kuduzovic Landvetter Idrottshall
2009-01-23 19:30 0806220096 Lindome IBK - Göteborgs Polismäns IF 7 - 4 Per Pettersson, Mikael Wikberg Almåshallen B
2009-01-24 11:00 0806220092 Pixbo Wallenstam IBF Div.2 DJ - Stenungsunds IBK 14 - 2 Henry Tames, Lazo Cesto Wallenstamhallen
2009-01-24 14:00 0806220091 Grundsunds IF - Marstrands IBK 2 - 1 Bottnahallen
2009-01-24 17:00 0806220093 IBK Göteborg - Ale IBF 4 - 2 Roger Zahnér, Janne Vattfors Torpahallen
2009-01-25 11:30 0806220094 Frölunda IBK - Guldhedens IK 6 - 1 Robin Boqvist, Jonas Hansson Frölunda Kulturhus
2009-01-25 18:40 0806220095 FBC Lerum - Hindås IBK 1 - 2 Magnus Persson, Henrik Ouchterlony Rydsbergshallen
2009-01-27 19:30 0806220100 Guldhedens IK - Pixbo Wallenstam IBF Div.2 DJ 2 - 13 Kari Kyyrä, Patrik Aspholm Valhalla
2009-01-27 21:00 0806220102 Göteborgs Polismäns IF - Frölunda IBK 5 - 6 Per Pettersson, Mikael Wikberg Valhalla
2009-01-31 12:15 0806220098 Ale IBF - Marstrands IBK 0 - 3 Robin Boqvist, Jonas Hansson Ale Kulturrum
2009-01-31 13:30 0806220099 Grundsunds IF - FBC Lerum 2 - 0 Bottnahallen
2009-01-31 17:00 0806220101 IBK Göteborg - Hindås IBK 3 - 3 Peter Elgquist, Ingvar Bremmers Torpahallen
2009-02-02 20:00 0806220097 Stenungsunds IBK - Lindome IBK 7 - 2 Stenungsund Arena
2009-02-07 12:15 0806220103 Ale IBF - Grundsunds IF 0 - 2 Per Pettersson, Mikael Wikberg Ale Kulturrum
2009-02-12 19:45 0806220108 Marstrands IBK - FBC Lerum 6 - 0 Eleonore Green, Nenad Gusevac Kungälvs Idrottshall
2009-02-15 12:00 0806220105 Guldhedens IK - Göteborgs Polismäns IF 7 - 8 Peter Elgquist, Ingvar Bremmers Valhalla
2009-02-15 14:00 0806220104 Hindås IBK - Stenungsunds IBK 3 - 2 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Landvetter Idrottshall
2009-02-24 19:30 0806220107 Pixbo Wallenstam IBF Div.2 DJ - IBK Göteborg 5 - 6 Magnus Persson, Henrik Haglund Wallenstamhallen
2009-02-26 20:15 0806220106 Lindome IBK - Frölunda IBK 5 - 4 Johan Hillergren, Peter Novakovic Almåshallen B
2009-02-17 19:45 0806220114 Marstrands IBK - Lindome IBK 7 - 1 Anders Bergström, Kent Österström Kungälvs Idrottshall
2009-02-17 21:05 0806220112 Frölunda IBK - Pixbo Wallenstam IBF Div.2 DJ 1 - 5 Per Pettersson, Mikael Wikberg Frölunda Kulturhus
2009-02-21 13:45 0806220109 Stenungsunds IBK - Guldhedens IK 8 - 4 Stenungsund Arena
2009-02-21 16:00 0806220113 FBC Lerum - IBK Göteborg 2 - 6 Robin Boqvist, Jonas Hansson Rydsbergshallen
2009-02-22 15:15 0806220110 Grundsunds IF - Hindås IBK 3 - 1 Bottnahallen
2009-02-22 15:30 0806220111 Göteborgs Polismäns IF - Ale IBF 3 - 3 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Valhalla
2009-02-28 14:00 0806220118 FBC Lerum - Frölunda IBK 3 - 3 Per Pettersson, Mikael Wikberg Rydsbergshallen
2009-02-28 14:15 0806220120 IBK Göteborg - Marstrands IBK 3 - 5 Kim Nielsen, Erik Rüdow Fors Torpahallen
2009-02-28 14:30 0806220119 Pixbo Wallenstam IBF Div.2 DJ - Lindome IBK 3 - 4 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Wallenstamhallen
2009-03-01 15:30 0806220116 Guldhedens IK - Grundsunds IF 0 - 3 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Valhalla
2009-03-01 17:15 0806220115 Hindås IBK - Ale IBF 3 - 3 Per Pettersson, Mikael Wikberg Landvetter Idrottshall
2009-03-05 18:15 0806220117 Göteborgs Polismäns IF - Stenungsunds IBK 3 - 3 Per Pettersson, Mikael Wikberg Valhalla
2009-02-25 19:30 0806220126 Pixbo Wallenstam IBF Div.2 DJ - Marstrands IBK 5 - 3 Per Pettersson, Mikael Wikberg Wallenstamhallen
2009-02-27 19:30 0806220121 Grundsunds IF - Stenungsunds IBK 5 - 4 Bottnahallen
2009-03-07 12:15 0806220122 Ale IBF - Guldhedens IK 2 - 5 Per Pettersson, Mikael Wikberg Ale Kulturrum
2009-03-07 15:45 0806220125 Lindome IBK - FBC Lerum 4 - 3 Robin Boqvist, Jonas Hansson Almåshallen B
2009-03-08 10:00 0806220124 Frölunda IBK - IBK Göteborg 2 - 6 Peter Elgquist, Ingvar Bremmers Frölunda Kulturhus
2009-03-08 14:00 0806220123 Hindås IBK - Göteborgs Polismäns IF 4 - 4 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Landvetter Idrottshall
2009-03-11 20:00 0806220128 Stenungsunds IBK - Ale IBF 4 - 3 Stenungsund Arena
2009-03-14 13:45 0806220130 Marstrands IBK - Frölunda IBK 7 - 1 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Kungälvs Idrottshall
2009-03-14 14:00 0806220132 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBF Div.2 DJ 3 - 4 Roger Zahnér, Janne Vattfors Rydsbergshallen
2009-03-14 14:15 0806220131 IBK Göteborg - Lindome IBK 4 - 3 Per Pettersson, Mikael Wikberg Torpahallen
2009-03-15 12:00 0806220129 Guldhedens IK - Hindås IBK 3 - 3 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Valhalla
2009-03-15 15:30 0806220127 Göteborgs Polismäns IF - Grundsunds IF 3 - 4 Peter Elgquist, Ingvar Bremmers
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF Div.2 DJ 22 19 0 3 144-52 92 57
2. Marstrands IBK 22 17 2 3 128-38 90 53
3. Grundsunds IF 22 16 3 3 67-36 31 51
4. IBK Göteborg 22 13 2 7 78-60 18 41
5. FBC Lerum 22 11 2 9 65-61 4 35
6. Lindome IBK 22 9 4 9 73-77 -4 31
7. Frölunda IBK 22 8 2 12 88-105 -17 26
8. Guldhedens IK 22 7 1 14 74-107 -33 22
9. Stenungsunds IBK 22 5 4 13 71-105 -34 19
10. Hindås IBK 22 3 9 10 51-89 -38 18
11. Ale IBF 22 4 3 15 57-94 -37 15
12. Göteborgs Polismäns IF 22 2 4 16 62-134 -72 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis