Flickor B (2009/10)

Gruppspel
Flickor B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-10-03 09:45 0916620001 Trosa Edanö IBK (F95) - Nykvarns IF Svart 10 - 0 Andreas Roos, Mats Jernmo Hedebyhallen
2009-10-03 11:30 0916620006 Järna SK Hölö Järna IB - Onyx IBK 0 - 6 Björn Landin, Jouni Kekkonen Enehallen
2009-10-03 13:45 0916620002 Telge SIBK 95/96 - IFK Mariefred 2 - 0 Sarah Eklund, Daniel Högström Västergård Arena
2009-10-03 14:00 0916620004 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 4 - 2 Andreas Roos, Mats Jernmo Björkestahallen
2009-10-12 19:30 0916620003 Strängnäs IBK - Flens IBF 3 - 4 Per-Erik Nerby, Leif Snell Karinslundshallen
2009-10-10 11:00 0916620008 Katrineholms IBF - Telge SIBK 95/96 2 - 3 Tomas Sirrewius Duveholmshallen
2009-10-10 12:00 0916620007 Flens IBF - Trosa Edanö IBK (F95) 7 - 3 Christian Johnsson, Martin Morén Hammarvallen
2009-10-10 12:45 0916620012 IFK Mariefred - Järna SK Hölö Järna IB 6 - 1 Leif Snell, Per-Erik Nerby Mariefreds Sporthall
2009-10-10 15:45 0916620010 Onyx IBK - Nykvarns IF 2 - 4 Dennis Schmidt, Gabriel Cakici Ramdalshallen
2009-10-11 17:00 0916620011 Nykvarns IF Svart - IFK Gnesta 3 - 10 Therese Jonsson, Carolina Noren Björkestahallen
2009-10-17 12:00 0916620014 Telge SIBK 95/96 - Nykvarns IF Svart 4 - 3 Pierre Borgs, Linnea Borgs Västergård Arena
2009-10-17 12:30 0916620017 IFK Gnesta - Onyx IBK 2 - 3 Andreas A Karlsson, Tomas Edstrand Frejahallen
2009-10-17 13:30 0916620013 Trosa Edanö IBK (F95) - IFK Mariefred 4 - 4 Filip Odell, Marcus Fromholz Asplund Hedebyhallen
2009-10-17 14:15 0916620015 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF 6 - 2 Christer Avasjö, Mattias Lönnborg Thomas Arena
2009-10-17 17:30 0916620016 Nykvarns IF - Flens IBF 6 - 1 Sarah Eklund, Daniel Högström Björkestahallen
2009-10-24 15:30 0916620022 IFK Mariefred - Nykvarns IF 3 - 4 Leif Snell Mariefreds Sporthall
2009-10-24 15:45 0916620020 Onyx IBK - Telge SIBK 95/96 3 - 0 Alen Turcinhodzic, Christer Bellstam Nyköpings Sporthall
2009-10-25 10:15 0916620024 Katrineholms IBF - Järna SK Hölö Järna IB 9 - 0 Kim Edoff, Josef Cakici Duveholmshallen
2009-10-25 17:30 0916620021 Nykvarns IF Svart - Strängnäs IBK 3 - 4 Daniel Högström, Ludvig Bröms Björkestahallen
2009-11-29 09:30 0916620023 Flens IBF - IFK Gnesta 2 - 1 Tommy Arvsell, Daniel Neuman Hammarvallen
0916620028 Nykvarns IF - Nykvarns IF Svart 3 - 0 Björkestahallen
2009-10-31 09:30 0916620025 Trosa Edanö IBK (F95) - Onyx IBK 2 - 4 Therese Jonsson, Daniel Högström Hedebyhallen
2009-10-31 13:30 0916620029 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 5 - 2 Mattias Lönnborg, Kent Budell Frejahallen
2009-11-01 16:00 0916620030 Järna SK Hölö Järna IB - Flens IBF 4 - 9 Therese Jonsson, Edward Rannamees Enehallen
2009-11-16 19:30 0916620027 Strängnäs IBK - IFK Mariefred 5 - 1 Stefan Öberg, Per-Erik Nerby Thomas Arena
2009-11-07 10:15 0916620032 Onyx IBK - Strängnäs IBK 4 - 2 Alen Turcinhodzic, Christer Bellstam Ramdalshallen
2009-11-07 11:15 0916620035 IFK Gnesta - IFK Mariefred 6 - 1 Sarah Eklund, Maria Jäderholm Frejahallen
2009-11-07 15:15 0916620031 Flens IBF - Telge SIBK 95/96 14 - 4 Martin Morén, Tommy Arvsell Malmköpings Sporthall
2009-11-08 16:15 0916620036 Nykvarns IF Svart - Järna SK Hölö Järna IB 7 - 2 Daniel Högström, Ludvig Bröms Björkestahallen
2009-11-08 17:30 0916620033 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK (F95) 3 - 2 Kim Edoff, Tomas Sirrewius Duveholmshallen
2009-11-14 10:00 0916620038 Telge SIBK 95/96 - IFK Gnesta 1 - 4 Therese Jonsson, Richard Himberg Västergård Arena
2009-11-14 10:45 0916620037 Trosa Edanö IBK (F95) - Strängnäs IBK 4 - 2 Mathias Lindvall, Kalle Hedengren Hedebyhallen
2009-11-15 14:00 0916620040 Nykvarns IF Svart - Flens IBF 0 - 4 Jonathan Varli, Pontus Neander Björkestahallen
2009-11-15 17:45 0916620039 Järna SK Hölö Järna IB - Nykvarns IF 4 - 10 Edward Rannamees, Mikael Vauhkonen Enehallen
2009-11-15 18:30 0916620042 Katrineholms IBF - Onyx IBK 1 - 4 Kim Edoff, Tomas Sirrewius Duveholmshallen
2009-11-21 08:45 0916620045 Strängnäs IBK - Järna SK Hölö Järna IB 5 - 2 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Thomas Arena
2009-11-21 14:00 0916620047 IFK Mariefred - Katrineholms IBF 1 - 4 Mattias Lönnborg Mariefreds Sporthall
2009-11-21 15:15 0916620048 Flens IBF - Onyx IBK 6 - 3 Kim Edoff, Tomas Sirrewius Hammarvallen
2009-11-22 10:30 0916620043 Nykvarns IF - Telge SIBK 95/96 4 - 1 Christer Avasjö, Marcus Fromholz Asplund Björkestahallen
2009-11-22 12:45 0916620044 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK (F95) 3 - 1 Vesa Petterson, Josef Cakici Frejahallen
2009-11-28 09:00 0916620050 Trosa Edanö IBK (F95) - Nykvarns IF 4 - 4 Markus Klaesson, Kristoffer Skjutar Hedebyhallen
2009-11-28 12:00 0916620049 Strängnäs IBK - IFK Gnesta 5 - 5 Mattias Lönnborg, Per-Erik Nerby Thomas Arena
2009-11-28 19:30 0916620052 Nykvarns IF Svart - Katrineholms IBF 6 - 5 Kim Ekenhall, Edward Rannamees Björkestahallen
2009-11-29 15:30 0916620051 Telge SIBK 95/96 - Järna SK Hölö Järna IB 6 - 2 Filip Odell, Marcus Fromholz Asplund Västergård Arena
2010-01-06 13:00 0916620054 Onyx IBK - IFK Mariefred 3 - 2 Vesa Petterson, Sigge Maurer Nyköpings Sporthall
2009-12-05 11:30 0916620058 IFK Mariefred - Nykvarns IF Svart 2 - 2 Leif Snell, Rasmus Wallerström Mariefreds Sporthall
2009-12-06 13:30 0916620056 Nykvarns IF - Strängnäs IBK 4 - 1 Kim Ekenhall, Mattias Lönnborg Björkestahallen
2009-12-06 18:00 0916620059 Katrineholms IBF - Flens IBF 4 - 4 Andreas Roos, Mats Jernmo Duveholmshallen
2009-12-13 11:00 0916620055 Telge SIBK 95/96 - Trosa Edanö IBK (F95) 3 - 2 Filip Odell, Marcus Fromholz Asplund Västergård Arena
2009-12-13 15:45 0916620057 Järna SK Hölö Järna IB - IFK Gnesta 0 - 6 Therese Jonsson, Dennis Schmidt Enehallen
2009-12-19 10:00 0916620063 IFK Gnesta - Nykvarns IF 3 - 3 Bengt Pettersson, Bengt Pettersson, Mats Tegnemark Frejahallen
2009-12-19 10:45 0916620062 Strängnäs IBK - Telge SIBK 95/96 5 - 2 Daniel Johansson, Roger Borgs Thomas Arena
2009-12-19 12:30 0916620065 Flens IBF - IFK Mariefred 3 - 4 Nahir Baresso, Tomas Sirrewius Malmköpings Sporthall
2009-12-19 12:45 0916620061 Trosa Edanö IBK (F95) - Järna SK Hölö Järna IB 13 - 3 Mats Hällgren Hedebyhallen
2009-12-20 15:45 0916620064 Nykvarns IF Svart - Onyx IBK 0 - 6 Filip Odell, Daniel Högström Björkestahallen
2010-01-09 11:00 0916620068 IFK Mariefred - Telge SIBK 95/96 1 - 2 Edward Rannamees, Mattias Lönnborg Mariefreds Sporthall
2010-01-09 12:30 0916620069 Flens IBF - Strängnäs IBK 4 - 6 Christoffer Markovski, Martin Morén Hammarvallen
2010-01-09 17:00 0916620072 Onyx IBK - Järna SK Hölö Järna IB 3 - 3 Fredrik Strandlund, Roger Kristensen Nyköpings Sporthall
2010-01-10 15:00 0916620070 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 5 - 5 Josef Cakici, Vesa Petterson Duveholmshallen
2010-01-10 18:15 0916620067 Nykvarns IF Svart - Trosa Edanö IBK (F95) 4 - 2 Mikael Celik, Kalle Hedengren Björkestahallen
2010-01-16 12:00 0916620073 Trosa Edanö IBK (F95) - Flens IBF 3 - 1 Andreas A Karlsson, Tomas Edstrand Hedebyhallen
2010-01-16 13:30 0916620078 Järna SK Hölö Järna IB - IFK Mariefred 1 - 8 Pontus Neander, Jonathan Varli Enehallen
2010-01-16 16:00 0916620077 IFK Gnesta - Nykvarns IF Svart 5 - 0 Marcus Fromholz Asplund, Filip Odell Frejahallen
2010-01-16 17:30 0916620074 Telge SIBK 95/96 - Katrineholms IBF 1 - 0 Szilvia Schmidt, Sarah Eklund Wasa Sporthall
2010-01-17 13:30 0916620076 Nykvarns IF - Onyx IBK 2 - 2 Mika Ristanen, Ludvig Bröms Björkestahallen
2010-01-23 12:00 0916620083 Onyx IBK - IFK Gnesta 2 - 0 Josef Cakici, Vesa Petterson Nyköpings Sporthall
2010-01-23 13:45 0916620081 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK 3 - 5 Admir Brkic, Sigge Maurer Duveholmshallen
2010-01-23 14:00 0916620079 IFK Mariefred - Trosa Edanö IBK (F95) 1 - 6 Therese Jonsson, Sarah Eklund Mariefreds Sporthall
2010-01-23 18:45 0916620080 Nykvarns IF Svart - Telge SIBK 95/96 1 - 3 Guy Fromholz, Christer Avasjö Björkestahallen
2010-01-24 13:45 0916620082 Flens IBF - Nykvarns IF 3 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Hammarvallen
2010-01-30 09:30 0916620087 Strängnäs IBK - Nykvarns IF Svart 7 - 0 Admir Brkic, Sigge Maurer Thomas Arena
2010-01-30 09:45 0916620089 IFK Gnesta - Flens IBF 4 - 3 Guy Fromholz Frejahallen
2010-01-30 15:30 0916620086 Telge SIBK 95/96 - Onyx IBK 2 - 3 Carolina Noren, Kim Ekenhall Västergård Arena
2010-01-30 17:30 0916620088 Nykvarns IF - IFK Mariefred 4 - 1 Ludvig Bröms, Rasmus Lindkvist Björkestahallen
2010-01-31 13:30 0916620090 Järna SK Hölö Järna IB - Katrineholms IBF 3 - 12 Kim Ekenhall, Carolina Noren Enehallen
0916620094 Nykvarns IF Svart - Nykvarns IF 3 - 0 Björkestahallen
2010-02-06 10:00 0916620091 Onyx IBK - Trosa Edanö IBK (F95) 3 - 2 Alen Turcinhodzic, Christer Bellstam Nyköpings Sporthall
2010-02-06 16:45 0916620093 IFK Mariefred - Strängnäs IBK 4 - 2 Andreas A Karlsson, Tomas Edstrand Mariefreds Sporthall
2010-02-07 11:00 0916620095 Katrineholms IBF - IFK Gnesta 2 - 3 Andreas A Karlsson, Tomas Edstrand Duveholmshallen
2010-02-07 13:45 0916620096 Flens IBF - Järna SK Hölö Järna IB 11 - 0 Tomas Sirrewius, Stefan Öberg Hammarvallen
2010-02-12 19:15 0916620101 IFK Mariefred - IFK Gnesta 1 - 6 Mats Hällgren Mariefreds Sporthall
2010-02-13 10:45 0916620098 Strängnäs IBK - Onyx IBK 2 - 9 Per-Erik Nerby, Niklas Nerby Thomas Arena
2010-02-13 12:30 0916620099 Trosa Edanö IBK (F95) - Katrineholms IBF 3 - 3 Mikael Celik, Edward Rannamees Hedebyhallen
2010-02-13 18:15 0916620097 Telge SIBK 95/96 - Flens IBF 4 - 3 Dennis Schmidt, Therese Jonsson Västergård Arena
2010-02-14 16:00 0916620102 Järna SK Hölö Järna IB - Nykvarns IF Svart 1 - 2 Richard Himberg, Maria Jäderholm Enehallen
2010-02-20 09:30 0916620104 IFK Gnesta - Telge SIBK 95/96 1 - 1 Edward Rannamees Frejahallen
2010-02-20 16:15 0916620105 Nykvarns IF - Järna SK Hölö Järna IB 4 - 1 Edward Rannamees, Mats Jernmo Björkestahallen
2010-03-08 19:30 0916620103 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK (F95) 4 - 3 Martin Morén, Martin Dalsgard Karinslundshallen
2010-03-19 19:00 0916620106 Flens IBF - Nykvarns IF Svart 6 - 4 Kim Edoff, Christian Johnsson Hammarvallen
2010-03-19 19:30 0916620108 Onyx IBK - Katrineholms IBF 6 - 1 Josef Cakici, Vesa Petterson Nyköpings Sporthall
2010-02-27 09:15 0916620110 Trosa Edanö IBK (F95) - IFK Gnesta 3 - 15 Marcus Fromholz Asplund, Filip Odell Hedebyhallen
2010-02-27 10:15 0916620113 Katrineholms IBF - IFK Mariefred 2 - 4 Josef Cakici, Vesa Petterson Duveholmshallen
2010-02-28 15:15 0916620114 Onyx IBK - Flens IBF 6 - 1 Admir Brkic, Bemir Brkic Nyköpings Sporthall
2010-02-28 16:45 0916620111 Järna SK Hölö Järna IB - Strängnäs IBK 0 - 4 Mika Ristanen, Guy Fromholz Enehallen
2010-03-14 18:30 0916620109 Telge SIBK 95/96 - Nykvarns IF 2 - 4 Jonathan Varli, Mika Ristanen Västergård Arena
2010-03-06 12:30 0916620115 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 6 - 2 Jonathan Varli, Pontus Neander Frejahallen
2010-03-06 12:45 0916620120 IFK Mariefred - Onyx IBK 2 - 5 Christoffer Markovski, Martin Morén Mariefreds Sporthall
2010-03-06 16:30 0916620116 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK (F95) 3 - 5 Filip Odell, Rasmus Lindkvist Björkestahallen
2010-03-07 13:45 0916620118 Katrineholms IBF - Nykvarns IF Svart 3 - 4 Josef Cakici, Vesa Petterson Duveholmshallen
2010-03-07 16:00 0916620117 Järna SK Hölö Järna IB - Telge SIBK 95/96 2 - 7 Mika Ristanen, Guy Fromholz Enehallen
2010-03-12 19:15 0916620121 Trosa Edanö IBK (F95) - Telge SIBK 95/96 5 - 2 Marie Elisabeth Johansson, Aarre Hietanen Hedebyhallen
2010-03-13 09:15 0916620122 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 4 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Thomas Arena
2010-03-13 13:45 0916620125 Flens IBF - Katrineholms IBF 4 - 6 Edward Rannamees, Bengt Pettersson, Bengt Pettersson Hammarvallen
2010-03-13 15:00 0916620123 IFK Gnesta - Järna SK Hölö Järna IB 7 - 0 Kim Ekenhall, Carolina Noren Frejahallen
2010-03-14 14:45 0916620124 Nykvarns IF Svart - IFK Mariefred 2 - 4 Sarah Eklund, Therese Jonsson Björkestahallen
2010-03-20 12:30 0916620128 Telge SIBK 95/96 - Strängnäs IBK 6 - 3 Szilvia Schmidt, Therese Jonsson Västergård Arena
2010-03-20 12:45 0916620131 IFK Mariefred - Flens IBF 4 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Mariefreds Sporthall
2010-03-20 16:45 0916620130 Onyx IBK - Nykvarns IF Svart 5 - 3 Andreas A Karlsson, Tomas Edstrand Nyköpings Sporthall
2010-03-21 14:00 0916620129 Nykvarns IF - IFK Gnesta 0 - 6 Jonathan Varli, Pontus Neander Björkestahallen
2010-03-21 17:45 0916620127 Järna SK Hölö Järna IB - Trosa Edanö IBK (F95) 1 - 6 Richard Himberg, Jouni Kekkonen Enehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Onyx IBK 20 16 2 2 82-37 45 50
2. IFK Gnesta 20 14 3 3 98-35 63 45
3. Nykvarns IF 20 12 4 4 75-53 22 40
4. Strängnäs IBK 20 11 1 8 77-69 8 34
5. Telge SIBK 95/ 96 20 11 1 8 56-62 -6 34
6. Flens IBF 20 9 1 10 93-73 20 28
7. Trosa Edanö IBK (F95) 20 8 3 9 83-70 13 27
8. IFK Mariefred 20 7 2 11 54-67 -13 23
9. Nykvarns IF Svart 20 6 1 13 47-86 -39 19
10. Katrineholms IBF 20 5 3 12 71-73 -2 18
11. Järna SK Hölö Järna IB 20 0 1 19 30-141 -111 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis