Herrjuniorer 91-92 (2009/10)

Gruppspel
Herrjuniorer 91-92
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-10-02 19:15 0916340003 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 7 - 5 Dennis Schmidt, Stefan Öberg Karinslundshallen
2009-10-02 20:30 0916340001 Telge SIBK - IFK Gnesta 11 - 6 Henrik Ibjer, Christoffer Svec Västergård Arena
2009-10-04 15:00 0916340004 Flens IBF - Södertälje IBK 5 - 11 Roger Kristensen, Fredrik Strandlund Hammarvallen
2009-10-09 18:30 0916340008 Onyx IBS - Telge SIBK 5 - 5 Roger Kristensen, Josef Cakici Ramdalens Sportcenter
2009-10-09 19:15 0916340006 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 6 - 3 Mats Jernmo, Andreas Roos Hedebyhallen
2009-10-10 09:30 0916340005 IFK Gnesta - Flens IBF 7 - 2 Mikael Celik, Kalle Hedengren Frejahallen
2009-10-16 20:30 0916340010 Telge SIBK - Nykvarns IF 14 - 2 Bengt Pettersson, Bengt Pettersson, Mats Tegnemark Västergård Arena
2009-10-17 12:30 0916340012 Strängnäs IBK - Södertälje IBK 4 - 8 Christer Avasjö, Mattias Lönnborg Thomas Arena
2009-10-17 17:45 0916340009 IFK Gnesta - Onyx IBS 6 - 6 Tomas Edstrand, Andreas A Karlsson Frejahallen
2009-10-23 19:00 0916340015 Flens IBF - Nykvarns IF 8 - 5 Admir Brkic, Sigge Maurer Hammarvallen
2009-10-23 19:15 0916340014 Strängnäs IBK - Telge SIBK 5 - 8 Göran Engfors, Christian Johnsson Karinslundshallen
2009-10-23 20:30 0916340016 Södertälje IBK - Trosa Edanö IBK 11 - 7 Andreas Roos, Mats Jernmo Wasa Sporthall
2009-10-30 19:15 0916340018 Trosa Edanö IBK - Flens IBF 12 - 2 Dennis Schmidt, Marko Maikkunen Hedebyhallen
2009-10-30 19:45 0916340019 Onyx IBS - Strängnäs IBK 2 - 4 Fredrik Strandlund, Roger Kristensen Nyköpings Sporthall
2009-11-28 13:00 0916340020 IFK Gnesta - Södertälje IBK 4 - 5 Andreas Roos, Mats Jernmo Frejahallen
2009-11-06 19:00 0916340022 Flens IBF - Telge SIBK 10 - 3 Admir Brkic, Sigge Maurer Malmköpings Sporthall
2009-11-06 19:15 0916340021 Strängnäs IBK - IFK Gnesta 3 - 4 Mattias Lönnborg, Marie Elisabeth Johansson Karinslundshallen
2009-11-06 19:15 0916340024 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 12 - 2 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Hedebyhallen
2009-11-06 20:30 0916340023 Södertälje IBK - Onyx IBS 10 - 4 Mats Tegnemark, Bengt Pettersson, Bengt Pettersson Wasa Sporthall
2009-11-13 18:30 0916340027 Onyx IBS - Flens IBF 11 - 5 Szilvia Schmidt, Dennis Schmidt Ramdalens Sportcenter
2009-11-14 09:30 0916340028 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 6 - 9 Bengt Pettersson, Bengt Pettersson, Mats Tegnemark Frejahallen
2010-01-15 20:00 0916340026 Nykvarns IF - Södertälje IBK 5 - 6 Marko Maikkunen, Tommy Nyring Björkestahallen
2009-12-04 19:00 0916340029 Flens IBF - Strängnäs IBK 3 - 6 Josef Cakici, Vesa Petterson Hammarvallen
2009-12-04 20:15 0916340032 Nykvarns IF - Onyx IBS 10 - 4 Tommy Nyring, David Nilsson Björkestahallen
2009-12-04 20:30 0916340031 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 4 - 5 Christer Avasjö Hedebyhallen
2009-12-18 18:30 0916340035 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 4 - 11 Fredrik Strandlund, Roger Kristensen Ramdalens Sportcenter
2009-12-18 20:30 0916340033 Telge SIBK - Södertälje IBK 2 - 3 Björn Landin, Mathias Lindvall Västergård Arena
2009-12-19 11:15 0916340036 IFK Gnesta - Nykvarns IF 5 - 2 Bengt Pettersson, Bengt Pettersson, Mats Tegnemark Frejahallen
2010-01-08 20:15 0916340038 Nykvarns IF - Strängnäs IBK 10 - 2 David Nilsson, Tommy Nyring Björkestahallen
2010-01-08 20:30 0916340037 Södertälje IBK - Flens IBF 15 - 2 Andreas Roos, Mats Jernmo Wasa Sporthall
2010-01-09 16:00 0916340040 IFK Gnesta - Telge SIBK 7 - 7 Josef Cakici, Vesa Petterson Frejahallen
2010-01-15 19:00 0916340044 Flens IBF - IFK Gnesta 8 - 3 Tomas Sirrewius, Kim Edoff Hammarvallen
2010-01-15 19:15 0916340043 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK 8 - 6 Mika Ristanen, Guy Fromholz Karinslundshallen
2010-01-15 20:30 0916340041 Telge SIBK - Onyx IBS 7 - 4 Christoffer Svec, Henrik Ibjer Västergård Arena
2010-01-22 18:30 0916340048 Onyx IBS - IFK Gnesta 14 - 5 Roger Kristensen, Fredrik Strandlund Ramdalens Sportcenter
2010-01-22 20:15 0916340047 Nykvarns IF - Telge SIBK 4 - 9 Mathias Lindvall, Björn Landin Björkestahallen
2010-01-22 20:30 0916340045 Södertälje IBK - Strängnäs IBK 11 - 0 Henrik Ibjer, Christoffer Svec Wasa Sporthall
2010-01-29 19:15 0916340050 Trosa Edanö IBK - Södertälje IBK 6 - 6 Mats Jernmo, Andreas Roos Hedebyhallen
2010-01-29 20:15 0916340051 Nykvarns IF - Flens IBF 5 - 1 Björn Landin, Mathias Lindvall Björkestahallen
2010-01-29 20:30 0916340049 Telge SIBK - Strängnäs IBK 5 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Västergård Arena
2010-02-05 19:00 0916340055 Flens IBF - Trosa Edanö IBK 7 - 8 Admir Brkic, Sigge Maurer Hammarvallen
2010-02-05 19:15 0916340054 Strängnäs IBK - Onyx IBS 5 - 4 Marie Elisabeth Johansson, Mattias Lönnborg Karinslundshallen
2010-02-05 20:30 0916340056 Södertälje IBK - IFK Gnesta 7 - 4 Andreas Roos, Guy Fromholz Wasa Sporthall
2010-02-19 20:00 0916340059 Onyx IBS - Södertälje IBK 1 - 5 Roger Kristensen, Fredrik Strandlund Ramdalens Sportcenter
2010-02-19 20:15 0916340058 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 6 - 6 Mattias Lönnborg, Marie Elisabeth Johansson Björkestahallen
2010-02-19 20:30 0916340057 Telge SIBK - Flens IBF 21 - 5 Mats Hällgren Västergård Arena
2010-02-20 14:15 0916340060 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 4 - 9 Jouni Kekkonen, Dennis Schmidt Frejahallen
2010-02-26 19:00 0916340062 Flens IBF - Onyx IBS 5 - 6 Josef Cakici, Admir Brkic Hammarvallen
2010-02-26 20:30 0916340063 Södertälje IBK - Nykvarns IF 4 - 9 Björn Landin, Mathias Lindvall Wasa Sporthall
2010-03-19 19:30 0916340064 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 7 - 2 Guy Fromholz, Mika Ristanen Hedebyhallen
2010-03-05 18:30 0916340068 Onyx IBS - Nykvarns IF 12 - 6 Admir Brkic, Josef Cakici Ramdalens Sportcenter
2010-03-05 19:15 0916340067 Strängnäs IBK - Flens IBF 4 - 5 Marie Elisabeth Johansson, Mattias Lönnborg Karinslundshallen
2010-03-05 20:30 0916340065 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 9 - 5 Mats Jernmo, Jouni Kekkonen Västergård Arena
2010-03-12 20:15 0916340072 Nykvarns IF - IFK Gnesta 5 - 4 Jouni Kekkonen, Tommy Nyring Björkestahallen
2010-03-12 20:30 0916340070 Södertälje IBK - Telge SIBK 10 - 3 Henrik Ibjer, Andreas Roos Wasa Sporthall
2010-03-12 20:30 0916340071 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 10 - 3 Marie Elisabeth Johansson, Aarre Hietanen Hedebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Södertälje IBK 14 12 1 1 112-56 56 37
2. Trosa Edanö IBK 14 8 2 4 109-74 35 26
3. Telge SIBK 14 8 2 4 109-76 33 26
4. Strängnäs IBK 14 7 0 7 66-81 -15 21
5. Nykvarns IF 14 5 1 8 76-94 -18 16
6. Onyx IBS 14 4 2 8 80-94 -14 14
7. Flens IBF 14 4 0 10 68-117 -49 12
8. IFK Gnesta 14 3 2 9 67-95 -28 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis