Damer Division 2 (2009/10)

Gruppspel
Damer Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-19 12:30 0906220004 Grundsunds IF - Guldhedens IK 2 - 1 Bottnahallen
2009-09-19 13:15 0906220002 Lindome IBK - Stenungsunds IBK 8 - 0 Fredrik Sävestrand, Christian Jensen Almåshallen B
2009-09-19 15:30 0906220001 Surte IS IBK - Frölunda IBK 1 - 5 Goran Kuduzovic, Henry Tames Ale Kulturrum
2009-09-20 18:30 0906220006 Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 - FBC Lerum 2 - 4 Kari Kyyrä, Pierre Eberhard Berg Kastellegårdshallen
2009-09-29 19:30 0906220005 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 2 Per Pettersson, Mikael Wikberg Valhalla
2009-09-26 15:00 0906220008 Guldhedens IK - Lindome IBK 1 - 3 Christian Jensen, Fredrik Sävestrand Valhalla
2009-09-26 17:30 0906220010 FBC Lerum - Grundsunds IF 2 - 2 Jonas Hansson, Robin Boqvist Rydsbergshallen
2009-09-27 12:10 0906220012 Stenungsunds IBK - Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 1 - 7 Stenungsund Arena
2009-09-27 12:30 0906220011 Frölunda IBK - IBK Göteborg 3 - 4 Roger Zahnér, Janne Vattfors Frölunda Kulturhus
2009-11-01 14:00 0906220007 Hindås IBK - Surte IS IBK 4 - 2 Pierre Eberhard Berg, Goran Kuduzovic Landvetter Idrottshall
2009-10-03 14:50 0906220014 Lindome IBK - Frölunda IBK 4 - 6 Henry Tames, Lazo Cesto Almåshallen B
2009-10-03 15:00 0906220016 Grundsunds IF - Hindås IBK 3 - 3 Bottnahallen
2009-10-03 16:45 0906220013 Surte IS IBK - Stenungsunds IBK 3 - 3 Henrik Lord Johansson, Hampe Gustavsson Ale Kulturrum
2009-10-03 17:00 0906220017 IBK Göteborg - FBC Lerum 2 - 1 Pierre Eberhard Berg, Lazo Cesto Torpahallen
2009-10-04 17:00 0906220018 Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 5 Janne Vattfors, Roger Zahnér Kastellegårdshallen
2009-10-10 16:45 0906220019 Surte IS IBK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 6 Therese Magnusson, Linda Capretti Ale Kulturrum
2009-10-10 17:30 0906220020 FBC Lerum - Lindome IBK 3 - 1 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Rydsbergshallen
2009-10-11 11:25 0906220022 Stenungsunds IBK - Grundsunds IF 0 - 7 Erik Wiklund, Richard Berndtsson Stenungsund Arena
2009-10-11 14:30 0906220024 Guldhedens IK - Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 4 - 5 Linda Capretti, Therese Magnusson Valhalla
2009-10-11 17:30 0906220023 Hindås IBK - IBK Göteborg 2 - 4 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Landvetter Idrottshall
2009-10-16 20:00 0906220028 Grundsunds IF - Frölunda IBK 6 - 1 Mikael Molldén, Jörgen Landin Bottnahallen
2009-10-17 15:00 0906220026 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 4 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Almåshallen B
2009-10-17 17:00 0906220029 IBK Göteborg - Guldhedens IK 2 - 7 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Torpahallen
2009-10-17 17:45 0906220025 Surte IS IBK - FBC Lerum 2 - 2 Fredrik Sävestrand, Christian Jensen Ale Kulturrum
2009-10-18 17:45 0906220030 Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 - Hindås IBK 2 - 3 Magnus Persson, Henrik Ouchterlony Kastellegårdshallen
2009-10-24 17:00 0906220035 IBK Göteborg - Stenungsunds IBK 12 - 0 Henry Tames, Lazo Cesto Torpahallen
2009-10-25 10:30 0906220033 Guldhedens IK - Surte IS IBK 6 - 1 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Valhalla
2009-10-25 12:00 0906220034 Pixbo Wallenstam IBF - Grundsunds IF 3 - 3 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Wallenstamhallen
2009-10-25 16:30 0906220036 Frölunda IBK - Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 2 - 5 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Frölunda Kulturhus
2009-11-19 19:30 0906220031 Hindås IBK - Lindome IBK 2 - 3 Fredrik Sävestrand, Christian Jensen Landvetter Idrottshall
2009-10-28 19:30 0906220041 Stenungsunds IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 16 Jonny Gaardén, Patrick Magnusson Stenungsund Arena
2009-10-29 20:15 0906220039 Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 - Grundsunds IF 2 - 1 Pierre Eberhard Berg, Goran Kuduzovic Kastellegårdshallen
2009-10-29 20:20 0906220038 Lindome IBK - IBK Göteborg 6 - 1 Fredrik Sävestrand, Christian Jensen Almåshallen B
2010-01-10 18:30 0906220042 Guldhedens IK - FBC Lerum 5 - 3 Pierre Eberhard Berg, Goran Kuduzovic Valhalla
2010-03-08 20:15 0906220040 Frölunda IBK - Hindås IBK 3 - 4 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Valhalla
2009-11-06 18:30 0906220046 Pixbo Wallenstam IBF - Frölunda IBK 4 - 4 Roger Zahnér, Janne Vattfors Wallenstamhallen
2009-11-07 15:00 0906220043 Grundsunds IF - Lindome IBK 3 - 1 Martin Andersson, Karl-Olof Carlin Bottnahallen
2009-11-08 13:15 0906220047 Stenungsunds IBK - Guldhedens IK 0 - 7 Patrick Magnusson, Jan Schön Stenungsund Arena
2009-11-08 18:15 0906220048 Hindås IBK - FBC Lerum 2 - 2 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Landvetter Idrottshall
2009-11-30 20:00 0906220044 IBK Göteborg - Surte IS IBK 5 - 1 Pierre Eberhard Berg, Goran Kuduzovic Torpahallen
2009-11-14 15:00 0906220054 FBC Lerum - Stenungsunds IBK 16 - 0 Henry Tames, Lazo Cesto Rydsbergshallen
2009-11-14 16:20 0906220051 Lindome IBK - Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 4 - 3 Henrik Haglund, Tony Cederholm Almåshallen B
2009-11-14 17:00 0906220050 Surte IS IBK - Grundsunds IF 2 - 7 Fredrik Sävestrand, Christian Jensen Ale Kulturrum
2009-11-15 15:00 0906220053 Hindås IBK - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 5 Pierre Eberhard Berg, Goran Kuduzovic Landvetter Idrottshall
2010-02-11 19:30 0906220052 Frölunda IBK - Guldhedens IK 5 - 4 Henrik Haglund, Tony Cederholm Frölunda Kulturhus
2009-11-07 18:30 0906220060 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 2 Christian Jensen, Fredrik Sävestrand Rydsbergshallen
2009-11-18 19:30 0906220058 Stenungsunds IBK - Frölunda IBK 0 - 15 Jim Olausson, Christer Höglind Stenungsund Arena
2009-11-21 13:30 0906220055 Lindome IBK - Surte IS IBK 4 - 4 Kim Nielsen, Anders Bergström Almåshallen B
2009-11-22 12:30 0906220059 Guldhedens IK - Hindås IBK 7 - 0 Fredrik Sävestrand, Christian Jensen Lisebergshallen
2009-11-22 19:00 0906220057 Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 - IBK Göteborg 2 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Kastellegårdshallen
2009-11-28 13:00 0906220066 Pixbo Wallenstam IBF - Guldhedens IK 6 - 6 Henrik Haglund, Tony Cederholm Wallenstamhallen
2009-11-28 17:00 0906220063 IBK Göteborg - Grundsunds IF 4 - 2 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Torpahallen
2009-11-28 19:30 0906220061 Surte IS IBK - Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 2 - 2 Pierre Eberhard Berg, Goran Kuduzovic Ale Kulturrum
2009-11-29 16:45 0906220065 Hindås IBK - Stenungsunds IBK 10 - 1 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Landvetter Idrottshall
2010-01-28 20:00 0906220064 Frölunda IBK - FBC Lerum 2 - 3 Roger Zahnér, Janne Vattfors Frölunda Kulturhus
2009-12-05 13:30 0906220067 Frölunda IBK - Surte IS IBK 6 - 5 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Frölunda Kulturhus
2009-12-05 15:00 0906220072 FBC Lerum - Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 1 - 3 Fredrik Sävestrand, Jonas Hansson Rydsbergshallen
2009-12-05 16:10 0906220068 Stenungsunds IBK - Lindome IBK 1 - 8 Jim Olausson, Christer Höglind Stenungsund Arena
2009-12-06 16:00 0906220071 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Göteborg 6 - 5 Pierre Eberhard Berg, Goran Kuduzovic Wallenstamhallen
2009-12-06 18:15 0906220070 Guldhedens IK - Grundsunds IF 2 - 3 Henry Tames, Lazo Cesto Valhalla
2009-12-11 19:30 0906220078 Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 - Stenungsunds IBK 12 - 0 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Kastellegårdshallen
2009-12-12 13:40 0906220074 Lindome IBK - Guldhedens IK 6 - 4 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Almåshallen B
2009-12-12 14:15 0906220076 Grundsunds IF - FBC Lerum 2 - 4 Martin Andersson, Johan Hällgren Bottnahallen
2009-12-12 14:30 0906220077 IBK Göteborg - Frölunda IBK 7 - 1 Therese Magnusson, Linda Capretti Torpahallen
2009-12-12 17:50 0906220073 Surte IS IBK - Hindås IBK 4 - 6 Kim Nielsen, Anders Bergström Ale Kulturrum
2010-01-09 13:00 0906220084 Pixbo Wallenstam IBF - Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 6 - 3 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Wallenstamhallen
2010-01-09 16:00 0906220083 FBC Lerum - IBK Göteborg 1 - 4 Fredrik Sävestrand, Christian Jensen Rydsbergshallen
2010-01-10 16:00 0906220082 Hindås IBK - Grundsunds IF 4 - 4 Kim Nielsen, Anders Bergström Landvetter Idrottshall
2010-01-10 16:30 0906220080 Frölunda IBK - Lindome IBK 4 - 4 Henrik Haglund, Tony Cederholm Frölunda Kulturhus
2010-01-10 19:25 0906220079 Stenungsunds IBK - Surte IS IBK 4 - 12 Erik Wiklund, Richard Berndtsson Stora Höga Arena
2010-01-14 18:45 0906220086 Lindome IBK - FBC Lerum 3 - 4 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Almåshallen B
2010-01-15 20:00 0906220088 Grundsunds IF - Stenungsunds IBK 13 - 0 Jim Olausson, Martin Larsson Bottnahallen
2010-01-16 16:00 0906220085 Pixbo Wallenstam IBF - Surte IS IBK 5 - 5 Fredrik Sävestrand, Christian Jensen Wallenstamhallen
2010-01-16 17:00 0906220089 IBK Göteborg - Hindås IBK 6 - 1 Pierre Eberhard Berg, Goran Kuduzovic Torpahallen
2010-01-17 20:00 0906220090 Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 - Guldhedens IK 4 - 3 Pierre Eberhard Berg, Goran Kuduzovic Kastellegårdshallen
2010-01-23 14:30 0906220095 Guldhedens IK - IBK Göteborg 2 - 2 Henry Tames, Lazo Cesto Valhalla
2010-01-23 17:45 0906220091 FBC Lerum - Surte IS IBK 7 - 2 Pierre Eberhard Berg, Goran Kuduzovic Rydsbergshallen
2010-01-24 13:00 0906220092 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 2 - 2 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Wallenstamhallen
2010-01-24 15:00 0906220096 Hindås IBK - Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 1 - 4 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Landvetter Idrottshall
2010-01-24 16:30 0906220094 Frölunda IBK - Grundsunds IF 0 - 7 Fredrik Sävestrand, Christian Jensen Frölunda Kulturhus
2010-01-28 18:30 0906220097 Lindome IBK - Hindås IBK 6 - 1 Pierre Eberhard Berg, Goran Kuduzovic Almåshallen B
2010-01-29 20:00 0906220100 Grundsunds IF - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 2 Johan Hällgren, Karl-Olof Carlin Bottnahallen
2010-01-30 14:15 0906220101 Stenungsunds IBK - IBK Göteborg 2 - 7 Johnny Gustavsson, Bo Olsson Stenungsund Arena
2010-01-30 19:30 0906220099 Surte IS IBK - Guldhedens IK 5 - 4 Magnus Persson, Peter Novakovic Ale Kulturrum
2010-01-31 18:50 0906220102 Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 - Frölunda IBK 6 - 3 Magnus Persson, Henrik Ouchterlony Kastellegårdshallen
2010-02-06 14:30 0906220104 IBK Göteborg - Lindome IBK 6 - 2 Fredrik Sävestrand, Christian Jensen Torpahallen
2010-02-06 15:15 0906220105 Grundsunds IF - Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 2 - 2 Erik Wiklund, Richard Berndtsson Bottnahallen
2010-02-06 15:30 0906220108 FBC Lerum - Guldhedens IK 2 - 0 Henrik Haglund, Tony Cederholm Rydsbergshallen
2010-02-07 16:30 0906220107 Pixbo Wallenstam IBF - Stenungsunds IBK OW (0 - 5) Mathias Damgaard, Daniel Bedö Wallenstamhallen
2010-02-07 18:00 0906220106 Hindås IBK - Frölunda IBK 6 - 3 Roger Zahnér, Janne Vattfors Landvetter Idrottshall
2010-02-13 14:15 0906220109 Lindome IBK - Grundsunds IF 1 - 6 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Almåshallen B
2010-02-13 14:30 0906220113 Guldhedens IK - Stenungsunds IBK 14 - 0 Roger Zahnér, Janne Vattfors Valhalla
2010-02-13 16:00 0906220110 Surte IS IBK - IBK Göteborg 1 - 6 Fredrik Sävestrand, Christian Jensen Ale Kulturrum
2010-02-13 16:30 0906220114 FBC Lerum - Hindås IBK 7 - 0 Pierre Eberhard Berg, Goran Kuduzovic Rydsbergshallen
2010-02-14 14:30 0906220112 Frölunda IBK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 3 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Frölunda Kulturhus
2010-02-24 19:30 0906220120 Stenungsunds IBK - FBC Lerum 0 - 16 Emelie Axelsson, Malin Hedlund Karlsson Häggvallsskolan
2010-02-26 18:30 0906220119 Pixbo Wallenstam IBF - Hindås IBK 2 - 6 Pierre Eberhard Berg, Goran Kuduzovic Wallenstamhallen
2010-02-26 20:00 0906220117 Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 - Lindome IBK 6 - 2 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Kastellegårdshallen
2010-02-27 17:30 0906220116 Grundsunds IF - Surte IS IBK 11 - 3 Johnny Gustavsson, Karl-Olof Carlin Bottnahallen
2010-02-28 13:30 0906220118 Guldhedens IK - Frölunda IBK 6 - 1 Fredrik Sävestrand, Christian Jensen Lisebergshallen
2010-03-05 18:30 0906220126 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Lerum 1 - 5 Pierre Eberhard Berg, Goran Kuduzovic Wallenstamhallen
2010-03-06 13:00 0906220121 Surte IS IBK - Lindome IBK 5 - 3 Per Pettersson, Mikael Wikberg Ale Kulturrum
2010-03-06 16:30 0906220123 IBK Göteborg - Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 4 - 1 Therese Magnusson, Linda Capretti Torpahallen
2010-03-07 14:30 0906220124 Frölunda IBK - Stenungsunds IBK 18 - 1 Kim Nielsen, Anders Bergström Frölunda Kulturhus
2010-03-11 19:30 0906220125 Hindås IBK - Guldhedens IK 1 - 4 Henrik Haglund, Tony Cederholm Landvetter Idrottshall
2010-03-12 18:30 0906220132 Guldhedens IK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 1 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Valhalla
2010-03-13 15:00 0906220129 Grundsunds IF - IBK Göteborg 6 - 3 Peter Karlsson, Karl-Olof Carlin Bottnahallen
2010-03-13 16:15 0906220130 FBC Lerum - Frölunda IBK 5 - 4 Henrik Haglund, Tony Cederholm Rydsbergshallen
2010-03-14 13:45 0906220131 Stenungsunds IBK - Hindås IBK 1 - 5 Jonny Gaardén, Patrick Magnusson Stenungsund Arena
2010-03-14 19:30 0906220127 Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 - Surte IS IBK 8 - 7 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Kastellegårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Göteborg 20 15 1 4 91-49 42 46
2. FBC Lerum 20 13 3 4 92-39 53 42
3. Grundsunds IF 20 12 5 3 97-40 57 41
4. Sportlife Kungälvs IBK Div. 2 20 11 2 7 82-58 24 35
5. Guldhedens IK 20 9 2 9 91-52 39 29
6. Lindome IBK 20 8 3 9 73-66 7 27
7. Hindås IBK 20 8 3 9 64-73 -9 27
8. Pixbo Wallenstam IBF 19 7 5 7 81-76 5 26
9. Frölunda IBK 20 7 2 11 90-85 5 23
10. Surte IS IBK 20 3 5 12 71-104 -33 14
11. Stenungsunds IBK 19 0 1 18 16-206 -190 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis