Pojkar 95 (2010/11)

Gruppspel
Pojkar 95
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-09 12:45 1016510004 Nykvarns IF - Flens IBF 4 - 12 Jonathan Varli, Pontus Neander Björkestahallen
2010-10-09 17:15 1016510002 Onyx IBK Nyköping - Torshälla IBK 3 - 1 Richard Himberg, Kim Ekenhall Nyköpings Sporthall
2010-10-10 15:00 1016510005 Södertälje IBK - Trosa Edanö IBK 3 - 2 Bengt Pettersson, Bengt Pettersson, Josef Johancsik Wasa Sporthall
2010-10-31 13:30 1016510001 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK 5 - 2 Martin Dalsgard, Martin Morén Duveholmshallen
2010-10-16 11:30 1016510006 Strängnäs IBK - Södertälje IBK 9 - 2 Björn Landin, Roger Borgs Thomas Arena
2010-10-16 11:30 1016510008 Flens IBF - Telge SIBK 14 - 2 Admir Brkic, Sigge Maurer Malmköpings Sporthall
2010-10-16 12:30 1016510007 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 4 - 4 Guy Fromholz, Mika Ristanen Hedebyhallen
2010-10-17 11:30 1016510010 Torshälla IBK - Katrineholms IBF 0 - 4 Martin Morén, Martin Dalsgard Ellfolk Arena
2010-10-23 11:15 1016510011 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 9 - 4 Kurt-Göran Engfors, Martin Dalsgard Thomas Arena
2010-10-24 09:15 1016510013 Onyx IBK Nyköping - Flens IBF 6 - 3 Vesa Petterson, Josef Cakici Nyköpings Sporthall
2010-10-24 14:30 1016510015 Södertälje IBK - Nykvarns IF 4 - 2 Josef Johancsik, Bengt Pettersson, Bengt Pettersson Wasa Sporthall
2010-10-24 17:45 1016510014 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 1 - 5 Jonathan Varli Västergård Arena
2010-11-06 10:30 1016510016 Onyx IBK Nyköping - Strängnäs IBK 1 - 2 Guy Fromholz, Mika Ristanen Nyköpings Sporthall
2010-11-06 13:30 1016510018 Nykvarns IF - Torshälla IBK 6 - 5 Jonathan Varli, Tobias Holmström Björkestahallen
2010-11-06 17:30 1016510020 Trosa Edanö IBK - Flens IBF 6 - 2 Richard Himberg, Daniel Högström Hedebyhallen
2010-11-06 18:30 1016510017 Telge SIBK - Katrineholms IBF 3 - 11 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Västergård Arena
2010-11-10 19:30 1016510021 Katrineholms IBF - Onyx IBK Nyköping 2 - 1 Daniel Neuman, Vesa Petterson Duveholmshallen
2010-11-13 13:00 1016510025 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK 2 - 2 Guy Fromholz, Christian Johnsson Thomas Arena
2010-11-13 15:00 1016510022 Flens IBF - Södertälje IBK 4 - 3 Daniel Neuman, Oscar Gill Malmköpings Sporthall
2010-11-13 17:00 1016510024 Torshälla IBK - Telge SIBK OW (0 - 5) Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ellfolk Arena
2010-11-20 14:00 1016510029 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK 9 - 7 Mathias Lindvall, Aron Monszpart Hedebyhallen
2010-11-20 15:15 1016510027 Nykvarns IF - Onyx IBK Nyköping 3 - 2 Szilvia Schmidt Björkestahallen
2010-11-21 11:15 1016510026 Telge SIBK - Strängnäs IBK 1 - 6 David Nilsson, Marko Maikkunen Västergård Arena
2010-11-21 17:30 1016510028 Södertälje IBK - Katrineholms IBF 5 - 3 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Wasa Sporthall
2010-11-27 10:45 1016510034 Torshälla IBK - Södertälje IBK 1 - 4 Martin Morén, Martin Dalsgard Ellfolk Arena
2010-11-27 17:00 1016510035 Strängnäs IBK - Flens IBF 7 - 2 Dennis Schmidt, Szilvia Schmidt Thomas Arena
2010-12-01 19:45 1016510032 Onyx IBK Nyköping - Telge SIBK 7 - 4 Alen Turcinhodzic, Fredrik Strandlund Nyköpings Sporthall
2011-01-30 11:00 1016510031 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 6 - 0 Admir Brkic, Sigge Maurer Duveholmshallen
2010-12-04 13:45 1016510039 Flens IBF - Katrineholms IBF 5 - 10 Jouni Kekkonen, Szilvia Schmidt Hammarvallen
2010-12-05 13:15 1016510038 Trosa Edanö IBK - Onyx IBK Nyköping 3 - 3 Dennis Schmidt, Szilvia Schmidt Hedebyhallen
2010-12-05 14:15 1016510037 Södertälje IBK - Telge SIBK 4 - 3 Kurt-Göran Engfors, Christoffer Markovski Wasa Sporthall
2010-12-19 12:45 1016510036 Nykvarns IF - Strängnäs IBK 2 - 3 Richard Himberg, Daniel Högström Björkestahallen
2010-12-18 09:00 1016510042 Onyx IBK Nyköping - Södertälje IBK 3 - 3 Alen Turcinhodzic, Fredrik Strandlund Nyköpings Sporthall
2010-12-18 10:00 1016510043 Telge SIBK - Nykvarns IF 5 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Västergård Arena
2010-12-18 12:00 1016510044 Torshälla IBK - Flens IBF 7 - 5 Therese Jonsson, Kim Ekenhall Ellfolk Arena
2010-12-19 18:30 1016510041 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 5 - 2 Kim Edoff, Tomas Sirrewius Duveholmshallen
2011-01-15 09:15 1016510046 Trosa Edanö IBK - Södertälje IBK 6 - 2 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Hedebyhallen
2011-01-15 12:15 1016510049 Torshälla IBK - Onyx IBK Nyköping 5 - 2 Kim Ekenhall, Therese Jonsson Ellfolk Arena
2011-01-15 13:00 1016510050 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF 4 - 10 Tobias Holmström, Robin Johansson Thomas Arena
2011-01-15 13:30 1016510047 Flens IBF - Nykvarns IF 3 - 6 Admir Brkic, Sigge Maurer Hammarvallen
2011-01-22 11:45 1016510051 Katrineholms IBF - Torshälla IBK 2 - 0 Daniel Neuman, Tommy Arvsell Duveholmshallen
2011-01-22 17:30 1016510054 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 2 - 3 Therese Jonsson, Kim Ekenhall Björkestahallen
2011-01-23 10:15 1016510053 Telge SIBK - Flens IBF 4 - 6 Marcus Fromholz Asplund, Filip Odell Västergård Arena
2011-01-23 12:45 1016510055 Södertälje IBK - Strängnäs IBK 8 - 1 Tobias Holmström, Robin Johansson Wasa Sporthall
2011-01-29 12:15 1016510060 Torshälla IBK - Strängnäs IBK 4 - 7 Martin Dalsgard, Martin Morén Ellfolk Arena
2011-01-29 15:45 1016510056 Nykvarns IF - Södertälje IBK 1 - 2 Josef Johancsik, Bengt Pettersson, Bengt Pettersson Björkestahallen
2011-01-29 17:30 1016510057 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 12 - 6 Richard Himberg, Daniel Högström Hedebyhallen
2011-01-30 13:45 1016510058 Flens IBF - Onyx IBK Nyköping 1 - 5 Admir Brkic, Sigge Maurer Hammarvallen
2011-02-12 10:00 1016510065 Strängnäs IBK - Onyx IBK Nyköping 9 - 2 Filip Odell, Marcus Fromholz Asplund Karinslundshallen
2011-02-12 13:45 1016510062 Flens IBF - Trosa Edanö IBK 2 - 2 Aron Monszpart, Andras David Hammarvallen
2011-02-13 14:30 1016510064 Torshälla IBK - Nykvarns IF 3 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ellfolk Arena
2011-02-13 16:15 1016510061 Katrineholms IBF - Telge SIBK 8 - 2 Fredrik Strandlund, Sigge Maurer Duveholmshallen
2011-02-18 19:00 1016510066 Onyx IBK Nyköping - Katrineholms IBF 1 - 2 Vesa Petterson, Josef Cakici Ramdalens Sportcenter
2011-02-19 15:00 1016510070 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 3 - 2 Martin Morén, Martin Dalsgard Hedebyhallen
2011-02-19 17:15 1016510067 Telge SIBK - Torshälla IBK 5 - 6 Aarre Hietanen, Mikael Celik Wasa Sporthall
2011-02-20 13:15 1016510069 Södertälje IBK - Flens IBF 5 - 1 Richard Himberg, Daniel Högström Wasa Sporthall
2011-02-26 11:30 1016510075 Strängnäs IBK - Telge SIBK 10 - 5 Christoffer Markovski, Kurt-Göran Engfors Thomas Arena
2011-02-26 12:00 1016510072 Onyx IBK Nyköping - Nykvarns IF 8 - 2 Alen Turcinhodzic, Fredrik Strandlund Nyköpings Sporthall
2011-02-27 11:45 1016510074 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 5 - 5 Roger Borgs, Björn Landin Ellfolk Arena
2011-02-27 18:30 1016510071 Katrineholms IBF - Södertälje IBK 5 - 3 Vesa Petterson, Josef Cakici Duveholmshallen
2011-03-05 12:00 1016510076 Telge SIBK - Onyx IBK Nyköping 5 - 5 Kim Ekenhall, Therese Jonsson Västergård Arena
2011-03-05 13:45 1016510080 Flens IBF - Strängnäs IBK 3 - 4 Admir Brkic, Sigge Maurer Hammarvallen
2011-03-06 13:00 1016510078 Södertälje IBK - Torshälla IBK 4 - 4 Andras David, Aron Monszpart Wasa Sporthall
2011-03-13 12:00 1016510077 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 4 - 3 Richard Himberg, Guy Fromholz Björkestahallen
2011-03-12 10:30 1016510085 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 5 - 3 Andreas Roos, Mats Jernmo Karinslundshallen
2011-03-12 10:45 1016510082 Onyx IBK Nyköping - Trosa Edanö IBK 3 - 2 Alen Turcinhodzic, Fredrik Strandlund Nyköpings Sporthall
2011-03-13 12:00 1016510083 Telge SIBK - Södertälje IBK 8 - 8 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Västergård Arena
2011-03-16 19:15 1016510081 Katrineholms IBF - Flens IBF 6 - 4 Kim Edoff, Christian Johnsson Duveholmshallen
2011-03-19 11:30 1016510087 Södertälje IBK - Onyx IBK Nyköping 1 - 3 Aron Monszpart, Richard Himberg Wasa Sporthall
2011-03-19 13:45 1016510089 Flens IBF - Torshälla IBK 7 - 1 Admir Brkic, Sigge Maurer Hammarvallen
2011-03-19 15:00 1016510086 Nykvarns IF - Telge SIBK 3 - 3 Roger Borgs, Björn Landin Björkestahallen
2011-03-19 16:15 1016510088 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 3 - 9 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Hedebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Katrineholms IBF 16 14 0 2 91-39 52 42
2. Strängnäs IBK 16 11 1 4 82-57 25 34
3. Södertälje IBK 16 8 3 5 61-56 5 27
4. Trosa Edanö IBK 16 7 5 4 69-58 11 26
5. Onyx IBK Nyköping 16 7 3 6 55-48 7 24
6. Nykvarns IF 16 5 2 9 50-71 -21 17
7. Flens IBF 16 5 1 10 74-78 -4 16
8. Torshälla IBK 15 3 2 10 53-76 -23 11
9. Telge SIBK 15 1 3 11 57-109 -52 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis