Damjunior-SM 18 år kvalspel (2010/11)

Gruppspel
DJSM Kvalgrupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-29 17:00 1058531001 Notvikens IK - IBK Boden 4 - 5 Johan Krispinsson, Anna Isaksson Hälsans hus
2010-10-29 19:00 1058531002 IBK Ersboda - IKSU Ungdom 1 - 6 Fredrik Lindqvist, Per-Anders Blind Hälsans hus
2010-10-30 09:00 1058531004 IBK Boden - IKSU Ungdom 4 - 4 Thomas Lönnhager, Conny Björnfot Hälsans hus
2010-10-30 11:00 1058531003 Notvikens IK - IBK Ersboda 3 - 1 Daniel Persson, Johan Nyström Hälsans hus
2010-10-30 13:00 1058531006 IBK Ersboda - IBK Boden 2 - 2 Conny Björnfot, Thomas Lönnhager Hälsans hus
2010-10-30 15:00 1058531005 IKSU Ungdom - Notvikens IK 3 - 3 Johan Nyström, Daniel Persson Hälsans hus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IKSU Ungdom 3 1 2 0 13-8 5 5
2. IBK Boden 3 1 2 0 11-10 1 5
3. Notvikens IK 3 1 1 1 10-9 1 4
4. IBK Ersboda 3 0 1 2 4-11 -7 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJSM Kvalgrupp 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-30 09:30 1058540001 Värnamo IK - Husqvarna IK 1 - 1 Frida Thalin, Gerhardt Borkowski Värnamo Sporthall
2010-10-30 10:45 1058540002 Östra SK Jönköping 1 - Fagerhult Habo IBK 3 - 5 Gerhardt Borkowski, Frida Thalin Värnamo Sporthall
2010-10-30 12:00 1058540004 Husqvarna IK - Fagerhult Habo IBK 4 - 4 Gerhardt Borkowski, Frida Thalin Värnamo Sporthall
2010-10-30 13:45 1058540003 Värnamo IK - Östra SK Jönköping 1 1 - 1 Gerhardt Borkowski, Frida Thalin Värnamo Sporthall
2010-10-30 15:00 1058540006 Östra SK Jönköping 1 - Husqvarna IK 1 - 0 Anders Freijd, Johan Söderman Värnamo Sporthall
2010-10-30 16:15 1058540005 Fagerhult Habo IBK - Värnamo IK 2 - 3 Johan Söderman, Anders Freijd Värnamo Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värnamo IK 3 1 2 0 5-4 1 5
2. Fagerhult Habo IBK 3 1 1 1 11-10 1 4
3. Östra SK Jönköping 1 3 1 1 1 5-6 -1 4
4. Husqvarna IK 3 0 2 1 5-6 -1 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJSM Kvalgrupp 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-30 09:00 1058541001 IBK Vöikers - Olofströms IBK 3 - 3 Simon Anderjon, Martin Ovesson Teleborgshallen
2010-10-30 10:00 1058541002 Hjärnarps IBK - FBC Engelholm Ungdom 1 - 3 Martin Ovesson, Simon Anderjon Teleborgshallen
2010-10-30 11:00 1058541003 Warberg IBF - IBK Vöikers 1 - 5 Simon Anderjon, Martin Ovesson Teleborgshallen
2010-10-30 12:00 1058541004 Olofströms IBK - Hjärnarps IBK 5 - 5 Simon Anderjon, Martin Ovesson Teleborgshallen
2010-10-30 13:00 1058541005 FBC Engelholm Ungdom - Warberg IBF 6 - 1 Stefan Holmgren, Kjell Persson Teleborgshallen
2010-10-30 14:30 1058541006 IBK Vöikers - Hjärnarps IBK 1 - 2 Kjell Persson, Stefan Holmgren Teleborgshallen
2010-10-30 15:30 1058541007 Warberg IBF - Olofströms IBK 1 - 3 Kjell Persson, Stefan Holmgren Teleborgshallen
2010-10-30 16:30 1058541008 FBC Engelholm Ungdom - IBK Vöikers 5 - 2 David Cederlund, Marcus Ingolf Teleborgshallen
2010-10-30 17:30 1058541009 Hjärnarps IBK - Warberg IBF 5 - 1 David Cederlund, Marcus Ingolf Teleborgshallen
2010-10-30 18:30 1058541010 Olofströms IBK - FBC Engelholm Ungdom 2 - 4 Marcus Ingolf, David Cederlund Teleborgshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Engelholm Ungdom 4 4 0 0 18-6 12 12
2. Hjärnarps IBK 4 2 1 1 13-10 3 7
3. Olofströms IBK 4 1 2 1 13-13 0 5
4. IBK Vöikers 4 1 1 2 11-11 0 4
5. Warberg IBF 4 0 0 4 4-19 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJSM Kvalgrupp 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-30 10:00 1058542001 Malmö FBC - IBK Landskrona 2 - 2 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Kirsebergs Sporthall
2010-10-30 15:00 1058542003 Malmö FBC - IBK SödraDal /Burlövs HIBF 8 - 1 Agron Hyseni, Rickard Bjelk Kirsebergs Sporthall
2010-10-30 18:00 1058542006 IBK SödraDal /Burlövs HIBF - IBK Landskrona 2 - 6 Jesper Landén, Kevin Cardell Kirsebergs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Malmö FBC 2 1 1 0 10-3 7 4
2. IBK Landskrona 2 1 1 0 8-4 4 4
3. IBK SödraDal / Burlövs HIBF 2 0 0 2 3-14 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJSM Kvalgrupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-29 20:00 1058532001 Holmsund City IBC - IBF Dalen 3 - 7 Umeå Energi Arena Vatten
2010-10-31 09:00 1058532002 Umeå City IBF - Örnsköldsvik IBF 1 - 3 Umeå Energi Arena Vatten
2010-10-31 10:30 1058532004 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBF 4 - 1 Umeå Energi Arena Vatten
2010-10-31 11:30 1058532003 Holmsund City IBC - Umeå City IBF 1 - 4 Umeå Energi Arena Vatten
2010-10-31 13:00 1058532006 Umeå City IBF - IBF Dalen 0 - 4 Umeå Energi Arena Vatten
2010-10-31 14:00 1058532005 Örnsköldsvik IBF - Holmsund City IBC 3 - 1 Umeå Energi Arena Vatten
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen 3 3 0 0 15-4 11 9
2. Örnsköldsvik IBF 3 2 0 1 7-6 1 6
3. Umeå City IBF 3 1 0 2 5-8 -3 3
4. Holmsund City IBC 3 0 0 3 5-14 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJSM Kvalgrupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-31 09:30 1058533001 Hudik/Björkberg IBK - Gävle GIK 3 - 3 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Hudiksvall Idrottshall
2010-10-31 10:30 1058533002 Sandvikens AIK - IBF Falun Ungdom 2 - 4 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Hudiksvall Idrottshall
2010-10-31 11:30 1058533003 KAIS Mora IF - Hudik/Björkberg IBK 9 - 0 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Hudiksvall Idrottshall
2010-10-31 12:30 1058533004 Gävle GIK - Sandvikens AIK 2 - 1 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Hudiksvall Idrottshall
2010-10-31 13:30 1058533005 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora IF 0 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Hudiksvall Idrottshall
2010-10-31 14:30 1058533006 Hudik/Björkberg IBK - Sandvikens AIK 2 - 1 Robert Mårtensson, Göran Karlsson Hudiksvall Idrottshall
2010-10-31 15:30 1058533007 KAIS Mora IF - Gävle GIK 7 - 0 Robert Mårtensson, Göran Karlsson Hudiksvall Idrottshall
2010-10-31 16:30 1058533008 IBF Falun Ungdom - Hudik/Björkberg IBK 5 - 5 Robert Mårtensson, Göran Karlsson Hudiksvall Idrottshall
2010-10-31 17:30 1058533009 Sandvikens AIK - KAIS Mora IF 1 - 2 Robert Mårtensson, Göran Karlsson Hudiksvall Idrottshall
2010-10-31 18:30 1058533010 Gävle GIK - IBF Falun Ungdom 0 - 1 Göran Karlsson, Robert Mårtensson Hudiksvall Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. KAIS Mora IF 4 4 0 0 25-1 24 12
2. IBF Falun Ungdom 4 2 1 1 10-14 -4 7
3. Hudik/ Björkberg IBK 4 1 2 1 10-18 -8 5
4. Gävle GIK 4 1 1 2 5-12 -7 4
5. Sandvikens AIK 4 0 0 4 5-10 -5 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJSM Kvalgrupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-30 08:00 1058534001 Skälby IBK - Rönnby IBK Ungdom 0 - 18 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2010-10-30 09:00 1058534002 Hagunda IF - Storvreta IBK 2 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2010-10-30 10:00 1058534003 FBC Uppsala Ungdom - Skälby IBK 11 - 0 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2010-10-30 11:00 1058534004 Rönnby IBK Ungdom - Hagunda IF 8 - 0 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2010-10-30 12:00 1058534005 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom 1 - 1 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2010-10-30 15:00 1058534006 Skälby IBK - Hagunda IF 0 - 10 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2010-10-30 16:00 1058534007 FBC Uppsala Ungdom - Rönnby IBK Ungdom 1 - 8 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2010-10-30 17:00 1058534008 Storvreta IBK - Skälby IBK 21 - 1 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2010-10-30 18:00 1058534009 Hagunda IF - FBC Uppsala Ungdom 2 - 0 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2010-10-30 19:00 1058534010 Rönnby IBK Ungdom - Storvreta IBK 9 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rönnby IBK Ungdom 4 4 0 0 43-5 38 12
2. Hagunda IF 4 2 1 1 14-10 4 7
3. Storvreta IBK 4 1 2 1 28-13 15 5
4. FBC Uppsala Ungdom 4 1 1 2 13-11 2 4
5. Skälby IBK 4 0 0 4 1-60 -59 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJSM Kvalgrupp 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-31 10:30 1058535001 Huddinge IK - Täby FC 3 - 1 Oskar Jakobsson, Nicklas Samuelsson Storängshallen
2010-10-31 10:30 1058535002 Åkersberga IBF - Älvsjö AIK 0 - 0 Tobias Berger, David Berger Tullingehallen
2010-10-31 12:30 1058535003 Huddinge IK - Åkersberga IBF 8 - 2 Oskar Jakobsson, Nicklas Samuelsson Storängshallen
2010-10-31 12:30 1058535004 Täby FC - Älvsjö AIK 3 - 1 Tobias Berger, David Berger Tullingehallen
2010-10-31 14:30 1058535005 Älvsjö AIK - Huddinge IK 2 - 3 Stefan Envall, Lars-Göran Lind Storängshallen
2010-10-31 14:30 1058535006 Åkersberga IBF - Täby FC 4 - 3 Nicklas Samuelsson, Oskar Jakobsson Tullingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IK 3 3 0 0 14-5 9 9
2. Åkersberga IBF 3 1 1 1 6-11 -5 4
3. Täby FC 3 1 0 2 7-8 -1 3
4. Älvsjö AIK 3 0 1 2 3-6 -3 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJSM Kvalgrupp 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-31 11:30 1058536001 FBI Tullinge - Högdalens AIS 4 - 3 Tobias Berger, David Berger Tullingehallen
2010-10-31 11:30 1058536002 Täby IS IBF - Bele Barkarby IF IBF 0 - 0 Nicklas Samuelsson, Oskar Jakobsson Storängshallen
2010-10-31 13:30 1058536003 FBI Tullinge - Täby IS IBF 4 - 2 Jessica Nilsson, Jessika Forsberg Tullingehallen
2010-10-31 13:30 1058536004 Högdalens AIS - Bele Barkarby IF IBF 3 - 6 Stefan Envall, Lars-Göran Lind Storängshallen
2010-10-31 15:30 1058536005 Bele Barkarby IF IBF - FBI Tullinge 7 - 3 Oskar Jakobsson, Nicklas Samuelsson Tullingehallen
2010-10-31 15:30 1058536006 Täby IS IBF - Högdalens AIS 8 - 0 Stefan Envall, Lars-Göran Lind Storängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 3 2 1 0 13-6 7 7
2. FBI Tullinge 3 2 0 1 11-12 -1 6
3. Täby IS IBF 3 1 1 1 10-4 6 4
4. Högdalens AIS 3 0 0 3 6-18 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJSM Kvalgrupp 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-31 09:00 1058537001 Kumla IBK - Örebro SK Söder 0 - 0 Kalle Eriksson, Tony Wennberg Kumlahallen
2010-10-31 10:10 1058537002 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 5 - 1 Kalle Eriksson, Tony Wennberg Kumlahallen
2010-10-31 11:20 1058537003 Södertälje IBK - Kumla IBK 6 - 0 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Kumlahallen
2010-10-31 12:30 1058537004 Örebro SK Söder - Telge SIBK 1 - 1 Håkan Mellblom, Berndt Swärd Kumlahallen
2010-10-31 13:40 1058537005 Trosa Edanö IBK - Södertälje IBK 0 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Daniel Kallin Kumlahallen
2010-10-31 14:50 1058537006 Kumla IBK - Telge SIBK 1 - 5 Daniel Kallin, Robert Forslind Lovrencic Kumlahallen
2010-10-31 16:00 1058537007 Södertälje IBK - Örebro SK Söder 10 - 1 Eddie Pettersson, Petter Seger Undén Kumlahallen
2010-10-31 17:10 1058537008 Trosa Edanö IBK - Kumla IBK 2 - 0 Eddie Pettersson, Petter Seger Undén Kumlahallen
2010-10-31 18:20 1058537009 Telge SIBK - Södertälje IBK 4 - 2 Lars Fridell, Christher Johansson Kumlahallen
2010-10-31 19:30 1058537010 Örebro SK Söder - Trosa Edanö IBK 5 - 3 Lars Fridell, Christher Johansson Kumlahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Telge SIBK 4 3 1 0 15-5 10 10
2. Södertälje IBK 4 3 0 1 21-5 16 9
3. Örebro SK Söder 4 1 2 1 7-14 -7 5
4. Trosa Edanö IBK 4 1 0 3 6-13 -7 3
5. Kumla IBK 4 0 1 3 1-13 -12 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJSM Kvalgrupp 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-30 10:00 1058538001 Skoghalls IBK - Sjöstads IF 2 - 1 Henrik Jansson, Minal Landin Mörmohallen
2010-10-30 11:15 1058538002 Hagfors IF Ungdom - IBK Lockerud Ungdom 2 - 2 Carl Engh, Simon Olsson Mörmohallen
2010-10-30 13:00 1058538004 Sjöstads IF - IBK Lockerud Ungdom 0 - 6 Minal Landin, Henrik Jansson Mörmohallen
2010-10-30 14:15 1058538003 Skoghalls IBK - Hagfors IF Ungdom 3 - 5 Carl Engh, Simon Olsson Mörmohallen
2010-10-30 16:00 1058538006 Hagfors IF Ungdom - Sjöstads IF 3 - 1 Henrik Jansson, Minal Landin Mörmohallen
2010-10-30 17:15 1058538005 IBK Lockerud Ungdom - Skoghalls IBK 1 - 1 Carl Engh, Simon Olsson Mörmohallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hagfors IF Ungdom 3 2 1 0 10-6 4 7
2. IBK Lockerud Ungdom 3 1 2 0 9-3 6 5
3. Skoghalls IBK 3 1 1 1 6-7 -1 4
4. Sjöstads IF 3 0 0 3 2-11 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJSM Kvalgrupp 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-30 12:00 1058539001 Pixbo Wallenstam IBF - Lindås IBK 4 - 0 Eleonore Green, Erik Carlsson Wallenstamhallen
2010-10-30 15:00 1058539003 Onsala IBK - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 12 Tarek El Abtah, Daniel Fathi-Najafi Wallenstamhallen
2010-10-30 16:00 1058539004 Lindås IBK - FBC Lerum 3 - 5 Tarek El Abtah, Daniel Fathi-Najafi Wallenstamhallen
2010-10-31 12:30 1058539006 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Lerum 3 - 2 Therese Magnusson, Eleonore Green Wallenstamhallen
2010-10-31 13:30 1058539007 Onsala IBK - Lindås IBK 1 - 4 Eleonore Green, Therese Magnusson Wallenstamhallen
2010-10-30 13:00 1058539009 FBC Lerum - Onsala IBK 12 - 2 Erik Carlsson, Eleonore Green Wallenstamhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF 3 3 0 0 19-2 17 9
2. FBC Lerum 3 2 0 1 19-8 11 6
3. Lindås IBK 3 1 0 2 7-10 -3 3
4. Onsala IBK 3 0 0 3 3-28 -25 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis