Herrar Division 2 (2010/11)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
1011120002 IBF Argentum 91 - IBK Luleå Arjeplog Sporthall
1011120003 StiL Innebandy - Team Boden IBF Porsöhallen
1011120004 K 4 IF - Malmbergets AIF ND Hallen
1011120005 Hertsö IBF - Kiruna AIF Örnäsets Sp
1011120007 Kiruna AIF - K 4 IF Kiruna Sp
1011120008 Malmbergets AIF - StiL Innebandy Malmbergets Sp
1011120009 Team Boden IBF - IBF Argentum 91 Boden Arena
1011120012 Svarta Braxen IBF - Team Boden IBF Hälsans hus
1011120013 IBF Argentum 91 - Malmbergets AIF Arjeplog Sporthall
1011120014 StiL Innebandy - Kiruna AIF Porsöhallen
1011120015 Hertsö IBF - K 4 IF Örnäsets Sp
1011120017 StiL Innebandy - Svarta Braxen IBF Porsöhallen
1011120018 K 4 IF - IBK Luleå ND Hallen
1011120019 Hertsö IBF - Team Boden IBF Örnäsets Sp
1011120020 Kiruna AIF - Malmbergets AIF Kiruna Sp
1011120022 Malmbergets AIF - Hertsö IBF Malmbergets Sp
1011120023 Team Boden IBF - K 4 IF Boden Arena
1011120024 IBK Luleå - StiL Innebandy Luleå Energi Arena
1011120027 K 4 IF - IBF Argentum 91 ND Hallen
1011120028 Hertsö IBF - Svarta Braxen IBF Örnäsets Sp
1011120029 Kiruna AIF - IBK Luleå Kiruna Sp
1011120031 Svarta Braxen IBF - K 4 IF Hälsans hus
1011120032 IBF Argentum 91 - StiL Innebandy Arjeplog Sporthall
1011120033 Team Boden IBF - Kiruna AIF Boden Arena
1011120034 IBK Luleå - Hertsö IBF Luleå Energi Arena
1011120037 Hertsö IBF - StiL Innebandy Örnäsets Sp
1011120038 Kiruna AIF - IBF Argentum 91 Kiruna Sp
1011120039 Malmbergets AIF - Svarta Braxen IBF Malmbergets Sp
1011120040 Team Boden IBF - IBK Luleå Boden Arena
1011120041 Svarta Braxen IBF - Kiruna AIF Hälsans hus
1011120042 IBF Argentum 91 - Hertsö IBF Arjeplog Sporthall
1011120043 StiL Innebandy - K 4 IF Porsöhallen
1011120044 IBK Luleå - Malmbergets AIF Luleå Energi Arena
1011120046 Kiruna AIF - Hertsö IBF Kiruna Sp
1011120047 Malmbergets AIF - K 4 IF Malmbergets Sp
1011120048 Team Boden IBF - StiL Innebandy Boden Arena
1011120049 IBK Luleå - IBF Argentum 91 Luleå Energi Arena
1011120051 Svarta Braxen IBF - IBK Luleå Hälsans hus
1011120052 IBF Argentum 91 - Team Boden IBF Arjeplog Sporthall
1011120053 StiL Innebandy - Malmbergets AIF Porsöhallen
1011120054 K 4 IF - Kiruna AIF ND Hallen
1011120056 K 4 IF - Hertsö IBF ND Hallen
1011120057 Kiruna AIF - StiL Innebandy Kiruna Sp
1011120058 Malmbergets AIF - IBF Argentum 91 Malmbergets Sp
1011120059 Team Boden IBF - Svarta Braxen IBF Boden Arena
1011120061 Svarta Braxen IBF - StiL Innebandy Hälsans hus
1011120062 Malmbergets AIF - Kiruna AIF Malmbergets Sp
1011120063 Team Boden IBF - Hertsö IBF Boden Arena
1011120064 IBK Luleå - K 4 IF Luleå Energi Arena
1011120066 IBF Argentum 91 - Svarta Braxen IBF Arjeplog Sporthall
1011120067 StiL Innebandy - IBK Luleå Porsöhallen
1011120068 K 4 IF - Team Boden IBF ND Hallen
1011120069 Hertsö IBF - Malmbergets AIF Örnäsets Sp
1011120071 Svarta Braxen IBF - Hertsö IBF Hälsans hus
1011120072 IBF Argentum 91 - K 4 IF Arjeplog Sporthall
1011120073 Team Boden IBF - Malmbergets AIF Boden Arena
1011120074 IBK Luleå - Kiruna AIF Luleå Energi Arena
1011120076 StiL Innebandy - IBF Argentum 91 Porsöhallen
1011120077 K 4 IF - Svarta Braxen IBF ND Hallen
1011120078 Hertsö IBF - IBK Luleå Örnäsets Sp
1011120079 Kiruna AIF - Team Boden IBF Kiruna Sp
1011120081 Svarta Braxen IBF - Malmbergets AIF Hälsans hus
1011120082 IBF Argentum 91 - Kiruna AIF Arjeplog Sporthall
1011120083 StiL Innebandy - Hertsö IBF Porsöhallen
1011120084 IBK Luleå - Team Boden IBF Luleå Energi Arena
1011120086 K 4 IF - StiL Innebandy ND Hallen
1011120087 Hertsö IBF - IBF Argentum 91 Örnäsets Sp
1011120088 Kiruna AIF - Svarta Braxen IBF Kiruna Sp
1011120089 Malmbergets AIF - IBK Luleå Malmbergets Sp
2010-09-24 20:00 1011120091 StiL Innebandy - IBK Luleå 9 - 4 Daniel Persson Porsöhallen
2010-09-25 13:00 1011120093 Kiruna AIF - Malmbergets AIF 30 - 6 Kjell Wilhelmsson, Roger Adermalm Kiruna Sp
2010-09-25 15:45 1011120092 Hertsö IBF - Team Boden IBF 5 - 3 Pär Wårell, Tobias Skogsberg Örnäsets Sp
2010-10-01 20:00 1011120094 StiL Innebandy - Team Boden IBF 3 - 7 Daniel Persson, Joel Andersson Porsöhallen
2010-10-02 14:45 1011120010 Svarta Braxen IBF - IBK Luleå 9 - 2 Kjell Wilhelmsson, Mikael Tiensuu
2010-10-03 12:45 1011120096 Hertsö IBF - Kiruna AIF 14 - 12 Pär Wårell, Joel Andersson Örnäsets Sp
2010-10-10 15:00 1011120095 K 4 IF - Malmbergets AIF 14 - 10 Pasi Ronkainen, Jari Korpi ND Hallen
2010-10-09 12:00 1011120099 IBK Luleå - IBF Argentum 91 9 - 10 Pasi Ronkainen, Jari Korpi Luleå Energi Arena
2010-10-09 17:30 1011120097 Malmbergets AIF - Hertsö IBF 3 - 11 Kjell Wilhelmsson, Mikael Tiensuu Malmbergets Sp
2010-10-09 17:30 1011120098 Team Boden IBF - K 4 IF 4 - 3 Tobias Skogsberg, Joel Andersson Boden Arena
2010-10-16 11:00 1011120101 Malmbergets AIF - StiL Innebandy 4 - 13 Joel Andersson, Daniel Persson Malmbergets Sp
2010-10-16 17:00 1011120102 Team Boden IBF - IBF Argentum 91 5 - 4 Tobias Skogsberg, Pär Wårell Boden Arena
2011-01-08 11:00 1011120100 Kiruna AIF - K 4 IF 6 - 2 Dennis Eriksson, Kurt-Lennart Wass Kiruna Sp
2010-10-23 15:00 1011120021 IBF Argentum 91 - Svarta Braxen IBF 10 - 9 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Arjeplog Sporthall
2010-10-23 15:00 1011120103 K 4 IF - IBK Luleå 7 - 8 e.förl. Johan Nyström, Kjell Wilhelmsson ND Hallen
2010-11-27 12:00 1011120104 Kiruna AIF - Team Boden IBF 5 - 4 Kjell Wilhelmsson, Mikael Tiensuu Kiruna Sp
2010-10-16 14:45 1011120106 Hertsö IBF - IBK Luleå 12 - 6 Conny Björnfot, Fredrik Lindqvist Örnäsets Sp
2010-10-24 11:00 1011120030 Malmbergets AIF - Team Boden IBF 6 - 13 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Malmbergets Sp
2010-10-24 13:00 1011120105 StiL Innebandy - Svarta Braxen IBF 5 - 6 Johan Nyström Porsöhallen
2010-11-13 12:00 1011120108 IBF Argentum 91 - Hertsö IBF 12 - 14 Kjell Wilhelmsson, Mikael Tiensuu Arjeplog Sporthall
2010-11-13 13:00 1011120109 StiL Innebandy - K 4 IF 8 - 3 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Porsöhallen
2010-11-14 14:30 1011120107 Kiruna AIF - Svarta Braxen IBF 12 - 7 Dennis Eriksson, Lars Ejnestrand Kiruna Sp
2010-11-14 17:30 1011120110 IBK Luleå - Team Boden IBF 3 - 7 Kjell Wilhelmsson, Mikael Tiensuu Luleå Energi Arena
2010-11-19 19:00 1011120111 K 4 IF - IBF Argentum 91 5 - 8 Conny Björnfot, Pär Wårell ND Hallen
2010-11-20 15:30 1011120113 Malmbergets AIF - IBK Luleå 9 - 5 Daniel Persson, Johan Nyström Malmbergets Sp
2010-11-21 13:45 1011120112 Hertsö IBF - Svarta Braxen IBF 11 - 9 Pär Wårell, Tobias Skogsberg Örnäsets Sp
2010-11-27 12:00 1011120115 IBF Argentum 91 - StiL Innebandy 10 - 10 Daniel Persson, Joel Andersson Arjeplog Sporthall
2010-11-28 12:45 1011120114 Svarta Braxen IBF - K 4 IF 12 - 4 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Hälsans hus
2010-11-28 16:30 1011120116 IBK Luleå - Kiruna AIF 3 - 10 Tobias Skogsberg, Kurt-Lennart Wass Luleå Energi Arena
2010-12-03 20:00 1011120119 StiL Innebandy - Hertsö IBF 9 - 6 Pär Wårell Porsöhallen
2010-12-04 15:00 1011120118 IBF Argentum 91 - Kiruna AIF 6 - 11 Bjarne Hald, Jens Stenberg Arjeplog Sporthall
2010-12-04 15:45 1011120117 Svarta Braxen IBF - Malmbergets AIF OW (0 - 5) Thomas Lönnhager, Mikael Tiensuu Örnäsets Sp
2010-12-05 12:45 1011120120 Svarta Braxen IBF - Team Boden IBF 1 - 4 Daniel Persson, Kurt-Lennart Wass Hälsans hus
2010-12-05 14:00 1011120122 StiL Innebandy - Kiruna AIF 5 - 11 Tobias Skogsberg, Thomas Lönnhager Porsöhallen
2010-12-05 15:00 1011120123 K 4 IF - Hertsö IBF 4 - 14 Jari Korpi, Pasi Ronkainen ND Hallen
2011-02-19 12:00 1011120121 IBF Argentum 91 - Malmbergets AIF 26 - 4 Johan Krispinsson, Conny Björnfot Arjeplog Sporthall
2010-12-18 14:00 1011120125 Team Boden IBF - Kiruna AIF 4 - 9 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Boden Arena
2010-12-18 15:45 1011120124 Svarta Braxen IBF - IBF Argentum 91 7 - 6 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Hälsans hus
2010-12-19 15:45 1011120126 IBK Luleå - K 4 IF 12 - 8 Dick Sandberg, Pär Wårell Hälsans hus
2011-01-08 14:00 1011120128 Team Boden IBF - Malmbergets AIF 14 - 8 Kjell Wilhelmsson, Mikael Tiensuu Boden Arena
2011-01-08 14:45 1011120127 Svarta Braxen IBF - StiL Innebandy 8 - 7 Conny Björnfot, Thomas Lönnhager Luleå Energi Arena
2011-01-09 15:45 1011120129 IBK Luleå - Hertsö IBF 4 - 10 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Luleå Energi Arena
2011-01-09 15:00 1011120131 K 4 IF - Svarta Braxen IBF 3 - 6 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot ND Hallen
2011-01-15 13:00 1011120130 StiL Innebandy - IBF Argentum 91 14 - 4 Pasi Ronkainen, Jari Korpi Porsöhallen
2011-01-15 13:00 1011120132 Kiruna AIF - IBK Luleå 12 - 1 Alvar Grenvall, Kurt-Lennart Wass Kiruna Sp
2011-01-22 16:30 1011120135 IBK Luleå - Malmbergets AIF 12 - 2 Pasi Ronkainen, Jari Korpi Luleå Energi Arena
2011-01-25 19:15 1011120133 Svarta Braxen IBF - Hertsö IBF 1 - 5 Conny Björnfot, Thomas Lönnhager Luleå Energi Arena
2011-02-06 16:00 1011120134 IBF Argentum 91 - K 4 IF 15 - 9 Daniel Persson, Conny Björnfot Arjeplog Sporthall
2010-10-30 14:30 1011120139 Team Boden IBF - IBK Luleå 5 - 2 Alexander Svanström, Dick Sandberg Boden Arena
2011-01-23 12:45 1011120138 Svarta Braxen IBF - Kiruna AIF 5 - 8 Tobias Skogsberg, Thomas Lönnhager Luleå Energi Arena
2011-01-23 13:45 1011120137 Hertsö IBF - IBF Argentum 91 13 - 13 Conny Björnfot, Daniel Persson Örnäsets Sp
2011-01-23 15:00 1011120136 K 4 IF - StiL Innebandy 5 - 7 Pasi Ronkainen, Jari Korpi ND Hallen
2011-01-29 15:45 1011120140 Hertsö IBF - K 4 IF 14 - 5 Pär Wårell, Tobias Skogsberg Örnäsets Sp
2011-01-29 17:30 1011120143 Team Boden IBF - Svarta Braxen IBF 5 - 2 Daniel Persson, Joel Andersson Boden Arena
2011-01-30 15:00 1011120141 Kiruna AIF - StiL Innebandy 11 - 3 Mikael Tiensuu, Kjell Wilhelmsson Kiruna Sp
2011-02-13 11:00 1011120142 Malmbergets AIF - IBF Argentum 91 9 - 17 Pasi Ronkainen, Jari Korpi Malmbergets Sp
2011-02-12 11:00 1011120146 Malmbergets AIF - Svarta Braxen IBF 7 - 6 e.förl. Pasi Ronkainen, Jari Korpi Malmbergets Sp
2011-02-12 13:00 1011120145 Kiruna AIF - IBF Argentum 91 9 - 4 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Kiruna Sp
2011-02-12 15:45 1011120144 Hertsö IBF - StiL Innebandy 6 - 8 Pär Wårell, Daniel Persson Örnäsets Sp
2011-02-19 15:00 1011120148 Team Boden IBF - Hertsö IBF 5 - 5 Joel Andersson, Daniel Persson Boden Arena
2011-02-20 15:00 1011120147 Malmbergets AIF - Kiruna AIF 6 - 8 Mikael Tiensuu, Kjell Wilhelmsson Malmbergets Sp
2011-02-22 19:45 1011120149 IBK Luleå - StiL Innebandy 5 - 9 Tobias Skogsberg, Thomas Lönnhager Luleå Energi Arena
2011-03-05 13:00 1011120151 StiL Innebandy - Malmbergets AIF 10 - 6 Conny Björnfot, Tobias Levin Porsöhallen
2011-03-05 15:00 1011120150 IBF Argentum 91 - Team Boden IBF 9 - 5 Pasi Ronkainen, Daniel Persson Arjeplog Sporthall
2011-03-06 12:00 1011120152 K 4 IF - Kiruna AIF 7 - 8 e.förl. Daniel Persson, Conny Björnfot ND Hallen
2011-03-12 15:00 1011120153 IBF Argentum 91 - IBK Luleå 7 - 4 Bjarne Hald, Kurt-Lennart Wass Arjeplog Sporthall
2011-03-12 15:00 1011120154 K 4 IF - Team Boden IBF 4 - 5 e.förl. Tobias Skogsberg, Thomas Lönnhager ND Hallen
2011-03-12 15:45 1011120155 Hertsö IBF - Malmbergets AIF 25 - 3 Pasi Ronkainen, Daniel Persson Örnäsets Sp
2011-03-17 19:45 1011120159 IBK Luleå - Svarta Braxen IBF 4 - 9 Pär Wårell, Thomas Lönnhager Luleå Energi Arena
2011-03-19 11:00 1011120157 Malmbergets AIF - K 4 IF 3 - 10 Dennis Eriksson, Roger Adermalm Malmbergets Sp
2011-03-19 17:00 1011120158 Team Boden IBF - StiL Innebandy 6 - 4 Jari Korpi, Dick Sandberg Boden Arena
2011-03-20 17:00 1011120156 Kiruna AIF - Hertsö IBF 20 - 11 Pasi Ronkainen, Daniel Persson Kiruna Sp
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Kiruna AIF 16 14 1 (1) 1 182-88 94 44
2. Hertsö IBF 16 11 2 (0) 3 176-117 59 35
3. Team Boden IBF 16 10 2 (1) 4 96-73 23 33
4. StiL Innebandy 16 9 1 (0) 6 124-102 22 28
5. IBF Argentum 91 16 8 2 (0) 6 161-137 24 26
6. Svarta Braxen IBF 16 7 2 (0) 7 97-93 4 23
7. K 4 IF 16 2 3 (0) 11 93-140 -47 9
8. IBK Luleå 16 2 1 (1) 13 84-135 -51 8
9. Malmbergets AIF 16 1 2 (1) 13 86-214 -128 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis