Herrar Division 2 (2010/11)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-02 11:00 1016120004 Björkviks IBK - Telge SIBK 7 - 10 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Björkvikshallen
2010-10-02 13:00 1016120002 Nyfors IK - Södertälje IBK 4 - 4 Björn Landin, Roger Borgs Vilsta Sporthall
2010-10-02 13:00 1016120005 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK 4 - 8 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Thomas Arena
2010-10-02 15:00 1016120003 IFK Gnesta - Onyx IBS 2 - 8 Mikael Celik, Kalle Hedengren Frejahallen
2010-10-09 11:00 1016120009 Onyx IBS - Nyfors IK 3 - 4 Henrik Ibjer, Christoffer Svec Ramdalens Sportcenter
2010-10-09 17:30 1016120010 Södertälje IBK - Turinge IBF Miners 5 - 7 Roger Borgs, Björn Landin Wasa Sporthall
2010-10-10 17:00 1016120008 Telge SIBK - IFK Gnesta 6 - 3 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Västergård Arena
2010-11-14 16:30 1016120007 Trosa Edanö IBK - Björkviks IBK 19 - 7 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Hedebyhallen
2010-10-16 13:00 1016120012 Turinge IBF Miners - Onyx IBS 7 - 1 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Björkestahallen
2010-10-16 13:00 1016120015 Strängnäs IBK - Björkviks IBK 10 - 9 Roger Borgs, Björn Landin Thomas Arena
2010-10-16 15:00 1016120014 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 4 - 8 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Frejahallen
2010-10-17 12:00 1016120013 Nyfors IK - Telge SIBK 4 - 6 Björn Landin, Roger Borgs Vilsta Sporthall
2010-10-23 13:00 1016120019 Strängnäs IBK - Onyx IBS 11 - 10 Stefan Öberg, Peter Palmelius Thomas Arena
2010-10-23 14:00 1016120020 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 11 - 5 Roger Borgs, Björn Landin Hedebyhallen
2010-10-23 16:00 1016120018 Björkviks IBK - Södertälje IBK 6 - 14 Henrik Ibjer, Christoffer Svec Björkvikshallen
2010-10-24 15:45 1016120017 IFK Gnesta - Turinge IBF Miners 3 - 11 Henrik Ibjer, Christoffer Svec Frejahallen
2010-10-30 12:00 1016120023 Onyx IBS - Björkviks IBK 8 - 5 Roger Borgs, Björn Landin Ramdalens Sportcenter
2010-10-30 13:00 1016120021 Turinge IBF Miners - Nyfors IK 10 - 1 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Björkestahallen
2010-10-30 15:00 1016120024 Södertälje IBK - IFK Gnesta 14 - 10 Henrik Ibjer, Christoffer Svec Wasa Sporthall
2010-10-31 16:00 1016120022 Telge SIBK - Strängnäs IBK 7 - 10 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Västergård Arena
2010-11-06 11:00 1016120027 Björkviks IBK - Nyfors IK 4 - 9 Kalle Hedengren, Mikael Celik Björkvikshallen
2010-11-06 13:00 1016120028 Strängnäs IBK - Turinge IBF Miners 5 - 6 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Thomas Arena
2010-11-06 14:00 1016120029 Trosa Edanö IBK - Södertälje IBK 4 - 6 Christoffer Svec, Henrik Ibjer Hedebyhallen
2010-11-07 15:00 1016120030 Telge SIBK - Onyx IBS 6 - 3 Henrik Ibjer, Christoffer Svec Västergård Arena
2010-11-20 11:00 1016120033 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 6 - 6 Roger Borgs, Björn Landin Ramdalens Sportcenter
2010-11-20 13:00 1016120031 Turinge IBF Miners - Björkviks IBK 16 - 2 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Björkestahallen
2010-11-20 14:00 1016120032 Nyfors IK - IFK Gnesta 6 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Vilsta Sporthall
2010-11-21 15:00 1016120034 Södertälje IBK - Strängnäs IBK 7 - 7 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Wasa Sporthall
2010-11-26 19:00 1016120040 Onyx IBS - Södertälje IBK 5 - 7 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ramdalens Sportcenter
2010-11-27 13:00 1016120037 Strängnäs IBK - IFK Gnesta 9 - 9 Christoffer Markovski, Göran Engfors Thomas Arena
2010-11-28 16:15 1016120039 Telge SIBK - Turinge IBF Miners 6 - 9 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Västergård Arena
2010-11-28 17:15 1016120038 Trosa Edanö IBK - Nyfors IK 8 - 7 Björn Landin, Roger Borgs Hedebyhallen
2010-12-04 14:00 1016120043 IFK Gnesta - Björkviks IBK 13 - 7 Christoffer Svec, Henrik Ibjer Frejahallen
2010-12-04 15:00 1016120042 Nyfors IK - Strängnäs IBK 4 - 7 Björn Landin, Roger Borgs Vilsta Sporthall
2010-12-05 15:45 1016120044 Södertälje IBK - Telge SIBK 9 - 6 Göran Engfors, Christoffer Markovski Wasa Sporthall
2010-12-05 18:15 1016120041 Turinge IBF Miners - Trosa Edanö IBK 5 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Björkestahallen
2010-12-18 12:15 1016120048 Onyx IBS - IFK Gnesta 5 - 7 Christoffer Svec, Henrik Ibjer Ramdalens Sportcenter
2010-12-18 14:00 1016120046 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 10 - 3 Göran Engfors, Christoffer Markovski Hedebyhallen
2010-12-19 12:30 1016120047 Telge SIBK - Björkviks IBK 19 - 10 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Västergård Arena
2010-12-19 16:00 1016120049 Södertälje IBK - Nyfors IK 6 - 6 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Wasa Sporthall
2011-01-08 11:00 1016120054 Björkviks IBK - Trosa Edanö IBK 8 - 13 Niklas Lindahl, Patric Rydström Björkvikshallen
2011-01-08 13:00 1016120051 Turinge IBF Miners - Södertälje IBK 7 - 1 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Björkestahallen
2011-01-08 15:00 1016120052 Nyfors IK - Onyx IBS 4 - 2 Henrik Ibjer, Göran Engfors Vilsta Sporthall
2011-01-08 15:45 1016120053 IFK Gnesta - Telge SIBK 5 - 12 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Frejahallen
2011-01-15 11:00 1016120056 Björkviks IBK - Strängnäs IBK 7 - 7 Göran Engfors, Christoffer Markovski Björkvikshallen
2011-01-15 12:30 1016120057 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 4 - 2 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Hedebyhallen
2011-01-15 13:00 1016120059 Onyx IBS - Turinge IBF Miners 1 - 13 Roger Borgs, Björn Landin Ramdalens Sportcenter
2011-01-16 19:00 1016120058 Telge SIBK - Nyfors IK 9 - 9 Christoffer Markovski, Göran Engfors Västergård Arena
2011-01-22 11:30 1016120064 Södertälje IBK - Björkviks IBK 9 - 4 Roger Borgs, Björn Landin Wasa Sporthall
2011-01-22 15:00 1016120063 Onyx IBS - Strängnäs IBK 7 - 10 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Ramdalens Sportcenter
2011-01-23 15:45 1016120062 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 5 - 5 Göran Engfors, Christoffer Markovski Västergård Arena
2011-01-23 18:15 1016120061 Turinge IBF Miners - IFK Gnesta 7 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Björkestahallen
2011-01-29 10:30 1016120066 Nyfors IK - Turinge IBF Miners 3 - 11 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Eskilstuna Sporthall
2011-01-29 11:00 1016120068 Björkviks IBK - Onyx IBS 6 - 4 Henrik Ibjer, Christoffer Svec Björkvikshallen
2011-01-29 12:30 1016120069 Strängnäs IBK - Telge SIBK 10 - 7 Björn Landin, Roger Borgs Thomas Arena
2011-01-29 15:00 1016120067 IFK Gnesta - Södertälje IBK 4 - 5 Niklas Lindahl, Patric Rydström Frejahallen
2011-02-12 13:00 1016120071 Turinge IBF Miners - Strängnäs IBK 11 - 4 Roger Borgs, Christoffer Markovski Björkestahallen
2011-02-12 15:00 1016120072 Nyfors IK - Björkviks IBK 13 - 6 Mikael Celik, Kalle Hedengren Vilsta Sporthall
2011-02-12 15:00 1016120073 Onyx IBS - Telge SIBK 5 - 7 Jimmy Eliasson, Patric Rydström Ramdalens Sportcenter
2011-02-12 17:00 1016120074 Södertälje IBK - Trosa Edanö IBK 8 - 4 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Wasa Sporthall
2011-02-26 11:00 1016120077 Björkviks IBK - Turinge IBF Miners 6 - 12 Kalle Hedengren, Mikael Celik Björkvikshallen
2011-02-26 13:00 1016120078 Strängnäs IBK - Södertälje IBK 13 - 8 Christoffer Markovski, Göran Engfors Thomas Arena
2011-02-26 13:00 1016120079 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 7 - 5 Admir Brkic, Sigge Maurer Hedebyhallen
2011-02-26 15:45 1016120076 IFK Gnesta - Nyfors IK 10 - 6 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Frejahallen
2011-03-05 13:00 1016120081 Turinge IBF Miners - Telge SIBK 14 - 4 Göran Engfors, Christoffer Markovski Björkestahallen
2011-03-05 15:00 1016120083 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 15 - 13 Kalle Hedengren, Mikael Celik Frejahallen
2011-03-05 18:00 1016120084 Södertälje IBK - Onyx IBS 13 - 2 Stefan Öberg, Mathias Lindvall Wasa Sporthall
2011-03-06 15:00 1016120082 Nyfors IK - Trosa Edanö IBK 4 - 9 Sigge Maurer, Admir Brkic Vilsta Sporthall
2011-03-11 19:00 1016120088 Trosa Edanö IBK - Turinge IBF Miners 6 - 6 Kalle Hedengren, Mikael Celik Hedebyhallen
2011-03-12 11:00 1016120086 Björkviks IBK - IFK Gnesta 10 - 3 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Björkvikshallen
2011-03-12 15:00 1016120087 Strängnäs IBK - Nyfors IK 8 - 10 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Thomas Arena
2011-03-12 15:00 1016120089 Telge SIBK - Södertälje IBK 4 - 4 Göran Engfors, Christoffer Markovski Västergård Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Turinge IBF Miners 16 15 1 0 152-58 94 46
2. Trosa Edanö IBK 16 10 3 3 126-85 41 33
3. Södertälje IBK 16 9 4 3 120-93 27 31
4. Telge SIBK 16 7 3 6 119-118 1 24
5. Strängnäs IBK 16 7 3 6 131-135 -4 24
6. Nyfors IK 16 6 3 7 94-108 -14 21
7. IFK Gnesta 16 4 1 11 101-131 -30 13
8. Onyx IBS 16 2 1 13 75-115 -40 7
9. Björkviks IBK 16 2 1 13 104-179 -75 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis