H3 (2010/11)

Gruppspel
H3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-25 12:00 1017130001 Björklinge BK - Enköpings IBK 8 - 6 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Björklinge Sporthall
2010-09-25 14:10 1017130003 Arlanda IBK - IFK Dannemora/Ö 4 - 2 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Ekilla Sporthall
2010-09-26 11:20 1017130002 FBC Uppsala Ungdom - Fjärdhundra SK 10 - 3 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Allianshallen A
2010-09-26 13:00 1017130004 Loke IBK - Rasbo IK 7 - 3 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Allianshallen A
2010-09-26 16:00 1017130006 SK Vide - IK Sirius IBK U 4 - 5 Jonas Nordqvist, Morgan Pettersson Alsike sporthall
2010-10-02 10:10 1017130009 Frötuna IBF - Arlanda IBK 9 - 6 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2010-10-02 14:00 1017130007 IFK Dannemora/Ö - Björklinge BK 3 - 10 Ramin Navaee, Henrik Isberg Österby Sim o Sporthall
2010-10-02 15:00 1017130010 IK Sirius IBK U - Loke IBK 5 - 4 Ian Engblom, Arvid Englund Allianshallen A
2010-10-03 14:50 1017130008 Rasbo IK - FBC Uppsala Ungdom 7 - 0 Christer Andersson, Ramin Navaee Hall 2000
2010-10-06 19:30 1017130012 Fjärdhundra SK - SK Vide 3 - 4 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Fjärdhundra Sporthall
2010-10-09 14:10 1017130015 Arlanda IBK - Rasbo IK 5 - 7 Mikael Abrahamsson, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2010-10-10 10:10 1017130014 FBC Uppsala Ungdom - Enköpings IBK 4 - 1 Anders Holm, Ken Johansson Allianshallen A
2010-10-10 16:10 1017130018 SK Vide - Frötuna IBF 5 - 4 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Alsike sporthall
2010-10-10 19:30 1017130016 Loke IBK - IFK Dannemora/Ö 5 - 4 Ramin Navaee, Pierre Engström Allianshallen A
2010-11-19 19:15 1017130013 Björklinge BK - Fjärdhundra SK 6 - 5 Lars Gustafsson, Peter Blombergsson Björklinge Sporthall
2010-10-16 13:00 1017130021 Enköpings IBK - Arlanda IBK 2 - 6 Jörgen Olsson, Anders Holm S:t Ilianshallen
2010-10-16 13:00 1017130022 Fjärdhundra SK - Loke IBK 5 - 6 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Fjärdhundra Sporthall
2010-10-16 18:00 1017130019 Frötuna IBF - Björklinge BK 3 - 9 Pierre Engström, Lars Gustafsson Allianshallen A
2010-10-16 19:40 1017130020 IK Sirius IBK U - FBC Uppsala Ungdom 7 - 3 Pierre Engström, Lars Gustafsson Allianshallen A
2010-10-17 14:50 1017130024 Rasbo IK - SK Vide 9 - 6 Anders Ståhlberg, Fabian Fahimi Hall 2000
2010-10-22 19:15 1017130025 Björklinge BK - IK Sirius IBK U 8 - 3 Jonas Nordqvist, Morgan Pettersson Björklinge Sporthall
2010-10-23 14:10 1017130027 Arlanda IBK - Fjärdhundra SK 3 - 3 Arvid Englund, Ian Engblom Ekilla Sporthall
2010-10-24 08:30 1017130026 FBC Uppsala Ungdom - Frötuna IBF 4 - 5 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2010-10-24 10:10 1017130028 Loke IBK - Enköpings IBK 10 - 6 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Allianshallen A
2010-10-24 15:30 1017130030 SK Vide - IFK Dannemora/Ö 4 - 0 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Alsike sporthall
2010-10-30 14:40 1017130036 Enköpings IBK - SK Vide 5 - 8 Jörgen Olsson, Anders Holm S:t Ilianshallen
2010-10-30 15:00 1017130031 IFK Dannemora/Ö - FBC Uppsala Ungdom 5 - 4 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Österby Sim o Sporthall
2010-10-30 16:50 1017130034 Frötuna IBF - Loke IBK 4 - 6 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2010-10-31 11:50 1017130032 IK Sirius IBK U - Arlanda IBK 7 - 4 Morgan Pettersson, Jonas Nordqvist Allianshallen A
2010-10-31 14:50 1017130033 Rasbo IK - Björklinge BK 3 - 4 Pierre Engström, Anders Ståhlberg Hall 2000
2010-11-13 12:50 1017130037 Björklinge BK - Arlanda IBK 4 - 2 Anders Ståhlberg, Henrik Isberg Björklinge Sporthall
2010-11-13 14:40 1017130040 Enköpings IBK - IFK Dannemora/Ö 7 - 4 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2010-11-13 15:30 1017130041 Fjärdhundra SK - Frötuna IBF 2 - 4 Morgan Pettersson, Lars Gustafsson Fjärdhundra Sporthall
2010-11-13 18:30 1017130042 Rasbo IK - IK Sirius IBK U 4 - 5 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Hall 2000
2010-11-14 16:10 1017130039 SK Vide - Loke IBK 5 - 1 Jörgen Olsson, Anders Holm Alsike sporthall
2010-11-20 14:00 1017130048 IFK Dannemora/Ö - IK Sirius IBK U 4 - 3 Mikael Abrahamsson, Mikael Eriksson Österby Sim o Sporthall
2010-11-20 14:10 1017130045 Arlanda IBK - SK Vide 4 - 5 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Ekilla Sporthall
2010-11-20 15:00 1017130047 Fjärdhundra SK - Rasbo IK 1 - 3 Jonas Nordqvist, Ian Engblom Fjärdhundra Sporthall
2010-11-22 19:40 1017130043 Loke IBK - FBC Uppsala Ungdom 1 - 4 Lars Gustafsson, Peter Blombergsson Allianshallen A
2010-11-22 21:20 1017130046 Frötuna IBF - Enköpings IBK 6 - 5 Lars Gustafsson, Peter Blombergsson Allianshallen A
2010-11-27 10:10 1017130051 FBC Uppsala Ungdom - SK Vide 1 - 5 Pierre Engström, Ramin Navaee Allianshallen A
2010-11-27 13:00 1017130052 Enköpings IBK - Rasbo IK 2 - 3 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman S:t Ilianshallen
2010-11-27 14:00 1017130053 IFK Dannemora/Ö - Frötuna IBF 6 - 2 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Österby Sim o Sporthall
2010-11-27 15:50 1017130050 Björklinge BK - Loke IBK 5 - 8 Peter Blombergsson, Lars Gustafsson Björklinge Sporthall
2010-11-28 08:30 1017130054 IK Sirius IBK U - Fjärdhundra SK 6 - 8 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Allianshallen A
2010-12-04 08:30 1017130055 FBC Uppsala Ungdom - Björklinge BK 5 - 7 Henrik Isberg, Pierre Engström Allianshallen A
2010-12-04 10:10 1017130060 IK Sirius IBK U - Frötuna IBF 9 - 7 Henrik Isberg, Pierre Engström Allianshallen A
2010-12-04 15:30 1017130058 Fjärdhundra SK - Enköpings IBK 4 - 5 Niklas Forsman, Mikael Waldenvik Fjärdhundra Sporthall
2010-12-04 16:30 1017130059 Rasbo IK - IFK Dannemora/Ö 7 - 3 Arvid Englund, Ian Engblom Hall 2000
2010-12-05 09:40 1017130056 Loke IBK - Arlanda IBK 6 - 4 Mikael Waldenvik, Pierre Engström Allianshallen A
2010-12-08 20:00 1017130065 IFK Dannemora/Ö - Fjärdhundra SK 4 - 7 Pierre Engström, Mikael Waldenvik Österby Sim o Sporthall
2010-12-11 11:15 1017130061 Björklinge BK - SK Vide 3 - 4 Henrik Isberg, Lars Gustafsson Björklinge Sporthall
2010-12-11 13:10 1017130064 Enköpings IBK - IK Sirius IBK U 6 - 4 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2010-12-11 14:10 1017130062 Arlanda IBK - FBC Uppsala Ungdom 5 - 4 Anders Holm, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2010-12-12 15:00 1017130066 Frötuna IBF - Rasbo IK 5 - 8 Henrik Isberg, Pierre Engström Allianshallen A
2010-12-18 08:30 1017130072 IK Sirius IBK U - SK Vide 3 - 2 Peter Blombergsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2010-12-18 14:00 1017130068 Fjärdhundra SK - FBC Uppsala Ungdom 5 - 5 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Fjärdhundra Sporthall
2010-12-18 14:00 1017130069 IFK Dannemora/Ö - Arlanda IBK 3 - 6 Anders Ståhlberg, Ken Johansson Österby Sim o Sporthall
2010-12-18 14:40 1017130067 Enköpings IBK - Björklinge BK 7 - 7 Henrik Isberg, Pierre Engström S:t Ilianshallen
2010-12-19 14:40 1017130070 Rasbo IK - Loke IBK 4 - 5 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Hall 2000
2011-01-07 19:15 1017130073 Björklinge BK - IFK Dannemora/Ö 11 - 5 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Björklinge Sporthall
2011-01-08 10:10 1017130074 FBC Uppsala Ungdom - Rasbo IK 5 - 10 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Allianshallen A
2011-01-08 11:50 1017130076 Loke IBK - IK Sirius IBK U 10 - 8 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Allianshallen A
2011-01-08 14:10 1017130075 Arlanda IBK - Frötuna IBF 4 - 3 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
2011-01-09 15:30 1017130078 SK Vide - Fjärdhundra SK 7 - 3 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Alsike sporthall
2011-01-15 13:00 1017130080 Enköpings IBK - FBC Uppsala Ungdom 3 - 8 Henrik Isberg, Pierre Engström S:t Ilianshallen
2011-01-15 14:00 1017130079 Fjärdhundra SK - Björklinge BK 1 - 18 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Fjärdhundra Sporthall
2011-01-15 14:00 1017130082 IFK Dannemora/Ö - Loke IBK 9 - 12 Ramin Navaee, Jonas Nordqvist Österby Sim o Sporthall
2011-01-16 15:00 1017130081 Rasbo IK - Arlanda IBK 2 - 3 Henrik Isberg, Pierre Engström Hall 2000
2011-01-16 19:30 1017130084 Frötuna IBF - SK Vide 5 - 3 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Allianshallen A
2011-01-22 12:30 1017130085 Björklinge BK - Frötuna IBF 8 - 10 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Björklinge Sporthall
2011-01-22 14:10 1017130087 Arlanda IBK - Enköpings IBK 7 - 5 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
2011-01-23 11:30 1017130088 Loke IBK - Fjärdhundra SK 17 - 4 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Allianshallen A
2011-01-23 13:10 1017130086 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius IBK U 7 - 6 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Allianshallen A
2011-01-23 16:40 1017130090 SK Vide - Rasbo IK 7 - 4 Ramin Navaee, Anders Ståhlberg Alsike sporthall
2011-01-29 08:30 1017130091 IK Sirius IBK U - Björklinge BK 10 - 7 Lars Gustafsson, Henrik Isberg Allianshallen A
2011-01-29 10:10 1017130092 Frötuna IBF - FBC Uppsala Ungdom 4 - 2 Henrik Isberg, Lars Gustafsson Allianshallen A
2011-01-29 14:00 1017130093 Fjärdhundra SK - Arlanda IBK 4 - 8 Ian Engblom, Jonas Nordqvist Fjärdhundra Sporthall
2011-01-29 14:00 1017130096 IFK Dannemora/Ö - SK Vide 6 - 4 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Österby Sim o Sporthall
2011-01-29 14:40 1017130094 Enköpings IBK - Loke IBK 2 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2011-02-05 11:50 1017130097 FBC Uppsala Ungdom - IFK Dannemora/Ö 6 - 3 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Allianshallen A
2011-02-05 13:20 1017130099 Björklinge BK - Rasbo IK 9 - 4 Peter Blombergsson, Lars Gustafsson Björklinge Sporthall
2011-02-05 13:30 1017130100 Loke IBK - Frötuna IBF 2 - 5 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Allianshallen A
2011-02-05 14:10 1017130098 Arlanda IBK - IK Sirius IBK U 5 - 6 Jonas Nordqvist, Ian Engblom Ekilla Sporthall
2011-02-06 15:30 1017130102 SK Vide - Enköpings IBK 6 - 4 Anders Ståhlberg, Ken Johansson Alsike sporthall
2011-02-12 14:00 1017130106 IFK Dannemora/Ö - Enköpings IBK 5 - 5 Mikael Waldenvik, Olle Isacsson Österby Sim o Sporthall
2011-02-12 14:10 1017130103 Arlanda IBK - Björklinge BK 5 - 7 Mikael Eriksson, Mikael Abrahamsson Ekilla Sporthall
2011-02-13 09:40 1017130108 IK Sirius IBK U - Rasbo IK 10 - 9 Henrik Isberg, Pierre Engström Allianshallen A
2011-02-13 11:20 1017130107 Frötuna IBF - Fjärdhundra SK 10 - 3 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Allianshallen A
2011-02-13 13:00 1017130105 Loke IBK - SK Vide 2 - 2 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Allianshallen A
2011-02-19 10:10 1017130109 FBC Uppsala Ungdom - Loke IBK 6 - 5 Ken Johansson, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2011-02-19 14:40 1017130112 Enköpings IBK - Frötuna IBF 5 - 3 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik S:t Ilianshallen
2011-02-20 11:20 1017130114 IK Sirius IBK U - IFK Dannemora/Ö 11 - 6 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Allianshallen A
2011-02-20 14:40 1017130113 Rasbo IK - Fjärdhundra SK 10 - 2 Ian Engblom, Jonas Nordqvist Hall 2000
2011-02-20 15:30 1017130111 SK Vide - Arlanda IBK 3 - 3 Pierre Engström, Anders Ståhlberg Alsike sporthall
2011-03-05 11:50 1017130116 Loke IBK - Björklinge BK 4 - 10 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2011-03-05 14:00 1017130120 Fjärdhundra SK - IK Sirius IBK U 5 - 12 Arvid Englund, Pierre Engström Fjärdhundra Sporthall
2011-03-06 11:50 1017130119 Frötuna IBF - IFK Dannemora/Ö 2 - 8 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Allianshallen A
2011-03-06 15:30 1017130117 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom 6 - 10 Peter Blombergsson, Daniel Wahlström Alsike sporthall
2011-03-06 16:30 1017130118 Rasbo IK - Enköpings IBK 4 - 4 Ken Johansson, Jonas Nordqvist Hall 2000
2011-03-12 13:00 1017130124 Enköpings IBK - Fjärdhundra SK 10 - 7 Niklas Forsman, Mattias Lönnborg S:t Ilianshallen
2011-03-12 14:00 1017130125 IFK Dannemora/Ö - Rasbo IK 7 - 10 Lars Gustafsson, Arvid Englund Österby Sim o Sporthall
2011-03-12 14:10 1017130122 Arlanda IBK - Loke IBK 6 - 6 Anders Holm, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2011-03-12 15:00 1017130121 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom 6 - 3 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Björklinge Sporthall
2011-03-13 11:50 1017130126 Frötuna IBF - IK Sirius IBK U 7 - 5 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Allianshallen A
2011-03-17 20:15 1017130127 SK Vide - Björklinge BK 5 - 4 Ramin Navaee, Anders Ståhlberg Alsike sporthall
2011-03-19 13:30 1017130130 IK Sirius IBK U - Enköpings IBK 4 - 8 Anders Ståhlberg, Ken Johansson Allianshallen A
2011-03-19 15:30 1017130131 Fjärdhundra SK - IFK Dannemora/Ö 4 - 16 Jonas Nordqvist, Arvid Englund Fjärdhundra Sporthall
2011-03-20 12:20 1017130128 FBC Uppsala Ungdom - Arlanda IBK 8 - 7 Hampus Sethfors, Parya Rad Allianshallen A
2011-03-20 16:30 1017130132 Rasbo IK - Frötuna IBF 11 - 4 Henrik Isberg, Olle Isacsson Hall 2000
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Björklinge BK 20 14 1 5 151-96 55 43
2. Loke IBK 20 12 2 6 121-101 20 38
3. SK Vide 20 12 2 6 95-79 16 38
4. IK Sirius IBK U 20 12 0 8 129-118 11 36
5. Rasbo IK 20 11 1 8 122-94 28 34
6. Frötuna IBF 20 10 0 10 102-111 -9 30
7. FBC Uppsala Ungdom 20 9 1 10 99-101 -2 28
8. Arlanda IBK 20 8 3 9 97-96 1 27
9. Enköpings IBK 20 6 3 11 98-112 -14 21
10. IFK Dannemora/ Ö 20 6 1 13 103-124 -21 19
11. Fjärdhundra SK 20 2 2 16 79-164 -85 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis