Damer Division 2 (2010/11)

Gruppspel
Damer Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
1016220046 Onyx IBK - Nykvarns IF Nyköpings Sporthall
1016220047 Flens IBF - Mesta IBK Hammarvallen
1016220048 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK Hedebyhallen
1016220049 IFK Gnesta - Södertälje IBK Frejahallen
1016220050 Torshälla IBK - Telge SIBK u Ellfolk Arena
1016220051 Telge SIBK u - IFK Gnesta Hovsjöhallen
1016220052 Södertälje IBK - Trosa Edanö IBK Wasa Sporthall
1016220053 Strängnäs IBK - Flens IBF Thomas Arena
1016220054 Mesta IBK - Onyx IBK Vilsta Sporthall
1016220055 Nykvarns IF - Torshälla IBK Björkestahallen
1016220056 Mesta IBK - Nykvarns IF Vilsta Sporthall
1016220057 Onyx IBK - Strängnäs IBK Nyköpings Sporthall
1016220058 Flens IBF - Södertälje IBK Hammarvallen
1016220059 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK u Hedebyhallen
1016220060 IFK Gnesta - Torshälla IBK Frejahallen
1016220061 Telge SIBK u - Strängnäs IBK Hovsjöhallen
1016220062 Flens IBF - Onyx IBK Hammarvallen
1016220063 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF Hedebyhallen
1016220064 IFK Gnesta - Mesta IBK Frejahallen
1016220065 Torshälla IBK - Södertälje IBK Ellfolk Arena
1016220066 Södertälje IBK - Telge SIBK u Wasa Sporthall
1016220067 Strängnäs IBK - IFK Gnesta Thomas Arena
1016220068 Mesta IBK - Trosa Edanö IBK Vilsta Sporthall
1016220069 Nykvarns IF - Flens IBF Björkestahallen
1016220070 Onyx IBK - Torshälla IBK Nyköpings Sporthall
1016220071 Telge SIBK u - Nykvarns IF Hovsjöhallen
1016220072 Södertälje IBK - Mesta IBK Wasa Sporthall
1016220073 Trosa Edanö IBK - Flens IBF Hedebyhallen
1016220074 IFK Gnesta - Onyx IBK Frejahallen
1016220075 Torshälla IBK - Strängnäs IBK Ellfolk Arena
1016220076 Strängnäs IBK - Södertälje IBK Thomas Arena
1016220077 Mesta IBK - Telge SIBK u Vilsta Sporthall
1016220078 Nykvarns IF - IFK Gnesta Björkestahallen
1016220079 Onyx IBK - Trosa Edanö IBK Nyköpings Sporthall
1016220080 Flens IBF - Torshälla IBK Hammarvallen
1016220081 Telge SIBK u - Flens IBF Hovsjöhallen
1016220082 Södertälje IBK - Onyx IBK Wasa Sporthall
1016220083 Strängnäs IBK - Nykvarns IF Thomas Arena
1016220084 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK Frejahallen
1016220085 Torshälla IBK - Mesta IBK Ellfolk Arena
1016220086 Mesta IBK - Strängnäs IBK Vilsta Sporthall
1016220087 Nykvarns IF - Södertälje IBK Björkestahallen
1016220088 Onyx IBK - Telge SIBK u Nyköpings Sporthall
1016220089 Flens IBF - IFK Gnesta Hammarvallen
1016220090 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK Hedebyhallen
2010-10-02 13:00 1016220002 Södertälje IBK - IFK Gnesta 10 - 0 Admir Brkic, Sigge Maurer Wasa Sporthall
2010-10-02 15:00 1016220004 Mesta IBK - Flens IBF 1 - 7 Christian Johnsson, Christoffer Markovski Vilsta Sporthall
2010-10-02 15:15 1016220003 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK 2 - 7 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Thomas Arena
2010-10-02 15:30 1016220001 Telge SIBK u - Torshälla IBK 2 - 6 Andreas Roos, Mats Jernmo Västergård Arena
2010-10-03 16:00 1016220005 Nykvarns IF - Onyx IBK 11 - 0 Mats Jernmo, Andreas Roos Björkestahallen
2010-10-08 19:00 1016220008 Flens IBF - Strängnäs IBK 6 - 3 Göran Engfors, Christoffer Markovski Hammarvallen
2010-10-09 11:15 1016220010 IFK Gnesta - Telge SIBK u 3 - 2 Admir Brkic, Sigge Maurer Frejahallen
2010-10-09 13:00 1016220007 Onyx IBK - Mesta IBK 5 - 2 Christoffer Svec, Henrik Ibjer Ramdalshallen
2010-10-10 12:15 1016220006 Torshälla IBK - Nykvarns IF 1 - 4 Christoffer Markovski, Christian Johnsson Ellfolk Arena
2010-11-27 14:00 1016220009 Trosa Edanö IBK - Södertälje IBK 1 - 5 Jouni Kekkonen, Mats Jernmo Hedebyhallen
2010-10-16 13:00 1016220013 Södertälje IBK - Flens IBF 10 - 2 Mats Jernmo, Andreas Roos Wasa Sporthall
2010-10-16 15:15 1016220014 Strängnäs IBK - Onyx IBK 5 - 1 Björn Landin, Roger Borgs Thomas Arena
2010-10-17 13:30 1016220011 Torshälla IBK - IFK Gnesta 5 - 5 Admir Brkic, Sigge Maurer Ellfolk Arena
2010-10-17 14:00 1016220012 Telge SIBK u - Trosa Edanö IBK 1 - 3 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Västergård Arena
2010-10-17 16:00 1016220015 Nykvarns IF - Mesta IBK 12 - 0 Andreas Roos, Daniel Högström Björkestahallen
2010-10-23 12:15 1016220020 Onyx IBK - Flens IBF 2 - 2 Marcus Fromholz Asplund, Filip Odell Ramdalshallen
2010-10-23 12:45 1016220018 Mesta IBK - IFK Gnesta 2 - 4 Christian Johnsson, Christoffer Markovski Munktellarenan
2010-10-23 13:00 1016220016 Södertälje IBK - Torshälla IBK 4 - 3 Andreas Roos, Mats Jernmo Wasa Sporthall
2010-10-23 15:15 1016220017 Strängnäs IBK - Telge SIBK u 7 - 4 Peter Palmelius, Stefan Öberg Thomas Arena
2010-10-24 16:00 1016220019 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 8 - 2 Andreas Roos, Mats Jernmo Björkestahallen
2010-10-29 19:00 1016220022 Flens IBF - Nykvarns IF 3 - 4 Christoffer Markovski, Göran Engfors Hammarvallen
2010-10-29 20:30 1016220021 Telge SIBK u - Södertälje IBK 2 - 5 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Västergård Arena
2010-10-30 14:00 1016220023 Trosa Edanö IBK - Mesta IBK 6 - 2 Guy Fromholz, Mika Ristanen Hedebyhallen
2010-10-30 15:30 1016220024 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 6 - 3 Metin Yildirim, Josef Johancsik Frejahallen
2010-10-31 12:00 1016220025 Torshälla IBK - Onyx IBK 3 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ellfolk Arena
2010-11-06 13:00 1016220029 Onyx IBK - IFK Gnesta 6 - 2 Guy Fromholz, Mika Ristanen Ramdalshallen
2010-11-06 15:00 1016220027 Mesta IBK - Södertälje IBK 0 - 18 Martin Dalsgard, Sigge Maurer Vilsta Sporthall
2010-11-06 15:15 1016220026 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 4 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Thomas Arena
2010-11-07 15:00 1016220030 Flens IBF - Trosa Edanö IBK 4 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Hammarvallen
2010-11-23 19:00 1016220028 Nykvarns IF - Telge SIBK u 9 - 4 Mats Jernmo, Andreas Roos Björkestahallen
2010-11-13 13:00 1016220032 Södertälje IBK - Strängnäs IBK 7 - 3 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Wasa Sporthall
2010-11-13 14:00 1016220033 Trosa Edanö IBK - Onyx IBK 3 - 2 Mikael Celik, Kalle Hedengren Hedebyhallen
2010-11-13 14:15 1016220034 IFK Gnesta - Nykvarns IF 3 - 11 Jouni Kekkonen, Mats Jernmo Frejahallen
2010-11-13 16:00 1016220031 Telge SIBK u - Mesta IBK 7 - 3 Dennis Schmidt, Mathias Lindvall Västergård Arena
2010-12-03 19:30 1016220035 Torshälla IBK - Flens IBF 4 - 4 Kim Edoff, Christian Johnsson Ellfolk Arena
2010-11-20 12:00 1016220036 Mesta IBK - Torshälla IBK 3 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Vilsta Sporthall
2010-11-20 13:00 1016220038 Onyx IBK - Södertälje IBK 1 - 5 Mika Ristanen, Guy Fromholz Ramdalshallen
2010-11-20 15:30 1016220040 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 5 - 2 Mathias Lindvall, Aron Monszpart Hedebyhallen
2010-11-21 16:00 1016220037 Nykvarns IF - Strängnäs IBK 12 - 0 Aarre Hietanen, Roger Borgs Björkestahallen
2010-11-28 15:00 1016220039 Flens IBF - Telge SIBK u 1 - 3 Martin Dalsgard, Martin Morén Hammarvallen
2010-12-04 12:00 1016220042 Södertälje IBK - Nykvarns IF 2 - 5 Christoffer Markovski, Göran Engfors Wasa Sporthall
2010-12-04 14:30 1016220043 Strängnäs IBK - Mesta IBK 6 - 3 Admir Brkic, Sigge Maurer Thomas Arena
2010-12-04 16:15 1016220044 IFK Gnesta - Flens IBF 6 - 1 Mika Ristanen, Vesa Petterson Frejahallen
2010-12-05 11:30 1016220041 Telge SIBK u - Onyx IBK 2 - 5 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Västergård Arena
2010-12-05 13:00 1016220045 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 10 - 1 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Ellfolk Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 9 9 0 0 76-15 61 27
2. Södertälje IBK 9 8 0 1 66-17 49 24
3. Trosa Edanö IBK 9 5 1 3 32-36 -4 16
4. Torshälla IBK 9 3 4 2 41-30 11 13
5. IFK Gnesta 9 4 1 4 31-45 -14 13
6. Onyx IBK 9 3 2 4 25-35 -10 11
7. Strängnäs IBK 9 3 1 5 33-50 -17 10
8. Flens IBF 9 2 3 4 30-37 -7 9
9. Telge SIBK u 9 2 0 7 27-42 -15 6
10. Mesta IBK 9 0 0 9 16-70 -54 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis