Damer Division 2 (2010/11)

Gruppspel
Damer Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-25 12:30 1021220001 Forsby FF - Örebro Universitets IF 11 - 3
2010-09-25 13:00 1021220005 Per-Ols IBF - Surahammars IBF 0 - 5 Fagerstahallen
2010-09-25 14:00 1021220003 Kumla IBK - Västerås IBS 4 - 3 Eddie Pettersson, Anders Nordlund Kumlahallen
2010-09-25 17:30 1021220004 KFUM Örebro Ungdom - WSK Lindesberg 9 - 5 Mikael Åman, Håkan Mellblom Birgittaskolan
2010-09-26 17:00 1021220002 IBK Rutin - Örebro SK Söder 4 - 5 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Mellringehallen
2010-10-01 19:00 1021220011 Örebro Universitets IF - Per-Ols IBF 3 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson GIH
2010-10-02 14:00 1021220007 Västerås IBS - Forsby FF 3 - 6 Robin Lindberg, Christian Sjöstedt Bombardier Arena
2010-10-02 16:00 1021220010 Råby BK - KFUM Örebro Ungdom 3 - 11 Råbyhallen
2010-10-03 14:00 1021220009 Surahammars IBF - Kumla IBK 7 - 6
2010-10-03 14:30 1021220008 WSK Lindesberg - IBK Rutin 1 - 7 Krister Eklund, Fredrik Månbacke Stadsskogsskolan
2010-10-04 20:00 1021220016 KFUM Örebro Ungdom - Västerås IBS 3 - 4 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Birgittaskolan
2010-10-09 13:00 1021220017 Per-Ols IBF - Råby BK 6 - 5 Fagerstahallen
2010-10-09 14:00 1021220015 Kumla IBK - WSK Lindesberg 8 - 4 Joakim Björnstad, Christher Johansson Kumlahallen
2010-10-10 10:00 1021220014 IBK Rutin - Örebro Universitets IF 8 - 0 Marco Mustonen, Christher Johansson Birgittaskolan
2010-10-10 12:30 1021220013 Forsby FF - Örebro SK Söder 6 - 5
2010-10-13 19:30 1021220019 Surahammars IBF - Forsby FF 7 - 5
2010-10-14 20:00 1021220021 Örebro Universitets IF - Kumla IBK 2 - 13 Berndt Swärd, Håkan Mellblom GIH
2010-10-16 13:30 1021220020 Råby BK - IBK Rutin 4 - 2 Råbyhallen
2010-10-16 15:30 1021220023 Västerås IBS - Per-Ols IBF 3 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2010-10-17 12:30 1021220022 Örebro SK Söder - KFUM Örebro Ungdom 4 - 3 Mikael Åman, Mathias Olausson Birgittaskolan
2010-10-23 13:00 1021220029 Per-Ols IBF - WSK Lindesberg 9 - 3 Fagerstahallen
2010-10-24 11:00 1021220026 IBK Rutin - Surahammars IBF 4 - 3 Eddie Pettersson, Michael Nilsson Mellringehallen
2010-10-24 12:15 1021220025 Forsby FF - Råby BK 6 - 4
2010-10-24 13:00 1021220027 Kumla IBK - Örebro SK Söder 2 - 3 Christher Johansson, Josefine Hedelind Kumlahallen
2010-10-24 17:00 1021220028 KFUM Örebro Ungdom - Örebro Universitets IF 6 - 7 e.förl. Stefan Flyktman, Kalle Eriksson Mellringehallen
2010-10-25 18:30 1021220031 Västerås IBS - IBK Rutin 2 - 3
2010-10-30 13:30 1021220032 Råby BK - Kumla IBK 3 - 10 Råbyhallen
2010-10-31 14:00 1021220034 Surahammars IBF - KFUM Örebro Ungdom 8 - 7
2010-10-31 14:30 1021220033 WSK Lindesberg - Forsby FF 2 - 5 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Stadsskogsskolan
2010-11-14 13:00 1021220035 Per-Ols IBF - Örebro SK Söder 5 - 4 e.förl. Fagerstahallen
2010-11-19 19:00 1021220040 Örebro Universitets IF - Västerås IBS 5 - 4 e.förl. Andreas Svensson, Daniel Kallin GIH
2010-11-20 12:30 1021220037 Forsby FF - Kumla IBK 1 - 1
2010-11-20 18:00 1021220041 Örebro SK Söder - Surahammars IBF 4 - 2 Kalle Eriksson, Tony Wennberg Birgittaskolan
2010-11-21 14:30 1021220042 WSK Lindesberg - Råby BK 6 - 4 Kim Hedrén, Daniel Kallin Stadsskogsskolan
2010-11-21 17:00 1021220038 IBK Rutin - Per-Ols IBF 8 - 5 Mikael Åman, Stefan Flyktman Mellringehallen
2010-11-27 12:30 1021220047 Örebro SK Söder - WSK Lindesberg 6 - 1 Mikael Åman, Anders Nordlund Birgittaskolan
2010-11-28 13:00 1021220044 Per-Ols IBF - Forsby FF 5 - 6 Fagerstahallen
2010-11-28 14:00 1021220048 Västerås IBS - Råby BK 6 - 5
2010-11-28 15:00 1021220043 KFUM Örebro Ungdom - IBK Rutin 8 - 6 Kalle Eriksson, Tony Wennberg Birgittaskolan
2011-01-25 20:00 1021220046 Surahammars IBF - Örebro Universitets IF 9 - 2
2010-12-03 19:00 1021220052 Örebro Universitets IF - WSK Lindesberg 2 - 9 Stefan Flyktman, Eddie Pettersson GIH
2010-12-03 19:30 1021220050 Forsby FF - KFUM Örebro Ungdom 6 - 1
2010-12-04 15:30 1021220054 Råby BK - Örebro SK Söder 7 - 4 Råbyhallen
2010-12-04 16:00 1021220049 Kumla IBK - Per-Ols IBF 13 - 0 Tony Wennberg, Kalle Eriksson Kumlahallen
2010-12-05 16:00 1021220053 Västerås IBS - Surahammars IBF 4 - 6
2010-12-11 16:00 1021220060 Råby BK - Surahammars IBF 3 - 4 e.förl. Råbyhallen
2010-12-11 17:00 1021220055 IBK Rutin - Forsby FF 6 - 5 Christher Johansson, Josefine Hedelind Mellringehallen
2010-12-11 17:30 1021220056 KFUM Örebro Ungdom - Kumla IBK 4 - 12 Eddie Pettersson, Mathias Olausson Birgittaskolan
2010-12-12 12:30 1021220058 Örebro SK Söder - Örebro Universitets IF 7 - 0 Stefan Flyktman, Daniel Kallin Birgittaskolan
2011-01-31 19:30 1021220059 WSK Lindesberg - Västerås IBS 4 - 5 e.förl. Klas Leidö, Eddie Pettersson Stadsskogsskolan
2010-12-13 19:00 1021220063 Per-Ols IBF - KFUM Örebro Ungdom 6 - 8 Fagerstahallen
2010-12-13 19:30 1021220066 Surahammars IBF - WSK Lindesberg 7 - 2
2010-12-14 20:30 1021220064 Örebro Universitets IF - Råby BK 3 - 5 Anders Nordlund, Stefan Flyktman GIH
2010-12-15 19:30 1021220062 Kumla IBK - IBK Rutin 6 - 5 e.förl. Berndt Swärd, Håkan Mellblom Kumlahallen
2010-12-16 19:00 1021220065 Västerås IBS - Örebro SK Söder 4 - 5 Bombardier Arena
2010-12-17 19:00 1021220067 Örebro Universitets IF - Forsby FF 0 - 9 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson GIH
2010-12-18 17:00 1021220068 Örebro SK Söder - IBK Rutin 7 - 4 Christher Johansson, Josefine Hedelind Mellringehallen
2010-12-18 17:00 1021220069 Västerås IBS - Kumla IBK 4 - 3 Bombardier Arena
2010-12-18 17:00 1021220070 WSK Lindesberg - KFUM Örebro Ungdom 5 - 3 Tobias Koivukorpi, Daniel Kallin Stadsskogsskolan
2010-12-18 17:00 1021220071 Surahammars IBF - Per-Ols IBF 4 - 7
2011-01-15 10:15 1021220073 Forsby FF - Västerås IBS 7 - 2
2011-01-15 13:00 1021220075 Kumla IBK - Surahammars IBF 11 - 4 Krister Eklund, Fredrik Månbacke Kumlahallen
2011-01-15 17:30 1021220076 KFUM Örebro Ungdom - Råby BK 5 - 4 Tobias Koivukorpi, Daniel Kallin Birgittaskolan
2011-01-16 10:30 1021220074 IBK Rutin - WSK Lindesberg 6 - 3 Eddie Pettersson, Christher Johansson Mellringehallen
2011-01-16 13:00 1021220077 Per-Ols IBF - Örebro Universitets IF 7 - 2 Fagerstahallen
2011-01-21 19:00 1021220080 Örebro Universitets IF - IBK Rutin 1 - 8 Mikael Åman, Rasmus Ekelund GIH
2011-01-22 13:00 1021220082 Västerås IBS - KFUM Örebro Ungdom 8 - 5 Kristiansborgshallen
2011-01-22 13:30 1021220083 Råby BK - Per-Ols IBF 4 - 6 Råbyhallen
2011-01-23 11:00 1021220079 Örebro SK Söder - Forsby FF 5 - 3 Lars Fridell, Marco Mustonen Mellringehallen
2011-01-23 14:30 1021220081 WSK Lindesberg - Kumla IBK 2 - 2 Mikael Åman, Eddie Pettersson Stadsskogsskolan
2011-01-29 09:45 1021220085 Forsby FF - Surahammars IBF 6 - 2 Ullvihallen
2011-01-29 14:00 1021220087 Kumla IBK - Örebro Universitets IF 10 - 3 Eddie Pettersson, Daniel Kallin Kumlahallen
2011-01-29 18:00 1021220088 KFUM Örebro Ungdom - Örebro SK Söder 4 - 5 Krister Eklund, Fredrik Månbacke Birgittaskolan
2011-01-30 12:30 1021220086 IBK Rutin - Råby BK 9 - 4 Per Andreasson, Tomas Persson Birgittaskolan
2011-01-30 13:00 1021220089 Per-Ols IBF - Västerås IBS 1 - 1 Fagerstahallen
2011-02-03 20:15 1021220091 Råby BK - Forsby FF 1 - 5 Råbyhallen
2011-02-04 19:00 1021220094 Örebro Universitets IF - KFUM Örebro Ungdom 3 - 9 Klas Leidö, Eddie Pettersson GIH
2011-02-04 19:00 1021220095 WSK Lindesberg - Per-Ols IBF 1 - 8 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Stadsskogsskolan
2011-02-04 19:30 1021220092 Surahammars IBF - IBK Rutin 3 - 4
2011-02-04 20:00 1021220093 Örebro SK Söder - Kumla IBK 4 - 4 Mikael Åman, Josefine Hedelind Birgittaskolan
2011-02-12 13:30 1021220099 Forsby FF - WSK Lindesberg 7 - 6
2011-02-12 13:45 1021220098 Kumla IBK - Råby BK 13 - 2 Mikael Åman, Eddie Pettersson Skogstorpskolan
2011-02-12 17:30 1021220100 KFUM Örebro Ungdom - Surahammars IBF 4 - 9 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Adolfsbergsskolan
2011-02-13 10:00 1021220101 Örebro SK Söder - Per-Ols IBF 7 - 2 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Birgittaskolan
2011-02-13 17:30 1021220097 IBK Rutin - Västerås IBS 4 - 0 Tony Wennberg, Josefine Hedelind Birgittaskolan
2011-02-19 15:00 1021220106 Västerås IBS - Örebro Universitets IF 13 - 5 Kristiansborgshallen
2011-02-19 15:00 1021220108 Råby BK - WSK Lindesberg 3 - 4 Råbyhallen
2011-02-20 13:00 1021220104 Per-Ols IBF - IBK Rutin 5 - 3 Fagerstahallen
2011-02-20 16:00 1021220103 Kumla IBK - Forsby FF 7 - 1 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Kumlahallen
2011-02-20 17:00 1021220107 Surahammars IBF - Örebro SK Söder 6 - 7
2011-02-25 19:00 1021220112 Örebro Universitets IF - Surahammars IBF 1 - 11 Per Andreasson, Klas Leidö GIH
2011-02-26 12:45 1021220110 Forsby FF - Per-Ols IBF 3 - 2
2011-02-26 13:00 1021220113 WSK Lindesberg - Örebro SK Söder 3 - 9 Tomas Persson, Stefan Flyktman Stadsskogsskolan
2011-02-26 16:00 1021220114 Råby BK - Västerås IBS 3 - 2 e.förl. Råbyhallen
2011-02-27 10:30 1021220109 IBK Rutin - KFUM Örebro Ungdom 10 - 1 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Mellringehallen
2011-03-05 17:30 1021220118 WSK Lindesberg - Örebro Universitets IF 6 - 1 Eddie Pettersson, Mikael Åman Stadsskogsskolan
2011-03-05 20:00 1021220116 KFUM Örebro Ungdom - Forsby FF 3 - 9 Stefan Flyktman, Anders Nordlund Birgittaskolan
2011-03-06 10:00 1021220120 Örebro SK Söder - Råby BK 8 - 1 Tobias Koivukorpi, Rasmus Ekelund Birgittaskolan
2011-03-06 13:00 1021220115 Per-Ols IBF - Kumla IBK 4 - 7 Fagerstahallen
2011-03-06 17:00 1021220119 Surahammars IBF - Västerås IBS 8 - 6
2011-03-11 19:00 1021220124 Örebro Universitets IF - Örebro SK Söder 3 - 6 Mikael Åman, Eddie Pettersson GIH
2011-03-12 13:00 1021220122 Kumla IBK - KFUM Örebro Ungdom 6 - 2 Tony Wennberg, Fredrik Månbacke Kumlahallen
2011-03-12 13:30 1021220121 Forsby FF - IBK Rutin 7 - 5
2011-03-13 14:00 1021220126 Surahammars IBF - Råby BK 9 - 3
2011-03-13 15:30 1021220125 Västerås IBS - WSK Lindesberg 3 - 4
2011-03-19 15:00 1021220128 IBK Rutin - Kumla IBK 4 - 4 Tony Wennberg, Kalle Eriksson Mellringehallen
2011-03-19 15:00 1021220129 KFUM Örebro Ungdom - Per-Ols IBF 6 - 11 Mikael Åman, Eddie Pettersson Adolfsbergsskolan
2011-03-19 15:00 1021220130 Råby BK - Örebro Universitets IF 4 - 3 Råbyhallen
2011-03-19 15:00 1021220131 Örebro SK Söder - Västerås IBS 4 - 6 Joakim Björnstad, Klas Leidö Birgittaskolan
2011-03-19 15:00 1021220132 WSK Lindesberg - Surahammars IBF 3 - 9 Stefan Flyktman, Tomas Persson Stadsskogsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Örebro SK Söder 20 15 2 (0) 3 109-70 39 47
2. Forsby FF 20 15 1 (0) 4 114-70 44 46
3. Kumla IBK 20 12 5 (1) 3 142-62 80 42
4. IBK Rutin 20 12 2 (0) 6 110-74 36 38
5. Surahammars IBF 20 12 1 (1) 7 123-89 34 38
6. Per-Ols IBF 20 9 2 (1) 9 97-96 1 30
7. Västerås IBS 20 7 4 (1) 9 83-87 -4 26
8. WSK Lindesberg 20 6 2 (0) 12 74-113 -39 20
9. KFUM Örebro Ungdom 20 6 1 (0) 13 102-131 -29 19
10. Råby BK 20 4 2 (1) 14 72-122 -50 15
11. Örebro Universitets IF 20 0 2 (2) 18 49-161 -112 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis